Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 EmptyAstazi la 6:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Rochii de seara, deosebite(2)

+63
Maci
Nicoleta Irimescu
cris69
came_lia
gagaritz
anigherman
margot
Tinkerbell
SilviaDumitrescu
veniciuc nicoleta
DANIELA.I
ebruli22
MagdaMarin
ribana
clodi
mnarcisa
m-julie
Marry
betymi72
europolis
Clio_Ela
manus marioara
valentina_d1986
AKD
vilcris
dandana
elutzamicutza
monica11
danae
IrisT
ralucis
matahari
Uca
Anduku
kla78
florentina69
valentinadof
noel
zylv
pisi
Noemi
danabekk
tomari
cretu_veronica22
feliciagl
cory74
Usagy
Alina.C
adelina24
stoy
amnro
diada
Camy
Karina33
Lucia Ro
bobitica
leonutza69
arime
geany
amia
Admina
dienutzababy
MihaelaT
67 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de europolis Sam 08 Mai 2010, 5:51 pm

Karina, m-am convins ca stai....mult prea bine la croitorie rade, n-am ce comenta, de laudat nu am cuvinte. Dar spune-mi si mie ce e chestia aia "supercalifragilistica' din holul..cred eu, in care pozezi??
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de betymi72 Sam 08 Mai 2010, 6:03 pm

foarte frumoase rochiile karina!!!bravo!!!eu am mama croitoreasa dar nu stiu sa cos la masina spre rusinea mea...a zis ca a stat ea destul la masina de cusut sa nu mai stau si eu...dar o sa invat!!!
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de Karina33 Sam 08 Mai 2010, 6:06 pm

off topic Europolis ala mi-e atelierul facut in fosta bucatarie, oglinda e pe usa, in stanga e frigiderul(banuiesc ca nu ala te intereseaza) si-n dreapta e un biblioraft 'inchis' cu o rogojina pe care am cusut fasii de perdele. Manual. Vezi ca-i postat undeva pe la decoratiuni de casa.

Clio_Ela din asta traiesc, asa ca atata vreme cat e de munca muncesc de la 5-6 dimineata pana seara tarziu, depinde cum rezista ochii sau spatele.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de Admina Sam 08 Mai 2010, 6:20 pm

Karina, esti Speedy Gonzales al croitoriei de comanda. hug Imi place tot ce faci ca sunt bibilite, au elemente de haute couture (fronseuri, funde, fasii) si sunt muuulteee. Imi place micuta rochie de catifea, e superba culoarea; si bustul de sub funda, cu toate ridurile lui. Smile Si tu te-ai saturat de tulle? shot

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de valentinadof Sam 08 Mai 2010, 8:11 pm

Karina esti de toata lauda,lucrezi impecabil,peste vreo 3 luni fac un an de cand lucrez si eu haine,cat mai am ca sa ma apropii cat de cat de ritmul de lucru si de calitatea creatiilor tale? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de diada Sam 08 Mai 2010, 10:51 pm

Karina33 a scris:....... din asta traiesc, asa ca atata vreme cat e de munca muncesc de la 5-6 dimineata pana seara tarziu, depinde cum rezista ochii sau spatele.

eu te apreciez maxim, lucrezi extraordinar si ne mai si arati, asta te face si mai deosebita! sunt putine fete care lucreaza la comanda croitorie si arata pe un forum public asta. Eu de ex stiu o fata care lucreaza croitorie la comanda prin posta sa zic asa, ii dai la telefon/mail etc masurile si ea le face si am intrebat-o si eu cum pot sa modific niste pantaloni sa-i fac de gravida, stii ce mi-a raspuns? ca nu am cum dar imi face ea unii. Stiu ca chiar a recomandat-o cineva e forum si i-am sters linkul pentru ca nu ar arata si nu ar explica in veci cum se face ceva.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de Marry Dum 09 Mai 2010, 1:18 am

Karina,foarte frumoase toate rochiile.Felicitari. aplauze si spor la lucru . cos
Marry
Marry
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 960
Varsta : 60
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de Karina33 Dum 09 Mai 2010, 10:07 am

Diada off topic bineinteles: eu am invatat de mica ca dar din dar se face rai! Si atat cat imi permite timpul si nu-s cereri tupeiste(prima postare gen: vreau tiparul...) va impartasesc ce stiu. Si eu am furat, invatat, experimentat ce stiu. Si inca am multe de invatat!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de betymi72 Dum 09 Mai 2010, 12:22 pm

cand vad ce lucruri frumoase faceti asa as vrea sa pot face si eu...sper ca intr-o zi sa pot ... zid mai intai sa invat sa cos la masina...am o masina mai veche electrica in casa dar nu stiu nici macar sa bag ata(adica pe unde se baga...)dar o sa invat...spor!!! duminica placuta!!! kiss
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de bobitica Dum 09 Mai 2010, 7:13 pm

Karina trebuie sa ne arati toate rochiile pe ¨purtatoare¨pentru ca e incredibila schimbarea.Cea roz......nu mi se parea chiar grozava si cand am vazut-o purtata m-a lasat fara cuvinte.Faci lucruri incredibile(stiu ca toata lumea o spune dar tre sa te laud si eu Merci Merci Merci ) Si acum desigur si intrebarea Embarassed (ca eu mereu am curiozitati)cum ai facut fusta de voal de la rochia cu ciclam?De fapt ma intereseaza incretiturile de pe fusta.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
.[/quote]
Flowers Flowers
bobitica
bobitica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 206
Varsta : 47
Localizare : Galati
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de Karina33 Dum 09 Mai 2010, 10:38 pm

Bobitica nu le pot obliga pe cliente sa-mi stea la poza sa sa-mi trimita poze. Pe domnisorici le-am rugat, acum sa vedem cate vor trimite...Pe de alta parte eu le fac de obicei o proba si cand sunt gata le iau fara sa le mai probeze, doar daca mai trebuie ceva fixat(bretele, sutien, vreun nasturel) le imbrac pe ele iar, de multe sunt cu blugii-n vine.

Ca sa faci alea iti trebuie un ac cu ata si ceva rabdare. Aduni motz cu mana materialul, il rasucesti putin , bagi acul si cosi dintr-o parte in cealalta si de jur imprejur, vreo 4-5 impunsaturi. E mai usor de facut decat de explicat.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de AKD Lun 10 Mai 2010, 8:20 am

Foarte frumoase toate. Am ramas fara cuvinte! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
AKD
AKD
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 137
Varsta : 40
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/03/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de amia Lun 10 Mai 2010, 6:11 pm

intr-adevar, deosebit efectul de "mot"
avatar
amia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 121
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de Usagy Lun 10 Mai 2010, 7:22 pm

Dupa lupte seculare, postez si eu rochita pe care tocmai am terminat-o. Imi e si rusine, printre atatea rochii deosebite si experte care fac cel putin una pe zi , dar cum pot sa invat decat prin munca si greseli...iata. Nu e perfecta, nici prea aranjata pt poza ( si nici calcata, dar asta sa fie problema cea mai mare rade ).

Prima mea rochie lolita, si sper ca nu si ultima. Este din bumbac - saten, iar pe dedesubt am folosit o jupa din aproape 6 metri de tulle.

Sunt asa fericita ca am terminat-o ca imi vine sa dau de baut ^.^

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre Usagy in Lun 10 Mai 2010, 7:50 pm, editata de 1 ori (Motiv : schimbat poza)
Usagy
Usagy
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 146
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/05/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de diada Lun 10 Mai 2010, 7:28 pm

mie imi place! bravo, culoarea superba! si cum sta infoiata, cambrata pe corp, cred ca te-ai chinuit ceva la ea, asta este cel mai greu sa cambrezi!

s-o porti cu placere! Flowers

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de danabekk Lun 10 Mai 2010, 7:32 pm

Usagy, cat este de frumoasa!! Felicitari!! cheers
danabekk
danabekk
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 200
Localizare : Atlanta, GA
Data de inscriere : 07/01/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de leonutza69 Lun 10 Mai 2010, 7:39 pm

ce dragalasa e!
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de m-julie Lun 10 Mai 2010, 7:40 pm

ce frumoasa e. semana cu rochita aceea mov care ai postat-o la scoala de croitorie.
sta foarte bine pe corp si ai atatea detalii la ea Smile
m-julie
m-julie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 57
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de betymi72 Lun 10 Mai 2010, 7:58 pm

foarte frumoasa!!!bravo!!!si materialul...si are un aer tineresc!!! Flowers
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de Usagy Lun 10 Mai 2010, 8:05 pm

Multumesc mult de aprecieri, daca pare cute (dragalasa) inseamna ca mi-am atins scopul, lolita fiind o moda destinata celor care doresc un aer inocent.
Nu eram eu in poza asa ca a trebuit sa-mi decapitez prietena (pardon de expresie). Umm, cum ea a fost doar la 2 probe ma si mir ca pana la urma vine cat de cat bine. Julie da, rochia respectiva a fost una din sursele de inspiratie. Dar am vrut sa o fac mai cu motz. Cat de cat am reusit sper.
Urmatoarea rochie, peste alte multe luni . Sa imi tineti pumnii Smile.

Arigatou Merci
Usagy
Usagy
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 146
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/05/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de Uca Lun 10 Mai 2010, 10:03 pm

Usagy, felicitarile mele.
Apreciez faptul ca este o rochie muncita... nu gluma, plina de detalii executate frumos, combinatie de culori placuta si chiar ai reusit sa iti atingi scopul... are aer inocent... Smile

Felicitari din nou si la cat mai multe creatii de acest gen!

Omedetou!!!!!!! (sper ca am scris cum trebuie) peace

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de Karina33 Lun 10 Mai 2010, 10:07 pm

Usagy superba rochita!!! Multe detalii, panglicute atasate la volane, jupa infoiata, toate-s frumoase!
Si sta bine pe prietena!
Sa pui mana sa mai lucrezi!

Pana sa citesc cine-a stat la poza chiar ziceam: uite s-a tuns, nu mai are parul asa luuung! rade
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de amia Mar 11 Mai 2010, 10:52 am

Usagy, felicitarile... o rochie superba...cu multe accente la care se vede ca ai muncit mult
zece cu felicitari din partea mea:P
avatar
amia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 121
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de Marry Mar 11 Mai 2010, 2:45 pm

Usagy.felicitari pentru rochita! primul Super si modelul si culoarea nu am cuvinteeee.Felicitari inca odata. aplauze
Marry
Marry
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 960
Varsta : 60
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de Alina.C Mar 11 Mai 2010, 3:20 pm

Usagy, superb!!
Cum e cambrata pe corp imi place foarte mult... la cambrarea unei rochii ma chinui si eu momentan, si cum nu e nimeni acasa sa-mi lege snurul la spate fac si eu la ochi, cum pot...
Felicitari, si la mai multe!

Karina, se stie, imi place tot ce lucrezi, cum lucrezi! hug
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB