Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Quilling-arta de a rula hartia(1)

+60
Giobsy
sk8ritza
lya06k
diana-s
andacoman
mickyta
anutza88
luminita_khader
maria_covacef
Lucia.BlueFlower
zaharel
Ela
anc@
mihatm80
lav
iuliana72
mama4you
LYNDA
denygina
anastasia2010
clodi
hooinar
Karina33
Aditza
oana_h
anca1820
olympia
chocolate
Clio_Ela
Cristale
02gaviota
Ana Maria
Gabyx
Ramonica
Fleur de Lys
RoxanaL
AlinaJ.Bijoux
cami26
firimitura
SilviaDumitrescu
jluciana
aidaalex
angi10
Ginga
ghindutza
kittygreeneyed
ioana soare
geany
Fleur
adrina
julix_2007
MihaelaT
Bianca
diada
Admina
arime
Ramurica
Camy
duchess
Ania
64 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de RoxanaL Lun 11 Ian 2010, 9:13 pm

Saru`mana!!! Merci
RoxanaL
RoxanaL
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 39
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/11/2009

http://roxyquills.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de firimitura Mar 12 Ian 2010, 10:03 am

roxana uite aici e tutorialul pentru lalele. toata felicitarea mea a fost inspirata de acolo Smile am vrut numai sa vad cum mi-ar iesi . si mi-a placut modelul simplu si de efect
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de RoxanaL Mar 12 Ian 2010, 12:20 pm

Multumesc frumos!!!
RoxanaL
RoxanaL
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 39
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/11/2009

http://roxyquills.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de Ramurica Mar 12 Ian 2010, 2:33 pm

foarte frumoase vreau sa stiu si eu cum se face asa ceva!!!!!!!!!!!111 [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ramurica
Ramurica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/12/2008

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de RoxanaL Mier 13 Ian 2010, 11:25 pm

Ce anume?
RoxanaL
RoxanaL
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 39
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/11/2009

http://roxyquills.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de Ramurica Joi 14 Ian 2010, 9:06 am

ce se intampla pe acest site?, Eu, Ramurica nu am scris mesajul de pe 12 ianuarie. Cineva a scris pe numele meu de utilizator si nu-mi place. Administratorul de site ma poate ajuta? Multumesc
Ramurica
Ramurica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/12/2008

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de RoxanaL Joi 14 Ian 2010, 9:45 am

lol! Chiar mi s`aparut ciudat ca vrei sa inveti sa faci modele asa de simple Smile
RoxanaL
RoxanaL
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 39
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/11/2009

http://roxyquills.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de diada Joi 14 Ian 2010, 10:26 am

Ramurica a scris:ce se intampla pe acest site?, Eu, Ramurica nu am scris mesajul de pe 12 ianuarie. Cineva a scris pe numele meu de utilizator si nu-mi place. Administratorul de site ma poate ajuta? Multumesc

Draga mea, nu noi suntem raspunzatoare pentru asta, cineva iti stie parola si a postat in locul tau, ori ai lasat bifat sa se conecteze automat cand intri pe site. Folositi mai multe persoane acel calculator?

In concluzie trebuie sa iti schimbi parola si sa ai grija pe viitor. Nici macar noi Adminii nu stim parolele utilizatorilor.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de Ramurica Joi 14 Ian 2010, 10:46 am

diada ai dreptate! Butonul de conectare automata era bifat. Multumesc pentru ajutor. O sa-mi schimb parola.
Ramurica
Ramurica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/12/2008

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de Ramurica Vin 15 Ian 2010, 2:23 pm

Mai adaug cateva felicitari, unele putin altfel.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Edit Ioana Soare : Ramurica ti-am editat eu pozele pentru a se vedea pe forum. Al doilea link insa era gresit, nu aparea nici o poza. Te rog adaug-o tu dupa ce citesti subiectul despre atasarea corecta a pozelor pe forum. Avem aici un [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]. Cand postezi dai clic pe a 16-a casuta de sus si introduci acolo codul corect al pozei. Multumesc frumos.
Ramurica
Ramurica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/12/2008

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de RoxanaL Vin 15 Ian 2010, 2:45 pm

mirat2 mirat Suuuuuuuuuper faine!!!!Ramurica, jos palaria!!!!
Esti tare, ce mai....Ce`i al tau e`al tau :D
Felicitari!
RoxanaL
RoxanaL
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 39
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/11/2009

http://roxyquills.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 15 Ian 2010, 8:12 pm

Absolut superbe felicitariile. Nu stiu cand am sa ajung sa fac si eu asa minumatii!!! bis aplauze bounce1 bine
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de duchess Sam 16 Ian 2010, 10:52 am

Ramurica , foarte frumoase felicitarile ! sunt perfecte!! love Flowers
duchess
duchess
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 16/11/2008

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 16 Ian 2010, 11:53 am

Ramurica, m-ai lasat fara cuvinte Shocked .Sunt SUPER! A patra imi place in mod deosebit.
Felicitari! Flowers

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de Admina Sam 16 Ian 2010, 12:28 pm

Da, da. Si mie tot a 4-a. Felicitari Ramurica! Flowers

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de iuliana72 Dum 17 Ian 2010, 8:42 am

doamne ,tu faci opere de arta.felicitari
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de mihatm80 Dum 17 Ian 2010, 11:26 am

sunt superbe felicitarile , e o munca foarte migaloasa am si eu o buna prietena care face felicitari , eu nu as putea sa fac iti trebuie indemanare Merci
mihatm80
mihatm80
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 43
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 11/01/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de anc@ Lun 18 Ian 2010, 2:54 am

RoxanaLinte a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Imi place tare mult acest tablouas,dar cum se fac petalele, vad ca sunt facute diferit...multuesc! flower
anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de Ramurica Lun 18 Ian 2010, 9:27 am

Multumesc de aprecieri! Si voi faceti lucruri frumoase si ma bucur ca exista si alte persoane care au acest hobby. Pentru cele care au si decupaturi am si schema acestora. Daca le vreti, vi le dau cu mare placere.

Ioana, multumesc frumos pentru editarea pozelor, dar, pe cata rabdare am cu realizarea felicitarilor, pe atat nu am rabdare cu informatica. De regula, folosesc Picasa album ca sa le postez. La inceput am incercat si cu Photoboucket dar m-am incurcat, m-am enervat si am renuntat. Ce pot sa spun, o sa mai incerc.
Ramurica
Ramurica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/12/2008

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de Ramurica Lun 18 Ian 2010, 9:33 am

Am uitat sa mai adaug inca odata o felicitare al carei cod a fost gresit.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre ioana soare in Lun 18 Ian 2010, 4:01 pm, editata de 1 ori (Motiv : transformat link in poza)
Ramurica
Ramurica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/12/2008

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de ioana soare Lun 18 Ian 2010, 4:04 pm

Ramurica sunt foarte frumoase lucrarile tale, ai o rabdare de invidiat!

Vezi ca nu copiezi codul care trebuie pentru a-l posta aici. Trebuie sa alegi codul pentru forum, sa dai clic pe a-16-a casuta de la stanga la dreapta si sa treci acolo codul copiat.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de RoxanaL Lun 18 Ian 2010, 7:59 pm

O sa fac un tutorial cu poze despre cum se fac petalele acelea, in zilele urmatoare Smile
RoxanaL
RoxanaL
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 39
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/11/2009

http://roxyquills.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de RoxanaL Mier 20 Ian 2010, 8:58 pm

Ramurica a scris: ai sa vezi ca nu chiar toata hartia care exista la noi pe piata se preteaza la asa ceva. Ea trebuie sa aiba o anumita densitate si grad de elasticitate ca spirala sa iasa perfect si sa stea sa 10 -15 secunde pana apuci sa-i dai o forma.
Ne spui si noua de unde iti iei hartia, Ramurica? Asta daca nu sunt prea indiscreta :D Multumesc frumos anticipat!
RoxanaL
RoxanaL
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 39
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/11/2009

http://roxyquills.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de Ramurica Joi 21 Ian 2010, 9:00 am

Nicio problema, nu este un secret. O mare parte din hartia pe care o folosesc mi-o trimite verisoara mea din Germania. Sunt fasii lungi de 16 si 34 cm si de diferite latimi: 3, 4, 5mm, etc. Eu o prefer pe cea de 3mm. Sunt o multime de culori si nuante. Spre deosebire de hartia colorata de la noi, aceste fasii sunt usor cartonate iar rotocoalele stau perfect cam 10 secunde. Se vede diferenta! Din pacate acum nu mai am pungile originale dar la viitoarea livrare am sa le fac o poza sa vedeti cum arata.
Ramurica
Ramurica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/12/2008

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de RoxanaL Joi 21 Ian 2010, 1:17 pm

Saru`mana, Ramurica! Poate gasesc si eu pe cineva p`acolo, sa`mi ia si mie :D
Pupici!
RoxanaL
RoxanaL
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 39
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/11/2009

http://roxyquills.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(1) - Pagina 8 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(1)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB