Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

+94
aidil
codryna
simona28
olympia
Larisa
mariucamariuca
marabr
despina13cucli
diana_scl
FlorinaN
sybex
elenaveronica
lacridrumas
mihamihaela
michelinebeaulieu
rmyx
cristinaalina
musetel
tala
aurelia.c
mateia
Karina33
myky7robc
andegelia
valentinadof
anamaria021a
IrisT
arielas
Anettt
Rall_baby
degetica
ancone
Cristina Munteanu
chocolate
iulia.spinu
Gianina4ever
RalucaS
iriclau
StMihaela
chemio
Uca
violeta25
biribishpampela
nicopop
minky
vilcris
lucky
nicoleee
zahariaelouise
ivanutamihaela
mihainiko
jade84
andreeaX
onomario
bibidesign
mariag
laurapopescu
Teodor Coca
cristina.moncea
danae
M.Emilia
GABRELA
virus
danabarbu2007
andra2010
pisi
cornoiuema
Cornelya
ral
raluca1980
haute_couture
mnarcisa
irinaDip
Adriana13
MagdaMarin
Admina
amnro
ismi3ismi
ralucis
oana_007
m-julie
clodi
dandana
codruta-cosmina
veniciuc nicoleta
rosita
cezar toma
amia
zylv
ralu
geany
MihaelaT
cata13lina
a_andreea_mihaela
98 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de valentinadof Vin 23 Sept 2011, 8:14 pm

eu stiu ca materialele plisate nu se gasesc la val,ele se pliseaza ulterior iar material pt costum tiganesc am mai vazut prin mercerii dar cum am spus neplisat.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de andegelia Mar 27 Sept 2011, 10:56 am

Buna ziua.

Ce materiale se folosesc pentru confectionare:
jackete
paltoane
trenci
etc????
As vrea sa fac un trenci pentru fetita mea si nu stiu ce material e necesar.

Multumesc frumos.
andegelia
andegelia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 147
Varsta : 45
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 18/02/2010

http://andegelia.blogspot.com

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ismi3ismi Mar 27 Sept 2011, 11:12 am

stofa groasa de lana,nu?...sau amestec...lana+bumbac...
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de Admina Mar 27 Sept 2011, 12:25 pm

Pentru trench (presupun ca subtire), ar merge micropeach (click pentru poze) pentru ca e subtire, rezistent si tine adapost de vant si ploaie ( nu e impermeabil insa).
Pentru palton ai nevoie de stofa, pentru ca e mai groasa. Jachetele merg din mai multe tipuri de materiale, fiind pentru toamna. Sunt potrivite denim, raiat, stofa subtire, micropeach, material tricotat (de masina), etc.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de andegelia Mar 27 Sept 2011, 6:38 pm

Admina a scris:Pentru trench (presupun ca subtire), ar merge micropeach (click pentru poze) pentru ca e subtire, rezistent si tine adapost de vant si ploaie ( nu e impermeabil insa).
Pentru palton ai nevoie de stofa, pentru ca e mai groasa. Jachetele merg din mai multe tipuri de materiale, fiind pentru toamna. Sunt potrivite denim, raiat, stofa subtire, micropeach, material tricotat (de masina), etc.

Multumesc admina pentru raspunsuri.
Am observat ca micropeach-ul este mai potrivit.
Acum sa vedem unde gasesc ceva materiale.
andegelia
andegelia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 147
Varsta : 45
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 18/02/2010

http://andegelia.blogspot.com

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de RalucaS Mier 28 Sept 2011, 10:38 pm

Eu am un trench dintr-un doc mai gros, in engleza vad ca ii zice cotton drill (http://www.avenuefabrics.co.uk/shopimages/products/thumbnails/CIMG2416.JPG) sau se mai face din gabardina de lana care e tot asa cu dungi pe diagonala (http://static.traderscity.com/board/userpix28/17419-police-force-wool-gabardine-worsted-fabric-1.jpg).

Evident ca se poate inova si cu alte chestii cum zice si Admina.
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de myky7robc Joi 29 Sept 2011, 11:54 pm

Fetelor, exista dispozitiv de introdus ata in ac?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ismi3ismi Joi 29 Sept 2011, 11:58 pm

myky,da,exista dispoz de bagat ata in ac,la mercerii.vezi ca sunt si chinezesti-cu sarmulita mai firava ,care se struca repede ,dar sunt si romanesti,cu sarutita mai tare si care tin mai mult...
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de andegelia Dum 02 Oct 2011, 7:47 pm

Admina a scris:Pentru trench (presupun ca subtire), ar merge micropeach (click pentru poze) pentru ca e subtire, rezistent si tine adapost de vant si ploaie ( nu e impermeabil insa).
Pentru palton ai nevoie de stofa, pentru ca e mai groasa. Jachetele merg din mai multe tipuri de materiale, fiind pentru toamna. Sunt potrivite denim, raiat, stofa subtire, micropeach, material tricotat (de masina), etc.

VAI....m-am dus in zona mea la magazinul de tesaturi si am intrebat si eu vanzatoarea de acest "micropeach".....am crezut ca mai are putin si ma injura....nu stia mai nimic spre aceasta tesatura, doar de materiale banale....offf
andegelia
andegelia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 147
Varsta : 45
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 18/02/2010

http://andegelia.blogspot.com

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de zahariaelouise Lun 03 Oct 2011, 8:36 am

anamaria021a a scris:unde pot gasi material care este folosit pentru la confectionarea fustelor tiganesti...din acela plisat si brodat cu motive de ale lor...
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
am intrebat in sam-expo, costa 80 lei manopera(plierea) pt o fusta + materialul clientului
zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de Admina Lun 03 Oct 2011, 9:09 am

andegelia a scris:
Admina a scris:Pentru trench (presupun ca subtire), ar merge micropeach (click pentru poze) pentru ca e subtire, rezistent si tine adapost de vant si ploaie ( nu e impermeabil insa).
Pentru palton ai nevoie de stofa, pentru ca e mai groasa. Jachetele merg din mai multe tipuri de materiale, fiind pentru toamna. Sunt potrivite denim, raiat, stofa subtire, micropeach, material tricotat (de masina), etc.

VAI....m-am dus in zona mea la magazinul de tesaturi si am intrebat si eu vanzatoarea de acest "micropeach".....am crezut ca mai are putin si ma injura....nu stia mai nimic spre aceasta tesatura, doar de materiale banale....offf
E normal... Cred ca cel mai bine e sa mergi sa vezi tu ce se potriveste, sa pipai materialele. Micropeach-ul (micropiersica) seamana cu materialul care se purta acum ceva vreme la rochii de dama, dar e special pentru jachete, treninguri, articole sport. Eu l-am recomandat pt ce e ieftin si tine la tavaleala, avand in vedere ca e vorba de un copil. Poti cauta dupa cum recomanda Raluca, doc de bumbac sau denim, deci ceva mai natural, pentru ca este si rezistent (desi retine umezeala), se poate sa gasesti mai usor. Dar gabardina de lana... nu stiu ce sa zic. De pe vremea cand imi cautam materiale prin magazine m-am lecuit sa mai caut ce recomanda Burda sau ce scrie in cartile vechi de croitorie. Fie nu au sau daca au costa peste 50lei/m. La banii astia eu ma descurc sa-i iau copilei o hainuta de calitate, nu chinezisme proaste. Micropeach e la 10lei si denim la maxim 20lei, decent dupa parerea mea, pentru ca dintr-un metru cu latimea de 1.5m poti face trench pentru copil si mai ramane si de un pantalonas, un rucsacel, etc.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de andegelia Lun 03 Oct 2011, 9:14 am

Admina a scris:
E normal... Cred ca cel mai bine e sa mergi sa vezi tu ce se potriveste, sa pipai materialele. Micropeach-ul (micropiersica) seamana cu materialul care se purta acum ceva vreme la rochii de dama, dar e special pentru jachete, treninguri, articole sport. Eu l-am recomandat pt ce e ieftin si tine la tavaleala, avand in vedere ca e vorba de un copil. Poti cauta dupa cum recomanda Raluca, doc de bumbac sau denim, deci ceva mai natural, pentru ca este si rezistent (desi retine umezeala), se poate sa gasesti mai usor. Dar gabardina de lana... nu stiu ce sa zic. De pe vremea cand imi cautam materiale prin magazine m-am lecuit sa mai caut ce recomanda Burda sau ce scrie in cartile vechi de croitorie. Fie nu au sau daca au costa peste 50lei/m. La banii astia eu ma descurc sa-i iau copilei o hainuta de calitate, nu chinezisme proaste. Micropeach e la 10lei si denim la maxim 20lei, decent dupa parerea mea, pentru ca dintr-un metru cu latimea de 1.5m poti face trench pentru copil si mai ramane si de un pantalonas, un rucsacel, etc.
Multumesc frumos pentru toate detaliile oferite. O sa caut pe net, poate gasesc.
O zi buna!
andegelia
andegelia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 147
Varsta : 45
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 18/02/2010

http://andegelia.blogspot.com

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de Karina33 Lun 03 Oct 2011, 10:09 am

Daca-ti cauti pe net s-ar putea sa iei o mare plasa. Stiu destule saituri unde denumirile de materiale sunt date ca sa sune bine si-s departe de realitatea vanduta.
Totusi Pitestiul e oras mare, ia-l la picior si intra in toate magazinele de tesaturi, sunt inca vanzatoarele scolite pe vremuri ce mai cunosc denumirile, intra zambind in vorba, spune cam ce cauti, pentru ce ti-ar trebui si incepe sa iei la mana tesaturile pe rand. Sa le simti cum sunt (calde sau reci, moi sau rigide, grele sau fluide, pline sau rarute) si sa te gandesti cam la ce ar merge lucrate. Poti sa faci acelasi lucru pipaid si haine de gata ca sa le simti din ce-s lucrate.
Daca e sa citesti definitiile, de exemplu, denimului, docului si tercotului ai fi surprinsa sa vezi ca-s cam acelasi lucru. Difera grosimea firului si poate a tipului de tasatura.

parerea mea
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de andegelia Lun 03 Oct 2011, 11:00 am

Mersi frumos.
Daca as avea timp, asa as face. Imi place sa caut si sa descopar materiale 'altfel'. Dar nu am timp.
andegelia
andegelia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 147
Varsta : 45
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 18/02/2010

http://andegelia.blogspot.com

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de anamaria021a Mier 12 Oct 2011, 4:17 pm

zahariaelouise a scris:
anamaria021a a scris:unde pot gasi material care este folosit pentru la confectionarea fustelor tiganesti...din acela plisat si brodat cu motive de ale lor...
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
am intrebat in sam-expo, costa 80 lei manopera(plierea) pt o fusta + materialul clientului

multumesc
anamaria021a
anamaria021a
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 9
Varsta : 37
Localizare : braila
Data de inscriere : 20/09/2010

http://butterfly-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ralucis Mier 12 Oct 2011, 11:35 pm

Material plisat am vazut eu vineri la magazinul cu tesaturi de la Cosbuc, portocaliu (din care cred ca o sa imi iau si eu), bleu si roz.
ralucis
ralucis
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 135
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/08/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ralucis Sam 22 Oct 2011, 10:50 am

Caut un voal georgette sau un voal sifon roz deschis si nu gasesc nicaieri, am vazut ceva la Sharbek, dar era cam aprins si cam sintetic. Am gasit ceva la un magazin de pe Nerva Traian, in blocul cu loteria, n-am fost personal sa vad, am vorbit la telefon, dar dau numai la rola de 50 de metri, voalul sifon e 5 lei/m, georgette 6lei/m, iar triplu voal 7 lei/m. N-am ce face cu asa o cantitate, din pacate. Stie cineva unde sa mai caut sau ati vazut undeva voal asa? Mersi frumos!
ralucis
ralucis
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 135
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/08/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ralucis Lun 24 Oct 2011, 1:51 pm

Hai ca tot eu insist aici Smile am sunat in diverse parti, sperand ca voi gasi volalul roz si am aflat asa:
- Marco Polo s-a desfiintat pe bune si nici nu se va mai deschide vreodata Sad (tot speram ca se va muta in alta parte);

-sarahtex nu vinde decat en-gros, chiar daca pe site mai gasesti ca ar vinde ceva en-detail;

- farzat nu vinde decat en-gros, DAR intentioneaza sa deschida un magazin off-line in cateva luni, va anunta pe site;

- am aflat ca multe materiale faine, printre care si volaul meu roz, s-ar afla la un magazin in zona titulescu, romagel impex se cheama, si la organzette de la demisol in cocor, o sa le fac in curand o vizita si va spun ce si cum.

Mrrceria.ro ma dezamageste, era o vreme cand aveau multe materiale pe site, variate, deosebite unele, acum cu greu gaseti ceva cu adevarat frumos, si optiunile reduse, nu stiu de ce nu s-au dezvoltat mai mult, cererea e f mare, pacat Sad

Cred ca o sa ma bag la o comanda pe etsy, am gasit niste dantele si matasuri absolut superbe si f bune ca pret, transportul e f ok, cativa dolari, nu stiu exact cat o fi taxa vamala la primirea coletului in tara, a luat cineva de la etsy?


Ultima editare efectuata de catre ralucis in Lun 24 Oct 2011, 1:59 pm, editata de 1 ori
ralucis
ralucis
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 135
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/08/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de andegelia Lun 24 Oct 2011, 1:59 pm

Buna.
Vreau sa te completez si eu ralucris...

Cine se mai aprovizioneaza de pe site-urile ''afara''. Chiar atat de ieftin poate fi transportul?
Cine a cumparat, sa ne dea si noua detalii, please.
kiss

andegelia
andegelia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 147
Varsta : 45
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 18/02/2010

http://andegelia.blogspot.com

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ralucis Lun 24 Oct 2011, 2:03 pm

Eu am gasit vanzatori pe etsy care au taxa transport 3-4 dolari everywhere else, deci f bine.
ralucis
ralucis
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 135
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/08/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de rosita Lun 24 Oct 2011, 2:41 pm

Ralucis, ce research ai facut, multumim ca ne-ai scris si noua ce ai aflat, de unele magazine nici nu stiam.
Magazinul din Titulescu mie imi place, desi n-au o rotatie a materialelor foarte mare. Sunt buni pe partea de mercerie, foarte aprovizionati.
Marco Polo, da, am scris si eu pe aici acum ceva vreme ca s-au desfiintat. Am sunat si eu la un nr gasit pe internet si am vorbit cu o tipa care cred ca era patroana, sau asa ceva, si mi-a confirmat ca au inchis de tot.
La magazinul de la demisolul din Cocor (mie mi s-a parut subsol toata ziua, dar ma rog Smile ) mi s-a parut ca au cam ce se gaseste la depozitul Sahara, numai ca mai scump.
Eu am cumparat pe Etsy de cateva ori (nu materiale, insa), dar am avut cumparaturi sub 50 eur si n-am platit taxa vamala niciodata. Si de fiecare data, pretul afisat pentru livrare a fost si cel pe care l-am platit. Acum, nu stiu cum o fi daca cumperi materiale, poate e bine sa te interesezi daca pretul de transport e pe toata cumparatura, sau pe yard, sau cum... Sa n-ai surprize.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de dandana Lun 24 Oct 2011, 5:22 pm

care e magazinul de pe titulescu?
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de rosita Lun 24 Oct 2011, 8:14 pm

Dandana, magazinul e pe Titulescu aproape de iesirea in Grivita, pe dreapta, langa podul asta nou. La parterul unui bloc.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de mateia Mier 26 Oct 2011, 1:16 pm

a cumparat cineva tricot bumbac rosu de pe merceria? oare merge pt o rochita?
mateia
mateia
helper
helper

Numarul mesajelor : 22
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 10/11/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de jade84 Mier 26 Oct 2011, 1:36 pm

Eu as vrea ca comand ceva de pe texline dar nu doresc cantitati mari. Ma gandeam ca poate gasesc aici pe cineva din Constanta sa facem o comanda comuna!
jade84
jade84
helper
helper

Numarul mesajelor : 61
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB