Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Proiectele noastre-goblen 2

+61
emi
antonina
Cornelya
esbasa
Ioana-Isabel
mami jeni
Ioana Stanciu
aleinad
greieras
geia
vera_45
chocolate
stoy
lotus nufar
aba
sabinatudor73
David
gabriela horhoianu
valentinadof
Karina33
mnarcisa
cld
letho
PAULA CONSTANTIN
europolis
Mimi
piacel
dienutzababy
virginia
catalina52
hope
simonag
Amicuta
adelina24
corilex
leonutza69
getasart
Medi
Anuta Stanciu
snoopy
Floren
myky7robc
Alina.C
diada
Iulia40
Giobsy
claudia_mami
lilianna
nadja
geany
corina1980
maju1810
skygirl
georgi
02gaviota
viorica
julix_2007
Tache Marilena
lenaa
floare de colt
teisoara
65 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de Amicuta Mier 17 Mar 2010, 2:10 pm

Geta, esti cu adevarat extraordinara.
colectia ta este impresionanta atat prin numar cat si prin valoare. ai niste modele exceptionale
sa iti dea Dumnezeu santate si putere sa cosi mai departe asa.
Amicuta
Amicuta
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 10
Varsta : 44
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de getasart Mier 17 Mar 2010, 4:50 pm

Doamne ajuta! fetelor; sa o iau pe rind; lucrez dupa diagrame doar de citva ani; lucram diresc pe pinza; desenam modelul pe hirtie,il treceam pe pinza cu indigo si apoi,"ma jucam"cu culoarea;cum imi place mie sa spun;am sa va arat o lucrare formata din 13 tabouri,cu tema religioasa--APOCALIPSA dupa Ioan--msi care a intrat in CarteaTvRecordurilor,din 12 iunie 2004;
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

In aceste 13 lucrari,este expusa toata Apocalipsa cu cele 22 capitole;Fetelor,probgamul meu zilnic nu este mare lucru; de cind m-am inbolnavi,nu mai fac expozitii personale,stau toata ziua in casa,cos,pling,ma rog;si de cele mai multe ori,uit sa ma culc.
myky7robc ,acum de cind lucrez pe diarame;merge mai greu;obisnuita sa lucrez fara sa fiu nevoita sa tot intorc capul;Diagramele le fac eu si imi fixez cite culori pot,sa-mi dea o rezolutie ,daca nu perfecta,macar pe aproape;Incep sa lucrez din dr.jos,si continui pina termin lucrarea;
Ce ar trebui sa stie o persoana care isi face singura diagramele?;sa stie ,in primul rind culorile,nuantele la fiecare culoare,luminozitatea,sa stie sa fixeze umbrele si cele care fac icoane;trebuie neaparat sa faca rugaciunea sfintului si sa ceara binecuvintarea pr.duhovnic si a sfintului care il lucreaza;Daca ve-ti epun ca sunt nebuna,sa stiti ca sunteti in urma; mau facut si altii,inaintea voastra; dar eu nu mint; asat sunt,asta fac;
Daca va pot fi cu ceva de folos,va rog sa-mi spuneti;
Mica Domnuluis a fie cu voi,cu toate;
Doamne ajuta!
getasart
getasart
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 114
Varsta : 71
Localizare : Roman/Neamt
Data de inscriere : 16/03/2010

http://www.getasart.3x.ro--si--http://getasart-picturacuacul.blo

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de adelina24 Mier 17 Mar 2010, 6:12 pm

getastart sunt o minune mainile tale


*******************************************************************


Atasez si eu goblenurile pe care le-am lucrat foarte demult . Nu sunt frumoase ca ale getei .

edit geany:sters linkuri

Am lucrat Madona in albastru ( dar nu stiu acum pe unde este ) de 2 ori ( una am facut-o cadou si inca unul cred ca ii spune Bisericuta dintrre dealuri ( pe care l-am facut cadou ) .


******************************************************************


Nu mi-a reusit atasarea pozelor . Mai incerc :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si cel fotografiat pe dos
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

*****************************************************************


Scuze ! Am vrut sa atasez imaginile mai mici , dar am doi copii ( ai mei ) care numai mi-au zbierat in cap si sunt cu nervii pe bigudiuri

INVITATIE la punctul 6 din regulament


Ultima editare efectuata de catre geany in Joi 18 Mar 2010, 5:10 pm, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje si enter intre poze)
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de simonag Mier 17 Mar 2010, 7:48 pm

Numai minunatii am vazut aici . Aglaia sa stii ca sunt foarte frumoase lucrarile tale , e pacat sa spui ca sunt mai frumoasa a altora si ale tale nu. wink sau ai vrut sa fii modesta ... Geta daca nu ma insel , parca te-am vazut la o emisiune Tv , deci toata Romania stie cat esti de priceputa . Tu intradevar esti speciala , mai ales ca tu si faci creatie . artist broda .
Vreau sa ma sfatui cu voi intr-o privinta . Doresc sa achizitionez zilele astea un goglen cu dimensiuni mai mari ( fata de ce am lucrat pana acum ) , 34/ 70 , ceva in genul asta , dar ma gandesc acum pe ce gherghef il pun ? Ma gandesc ca daca si ghergheful are aceleasi dimensiuni 34/ 70 o sa imi vina cam greu sa il manevrez . Chiar nu stiu cum sa il montez ca sa pot sa il lucrez . Va rog sa ma ajutati Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 4246 .
simonag
simonag
helper
helper

Numarul mesajelor : 25
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de Anuta Stanciu Mier 17 Mar 2010, 8:59 pm

Simonag, dupa parerea mea, un goblen cu o latime asa de mare se poate lucra usor pe un gherghef rotund - o rama ar fi incomoda; iar gherghefurile acelea cu bare pe care se infasoara panza, au dimensiunea cea mai mare de 65 cm.Eu am un astfel de gherghef cumparat de la Radauti - are si niste ,,picioare'' pe care se pune ca sa lucrezi mai usor. Poate fetele au alte idei... O seara frumoasa!
Anuta Stanciu
Anuta Stanciu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 29
Varsta : 55
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 25/12/2009

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de Iulia40 Mier 17 Mar 2010, 10:34 pm

Getasart ma inclin in fata ta pt lucrarile minunate ce le faci. Eu nu am cusut niciodata o icoana caci am considerat ca tr sa fii f aproape de Dumnezu ca sa poti coase asa ceva. Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si putere de munca ca sa mai faci goblenuri.

Aglaia si ale tale sunt f frumoase. Felicitarile mele .
avatar
Iulia40
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 54
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de getasart Joi 18 Mar 2010, 6:55 am

simonag,da; am fost si la tv;odata in direct si altadata,a fost dat vernisajul unei expozitii;Fetelor,am sa va spun cite ceva din ce fac eu,inainte de a incepe luceul; Intii,"festonez"pinza,sa nu se destrame; apoi,fac o prelungire la pinza,cu alte bucati de pinza;nu conteaza culoarea;dar musai,trebuie sa fie "tare"pinza;eu,folosesc gherghief rotund,din cauza celor 2 hemipareze dr.si care mi-au lasat ceva urmari;dar poti folosi si ce spui tu;numai ca este mai greu;fiind mare tabloul; eu,te sfatui,sa folosesti gherghieful rotund;dar intii,folosesti "prelungirile"de care-ti spuneam;
VA MULTUMESC mult,pentru cuvintele rumoase; ma bucur ca v-am gasit; sper sa fim apropiate,toata,una de alta;sa ne ajutam reciproc; eu,promit sa fac tot ce-mi sta in putere sa ajut,cind voi fi intrebata; Stiti ce mi-as dori eu,tare mult?dar va rog sa ma iertati;as dori,din inima,sa ma considerati egala voastra;nu sunt cu nimic mai buna decit voi; singura deosebire,este virsta;sunt batrina,timpul meu este mai mult si mai lejer; voi,aveti copii,nepoti poate de crescut; eu,nu am decit rugaciunea,si acul;restul,face Maica Domnului pentru mine;Mai sunt inregistrat si pe alte forumuri de acest gen; dar .............................;cine intelege ce vreau sa spun,este bine;
Toti suntem la fel;suntem, lucru miinilor lui Dumenzue;
Imi cer iertare; Am incercat sa -mi fac galeria; dar se pare ca nu am inteles cum se posteaza,sau sunt eu prea batrina pentru asa ceva; zid
Spor la cusut,fetelor; cos
getasart
getasart
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 114
Varsta : 71
Localizare : Roman/Neamt
Data de inscriere : 16/03/2010

http://www.getasart.3x.ro--si--http://getasart-picturacuacul.blo

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de Iulia40 Joi 18 Mar 2010, 9:33 am

Getasart multumesc din suflet pt cuvintele frumoase ce le-ai scris si sa stii ca pt multe dintre noi esti un exemplu. Sa te tina Dumnezeu cat mai mult in viata si cat mai sanatoasa.
avatar
Iulia40
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 54
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de simonag Joi 18 Mar 2010, 11:12 am

Geta si Anuta sar-na pentru raspunsuri . Acum ca am aflat raspunsul la nedumerirea mea , abia astept sa imi cumpar goblenul asta . Ma gandeam si eu la gherghief rotund , dar nu am mai lucrat de cel putin 15 ani cu asa ceva si nu mai stiam cum sta treaba cu el .Traiam cu impresia ca raman " urmele "rotunde . Dar am incredere in sfatul vostru si o sa procedez asa cum voi m-ati sfatuit . pupici la toata lumea si spor la lucru. kiss
simonag
simonag
helper
helper

Numarul mesajelor : 25
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de hope Joi 18 Mar 2010, 11:59 am

geta,doamne ce frumoase sint,si viu colorate.arata super frumos.aglaia,de asemenea,foarte frumos.sinteti talentate mai fetelor.cred ca ma apuc si eu de goblene,ce,numai voi.imi e teama ca n-am rabdare.nu le am cu diagramele deci trebuie sa ma documentez un pic de la voi.bv fetelor,lucrati extraordinar.am ramas paff acum cind am vazut.va pup si spor la lucru.
hope
hope
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 153
Localizare : RO
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de adelina24 Joi 18 Mar 2010, 2:08 pm

Getastart , de unde atata liniste sufleteasca , modestie si bunatate cand traim intr-un iad . Eu relaxarea o gasesc in lucrurile care necesita migala .
De multe ori de suparam pentru lucruri marunte pe care nu ar trebui sa le bagam in seama si realizam acest lucru cand ni se intampla un necaz major , apoi utam si o luam de la capat .
Sa-ti ajute Dumnezeu ( si sa ajute pe toata lumea ) si te admir pentru seninatatea gandurilor tale !
Spor la lucru !!
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de getasart Vin 19 Mar 2010, 7:31 am

Aglaia,linistea sufleteasca vine odata cu rugaciunea si ajutorullui Maica Domnului;Tinara,am fost si eu;numai ca am trecut prin tinerete,ca"rata prin apa";dupa ce am fost incercata de multe,foarte multe ori de Bunul Dumenzeu,am inteles,ca fara ajutorul Lui,nu fac nimic;Dupa ce L-am gasit si cunoscut,am inceput sa vad viata,defapt asa cum trebuie sa fie vazuta si traita;
hope,si mie mi-a venit greu sa folosesc diagrama,fiind obisnuita sa folosesc DOAR acum,ata si culoarea; dar ce sa fac?trebuie sa ma adaptez la vremurile in care traim;Culorile sunt "VII"pentru ca eu,folosescfir PNA;
simonag,urme iti vor ramine; dar de cite ori schimbi pozitia gherghiefului,sa ai mare grija,ca inainte,sa intinzi cu mina,bine ,bine,pinza;
Maica Domnului,sa ne aiba in grija Ei,pe toti;sa se roage pentru noi,la Bunul Dumenzeu,sa ne ajute,sa putem rabda,pina la sfirsitul vietii noastre,aceste grele [si vor veni si mai grele] incercari;Daca mai gasiti greseli va rog sa ma iertati; dar miopia mea forte cu -12 dioptrii,mai imi joaa feste;
Doamne ajuta!
getasart
getasart
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 114
Varsta : 71
Localizare : Roman/Neamt
Data de inscriere : 16/03/2010

http://www.getasart.3x.ro--si--http://getasart-picturacuacul.blo

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de getasart Vin 19 Mar 2010, 8:18 am

am terminat icoana si am incercat sa-i fac poze cu imprimanta;va arat cum este pe dos,daca se poate vedea;
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si pe fata icoanei:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sper din toata inima,ca puteti vedea cum lucrez eu;poate ve-ti observa ca lucrez si pe lung si pe lat;nu o fac pentru ca asa vreau; o fac,pntru ca asa trebuie,sa pot scoate in evidenta ce vreau, mai bine;Apasati pe poza si se mareste imaginea;Vreau sa specific,ca nu este inca spalata si calcata;
Doamne ajuta!
getasart
getasart
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 114
Varsta : 71
Localizare : Roman/Neamt
Data de inscriere : 16/03/2010

http://www.getasart.3x.ro--si--http://getasart-picturacuacul.blo

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de Tache Marilena Vin 19 Mar 2010, 8:58 am

Geta, ma uimesti! Draga mea cum poti sa cosi minunatiile astea cu problemele mari care le ai cu ochii? Sa nu-mi spui ca de la cusut goblen ai ajuns la gradul asta de miopie. Dumnezeu chiar te iubeste, iti da putere sa realizezi asa icoane frumoase! Esti geniala!
Ti-am urmarit toate postarile si am ramas fara cuvinte. Imi pare rau ca lumea din jurul tau nu te apreciaza la adevarata ta valoare. Nici nu ai nevoie de astfel de prietene! Dumnezeu te-a indrumat catre acest forum ca sa iti gasesti prietene adevarate. Chiar daca suntem prietene virtuale sa sti ca ne rugam pentru tine, sa-ti dea Dumnezeu sanatate si putere sa treci prin viata asta plina de obstacole. De mult timp imi doresc sa am bani si sa fac o plimbare prin tara. Daca imi ajuta Dumnezeu si ajung la Roman chiar vreau sa te cunosc si sa dau mana cu o artista adevarata!
Sanatate multa iti doresc!
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de getasart Vin 19 Mar 2010, 9:21 am

Draga mea; advarata mea valoare?--sunt un putregai fara valoare--;cu pacate,necazuri si neajunsuri;
cos,pentru ca s-a indurat Bunul Dumenzeu si mi-a dat acest--TALANT--si eu trebuie sa-l inmultesc;La ce mi-ar folosi laudele,spune in fata si apoi,pe PM,sa ma disute?;nu draga mea; nu; prefer sa trec neobservata; nu iau locul nimanui,nu trec buna in fata nimanui;stii ceva?daca nu ar fi Maica domnului sa ma ajute,nu as sti,decit sa bag ata in ac;si nici asta nu-s sigura; va spus si voua,ce am spus pe alt forum;puteti intra pe mess;--getasart@yahoo.com ---si va arat prin camera,tablourile care se vad macar in camera unde este calculatorul;
Iti multumesc ca te rogi pentru mine; Daca vii la Roman,CHIAR TE ROG SA-MI SPUI-sa ne cunoastem; a mai venit si o dna.de la Brasov sa ma cunoasca;nu credea ce-i spuneam cum lucrez si voia sigur sa disute apoi pe forumul unde eram amindoua inscrise; atunci,nu lucram pe diagrama; i-am arata desenele de pe care lcurez si a recunoscut defapt ce creda despre mine;
astept pe oricine sa intre si le arat pe "viu"tot ce vor;
Doamne ajuta!
getasart
getasart
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 114
Varsta : 71
Localizare : Roman/Neamt
Data de inscriere : 16/03/2010

http://www.getasart.3x.ro--si--http://getasart-picturacuacul.blo

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de catalina52 Vin 19 Mar 2010, 9:55 am

Fetelor felicitari pentru goblenurile lucrate.
catalina52
catalina52
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 66
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de hope Vin 19 Mar 2010, 2:28 pm

geta,te rog frumos,lamureste-ma si pe mine ce e aceea o diagrama?este adevarat ca nu am consultat tot forumul sa aflu,si nici acum nu pot ca sint un pic pe fuga,si-mi cer scuze,dar cred ca am prins drag si de goblene,si sint dispusa sa incerc.

o diagrama este modelul de desen separat,dupa care aplici pe etamina?sau este modelul imprimat pe etamina?nu rideti,dar kiar sint aeriana rau,spre rusinea meu,uff
hope
hope
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 153
Localizare : RO
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de geany Vin 19 Mar 2010, 3:32 pm

DIAGRAMA este o coala de hartie, in patratele, iar in fiecare patratel este un semn, fiecare semn este un cod catre o culoare de fir. Cand se coase pe etamina se respecta codurile si numarul acestora din diagrama.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de hope Sam 20 Mar 2010, 3:51 am

geany multumesc frumos.am inteles.
hope
hope
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 153
Localizare : RO
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de virginia Lun 29 Mar 2010, 3:23 am

Skygirl, eu am cumparat panza din comert, de la magazinele de tesaturi, in 2007. De atunci sunt in Spania. Am luat juma de matru, dublu lat la un pret care mi s-a parut convenabil. Asa am putut alege "pe vazute". Incearca! wink
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de dienutzababy Dum 18 Apr 2010, 12:32 am

am si eu un goblen terminat de o groaza de timp, numai ca asta e defapt cadou si am avut inspiratia sa il scanez inainte sa il dau. mai am cateva lucrate, dar nu sunt pozate. sper sa va placa.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


spor la broda fetele
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 35
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de getasart Dum 18 Apr 2010, 7:14 am

dienutzababy;felicitari;vazind virsta ta.ma uimesti; dar ma si bucur enorm,camai sunt tinere,care se gindesc sa faca si ceva frumos,nu sa mearga numai in baruri,disoteci;
FELICITARI si Maica Domnului sa te aiba in paza Ei;
FELICITARI;
Doamne ajuta!
Geta
getasart
getasart
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 114
Varsta : 71
Localizare : Roman/Neamt
Data de inscriere : 16/03/2010

http://www.getasart.3x.ro--si--http://getasart-picturacuacul.blo

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de julix_2007 Dum 18 Apr 2010, 7:23 pm

dienutzababy, felicitari si la mai multe.
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de viorica Dum 18 Apr 2010, 7:51 pm

Un inceput bun felicitari cos
viorica
viorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 144
Varsta : 67
Localizare : constanta
Data de inscriere : 28/01/2009

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de piacel Lun 19 Apr 2010, 1:57 pm

Transmit pe aceasta cale felicitari pentru toate autoarele realizarilor expuse aici.De asemenea doresc sa ofer tuturor doamnelor si domnitelor ( si nu numai ), membre ale colectivului acestui site, doua flori :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mai mentionez faptul ca, postarea acestui mesaj are atat scopul transmiterii sentimentelor sincere de afectiune si pretuire fata de colegele mele de site, cat si de a verifica gradul de insusire si stapanire a mijloacelor tehnice in vederea expunerii promise a lucrarilor proprii. Daca aceasta incercare nu va fi reusita rog sa fiu tratat cu intelegere si ingaduinta avand in vedere faptul ca greseala este omeneasca iar despre intentie nici nu poate fi vorba.
Cu toata consideratia si aprecierea,
piacel
piacel
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 19
Varsta : 73
Localizare : galati
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 4 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB