Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 8 EmptyAstazi la 8:09 pm Scris de Dorulet

» Despre masinile de tricotat
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 8 EmptyAstazi la 1:29 pm Scris de vlad_mom

» Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 8 EmptyIeri la 6:07 pm Scris de vlad_mom

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 8 EmptyVin 05 Aug 2022, 7:16 am Scris de Dorulet

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 8 EmptyVin 05 Aug 2022, 7:04 am Scris de Dorulet

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 8 EmptyVin 29 Iul 2022, 3:31 pm Scris de ema

» Bijuterii din sarma 9
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 8 EmptyVin 29 Iul 2022, 10:30 am Scris de vlad_mom

» Probleme tehnice (masini de cusut) 5
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 8 EmptyJoi 28 Iul 2022, 12:50 am Scris de Andreea22c

» Ce melodie asculti acum !-5
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 8 EmptyMar 26 Iul 2022, 6:55 pm Scris de MagdaMarin

» Florile din gradina mea(2)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 8 EmptyMar 26 Iul 2022, 10:19 am Scris de LRodica

» Drumetii si locuri vizitate (3)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 8 EmptyMar 26 Iul 2022, 10:13 am Scris de LRodica

» Mobilier homemade (2)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 8 EmptyMar 26 Iul 2022, 9:22 am Scris de ema

» Amenajari interioare
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 8 EmptyDum 24 Iul 2022, 8:47 pm Scris de vlad_mom

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 8 EmptyDum 24 Iul 2022, 5:52 pm Scris de diada

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 8 EmptyJoi 23 Iun 2022, 10:55 am Scris de vlad_mom

» Pirogravura
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 8 EmptyDum 12 Iun 2022, 12:44 am Scris de White_Raven

» Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 8 EmptyJoi 09 Iun 2022, 9:14 am Scris de vlad_mom

» Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 8 EmptyJoi 09 Iun 2022, 8:32 am Scris de diada

» Discutii despre croitorie -3
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 8 EmptyVin 27 Mai 2022, 3:25 pm Scris de diada

» Ce masina de cusut recomandati (6)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 8 EmptyMier 27 Apr 2022, 10:46 am Scris de diada

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

+76
valentinadof
ancaiuliana
milexina
stoy
Anuk
almma_almma2000
firicel
adar
mira24
ana_dark84
samo99ro
adelina24
scami
MARI_H
lennny
claras
nicos
angells
cory74
adelykitt
vasilica
Serban Valentina
silvisor
aba
valih
solmizel
tzushky
rosita
iuli.b
melus
Giobsy
Pika
Uca
MarianaSoare
lucky
ramona75
Marry
CCristinaC
canadianca50
cosmi
Dodo-pui
Noemi
carmenush
AlinaJ.Bijoux
mihaelavama
Ana Maria
margot
irish05
bursuk
danadea
violetas
aisha
Daniela_Gina
diada
ribana
rucsy
Admina
Medi
emi
angel1208
ligia27
kitty_1973
Onna
bubu85
marlen372001
cretu_veronica22
DANIELA.I
Eva
dorinamisov
dicioanacris
dienutzababy
teisoara
anda81
Dionisia
ioana soare
MihaelaT
80 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 8 Empty Bravo!

Mesaj Scris de tzushky Lun 20 Sept 2010, 1:54 am

Aba, a iesit super pulovarul! Ai avut multa inspiratie si mai ales atentie si rabdare... ca stiu cat se cere din amandoua! Mi-ai dat curaj sa merg mai departe cu acest viitor poncho/sal/ce-o iesi, dar calduros sa fie Smile

tzushky
tzushky
helper
helper

Numarul mesajelor : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/07/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de ioana soare Lun 20 Sept 2010, 10:10 am

Aba e foarte frumos puloverul! Flowers Modelul e super!
De ce spui ca trebuia mai mare?
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3889
Varsta : 42
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de Serban Valentina Lun 20 Sept 2010, 10:39 am

Aba ,super modelul pus de tine pe pulovar.
Sa-l porti cu placere.
Incerc sa-l pun si eu pe mineci si pe pieptii unui pardesiu.
Sper sa-mi reuseasca.
O zi buna tuturor si spor la treaba.......
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de aba Lun 20 Sept 2010, 2:07 pm

L-am vrut putin mai larg pentru ca nu prea port mulate. Dar imi place si asa. Multumesc fetelor si spor la munca si voua. Poncho/sal/ce-o iesi... o iesi ceva frumos. Sa-l porti cu placere, sigur o sa fie si calduros. kiss
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de vasilica Lun 20 Sept 2010, 3:32 pm

Sa ai spor la lucru tzushky ,dar te rog sa ne dai si noua schema de la model pt ca e foarte frumos wink

Ultima editare efectuata de catre vasilica in Lun 20 Sept 2010, 3:35 pm, editata de 1 ori (Motiv : greseala la scris)
vasilica
vasilica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 56
Localizare : vulcan
Data de inscriere : 31/08/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de tzushky Lun 20 Sept 2010, 11:46 pm

vasilica a scris:schema de la model

Cu placere Smile E o combinatie de 3 modele (wheat sheaves - embossed vine leaf - crossed v stitch - embossed vine leaf - wheat sheaves) separate cu bob de orez. Trebuie destula atentie, fiindca fiecare model are nevoie de un alt numar de randuri ca sa se formeze (20, 24, respectiv 14), iar cele doua de pe margine, mai late, (umerii, cum ar veni) se modifica in fiecare rand. Eu am facut niste tabele in care notez numarul randului la care am ajuns cu fiecare si folosesc agrafe din plastic, din acelea pentru hartii, drept markere. Ma ajuta si culorile diferite ale agrafelor. Modelele sunt luate din mai multe volume ale Barbarei G. Walker, o adevarata legenda/ institutie a tricotajului wink

Cele trei modele se pot descarca in format .pdf arhivat .rar de aici.
tzushky
tzushky
helper
helper

Sus In jos

Mesaj Scris de adelykitt Lun 20 Sept 2010, 11:57 pm

multumesc! nu stiu daca o sa ma incumet sa fac si eu combinatii dar macar pot sa incerc pe rand pana le prind, nu?
bafta la realizat si alte creatii la fel de frumoase! love pupi kiss
adelykitt
adelykitt
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 56
Localizare : Deva
Data de inscriere : 10/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de cory74 Mar 21 Sept 2010, 2:46 pm

Tzushky, imi place la nebunie cum arata ceea ce lucrezi!
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 48
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de angells Mar 21 Sept 2010, 3:16 pm

ioana soare a scris:Asa ceva? link

Buna...
M-am tot uitat si eu pe site-ul asta, si am vazut o groaza de lucruri dragute. Numai ca nu inteleg si pace explicatiile. Ma poti ajuta te rog?
Merci

angells
angells
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 229
Varsta : 43
Data de inscriere : 21/11/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de ioana soare Mier 22 Sept 2010, 11:20 am

Pai eu te ajut, dar spune pt care model ai nevoie. Vezi ca pe penultima pagina de la subiectul "Index de termeni" gasesti lista cu abrevierile din engleza, explicate in romana. Cu ajutorul lor vei putea descifra orice model.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3889
Varsta : 42
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de nicos Joi 30 Sept 2010, 10:13 pm

Salut fetelor,
Imi pare bine ca va intalnesc peste tot. Si mie imi place sa fac multe lucruri cu manutele mele si chiar imi reusesc...cand ma apuc, dar din pacate timpul meu este foarte, foarte scurt. Chiar si asa am reusit dupa indelungi lupte sa fac niste fotografii si dupa alte lupte sa le si incarc...greu.Eu am invatat tot ceea ce stiu de la bunica mea de care sunt foarte mandra, Dumnezeu sa-i dea sanatate si ani multi sa ma indrume in continuare, caci mai am multe de invatat de la ea...Cam asta este o parte din ceea ce am invatat de la ea:
Acesta este un cardigan pe care l-am tricotat cu gandul la mare, mie imi place vara.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
...din lana pura 100% , ecologica
O tunica pe care mi-am dorit-o foarte mult si pe care o port cu placere si ca rochita
un pulovar din lana
si pentru ca imi plac camasile, le port aproape intotdeauna cu vesta
iar aceasta este preferata mea, nu m-as desparti de ea pentru nimic in lume
Si pe masura ce timpul imi va permite voi mai reveni cu alte fotografii.
Daca fotografiile postate nu sunt de cea mai buna calitate, scuze si nu dati cu pietre, incepatoare!
Spor la lucru!

Ultima editare efectuata de catre nicos in Joi 30 Sept 2010, 10:20 pm, editata de 1 ori
nicos
nicos
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 9
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 22/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de aba Joi 30 Sept 2010, 10:16 pm

Frumos. Toate sunt frumoase dar prima si ultima sunt foarte reusite. Flowers
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de solmizel Joi 30 Sept 2010, 10:18 pm

Cica nu are timp inocent Daca as avea eu timp sa fac atateaaaa............... Felicitarile mele.
solmizel
solmizel
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 249
Localizare : Sper ca pe Pamant
Data de inscriere : 26/01/2010

http://solmizel.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de tzushky Vin 01 Oct 2010, 1:04 am

Foarte frumoase lucruri! Felicitari Smile Bunicile sunt cele mai tari ;)
tzushky
tzushky
helper
helper

Sus In jos

Mesaj Scris de claras Vin 01 Oct 2010, 10:39 am

Foarte frumoase si originale. Imi plac toate. Daca ar fi sa le ierarhizez in ordinea preferintelor, nu as sti care imi place mai mult... cred ca toate sunt frumoase si mi le-as dori pe toate in parte. bucurie
claras
claras
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 48
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 24/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Dionisia Vin 01 Oct 2010, 12:15 pm

nicos, toate sunt frumoase, dar ultima e dementiala !
felicitari Smile
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 51
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de lennny Vin 01 Oct 2010, 4:23 pm

am lucrat o vesta pentru fratele meu , v-o arat si voua...imi cer iertare daca nu atasez poza cum trebuie.
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 53
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de aba Vin 01 Oct 2010, 4:44 pm

Poza a iesit de toata coma, dar prind eu si o zi cu soare sa iasa poza mai luminoasa. Aici ploua de vreo saptamana, e atat de urata vremea, parca-i noapte toata ziua. Dar nu mai am rabdare si tot o postez. Nu s-a stricat firul cand am calcat-o doar s-a lungit putin.

aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de lennny Vin 01 Oct 2010, 6:09 pm

Uploaded with ImageShack.usincerc sa pun poza
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de violetas Vin 01 Oct 2010, 8:38 pm

Nicos, sunt foarte frumoase si dichisite. Felicitari!
Lennny, imi place vesta, modelul e interesant si la gat ti-a iesit foarte bine!
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de rosita Vin 01 Oct 2010, 10:54 pm

Lenny e foarta frumoasa vesta, torsadele au un model deosebit! Bravo, fratele tau trebuie sa fie tare mandru de tine!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de MARI_H Vin 01 Oct 2010, 10:59 pm

Intr-adevar, interesant model de torsada, am pus deja ochii pe el !
MARI_H
MARI_H
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 115
Localizare : Romania
Data de inscriere : 18/11/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de lennny Sam 02 Oct 2010, 8:29 am

violetas,rosita,MARI-H ma bucur ca va place modelul cu torsade, de asta am si pus poza cu vesta aici ,mi-am zis ca poate mai inspira pe cineva ...un week-end excelent va doresc![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de scami Mar 05 Oct 2010, 2:41 pm

Bolerou-rile sunt superbe! Dragă Violetas, te implor sa ma ajuti si pe mine sa-l fac pe cel vernil. Insa vorba cuiva: eu sunt ca maimuta. stiu doar sa execut. Nu am deloc imaginatie sa il tricotez dupa imagini.
Merci
scami
scami
helper
helper

Numarul mesajelor : 68
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 23/02/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de adelina24 Mar 05 Oct 2010, 2:50 pm

Foarte frumoase aba ! Cel maro imi place mai mult !
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 49
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB