Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Produse crosetate, decoratiuni pentru casa

+75
albastrea1980
brunettzik
manuela29
symos
zahariaelouise
Uca
geo
stoy
alinutza_andrei08
lennny
emmancita
mykya
mariaz_09
solmizel
samo99ro
valentyna_sweetly
ARYANNA
violeta_10
carmenco
danniela
Roxy
ikuta
Giobsy
fizicuta
CCristinaC
maria stefan
Gianina4ever
firicel
danadea
MihaelaT
AlinaJ.Bijoux
corina corina
Cristache
claudiana
Steluzza
canadianca50
MARILENA FLOASIU
LYNDA
kittygreeneyed
mnarcisa
aba
lotus nufar
geo67
Gabiuta
Nicoleta Irimescu
marci
mami de doi ingerasi
Marry
valentinadof
Iulia40
sublime
zorzonica_z
diada
Ana Maria
adelina24
Anuta Stanciu
mamiboom
ioana soare
betymi72
Love
cld
cretu_veronica22
dienutzababy
emi
Dodo-pui
crinuta
SilviaDumitrescu
europolis
lencik86
Admina
geany
chocolate
Medi
kitty_1973
DouaMainiDibace
79 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa

Mesaj Scris de chocolate Mar 22 Iun 2010, 11:01 am

Azi am sa dau cadoul:) Sunt curioasa daca o sa placa destinatarului Smile
chocolate
chocolate
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 399
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 31/10/2009

http://pinterest.com/lllorelllei/my-work/

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa

Mesaj Scris de Iulia40 Mar 22 Iun 2010, 12:11 pm

super ingenios cadoul
avatar
Iulia40
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 54
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa

Mesaj Scris de marci Mar 22 Iun 2010, 8:46 pm

eu sunt noua pe aici su nu stiu cum se ataseaza poza dar as putea sa va arat o fata de perna pe care am crosetat-o zid
marci
marci
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Dum 27 Iun 2010, 11:13 pm

Bun venit marci ! Cu rabdare si daca citesti cu atentie peste tot o sa reusesti pana la urma! Smile hug

Am facut si eu suporturi crosetate la niste pahare micute. Pot pune o lumanare mica inauntru si e o candela draguta!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa

Mesaj Scris de Gabiuta Lun 28 Iun 2010, 12:40 am

Foarte interesante aceste suporturi.Din ce sunt facute?Ce fel de fire?
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Lun 28 Iun 2010, 6:14 pm

E macrame obisnuit la scul.
Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa

Mesaj Scris de zorzonica_z Mier 30 Iun 2010, 8:44 pm

Am reusit sa fac acele cutiute pentru marturii, ies foarte bine, numai ca am o mica problema cu apretul. Am incercat apret spray, am incercat sa le apretez cu aracet si apa, cu apret din amidon, dar ceva nu iese bine. Nu stau tepene cum as vrea eu. Stie cineva care este combinatia buna pentru apret, cata apa, cat apret? Ma gandesc ca poate nu nimeresc combinatia si de aceea nu iese ce vreau eu.
zorzonica_z
zorzonica_z
helper
helper

Numarul mesajelor : 33
Localizare : Braila
Data de inscriere : 02/02/2010

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa

Mesaj Scris de geo67 Mier 30 Iun 2010, 8:58 pm

dale cu fixativ
avatar
geo67
helper
helper

Numarul mesajelor : 8
Localizare : medgidia
Data de inscriere : 02/09/2009

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa

Mesaj Scris de zorzonica_z Mier 30 Iun 2010, 9:04 pm

am incercat si asta dar consum cam mult fixativ ca sa le fac sa stea tepene, si nu prea este rentabil pentru mine ca si suma de bani Smile
zorzonica_z
zorzonica_z
helper
helper

Numarul mesajelor : 33
Localizare : Braila
Data de inscriere : 02/02/2010

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 30 Iun 2010, 9:15 pm

mai zorzonica eu am facut mai pe iarna un cosulet crosetat (e postat pe aici pe undeva) si l-am apreta cu faina. A stat destul de ok. pana si toarta a stat frumos in sus. Combinatia....nu stiu sa zic. Am pus la fiert apa cat am crezut ca am nevoie si intr-o cana/castron am amestecat cateva linguri de faina cu apa rece, atatea linguri cam cate am crezut eu ca in combinatie cu apa fiarta se va face o ciulama destul de groasa. Apoi acea ciulama am mai diluat-o putin pentru ca la mine iesise destul de consistenta si am bagat cosuletul in ea. L-am scos fara sa il storc prea tare si l-am pus la uscat pe o stica pentru a lua forma dorita de mine. Cosuletul a iesit foarte ok in schomb la palaria mamei nu a mai tinut aceasta figura la bor doar ca restul palariei a fost ok.
O sa ma incerc odata zile astea si cu palaria ca ma gandesc ca poate nu a fost prea consistenta ciulamaua .
aaa si mai zicea cineva pe aici ca e foarte bun apret facut cu o masura (cana/ceasca/pahar)apa si aceasi masura zahar fierte pana se leaga zaharul.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa

Mesaj Scris de zorzonica_z Mier 30 Iun 2010, 9:18 pm

multumesc de informatie, dar am o intrebare. nu a ramas materialul patat de la faina?
zorzonica_z
zorzonica_z
helper
helper

Numarul mesajelor : 33
Localizare : Braila
Data de inscriere : 02/02/2010

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa

Mesaj Scris de lotus nufar Mier 30 Iun 2010, 9:19 pm

Cu zaharul nu uitati sa aveti rabdare sa se usuce bine obiectul crosetat din bumbac doar bumbac (coton),pentru ca necesita timp se usuca greu poate sa fie si mai mult de o saptamana ,dar mie mi-a dat rezultat bine Firbeti apa sa fie clocotita adaugati zaharul si asteptati sa se dilueze apoi ,inmuiati cu atentie fiecare fir sa nu ramana deloc neinnuiat si patruns de solutia respectiva bine si in intregime. kiss


Ultima editare efectuata de catre lotus nufar in Mier 30 Iun 2010, 9:22 pm, editata de 2 ori
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 30 Iun 2010, 9:20 pm

sa stii ca nu chiar nu. Am sa caut pe unde am postat cosuletul si al sa iti spun sa arunci un ochi - pardon doar o privire ca ochii iti trebuiesc pupi rade
editez ca am reusit sa gasesc cosuletul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa

Mesaj Scris de zorzonica_z Mier 30 Iun 2010, 10:10 pm

mersi, o sa incerc sa vad ce iese! daca nu, imi dau demisia Smile
zorzonica_z
zorzonica_z
helper
helper

Numarul mesajelor : 33
Localizare : Braila
Data de inscriere : 02/02/2010

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa

Mesaj Scris de aba Sam 03 Iul 2010, 10:57 pm

Am crosetat si eu ceva zilele astea.Pline de greseli dar sunt mandra de ele, crosetate dupa ani si ani de pauza... stiam sa crosetez, mai stiu lantisor si vreo 2 picioruse...dar nu ma las, reinvat.Vad ca voi lucrati foarte mult.Cand aveti timp?Felicitari sunteti albina

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mama lebada are corpul putin cam lung, capsuna e simpla...eram nerabdatoare sa le fac.Spor la munca hug


Ultima editare efectuata de catre diada in Dum 04 Iul 2010, 1:25 am, editata de 1 ori (Motiv : schimbat link in poze)
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa

Mesaj Scris de Medi Dum 04 Iul 2010, 11:05 am

aba, om cu cap, pustiul tau, ca le-a vrut la el in camera wink
imi plac si lebedele (parca alea din mileul din care te-ai inspirat nici n-aveau ochi, sau asa mi s-a parut) si capsunica... se vede ca nu esti incepatoare; in curand ai sa ne incanti cu multe lucrusoare, sunt sigura... pupi
Medi
Medi
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 345
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa

Mesaj Scris de aba Dum 04 Iul 2010, 3:05 pm

Multumesc ptr aprecieri Medi. Acum stiu cum sa fac lebada,cam cate ochiuri sa am la lantul de inceput...Trebuie sa-mi cumpar ata ca am folosit de la cele cu care goblenesc.Pustiul meu vrea la el in camera cam tot ce fac si goblen si origami...cand termin ma intreaba daca e ptr el.A cusut si el o felicitare ptr invatatoarea lui si cand a terminat-o a zis ca n-o mai da.O floare simpla dar e a lui.Spor la munca hug
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa

Mesaj Scris de europolis Dum 04 Iul 2010, 3:12 pm

Felicitari Aba kiss mie imi plac lebedele la nebunie pupi
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa

Mesaj Scris de mnarcisa Dum 04 Iul 2010, 3:29 pm

Si mi eimi plac mult si chiar ma gandeam sa ii fac si eu piticei mele, dar sa le fac intregi, acum sa vad cand oi mai reusit.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa

Mesaj Scris de kittygreeneyed Lun 23 Aug 2010, 2:00 pm

Acest covoras din fasii de materiale (tricouri diverse) o sa "decoreze" intrarea in apartament:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kittygreeneyed
kittygreeneyed
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 311
Localizare : Maramures
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa

Mesaj Scris de chocolate Dum 05 Sept 2010, 2:14 pm

Ultima mea capodoperă Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
chocolate
chocolate
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 399
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 31/10/2009

http://pinterest.com/lllorelllei/my-work/

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa

Mesaj Scris de LYNDA Vin 01 Oct 2010, 12:01 pm

Vin si eu cu ale mele

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa

Mesaj Scris de MARILENA FLOASIU Joi 07 Oct 2010, 9:02 am

Europolis, imi place mult covorul tau din sfoara de canepa, te rog daca poti sa explici un pic cum ai facut cresterile sau poate ai o schema.
Multumesc.
MARILENA FLOASIU
MARILENA FLOASIU
helper
helper

Numarul mesajelor : 10
Localizare : Zalau
Data de inscriere : 13/01/2010

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa

Mesaj Scris de europolis Joi 07 Oct 2010, 9:13 am

Multumesc Marilena, nu am schema, e facut din picioruse mari si am crescut la ochi wink
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa

Mesaj Scris de valentinadof Dum 10 Oct 2010, 5:35 pm

foarte frumos ce lucrati voi fetelor,hai sa va arat si eu un suport de perete pt diverse lucruri in cazul de fata facturi. am mai mesterit unul dar l-am facut cadou si nu i-am facut poza ,sper sa placa acesta[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa - Pagina 3 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB