Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Creatiile noastre crosetate - cap 4

+44
viorica
Serban Valentina
kmn
Nicoleta Irimescu
dina_dorina
bursuk
iuliana72
diada
kittygreeneyed
Anuta Stanciu
lorybalan
DouaMainiStangi
ioana soare
geany
europolis
SilviaDumitrescu
Lali
valentinadof
letho
gabi-27
LYNDA
Admina
mihatm80
ELENA76
Iulia40
anc@
corilex
adelina24
teisoara
marlen372001
claras
cris_27
artofcrochet
Noemi
danadea
danuzzta
Giobsy
Medi
mnarcisa
denygina
emi
milexina
simonag
MihaelaT
48 participanți

Pagina 2 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 4

Mesaj Scris de claras Mar 02 Mar 2010, 2:06 pm

Da, marlen, de la o firma romaneasca, din Sibiu (mai precis din Talmaciu, jud. SIbiu), se pot cumpara firele de bumbac 100% mercerizat:
- Romana, cel mai subtire,
- Flavia, putin mai gros, dar foarte putin si
- Angelica, mai grosut putin.

Sunt minunate firele astea, cred ca toate sunt la 100g sculul. Caut poze si pun, daca vrei.

La o prima vederea seamana cu firele pentru macrame.....
claras
claras
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 50
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 24/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 4

Mesaj Scris de mnarcisa Mar 02 Mar 2010, 4:51 pm

Eu am sa ma imbolnaves daca toto intru pe aici. Calas sunt superbe bolerourile. Imi place mult si vestuta grii , in special partea de sus.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 4

Mesaj Scris de teisoara Mar 02 Mar 2010, 5:39 pm

Claras,felicitari!
Superbe bolerourile.Sa le poarte cu placere destinatara. pupi
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 4

Mesaj Scris de danadea Mier 03 Mar 2010, 7:34 am

Claras, toate sunt super faine; cred ca este mandra fetita ta imbracata cu bolerourile; multumim de modele
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 4

Mesaj Scris de claras Mier 03 Mar 2010, 9:20 am

Multumesc din suflet pentru aprecieri!
Intr-adevar, fiica mea le poarta cu drag si e mindra si de faptul ca... sunt facute de mamica ei. Am mai facut citeva (similare ca model), pentru fetitele prietenelor mele, doar ca... nu am primit acceptul lor sa le pozez.
claras
claras
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 50
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 24/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 4

Mesaj Scris de adelina24 Mier 03 Mar 2010, 9:26 am

Am facut mai demult o caciulita crosetata . Acum am inceput alta dupa ce am studiat forumul . Nu stiu cand o s-o termin , din cauza lipsei de timp. Atasez poza cu caciulita veche :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 4

Mesaj Scris de Medi Mier 03 Mar 2010, 9:59 am

claras, mituieste fetitele alea, fii paparazzi, alearga-le, pozeaza-le si posteaza; eu una vreau sa vad...
aglaia, e frumoasa caciulita;da' floricica? cum e facuta floricica?
Medi
Medi
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 345
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 4

Mesaj Scris de adelina24 Mier 03 Mar 2010, 10:11 am

La floare am improvizat . Nu mai tin minte exact . Cand ajung acasa ma voi uita si am sa-ti spun
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 4

Mesaj Scris de claras Mier 03 Mar 2010, 10:17 am

Medi a scris:claras, mituieste fetitele alea, fii paparazzi, alearga-le, pozeaza-le si posteaza; eu una vreau sa vad...
...

rade rade rade
claras
claras
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 50
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 24/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 4

Mesaj Scris de corilex Joi 04 Mar 2010, 8:54 am

Claras sant minunate bolerourile,foarte frumoase si este un model mai usor de facut asa pentru incepatoare cum sant eu ,am sa ma apuc de unul sa vedem ce iese . kiss

claras spunemi te rog frumos la bolerou spatiul cela se lasa pentru amandoua mainile si la gat sau cum nu imi dau seama cum vine,na sant incepatoare ce sai faci mersi mult.
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 4

Mesaj Scris de anc@ Joi 04 Mar 2010, 11:14 pm

Si cateva maruntisuri:o agrafa cu margele,o patina din agrafa pentru breloc,un semn de carte cu floare din fimo,o husa pentru chei,clama floare pe elastic si husa de telefon ...[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 4

Mesaj Scris de Iulia40 Vin 05 Mar 2010, 12:44 pm

Am terminat si eu 2 posete si nu stiu unde sa le postez. M-am gandit ca aici e bine.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

edit Ioana Soare: am incercat sa editez ultima poza si nu pot. Verifica te rog codul copiat.
avatar
Iulia40
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 54
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 4

Mesaj Scris de claras Vin 05 Mar 2010, 1:11 pm

corilex a scris:...
claras spune-mi te rog frumos la bolerou spatiul cela se lasa pentru amandoua mainile si la gat sau cum nu imi dau seama cum vine,na sant incepatoare ce sai faci mersi mult.

Multumesc de aprecieri. Sincer, si mie imi plac si fetelor, la fel.

Spatiile care se lasa sunt de fapt 2, doar pentru brate, respectiv mineci.
Pentru la git nu e nici un "gol", caci plusul vine intors, la git.
Caut si mai pun poze, poate se intelege mai bine asa.

Aici se vede spatiul pentru mineci: Am sarit peste un numar de modele/ochiuri, si in loc am crosetat un snur cu acelasi numar de ochiuri de lant:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Aici se vede mai bine spatiul pentru mineci, doar ca aceasta prima varianta a iesit prea larga, prea creata si am desfacut-o si refacut-o:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Asa arata "imbracata", dar inca fara mineci:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Modelele folosite de mine nu sunt grele, dar totusi, cred ca ar fi asa mai de nivel intermediar. Daca stii sa citesti schema, pot sa pun si "schema" dupa care am facut eu modelul....
claras
claras
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 50
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 24/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 4

Mesaj Scris de ELENA76 Vin 05 Mar 2010, 4:03 pm

claras daca esti draguta sa ne explici si noua cum ai inceput si ce model are?este superb si poate ma voi apuca si eu sa-mi fac unul in viitorul apropiat(acum trebuie sa termin ce-am incept la tricotat)iti multumesc si asptept si alte creatii wink
avatar
ELENA76
helper
helper

Numarul mesajelor : 85
Localizare : BRASOV
Data de inscriere : 29/12/2008

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 4

Mesaj Scris de mihatm80 Vin 05 Mar 2010, 6:39 pm

claras frumos boleroul si eu am facut doua roz aproape ca al tau , cu poze revin luni dupa serbare pentru ca atunci imbracam fetitele la fel adica pe fetita mea si nepotica
mihatm80
mihatm80
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 43
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 11/01/2009

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 4

Mesaj Scris de Admina Vin 05 Mar 2010, 9:48 pm

Claras, foarte frumos boleroul. Am incercat si eu modelul asta (pentru fetita), dar nu mi-a iesit. Am crescut prea mult si se valurea cercul, plus ca era un fir mai aspru si nu se indoia frumos sus, pe umeri...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 4

Mesaj Scris de corilex Vin 05 Mar 2010, 10:42 pm

Claras ,poti sa pui si diagrama ,sper sa ma descurc la prima vedere nu pare greu ,daca o sa mi sa para greu cer ajutor,multumesc tare mult.
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 Empty milexiba

Mesaj Scris de milexina Vin 05 Mar 2010, 10:53 pm

buna fetelor ,vin si eu cu ultima creatie,sper sa va placa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
un bolerou ptr fica mea


Ultima editare efectuata de catre milexina in Vin 05 Mar 2010, 10:54 pm, editata de 1 ori (Motiv : ptr postat alta poza)
milexina
milexina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 54
Localizare : forum
Data de inscriere : 07/01/2010

http://elidapasiuneameaarta.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 4

Mesaj Scris de Medi Sam 06 Mar 2010, 12:18 am

milexina a scris:buna fetelor ,vin si eu cu ultima creatie,sper sa va placa
(...)
un bolerou ptr fica mea

E finut tare! Sa-l poarte cu placere!!!
Medi
Medi
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 345
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 4

Mesaj Scris de corilex Sam 06 Mar 2010, 12:20 am

Milexina,ii foarte frumos boleroul sa-l poarte sanatoasa ,dealtfel si destinatara este frumoasa .
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 4

Mesaj Scris de cris_27 Sam 06 Mar 2010, 8:12 am

Milexina,boleroul e divin,imi place tare mult.Felicitari
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 4

Mesaj Scris de Iulia40 Sam 06 Mar 2010, 8:19 am

Milexina felicitari pt bolero, dar vrem si o schema ceva ca sa putem face si noi Smile
avatar
Iulia40
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 54
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 4

Mesaj Scris de claras Lun 08 Mar 2010, 9:31 am

Milexina/Milexiba, frumos boleroul si... ingenios modul de lucru!
Felicitari!
Sa il poarte sanatoasa fiica ta.
claras
claras
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 50
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 24/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 4

Mesaj Scris de LYNDA Lun 08 Mar 2010, 10:48 am

Fetele sunt super super creatiile voastre si abia astept sa ma apuc din nou de lucru kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 4

Mesaj Scris de emi Lun 08 Mar 2010, 11:47 am

Frumos, Milexina!
Imi plac muolt cele in cerc, demult ma tenteaza unul, dar nu i-a venit randul. Am mai facut si eu doua vestute dar nu am cu ce poza pe moment. ..
avatar
emi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 330
Varsta : 48
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 30/07/2009

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 4 - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 4

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB