Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Hainute pentru copiii nostri (4)

+48
mihaelavama
crumaoli
anigherman
zylv
ribana
Giobsy
ioana soare
MARI_H
doyna2004
sellenna_us
danae
dienutzababy
anasia
chocolate
miclescumirela
AKD
vilcris
mirelasacalus
claudiana
Anduku
valentinadof
cretu_veronica22
tomari
bubu mic
mnarcisa
clodi
SilviaDumitrescu
amnro
danabekk
Lucia Ro
bobitica
Uca
cory74
mamiboom
Marry
adelina24
kitty_1973
totolina
teisoara
geany
stoy
hope
Karina33
Admina
diada
Alina.C
europolis
MihaelaT
52 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de mamiboom Mar 23 Mar 2010, 9:56 am

Bravo totolina
ti-a iesit foarte frumos si imi place si combinatia de culori.
Ma bucur ca ti-a placut modelul. Cordonul i l-am pus eu de la mine sa stii, dar nu l-a purtat niciodata pt ca nu mi s-a parut practic. Sa o poarte sanatosa puiuta ta.
ura

Eu nu am camera sa va arat ce am mai lucrat , dar promit sa le postez pe toate cand o voi lua inapoi de unde am dat-o

Mihaela acum am vazut pozele cu compleul, nu stiu de ce nu am reusit de acasa.
E superb, imi place si culoarea si imi place si fetita si tot tot.

Sa le poarte sanatoasa


Ultima editare efectuata de catre mamiboom in Mar 23 Mar 2010, 3:39 pm, editata de 2 ori (Motiv : vazut compleu mihaela)
mamiboom
mamiboom
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de stoy Vin 26 Mar 2010, 7:48 pm

Totolina super si la mai multe!!!!!!!!
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de adelina24 Mier 31 Mar 2010, 11:09 pm

Am spus ca am sa va arat prima rochie facuta pentru oras pentru fata cea mare ( de fapt a trebuit sa mergem la o nunta ) . Atunci avea 5 ani si jumatate asa ca nu are acum cine sa o probeze ( fetita cea mica are doar 4 ani si este slaba iar rochita ii vine foarte mare ) . Pun poza dupa poza de la nunta .
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Am reusit sa termin si rochia pe care o aveam in lucru . M-am chinuit putin deoarece cred ca nu am masurat fata bine si mi-a iesit croiala mai mica . Am improvizat si am taiat din poale un pic sa ii dau largime in talie iar la partea de sus am atasat un surplus de material si am facut incheietura de la fermoar aproximativ ca la rochiile de mireasa ( in X ) . Nu stiu daca se vede foarte bine in poza .
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Scuze pentru calitatea pozelor dar le-am facut acum o jumatate de ora iar fata era foarte obosita ca maine are Smart-ul la matematica .
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de Marry Mier 31 Mar 2010, 11:53 pm

Aglaia, draguta rochita iar fetita e un ingeras.
love
Sa -ti traiasca si sa fiti sanatoase. kiss
Marry
Marry
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 960
Varsta : 61
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de Alina.C Joi 01 Apr 2010, 12:09 pm

Aglaia, frumoase rochitele, frumoasa si fetita. A iesit chiar frumos cu snur, zici ca asa a fost gandita. Bravo, ai scos-o la capat cu bine. Si combinatia de argintiu cu negru imi place mult. Sa o poarte sanatoasa fetita ta! Felicitari!
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de adelina24 Joi 01 Apr 2010, 12:24 pm

De fapt nu este argintiu cu negru , cred ca nu se vede in poza bine . Materialul este un saten care are tenta de verde , albastru si gri ( l-am primit acum n ani si am spus ca pot sa fac putina practica ). Margina este un albastru marin . Initial am cumparat o margina verde inchis ( am mers la magazin cu o bucatica de material ) dupa ce vanzatoarea mi-a scos tot raftul cu snururi , snurulele , panglicute , dar cand am ajuns acasa si am atasat de material nu mi-a placut . Am avit o margine pe bie albastru marin si mi-a placut mai mult cum vine . Urmeaza sa ii mai pun niste fundite sau trandafirasi ( asa am primit comanda aseara )
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de hope Joi 01 Apr 2010, 12:30 pm

aglaia,frumoasa rokita si fetita.kiar daca ai dat un kix la masuratori,dupa cum spui,nici nu se observa.a iesit f.bine.
hope
hope
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 153
Localizare : RO
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de cory74 Mar 06 Apr 2010, 11:15 am

buna ziua la toata lumea..! Si eu ca toate fetele care posteaza aici, ador lucru de mana. Ma straduiesc sa fac lucruri cat mai frumoase, mai ales ca de aproape 4 ani am si model, pe printesa mea micuta; Lavinia. Cu permisiunea voastra o sa incep sa-mi etalez si eu micile creatii.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Una dintre ele ar fi costumatia de ingeras de la serbarea de Craciun de anul trecut. Tot ceea ce se vede in imagine este facut de mine; rochita, aripioare, bagheta, coronita. Nu am poze cu detalii de lucru gen tutorial. Voi face la ce am in lucru acum; o palarioara si o rochita pentru ziua Laviniei, care va fi peste o saptamana...


Ultima editare efectuata de catre cory74 in Mar 06 Apr 2010, 11:39 am, editata de 4 ori (Motiv : inlocuit link cu foto)
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 06 Apr 2010, 11:22 am

Cory, bine ai venit!
Sunt foarte frumoase fetita, rochita si accesoriile. love Felicitari!

Intra, te rog, la Tehnic, Atasarea pozelor, pagina 9 sa vezi ce link trebuie sa pui pe forum.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de cory74 Mar 06 Apr 2010, 11:46 am

Acum e bine?
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de geany Mar 06 Apr 2010, 12:09 pm

Cory, esti foarte priceputa. Felicitari!!! Fetita ta este o scumpa si cu acea costumatie este un ingeras adevarat love
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 06 Apr 2010, 12:16 pm

Cory, schimbasem eu link-ul in poza Smile

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de adelina24 Mar 06 Apr 2010, 12:19 pm

Cory extraordinare creatiile tale - fetita si rochia .
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de cory74 Mar 06 Apr 2010, 12:33 pm

va multumesc foarte mult pentru aprecieri! O sa mai atasez vreo cateva poze ,prea multe lucrari nu am (masina de cusut fiind o achizitie recenta), dar voi avea cu siguranta wink , mai ales ca vine vara...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
aceasta este rochita de la serbarea de 8 martie, cand fiica mea a dorit sa fie "Zana Florilor"!
Iar ultima lucrare am facut-o cu scopul de a o imbraca cu ceva nou de Pasti, pe Lavi.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
scuzati calitatea pozei, am facut-o cu telefonul, era mai la indemana Neutral
si apoi trebuia si o gentuta ...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 06 Apr 2010, 12:36 pm

Cory, esti super talentata! Ai facut niste creatii foarte, foarte frumoase. Tinuta pentru Pasti imi place foarte, foarte mult.Felicitari! aplauze Flowers

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de cory74 Mar 06 Apr 2010, 12:42 pm

Va multumesc f. f. f. mult pentru aprecieri. Mai ales ca vin, banuiesc eu, de la persoane care cunosc croitorie, nu ca mine; care doar o intuiesc.. Merci
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de hope Mar 06 Apr 2010, 1:27 pm

cory,fetita e un ingeras,rokitele sint superbe iar costumasul de paste cu gentuta e jos palaria.una peste alta,creatiile sint minunate iar mamica ,o priceputa si o ambitioasa.felicitari flower
hope
hope
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 153
Localizare : RO
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de adelina24 Mar 06 Apr 2010, 1:27 pm

Cory cred ca esti in categoria celor care stiu croitorie . Super compleul .
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de cory74 Mar 06 Apr 2010, 1:39 pm

Va multumesc din suflet pentru toate laudele adresat creatiilor mele....Pentru persoanele interesate o sa atasez un tutorial pentru floricelele pe care le-am folosit la rochita de serbare si la gentuta inclusa in tinuta de Pasti
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
poate va este de folos love
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de adelina24 Mar 06 Apr 2010, 1:42 pm

Mie chiar o sa-mi foloseasca . Multam !
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de Uca Mar 06 Apr 2010, 5:30 pm

cory74, bine ai venit, si felicitari pentru creatii.
Si eu , ca si tine intuiesc croitoria dar am invatat multe de la colegele noastre mai experimentate de pe forum, consider ca evoluez pe zi ce trece.
Interesant tutorialul cu floricica. Succes in continuare.
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de totolina Mar 06 Apr 2010, 10:00 pm

Cory, esti fenomenala! foarte frumoase toate hainutele facute de tine. Sa iti traiasca si copiii. Pe fetita o cheama ca pe fata mea love si banuiesc ca tot 4 ani o sa implineasca in curand, asa-i?
imi place cum combini toate materialele. si ai niste idei foarte interesante de a croi hainutele. eu desi ma inspir de pe net, nu reusesc sa trec de pragul hainutelor simple si drepte.
acum o sa am de unde sa ma inspir wink
totolina
totolina
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 381
Varsta : 40
Localizare : Galati
Data de inscriere : 10/02/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de cory74 Mar 06 Apr 2010, 11:10 pm

Multumesc frumos, Totolina! Fetita mea, intr-adevar, implineste 4 ani pe 14 aprilie...iar baiatul 15 ani in august... Fetita ta, e si ea o dulcica, am vazut niste poze...
E un compliment superb sa-mi spui ca vrei sa te inspiri din ceea ce fac eu...promit ca o sa fotografiez tot ce voi mai lucra...Iar in ce priveste combinatiile- asa sunt eu- daca nu ma complic, nu ma simt bine; ca sa trec prin tot soiul de emotii pana la finalul unui proiect..... Rolling Eyes
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de bobitica Mar 06 Apr 2010, 11:28 pm

Buna,nu am mai scris de ceva timp pentru ca nu prea am mai lucrat.Mi-am revenit insa si m-am pus pe treaba cu o rochita pentru fetita unei prietene.Tocmai a implinit 2 ani si m-am gandit ca ar fi un cadou frumos.Ce nu prea mi-a iesit......dimensiunea.Nu o mai vazusem pe fetita de jumatate de an si a iesit ¨putin¨cam mare.Modelul e usor de facut si cu ceva floricele adaugate arata chiar bine(cel putin asa mi se pare mie).
P.S. Multumesc Diada pentru urarile de sarbatorile pascale.( Embarassed cam tarziu Embarassed )[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Felicitari pentru lucrurile grozave care le faceti si multumesc pentru ceea ce am invatat nou de la voi!!!Spor la lucru si o seara buna.
bobitica
bobitica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 206
Varsta : 47
Localizare : Galati
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de Marry Mar 06 Apr 2010, 11:31 pm

Cory74,frumoase hainutele iar fetita o scumpa. love
Sa fiti sanatoase amandoua ,iar mamica sa lucreze cos pentru ingerasul ei drag. kiss
Marry
Marry
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 960
Varsta : 61
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB