Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Creatiile noastre rochii - cap. 1

+35
ariana
gabi1795
aisha
JuliaDarling
Clio_Ela
andreeaX
dyanna
DANIELA.I
mihatm80
julix_2007
geany
Buburuza
ioana soare
zylv
postoleirina
danutzii2
anne-marry
Eva
cris69
sayuri
lorinaoo1
kla78
juliana
tomari
duchess
Camy
Kristina
Tonsis
Ania
irinaindira
emilia
arime
diada
MihaelaT
Admina
39 participanți

Pagina 9 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de aisha Sam 25 Apr 2009, 9:35 pm

Julia, foarte frumoase rochiile tale! se vede ca ai trecut deja la profesionisti! Felicitari! bucurie

Din primul calup de foto imi plac ultimele trei - cea rosie in mod special. Si ai lucrat cu materiale pretentioase, care in opinia mea (de mic invatacel) se cos atat de dificil...
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de ioana soare Sam 25 Apr 2009, 10:17 pm

Julia sunt extraordinare!!! ura ura ura

Nici nu stiu ce as mai putea adauga, au spus fetele tot ce gandesc si eu! Felicitari! Flowers

Sa nu razi de mine, dar ce este aceea surjare? Si eu as vrea sa lucrez cu voal, si mi-ar prinde bine niste sfaturi. L-ai lucrat atat de frumos!

sunny
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de Camy Dum 26 Apr 2009, 9:55 pm

JULIA toate fetele te-au felicitat si eu spun aceleasi lucruri sunt superbe toate,toate ,toate.

ceea ce iese din manuta ta nu este decat mult talent,imaginatie si rabdare.

felicitari!!!am inteles ca le lucrezi dupa schitele tale,nu dupa tipare,ceea ce esti de apreciat.sper sa ne arati cat mai multe creatii si sa invatam, cat mai multe de la tine.
SI mie imi place foarte mult satenul,tafta,voalul,dantela.aceasta combinatie da multa eleganta.M-ai facut sa imi aduc aminte ca am lucrat si eu cateva rochite cu saten,dantela.2 din ele nu le mai am.

aceasta este o rochita pe care am purtat-o la nunta fratelui meu acum 2 ani.rochia de zi,iar cea de seara a fost cea cu dantela argintie,peste saten negru care am postat-o mai demult.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

acestea sunt poze facuse aseara ,nu atunci inainte de nunta,ca am fost tare asortata cu bijuterii albastre,alti pantofi....si nu aveam poze decat gata scoase.

va pupic dulce hug
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 26 Apr 2009, 10:04 pm

Camy, ca de obicei...ce iese din manutele tale e o minunatie. E foarte frumoasa rochia! kiss ura Flowers

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de diada Lun 27 Apr 2009, 9:25 am

Bestiala! e foarte, foarte reusita! avem multe de invatat de la tine! love love love pupi

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de JuliaDarling Lun 27 Apr 2009, 11:05 am

Camy, iti multumesc pentru comentarii! tie si tutoror fetelor de altfel! Ne-ai aratat foarte multe creatii de-ale tale si toate sunt minunate. Te invidiez pentru faptul ca ai reusit sa faci atat de multe ura .
Serviciul nu imi permite sa ma ocup de moda atat cat mi-as dori.

Imi place ca rochiile pe care le faci sunt super sexy wink .

tomari, masinuta pe care lucrez cam de un an de zile este Singer Quantum 9940. Din pacate nu se gaseste pe la noi, mi-am comandat-o prin fratele unei prietene care sta in SUA. Cred ca nici pe site-ul Singer nu se mai gaseste (desi mi se pare cea mai complexa masina de la ei.... si aduce putin cu Pfaff la design). Aici gasesti o descriere: Singer Quantum 9940 . Am lucrat insa pana acum pe masina mamei mele, Ileana daca nu ma insel (antica) si cateodata pe masina bunicii mele, un model Sanda, neautomatizata.

Iuana, iti spun cam ce inteleg eu prin surjare (cel putin in cazul materialelor usoare precum voalul, organza): este o surfilare mai deosebita care imbraca practic marginea materialului servind si pe post de tiv, impiedincand totodata destramarea lui si oferind un aspect placut (fata de tivul obisnuit care poate parea grosolan in anumite situatii). In general insa, cred ca termenul "surjare" poate fi asociat cu surfilarea oricarui tip de material, existand diverse tipuri de cusaturi care se folosesc in functie de tipul materialului sau scopul urmarit (surjarea poate avea si rol decorativ).
JuliaDarling
JuliaDarling
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 15
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/04/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de gabi1795 Lun 27 Apr 2009, 12:32 pm

FELICITARI FETELOR!!!!
Lucruri minunate pe acest site!
Cat de mult mi-as dori sa pot realiza un sfert din ceea ce puteti face voi ....
Sunteti extraordinare toate!
gabi1795
gabi1795
helper
helper

Numarul mesajelor : 44
Localizare : arges
Data de inscriere : 26/04/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de postoleirina Lun 27 Apr 2009, 1:04 pm

Uau...superb...tot ce faci tu JuliaDarling . Am ramas cu gura cascata. Ne bucuram ca ai venit printre noi, avem multe de invatat de la tine. felicitari pt ceea ce faci
avatar
postoleirina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 100
Varsta : 42
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de Clio_Ela Lun 27 Apr 2009, 10:17 pm

Iulia, Camy, rochitele voastre sunt super!!!!!
Mai indraznesc eu sa pun si poza mea cu rochita mea simplutza de vara?
Dar pana am nevoie de una de ocazie, nici nu o sa incerc sa fac vreuna, timpul abia imi permite sa fac cate ceva rapid Sad. Si, bineinteles, nu cred ca reusesc eu sa fac ceva mai complex ...


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 27 Apr 2009, 10:31 pm

Ela, e frumoasa rochia! mie imi place...asteptam poza si imbracata kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de JuliaDarling Lun 27 Apr 2009, 11:22 pm

Mihaela_s75 a scris:
Mai indraznesc eu sa pun si poza mea cu rochita mea simplutza de vara?

Eu am descoperit de ceva vreme ca nimic nu e simplu in croitorie....
Desi de fiecare data cand ma puc de ceva nou imi spun: "a... floare la
ureche.. asta n-o sa-mi ia prea mult", intotdeauna se dovedeste ca m-am
inselat. Chiar si la o crinolina am "pierdut" jumatate de zi.

Asa ca respect mult pentru oricine care are rabdare sa migaleasca la hainute!

Prietenii stiu de ce! wink

Va pup!
JuliaDarling
JuliaDarling
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 15
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/04/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de aisha Mar 28 Apr 2009, 10:25 am

Ela, frumoasa rochia! Imi place materialul - desenul + combinatia de culori.
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de Buburuza Mar 28 Apr 2009, 11:23 am

Cam frumos pe-aici, pe la "raionul" de rochii... felicitari tuturor.
Hai, ca acusica vine vara! Si vremea rochiilor... abia astept sa va vad in desfasurare. Si sa ma desfasor si eu rade

Off-topic (scuzati, va rog): Admineleeee! Intrebare: se poate splita cumva subiectul in rochii (sau tinute) de seara si rochii de zi? Recunosc, eu sunt mare fan de imbracaminte de zi...
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de Camy Mar 28 Apr 2009, 5:30 pm

ELA foarte frumoasa rochita,de material ce sa mai spun, jerse,licra, materialele mele preferate ,ce culori,ce imprimeu,imi place mult de tot.vine cu umerii goi sa zic ,am si eu o bluza in genul asta,vad ca te-ai indragostit de ata elastica,asta este foarte bine.

este facuta fara tipar ,nu?cam cat costa la voi 1metru de jerse?

tivul este cusatura simpla?nu se vede.dar observ ca la maneci ai facut cusatura zig zag,fara sa mai surfilezi ,nu?

ce sa mai felicitari,parca mai aveai si alte materiale,deci vor mai urma ...abia astept sa le vad.

are mare dreptate JULIA nimic nu este simplu in croitorie,cu siguranta ai muncit ceva la rochita si o fusta oricat de simpla ar fi tot este de migalit,numai cine nu cunoaste nu stie.

va pupic dulce.
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de tomari Mar 28 Apr 2009, 7:48 pm

Camy ca de obicei ne incanti hug am observat ca ai un ten caruia i se potriveste orice culoare.
Ela ai o viteza la cos inceputul a fost mai greu ca de-acum merge snur la cat de repede le termini.
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 Empty ROCHII

Mesaj Scris de DANIELA.I Mar 28 Apr 2009, 7:51 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

NU STIU DACA AU IESIT BINE POZELE.


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Mar 28 Apr 2009, 7:59 pm, editata de 1 ori (Motiv : am putat foto cu bermudele/pantalonii)
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 28 Apr 2009, 7:53 pm

Maistra, draguta rochie ?
te rog sa pui fiecare produs la categoria corespunzatoare.
Multumesc!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 Empty ROCHIE

Mesaj Scris de DANIELA.I Mar 28 Apr 2009, 7:54 pm

E ROCHIE NU AM PUS CORDONUL.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 28 Apr 2009, 7:56 pm

mi-am dat seama cand m-am uitat mai bine...dar cum se poarta acuma bluzele si camasile lungi, ma gandeam sa n-o dau in bara

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de Camy Mar 28 Apr 2009, 10:31 pm

MAISTRA imi place mult rochita,ma intereseaza partea din fata sa ii faci o poza mai de aproape ca nu se vede bine cum este facuta

este saten elastic?

multi pupicei
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de diada Mar 28 Apr 2009, 11:34 pm

foarte frumoasa rochia ta.

Buburuza pupi buna idee, doar ca nu putem sa o punem in practica acum, pentru ca s-a raspuns combinat si la cele de seara si la cele de zi. Sa ramana subiectul asta universal, deocamdata, cine are un proiect special sau mai multe, sa deschida subiect nou, sa explice sa dea detalii, cum a fost a ta de mireasa.
Poti deschide unul cu rochii de vara.... nu stiu ce sa zic.... doar ca pe-asta nu avem cum sa-l "spargem".

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de aisha Mier 29 Apr 2009, 9:49 am

Maistra, foarte frumoasa rochia! Imi place si tiparul si culoarea. ura Vrem foto cu detalii de la partea din fata.
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de JuliaDarling Mier 29 Apr 2009, 10:33 am

Maistra, foarte chic rochia. Si pe mine ma intereseaza tot partea de sus! La cat mai multe!Flowers
JuliaDarling
JuliaDarling
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 15
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/04/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 Empty creatiile noastre

Mesaj Scris de DANIELA.I Mier 29 Apr 2009, 6:46 pm

partea din fata este toata in cute ,fixate prin tighel,materialul este o combinatie intre satin si tafta,doar ce are putin elastan in el.
partea de sus (cea cutata)se poate realiza si separat si pe urma atasata pe partea libera a fetei,adica,mijlocul fetei de rochie se decupeaza se face un sablon si pe urma se traseaza liniile(pe verticala) pe care vor fi introduse cutele.pt introducerea cutelor procedati astfel:taiati sablonul pe liniile trasate vertical,pe urma bucatile obtinute se vor departa una de cealalta (cat vreti de late cutele),se formeaza un alt sablon dupa aceasta asezare.
SPER CA ATI INTELES CEVA.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de ioana soare Mier 29 Apr 2009, 6:53 pm

Maistra te pupi pupi pupi!

Eu vreau sa-mi fac o rochita cu bustul plisat si ma tot gandeam cum sa fac tiparul! Adica o vreau taiata sub bust, partea de jos in clini sau semiclos (ca tot ne-ai explicat cum se face tiparul) , cu spatele gol, iar in fata sa plec de la cusatura laterala si sa merg oblic spre gat si legata pe dupa gat. Si acea parte din fata nu stiam cum sa o croiesc ca sa o fac plisata.
Multumesc hug
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB