Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA - Pagina 5 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA - Pagina 5 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA - Pagina 5 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA - Pagina 5 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA - Pagina 5 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA - Pagina 5 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA - Pagina 5 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA - Pagina 5 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA - Pagina 5 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA - Pagina 5 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA

+77
tinassyliliana
madelainemarie
godeta
Avi
codruta-cosmina
mmona
lushca
alexandra1985
guinnessbuc
Danu
cristinelu_mai
adar
Day
oana_007
angells
mada93
Marry
andapo
adriarina96
aleahim67
m.oli
vilcris
ioana soare
totolina
kla78
Noemi
diada
geany
pepy24
pisi
came_lia
emi
olympia
Ramonica
puffetta
hope
Giobsy
MihaelaT
cretu_veronica22
Pui_dEuropolis
cris69
SilviaDumitrescu
ancuta_ancuta
Usagy
Alina.C
mady85
madalina78
ciucamona
amnro
Karina33
milena
ppisic
Uca
nicky3128
deeaz
Camy
Clio_Ela
mihamiha
ELENA76
skygirl
DANIELA.I
leonutza69
julix_2007
ileana cosanzeana
Buburuza
stephanie
danae
mdlupu
scamutza
europolis
Tache Marilena
GIO Studio
tala
arime
MagdaMarin
mnarcisa
Admina
81 participanți

Pagina 5 din 11 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Urmatorul

In jos

Important Re: CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA

Mesaj Scris de GIO Studio Dum 28 Feb 2010, 9:49 am

vulpemona, stai linistita.
Eu sunt la mijloc in clasament si nu ma asteptam sa fiu atat de sus clasata, in raport cu celelalte creatii.
insa nu vreau sa se supere nimeni pe mine, sau sa mi-o i-a in nume de rau, dar unele modele chiar nu puteau fi facute la prima incercare. poate dupa ce s-a mai lucrat o rochie, un pantalon, o fusta...si abia acum au facut prima lor bluza...
Trebuie sa recunosc ca mi-a placut si mie bluza Europolis, insa , mi s-a parut mult mai dificila camasa din satin a lui mdlupu si e si ea aspectuasa.
Sunt mandra de scamutza, desi merita chiar mai mult: se vede clar ca e incepatoare.
ancutza-ancutza si tu ai avut o camasa superba! Si chiar daca sunt bucuroasa de nota mea, cred ca meritai sa fi desupra mea la clasament nu sub! Desi, din nou fara rautate, nu stiu cat de tare e chiar prima ta bluza.
nicky3128, si tu ai avut ceva greu de lucrat! dar ti-a iesit frumos!
angells, am ramas socata la nota ta. E superba bluzita! Dar poate un model prea greu?
Imi place si bluzita alineic. Si-a ales foarte bine modelul!
Usagy, ai avut si tu un model greu de lucrat.
Puffeta imi place foarte mult bluzita ta, e ceva ce as purta si eu, insa si a ta mi se pare migaloasa pentru inceput.
Din nou va spun, nu va suparati pe mine. Dar asa cum m-am chinuit eu, probabil s-au chinuit multe. Poate chiar si cele care cred eu ca si-au ales un model mult prea greu pentru prima bluza, si le-a iesit mult prea bine pentru prima bluza.
Eu sunt foarte incantata de nota mea, sunt chiar surprinsa. Pentru ca ma gandeam ca daca nu are maneci va primi note mult mai mici in raport cu celelalte concurente.
Nu stiu cum s-a notat, insa uitandu-ma inca odata peste bluzite, cred ca v-a atras foarte mult potrivirea tiparului cu materialul ales, cu cromatica aleasa, npoate si mici incercari de imbunatatire a modelului(parte creativa), poate mai mult decat adevaratele cusaturi de incepatoare.
Oricum va felicit pe toate pentru ceea ce ati realizat, va doresc sa purtati sanatoase creatiile, si sper sa mai faceti si alte bluzite, si fara concurs, pentru ca toate cele ce le-am vazut sunt chiar purtabile!
Si mai ales: multumesc si eu organizatoarelor, pentru ca stiu cum e sa acorzi timp unei jurizari, cautarii de sponsori sau convingerii sponsorilor, mai ales in declinul acesta economic.
Eu una abia astept sa ma apuc de o rochita cos taie kiss
GIO Studio
GIO Studio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 137
Varsta : 35
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 08/01/2010

http://www.giostudio.ro

Sus In jos

Important Re: CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA

Mesaj Scris de ciucamona Dum 28 Feb 2010, 10:04 am

aromepentruochi multumesc pt. incurajare si ai dreptate multe dintre bluzele participante sunt suficient de complicate pt o incepatoare imi plac celelalte bluze si mai ales ale castigatoarelor europolis si tala cred eu au avut modele complicate nu cred ca s-a tinut mult cont de calitatea de incepatoare sper sa mai fie concursuri pentru acest nivel de pregatire m-am mai linistit si ma-ncapatanez sa cred ca o data mi-o iesi si mie un lucru de care sa fiu mandra sa nu-mi fie rusine sa o port acum ma duc sa mai calculez a3a oara tiparul de maneca la bluza asta care ma facut de rusine Smile boo haltere
ciucamona
ciucamona
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 198
Varsta : 34
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA

Mesaj Scris de GIO Studio Dum 28 Feb 2010, 10:07 am

Europolis, un "MULTUMESC" in ziua de azi conteaza chiar foarte mult, daca stai sa te gandesti ca multi nu se mai sinchisesc sa zica nici "mersi".
Asa ca acest "Multumesc" , cu siguranta e apreciat!
Sa folosesti cu spor premiul!
GIO Studio
GIO Studio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 137
Varsta : 35
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 08/01/2010

http://www.giostudio.ro

Sus In jos

Important Re: CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA

Mesaj Scris de Karina33 Dum 28 Feb 2010, 10:09 am

Felicitari! Tuturor in primul rand si in al doilea si-n al zecilea rand...Sa va impulsioneze sa lucrati mai multe si mai frumoase hainute!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Important Re: CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA

Mesaj Scris de Ramonica Dum 28 Feb 2010, 10:10 am

Felicitari fetelor de pe podium dar si celorlalte concurente, deoarece dupa parerea mea toate suntem castigatoare. Eu sunt foarte fericita ca ma aflu in prima jumatate a clasamentului, chiar nu ma asteptam. Asta demonstreaza ca daca ai ambitie se poate. Acum vreau sa imi fac atatea lucruri ca nu stiu cu ce sa incep. Am inceput saptamana asta un maieu pt mine si un tricou pt prietenul meu, lucrez in paralel la ele.
Multumesc organizatorilor, sponsorului si juriului ca mi-au dat ocazia sa imi faca o bluza unicat.
Ramonica
Ramonica
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 41
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2009

http://locul-meu-de-joaca.blogspot.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA

Mesaj Scris de julix_2007 Dum 28 Feb 2010, 10:12 am

Notele foarte apropiate. Chiar ca a fost greu sa jurizezi si sa stabilesti castigatoarele, mai ales ca toate creatiile au fost reusite. Felicitari tuturor.
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 54
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Important Re: CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA

Mesaj Scris de amnro Dum 28 Feb 2010, 10:31 am

Felicitari Europolis si premiantelor aplauze

Felicitari tuturor concurentelor pentru participare. Simplul fapt ca ati participat la acest concurs va face sa nu mai fiti incepatoare, deja ati trecut la nivelul urmator. Daca va ambitionati in continuare asa cum ati facut acum, o sa participam impreuna la urmatoarele concursuri bere
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Important Re: CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA

Mesaj Scris de europolis Dum 28 Feb 2010, 10:37 am

hug kiss Multumim Amnro, ne-ar placea sa credem asta. bere ciocnesc si eu cu voi.
(am trecut la nivelul.....pantaloni, provocare nu alta rade )
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Important Re: CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA

Mesaj Scris de skygirl Dum 28 Feb 2010, 11:49 am

felicitari tuturor hug hug hug

ah si bineinteles multumesc juriului.. nici nu ma aspteptam sa fiu asa de sus in clasament.. la cate minuntatii de bluzite am vazut.. asa ca eu sunt foarte multumita... Smile


Ultima editare efectuata de catre skygirl in Dum 28 Feb 2010, 12:03 pm, editata de 1 ori
skygirl
skygirl
helper
helper

Numarul mesajelor : 72
Varsta : 33
Localizare : iasi
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA

Mesaj Scris de Usagy Dum 28 Feb 2010, 11:58 am

ura Felicitari in primul rand premiantelor, apoi multumiri juriului, adminelor , sponsorului, si nu in ultimul rand felicitari tuturor participantelor.

Nu ma asteptam sa fiu asa sus, desi vroiam sa fiu si mai sus clasata, de ce sa fiu ipocrita si sa nu recunosc ;). Dar unele greseli m-au costat . Probabil mult. Si alegerea pozelor este foarte importanta....si de aici e bine de invatat ceva pentru viitor. Dar orice incercare e o experienta din care invat mult. In primul rand m'am obisnuit cu toanele noii mele masini de cusut ametit .

As vrea sa multumesc juratei care m-a clasat pe primul loc precum si celei care m-a clasat pe primul loc la egalitate cu mdlupu si europolis. Inseamna foarte mult pentru mine. (asta nu inseamna ca desconsider celelalte pareri. Departe de mine gandul acesta. Chiar astept cu nerabdare comentariile facute de juriu. Sunt sigura ca am avea si eu si celelalte concurente multe de invatat.

Mult succes pe viitor si cat mai multe creatii deosebite. kiss

ps: deja ma simt si mai bine cand vad ca eforturile mele si imaginatia mea ma fac sa nu par incepatoare (desi cred ca unii nu s-au uitat bine la cusaturi Smile) ). De aceea pe viitor as dori sa ma propun in juriu Merci doar pe partea de critica artistica unde am studii. Merci arigatou


Ultima editare efectuata de catre Usagy in Dum 28 Feb 2010, 1:01 pm, editata de 1 ori
Usagy
Usagy
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 146
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/05/2009

Sus In jos

Important Re: CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA

Mesaj Scris de olympia Dum 28 Feb 2010, 12:11 pm

Felicitari castigatoarelor si tuturor concurentelor in egala masura!
In legatura cu acest concurs dar si cu cele viitoare, eu propun conditionarea inscrierii, nu numai in functie de nr mesajelor ci si de nr creatiilor prezentate pe forum. Pe de o parte, forumul castiga printr-o prezenta constanta si "productiva" in imagini si experienta, pe de alta parte, juriul are in fata un portret mai complet al oricarei competitoare, vis-a-vis de performantele ei de pana atunci.
Imi doresc ca participarea la acest forum sa indemne nu numai la o executie corecta a unei piese ci si la cat mai multa creativitate, fie ca ea se manifesta in forme originale, in combinatii de materiale sau in detalii inspirat alese!
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

Important Re: CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA

Mesaj Scris de emi Dum 28 Feb 2010, 12:14 pm

Felicitari, Europolis! Felicitari tuturor participantelor! Chiar ca a fost greu de ales.

Europolis, mi-ai bagat inca un proiect in cap! Ma apuc de coritorie! Cate vieti ne-ar trebui sa facem tot ce dorim?
avatar
emi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 330
Varsta : 48
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 30/07/2009

Sus In jos

Important Re: CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA

Mesaj Scris de scamutza Dum 28 Feb 2010, 12:16 pm

ce as mai putea sa spun si nu s-a spus deja...felicitari castigatoarelor...sa va bucurati de premii...si sa vedem cat mai multe hainute frumoase...idei noi de la toate..cele care nu va aflati pe primele 3 locuri..sfatul meu e sa fiti mandre de bluzitele voastre indierent de notele primite..cand e vb de imbracaminte totul e destul de subiectiv...daca voi va simtiti bine in ele ...e tot ce conteaza...multumesc aromepentruochi pentru apreciere...am fost un pic suparata aseara de rezultat dar nu pot spune ca nu ma asteptam.. mesajul tau chiar m-a bucurat...toate meritam mai mult..dar nu puteam fi toate pe primul loc....va pupacesc dulce si ne mai vedem pe aici kiss
avatar
scamutza
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 101
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/03/2009

Sus In jos

Important Re: CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA

Mesaj Scris de ancuta_ancuta Dum 28 Feb 2010, 12:34 pm

neata!

m-ai intristat aromepentruochi! e chiar prima mea bluza si daca a iesit foarte bine pt o prima bluza... nu e decat vina mea! mea culpa!
ce sa zic? si eu ma asteptam sa fiu mai sus in clasament dar asta e! juriul a decis!
tot pt cele care nu cred ca e prima mea bluza, le rog sa intre si sa vada toate postarile mele de pana acum...sa vada cum mi se incurca ata ...cate sfaturi cer ... cat muncesc pana iese chiar ceva reusit indiferent ca-s la prima creatie de acel fel! (nu am decat cateva luni , nici jumatate de an de cand mi-am luat masina de cusut si am inceput pentru prima data in viata sa cos!) sunt mandra de mine ca ma pot prezenta cu ceva elevat la un astfel de concurs! as vrea ca toate sa puteti fi asa dar ...ce-ar mai fi ca toti sa fim la fel? unde ar mai fi aceste discutii "dragute"?!
dar te rog, pe tine, aromeptentruochi, cat si pe celelalte fete care gandesc ca tine, sa va retineti frustrarile si nemultumirea voastra fara a rani pe ceilalti prin cuvinte care nu isi au rostul intr-un astfel de context!
chiar m-ai intristat!
ancuta_ancuta
ancuta_ancuta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 236
Varsta : 45
Localizare : Sud-Est
Data de inscriere : 13/11/2009

http://www.meitaibebe.ro

Sus In jos

Important Re: CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA

Mesaj Scris de DANIELA.I Dum 28 Feb 2010, 12:53 pm

Vreau sa felicit urmatoarele fete:VULPEMONA(multa ambitie),MIHAMIHA,ADAR,MADALINA78,TOTOLINA,STEPHANIE,AROMEPTOCHI(foarte faina combinatia si finisajul),SKYGIRL,MNARCISA,ELENA76(finisajul bun),DANAE,LEONUTA(model frumos si elegant).
Veti spune de ce doar pe ele,pt ca dupa parerea mea acestea sunt incepatoarele,asta e parerea mea.Nu aruncati cu pietre,dar toate aceste fete merita laudate pt ambitie si sper ca in continuare sa progreseze in ale croitoriei. kiss kiss cos Flowers
Ordinea e aleatorie.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Important Re: CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA

Mesaj Scris de GIO Studio Dum 28 Feb 2010, 12:57 pm

Nu inteleg de ce te simti ranita, am zis ca nu o spun cu rea intentie. si nu am de ce sa fiu frustrata. am fost notata cu note foarte mari! lucrarea mea a fost apreciata! nici cand am invatat sa merg pe picioare nu am mers din prima. asa e regula vietii, niciodata nu ai cum sa fii perfect de la inceput.
Eu nu te-am criticat. mi-am spus doar parerea, pentru ca exista o mare discrepanta intre cateva concurente.
imi pare rau ca te simti jignita, pentru ca mie chiar mi-a placut camasuta ta. si imi dau seama ca e foarte multa munca sa faci atatea cusaturi, si mai ales sa pui carourile sa "puste" la imbinari".
fiecare putem interpreta lucrurile dupa temperament sau stare. poate acum sunt foarte bine dispusa si nu ma deranjeaza ce citesc, sau poate sunt foarte "nervozata" si ma irita si interpretez negativ orice remarca.
asa ca inca odata vreau sa iti spun ca nu te critic, si chiar am scris "ancutza-ancutza si tu ai avut o camasa superba! Si chiar daca sunt bucuroasa de nota mea, cred ca meritai sa fi desupra mea la clasament nu sub!/ ..../ Din nou va spun, nu va suparati pe mine. Dar asa cum m-am chinuit eu, probabil s-au chinuit multe. Poate chiar si cele care cred eu ca si-au ales un model mult prea greu pentru prima bluza, si le-a iesit mult prea bine pentru prima bluza."
tocmai de aceea am scris "cred eu" pt ca sunt constienta ca mi se poate parea doar mie acest lucru, si ca poate sunt persoane, asa ca tine, care chiar sunt atat de talentate in anumite repertorii.

in general am vazut numai laude, si din pacate nu stim sa reactionam si la critici constructive.
ma intreb: la ce bun 10000 de mesaje cu felicitari, fara sa spui exact ce iti place? sau ce nu iti place?
nu e un forum unde sa ne dam cu parerea sau ne consultam unii cu altii? de ce sa interpretam doar cum ne convine noua? hai sa comunicam-chiar daca e cu "intarziere" si Nu fata in fata.


Ultima editare efectuata de catre Aromepentruochi in Dum 28 Feb 2010, 1:03 pm, editata de 1 ori
GIO Studio
GIO Studio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 137
Varsta : 35
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 08/01/2010

http://www.giostudio.ro

Sus In jos

Important Re: CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA

Mesaj Scris de leonutza69 Dum 28 Feb 2010, 12:58 pm

maistra multumesc f. mult , esti draguta,pe mine aprecierile si criticile nu fac decat sa ma ambizioneze, e binevenit orice comentariu! O duminica placuta !
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA

Mesaj Scris de Admina Dum 28 Feb 2010, 1:40 pm

Am specificat in mesajul in care am pus clasamentul final, cum a fost facuta notarea. O treime din nota fiecarei concurente a fost Calitatea de incepator. Acest fapt a fost stabilit de juriu uitandu-se la cratiile anterioare, la mesajele postate, la detaliile bluzei din concurs. O bluza cu multe parti de croit, dintr-un material dificil, cu detalii grele (butoniere, mansete, gulere, passpoil) ar fi descurajat orice incepatoare. Nu inseamna ca sunteti avansate, inseamna poate ca sunteti intermediare in croitorie, de aceea poate ati primit nota 5-6-7 la calitatea de incepatoare, desi bluza facuta de voi este foarte frumoasa. Membrele juriului au luat foarte in serios aceasta notare, va asigur. A spus cineva ca a stat 8 ore sa aleaga, va asigur ca a trecut prin fiecare poza, prin fiecare detaliu; si la fel au procedat toate. Unele dintre participante aveau postate pe forum sacouri si pantaloni, desi noi am zis ca daca ati lucrat asa ceva sunteti intermediare; dar totusi, erau incercari, se vedea ca sunt facute de incepatoare. Alte concurente au sarit de la un portofel, la o bluza "bibilita"; are mare dreptate Olympia cand spune ca trebuiau postate mult mai multe lucrari, de la fiecare participanta.
Eu nu am votat, dar hai sa va zic prima mea aventura in croitorie... Am ales o rochie de satin dificultate 3*, din Burda. Am scos tiparul, am croit-o si ... am abandonat-o. Ma incantam, cat de greu poate fi. Smile A fost atat de greu incat am facut prima fusta dintr-un tercot, o fusta in clini closati, tot tipar din Burda; deci si material usor de cusut si tipar simplu, de-a gata. Da, poate am fost fuserista si n-am insistat, dar e greu. Cine isi mai aminteste cum a inceput croitoria, stie. wink
Eu zic sa nu va lasati afectate de rezultatele din clasament, pentru ca notele sunt foarte apropiate. Ati muncit mult si e munca voastra, nu va poate lua nimeni asta. Sa purtati sanatoase bluzele!

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA

Mesaj Scris de GIO Studio Dum 28 Feb 2010, 1:52 pm

Multumim Admina!
Sunt convinsa ca din fiecare concurs reusiti sa va imbunatatiti si voi "ochiul" si stiti cum sa imbunatatiti regulile pe viitor.
GIO Studio
GIO Studio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 137
Varsta : 35
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 08/01/2010

http://www.giostudio.ro

Sus In jos

Important Re: CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA

Mesaj Scris de scamutza Dum 28 Feb 2010, 2:21 pm

ideal ar fi sa auzim si ceva critici constructive nu sa se tot bata ideea .. cine-i mai incepator decat celalt...asta oricum nu se poate demonstra si de la inceput s-a lasat la constiinta fiecareia..si oricum include mai multe variabile..deci ceva critici de pe urma carora sa invatam ceva aveti?
pupi
avatar
scamutza
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 101
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/03/2009

Sus In jos

Important Re: CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA

Mesaj Scris de ciucamona Dum 28 Feb 2010, 3:21 pm

multumesc maistra pt incurajare am multa ambitie caci vrau sa-mi proiectez singura modelele asta e daca vrau sa ajung desinger vestimentar trebuie sa fiu buna de munca si sa nu ma dau batuta de coplicati acum incerc a4a oara poate ghicesc ce e de facut kiss cos
ciucamona
ciucamona
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 198
Varsta : 34
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Important critici constructive

Mesaj Scris de olympia Dum 28 Feb 2010, 3:34 pm

Scamutza, modelul bluzei tale ar arata bine cu talia mai cambrata, sau poate iti trebuia o masura mai mica, asa da impresia de masivitate, ma uit la poza si vad un dreptungi roz aprins si in acest context pisicuta din margele e ... neinspirata! Alaturarea roz-pisicuta brodata cu margele, merge la o fetita, sau cu ceva ingaduinta la o domnisoara cu silueta copilaroasa si fragila, sau sexi-jucausa, ma rog aici gustul e discutabil, dar oricum se cere o suilueta cu talie subtire.

Si daca tot suntem la critici constructive, Aromepentruochi si tu ai plusat fara masura, culori tari, croi mulat si pe deasupra volane colorate la un bust generos.
Potrivita cu personajul mi s-a parut de exemplu bluza Leonutzei.

Mona, la tine era chiar greu de vizualizat rezultatul din cauza fotografiilor, dar imprimeul si croiul formau iar acel dreptunghi masiv si inestetic de care pomeneam mai inainte.

Degeaba un anumit model e interesant sau bine realizat daca nu o avantajeaza pe beneficiara produsului, sau daca materialul nu e adecvat ales.

Sper sa nu va suparati pe mine pentru critici hug ...
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

Important Re: CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA

Mesaj Scris de came_lia Dum 28 Feb 2010, 3:50 pm

vulpemona a scris:felicitari castigatoarelor cat despre mine ma asteptam sa nu castig doar sunt la inceput de drum of dar totusi am nimerit pe ultimul loc Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad zid zid :zid:asta inseamna ca sunt cea mai slaba dintre toate cea mai incepatoare Question Question Question

stai linistita, dupa tine mai sunt o multime de fete, cele care nici nu s-au apucat de treaba!!! Eu sunt in coada- cozii ca nici macar nu vad sa bag ata in ac No
came_lia
came_lia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 63
Localizare : Miercurea Ciuc
Data de inscriere : 04/10/2009

Sus In jos

Important Re: CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA

Mesaj Scris de skygirl Dum 28 Feb 2010, 3:51 pm

multumesc maistra pentru incurajari hug

as dori si eu sa va dati cu parerea asupra bluzitei mele.. ce mergea facut mai bine... sau cu alte cuvinte ce i-ar fi trebuit pentru a fi pe primul loc, deoarece astfel voi invata ce greseli sa nu fac pe viitor...

Va multumesc.

si ca sa mai destindem un pic atmosfera, special pt juriu si organizatorii concursului http://priroda.inc.ru/swf/1_million_spasibo.swf foarte multi "multumesc"
skygirl
skygirl
helper
helper

Numarul mesajelor : 72
Varsta : 33
Localizare : iasi
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA

Mesaj Scris de GIO Studio Dum 28 Feb 2010, 4:14 pm

hihihi :D
sunt de acord ca a iesit un pic prea mulat topul meu, insa bustul generos nu exista in realitate. port cupa A la sutien, si chiar de aceea am ales sa pun cateva volanase colorate care sa si atraga atentia de la partea jos(care e mai mare decat bustul :P) si sa si dea impresia de "bust generos".

cred ca i se potriveau volanasele si la skygirl , mai ales ca tiparul de baza e acelasi (eu am vrut sa il modific un pic pentru ca imi place mereu sa schimb lucrurile)
app: ai fost concurenta mea no 1 Smile Smile Smile
flower


poate chiar pt ca imi place mereu sa schimb lucrurile, am exagerat de data aceasta, din pacate.

Olympia ma bucur enorm ca mi-ai spus, si ca ne-ai spus lucrurile astea. Stim unde trebuie corectat pe viitor.
Merci tricot
GIO Studio
GIO Studio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 137
Varsta : 35
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 08/01/2010

http://www.giostudio.ro

Sus In jos

Important Re: CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 11 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB