Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

+94
aidil
codryna
simona28
olympia
Larisa
mariucamariuca
marabr
despina13cucli
diana_scl
FlorinaN
sybex
elenaveronica
lacridrumas
mihamihaela
michelinebeaulieu
rmyx
cristinaalina
musetel
tala
aurelia.c
mateia
Karina33
myky7robc
andegelia
valentinadof
anamaria021a
IrisT
arielas
Anettt
Rall_baby
degetica
ancone
Cristina Munteanu
chocolate
iulia.spinu
Gianina4ever
RalucaS
iriclau
StMihaela
chemio
Uca
violeta25
biribishpampela
nicopop
minky
vilcris
lucky
nicoleee
zahariaelouise
ivanutamihaela
mihainiko
jade84
andreeaX
onomario
bibidesign
mariag
laurapopescu
Teodor Coca
cristina.moncea
danae
M.Emilia
GABRELA
virus
danabarbu2007
andra2010
pisi
cornoiuema
Cornelya
ral
raluca1980
haute_couture
mnarcisa
irinaDip
Adriana13
MagdaMarin
Admina
amnro
ismi3ismi
ralucis
oana_007
m-julie
clodi
dandana
codruta-cosmina
veniciuc nicoleta
rosita
cezar toma
amia
zylv
ralu
geany
MihaelaT
cata13lina
a_andreea_mihaela
98 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de Gianina4ever Mier 22 Iun 2011, 10:30 am

A,si ti le trimite din Germania?si nu platesti nimic?
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 22 Iun 2011, 10:34 am

Geany sta in Germania wink

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de Gianina4ever Mier 22 Iun 2011, 10:54 am

A,mersiii,acum am inteles Smile
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de rosita Mier 22 Iun 2011, 12:24 pm

Geany, ce misto e mag din al doilea link! M-am uitat si eu acum, scumput dar frumos, am vazut niste bumbace cu bordura superbe! Shippingul pana in RO e 16 euro! Poate merita daca iti iei mai mult material Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 Empty De unde sa cumpar tricot de bumbac elastic

Mesaj Scris de iulia.spinu Lun 27 Iun 2011, 12:48 am

Buna,

Sunt in cautare de materiale pentru tricouri, rochii de vara, poate chiar pentru pijamale sau camasi de noapte. As vrea un tricot de bumbac cu 5% elastan, sau o alta combinatie de bumbac elastic, uni sau cu dungi. Ca si locatie, as prefera un depozit din Bucuresti, Giurgiu sau Ploiesti sau un alt magazin din tara care sa livreze si prin curier. De preferat ar fi cat mai ieftin, dar nu ies din discutie nici materialele mai scumpe, daca chiar sunt frumoase.

Daca aveti vreo idee, va rog sa-mi lasati un rand.

Va multumesc,
Iulia


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Lun 27 Iun 2011, 12:54 am, editata de 1 ori (Motiv : subiecte fuzionate)
iulia.spinu
iulia.spinu
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 27/06/2011

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de chocolate Lun 27 Iun 2011, 3:02 pm

Buna, a gasit/ vazut cineva vatelina nematlasata ??
chocolate
chocolate
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 399
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 31/10/2009

http://pinterest.com/lllorelllei/my-work/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de Cristina Munteanu Joi 30 Iun 2011, 3:26 pm

Mi-a cumparat mie cumnata mea vatelina nematlasata de undeva de la Obor. Nu la magazinele din Obor, ci de undeva de la o taraba de afara.
Cristina Munteanu
Cristina Munteanu
helper
helper

Numarul mesajelor : 66
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/01/2011

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de dandana Lun 11 Iul 2011, 9:33 am

buna dragelor,

stie cineva unde gasesc tull la mai putin de 6lei/m cum e in obor?
sa nu spuneti de merceria ca tip! e in vacanta tocmai acum cand am eu nevoie Sad

geany, tu vrei sa ne omori cu zile?
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ancone Lun 11 Iul 2011, 11:56 pm

In samexpo sau dragon ai incercat?
ancone
ancone
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 128
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de degetica Mar 12 Iul 2011, 11:02 am

Fetelor, ati vazut pe undeva voal corai? La Obor nu au si nici la Sahara unde aveau mai demult Sad Nici pe merceria nu am vazut.
degetica
degetica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 87
Localizare : intr-o poveste
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de Rall_baby Mar 12 Iul 2011, 12:06 pm

cred ca gasesti sigur la Sam Expo. eu am fost acum cateva zile si am decartat ceva banuti pe acolo click insa a meritat sa cumpar voal cu 8 lei si nu cu 25 cum e in obor. si tulul era la 4 sau 5 lei
Rall_baby
Rall_baby
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 10
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/05/2011

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de degetica Mar 12 Iul 2011, 12:48 pm

Preturi chiar foarte bune! Stiu ca probabil s-a mai pus intrebarea asta de multe ori, dar cum se ajunge acolo?
degetica
degetica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 87
Localizare : intr-o poveste
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de Rall_baby Mar 12 Iul 2011, 2:51 pm

pai poti sa ajungi cu tramvaiul 21 (eu l-am luat de la obor pana la capatul Colentinei, unde are statia finala) apoi mai mergi un pic pe jos spre Dragon. Sam expo e la intrarea in Dragonul rosu, e imposibil sa-l ratezi.
Rall_baby
Rall_baby
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 10
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/05/2011

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de degetica Mar 12 Iul 2011, 5:45 pm

Multumesc Smile
degetica
degetica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 87
Localizare : intr-o poveste
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de onomario Joi 14 Iul 2011, 4:58 pm

buna, stiti cumva unde pot gasi banda dublu adeziva? M-am uitat pe mercerie si nu am vazut... sau poate ii spune altfel? As vrea sa folosesc la o rochie fara bretele, pt a nu mai aluneca. Multumesc.
onomario
onomario
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 39
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 31/08/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 Empty Caut blugidenim

Mesaj Scris de Anettt Dum 17 Iul 2011, 10:29 pm

Bunaa:D.sunt noua pe aici..as vrea si eu un site unde pot sa gasesc blugi\denim la m.Pana acum nu prea am gasit decat cu anumite modele,colorati,iar eu vreau ceva simplu,eventual albastru.
Anettt
Anettt
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 17/07/2011

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de Admina Dum 17 Iul 2011, 10:42 pm

Inteleg ca te intereseaza un material textil, dar ai postat la Bijuterii. Voi muta intrebarea ta la categoria care trebuie, in alt subiect.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de iriclau Dum 17 Iul 2011, 10:57 pm

buna fetelor ... aveti idee unde as putea plisa un material in iasi ?

multumesc !
spor la toate !
iriclau
iriclau
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 184
Varsta : 40
Localizare : iasi
Data de inscriere : 27/01/2011

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de arielas Joi 25 Aug 2011, 4:18 pm

A mai cumparat cineva materiale de la magazinul online din timisoara??
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de rosita Joi 25 Aug 2011, 10:17 pm

Eu, dar prin primavara. Daca vrei sa ma intrebi cat a fost taxa postala sa stii ca nu mai tin minte Smile)
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de arielas Joi 25 Aug 2011, 11:10 pm

Da si despre taxa, dar si daca ai fost multumita de materialele primite . Erau cum ai sperat? Si ce ai cumparat?
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de rosita Vin 26 Aug 2011, 10:13 am

Eu le-am cerut mai intai mostre, si am luat ce mi-a placut, deci n-au fost surprize. Pot sa apara surprize de genul iti place o mostra, si dupa ce o comanzi primesti telefon sa iti spuna ca nu mai au materialul ala in stoc.
Daca cumva te hotarasti sa le comanzi mostre, sa stii ca nu are rost sa ceri, sa zicem de la bumbace mostra cu numarul xxxx, pentru ca oricum iti vor trimite tot teancul de mostre de bumbace pe care il au. Le e mai usor asa, cred. Asa ca zi-le ca vrei mostre pentru bumbac, in, voal, sau ce mai vrei tu. Vei primi un pachet mai mare cu mostre, dar e si distractiv sa te uiti prin ele Smile Dar ti-am zis, asteapta-te sa nu le aiba pe toate daca vrei sa comanzi ceva.
Cam asta a fost exeprienta mea.
Despre costul trimiterii intreaba-i pe ei la telefon, ca eu nu mai tin minte de atunci. Si pentru mostre si pentru materiale.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de IrisT Vin 26 Aug 2011, 12:04 pm

Buna arielas! Si eu am comandat de la cei din Timisoara. Le-am trimis o comanda pe e-mail cu coduri ce aveau afisate pe site (am comandat bumbac uni pt tricouri). Mi-au raspuns ca nu le au pe toate pe stoc si mi-au trimis doar o parte din ce cerusem. M-a sunat o doamna de acolo sa imi zica ce au si ce nu au pe stoc. La una din culori (cerusem un roz mai inchis) mi-a zis ca au ceva asemanator si am fost de acord, dar apoi cand a venit comanda era total alta culoar (un rosu foarte strident)... asta nu prea mi-a placut... Am mai luat si puf pentru perne de la ei, ala a fost chiar OK. Le-am cerut o data cu comanda si mostre la bumbacul imprimat si nu mi le-au trimis, se pare ca trebuia sa insist mai mult...
Costul pt transport este asa: 12 lei primul kg si 0,75 urmatoarele kg + TVA; 11,5 lei + TVA taxa pentru ramburs.
IrisT
IrisT
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 115
Varsta : 39
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 24/11/2008

http://perfectiris.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de arielas Sam 27 Aug 2011, 5:30 pm

Multumesc pentru raspuns. Le-am trimis si eu un mail in care ii intrebam daca au ceva anume si mi-au raspuns ca imi trimit mostre si ca ma costa 14 lei. Asta daca mai intreaba cineva.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de anamaria021a Vin 23 Sept 2011, 5:48 pm

unde pot gasi material care este folosit pentru la confectionarea fustelor tiganesti...din acela plisat si brodat cu motive de ale lor...
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
anamaria021a
anamaria021a
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 9
Varsta : 37
Localizare : braila
Data de inscriere : 20/09/2010

http://butterfly-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB