Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 7 EmptyAstazi la 12:15 pm Scris de ema

» Mobilier homemade (2)
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 7 EmptyMar 28 Iun 2022, 10:53 am Scris de diada

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 7 EmptyJoi 23 Iun 2022, 10:55 am Scris de vlad_mom

» Ce melodie asculti acum !-5
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 7 EmptyLun 20 Iun 2022, 9:41 pm Scris de rivka

» Pirogravura
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 7 EmptyDum 12 Iun 2022, 12:44 am Scris de White_Raven

» Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 7 EmptyJoi 09 Iun 2022, 9:14 am Scris de vlad_mom

» Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3)
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 7 EmptyJoi 09 Iun 2022, 8:32 am Scris de diada

» Sacrificii pentru pasiune
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 7 EmptyVin 27 Mai 2022, 3:25 pm Scris de diada

» Amenajari interioare
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 7 EmptyVin 27 Mai 2022, 9:26 am Scris de vlad_mom

» Probleme tehnice (masini de cusut) 5
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 7 EmptyMier 25 Mai 2022, 10:10 am Scris de diada

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 7 EmptyVin 06 Mai 2022, 8:33 am Scris de LRodica

» Drumetii si locuri vizitate (3)
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 7 EmptyMar 03 Mai 2022, 10:54 am Scris de diada

» Florile din gradina mea(2)
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 7 EmptySam 30 Apr 2022, 9:11 pm Scris de LRodica

» Ce masina de cusut recomandati (6)
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 7 EmptyMier 27 Apr 2022, 10:46 am Scris de diada

» Ornamente de Pasti
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 7 EmptyJoi 14 Apr 2022, 6:56 am Scris de vlad_mom

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 7 EmptyMier 13 Apr 2022, 7:08 pm Scris de Panea Laura

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 7 EmptyMar 12 Apr 2022, 9:43 am Scris de LRodica

» In fire sa ne laudam ! (9)
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 7 EmptyLun 11 Apr 2022, 9:24 pm Scris de Michelle88

» Despre masinile de tricotat
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 7 EmptyMar 05 Apr 2022, 7:55 pm Scris de Sanda P

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 7 EmptyVin 01 Apr 2022, 7:00 am Scris de Dorulet

Creatiile noastre rochii - cap. 1

+35
ariana
gabi1795
aisha
JuliaDarling
Clio_Ela
andreeaX
dyanna
DANIELA.I
mihatm80
julix_2007
geany
Buburuza
ioana soare
zylv
postoleirina
danutzii2
anne-marry
Eva
cris69
sayuri
lorinaoo1
kla78
juliana
tomari
duchess
Camy
Kristina
Tonsis
Ania
irinaindira
emilia
arime
diada
MihaelaT
Admina
39 participanți

Pagina 7 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 25 Mar 2009, 1:00 pm

Camy, sar'na! raiatul e un pic elastic si se valurea fara hartie si nu l-am vrut cusut cu mana, am vrut sa se vada cusatura ca no e raiat.
Kla, pai ai terminat rochia si nu ne-ai aratat-o? pai treaba-i asta?...asteptam Smile

Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 46
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de Camy Mier 25 Mar 2009, 4:44 pm

KLA abia astept sa vad cum a iesit,nu inteleg de ce nu ti-a iesit,chiar la maneca unde era foarte simplu.foarte bine ti-a explicat admina. e lasa data viitoare.
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 41
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de kla78 Mier 25 Mar 2009, 9:16 pm

ei cum nu vi le-as fi aratat pana acum daca mi-ar da si piticul meu o zi libera,acum fug sa fac poze si le postez repede ,pacat ca nu are cine sa le pozeze pe mine zid ca sotul e plecat pana sapt viitoare.

revin
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 43
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de kla78 Mier 25 Mar 2009, 10:13 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

nu reusesc sa pun pozele,cred ca nu merge bine pagina si nu mai pot sta acum la calc,va las linkul ca fug sa-mi culc odrasla,

PS scuze moderatoarelor ca nu pun pozele direct.

edit Admina: cand esti in albumul tau, pe ImageShack, alegi poza pe care o vrei, ai in dreptul ei Share si daca apesi vor aparea multe coduri. Copiezi(click dreapta si Copy) Thumbnail for forums (1) si ii dai Paste direct in mesaj, unde scri textul.
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de kla78 Mier 25 Mar 2009, 10:20 pm

of nu stiu ce am facut dar am reusit sa pun pozele si el arata foarte mari,incerc sa intru mai tarziu sau maine sa le pun pe imageshack inca o data.
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de kla78 Joi 26 Mar 2009, 12:02 pm

ADMINA multumesc de ajutor.

mai pun cateva poze cu ce am mai lucrat sa vedeti cu ce-mi pierd noptile si sunt mereu chiauna de somn.
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
asta e rochita rosie modificata la maneci .
asta e o rochita facuta la intamplare dar n-am apucat sa o spal si calc.
un costumas de vara bluzica si fustita in colturi pe parti,am avut o fustita cumparata si am croit dupa ea.
asa arata pe mine .
la rochita asta mai am de terminat bretelutele si le-am bagar pe sub sutien sa pot face poza
si un maieut din materialul de mi-a ramas de la rochita rosie.

sper sa va placa.acum mi-am luat material un fel de satin si incerc sa vad daca imi iasa o rochita pt nunta surorii mele dar asta o fac de proba cand o gat va anunt.
pupici si spor la treaba
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de mihatm80 Joi 26 Mar 2009, 3:03 pm

kla78 sunt superbe , minunate sunt geloasa pe tine pentru cea ce sti sa faci , eu nu stiu sa cos la masina si nici sa tai un material drept dar sper ca pe viitor sa invat cos
mihatm80
mihatm80
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 11/01/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 26 Mar 2009, 3:12 pm

Kla, pai sa faci tu asa frumuseti si sa nu pui poze rand pe rand, pai treaba-i asta?
Sunt foarte frumoase! Sa le porti sanatoasa! kiss Flowers

Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de diada Joi 26 Mar 2009, 3:29 pm

Kla, sunt super rochitele, imi pare rau ca nu se vad mai bine, lasa ca poate il prinzi pe sotul tau sa-ti faca niste poze mai bune, dar cum poti tu sa lucrezi noaptea, nu iti face masina galagie? pai eu cred ca daca as lucra dupa ora 10 sa zicem, cred ca m-ar sti tot blocul! masina mea face galagie zid sa nu va luati hunday cos daca deja o aveti e o masina buna rade
felicitari love

Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7305
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://picasaweb.google.com/101308234088606518793

Sus In jos

Mesaj Scris de Eva Joi 26 Mar 2009, 4:04 pm

Kla, sunt super rochitele love ... nu mai zic de silueta... Sa le porti cu drag pe toate!
Incearca sa faci pozele cu lumina de la bec si fara blitz, asa nu se reflecta blitz-ul in oglinda!
Eva
Eva
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 552
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 12/01/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de geany Joi 26 Mar 2009, 4:31 pm

am fazut o parte din aparat...programeaza,daca intri in menu ai sa gasesti sigur ce trebuie facut,selecteaza 10 secunde si punel pe masuta de la oglinda wink si da-te 2 metri in spate....ai sa vezi ce fotograf ai si fara sot wink
felicitari pt rochite sunt super,dar sa le vedem mai bine fara blitul din oglinda bafta love
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 7 Empty multumesc,multumesc

Mesaj Scris de kla78 Vin 27 Mar 2009, 11:25 am

mai fetelor eu nu stiu sa cos sau sa croiesc,pur si simplu am riscat si am vazut ca iasa si am tot cumparat materiale si am facut,acum daca m-ati laudat parca am prins aripi si am mai mult curaj la taiat cu foarfeca,si la masina cos cu , cartea tehnica in nas(ii multumesc ADMINEI).

GEANY multumesc de explicatii cu aparatul,am sa incerc sa vad ce iasa .

DIADA masina mea face galagie nu zic nu dar stau la casa asa ca n-am vecini,iar copilul doarme in alta camera,

EVA care silueta???nu vezi ce burtica mi-a ramas dupa nastere?nu ma mai pot scapa de ea chiar daca tot tin diete.

MIHATM am mai zis nu stiu mare lucru dar ma risc,incearca si tu sa vezi ca iasa.

MIHAELAT as fi pus poze mai repede dar eu tot mereu va spun ca stau tare prost cu timpul,la calc sunt mai mult numai cand il sterg de praf ca de ma vede piticul ar fi in stare sa-mi rupa tastatura.
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Camy Vin 27 Mar 2009, 6:18 pm

kla chiar vreau sa te felicit,nu imi vine sa cred,cum nu stii sa cosi,sa croiesti,dar ,din ce vad eu esti super.chiar arati foarte bine,lasa burtica se duce ea usor,usor.
acum ca ai prins curaj,experienta,te asteptam si cu altele.

pupicei hug
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de diada Vin 27 Mar 2009, 9:38 pm

Kla esti foarte, foarte priceputa! felicitari! hug si zici ca stai la casa..., asa se explica cum de poti, desi e tare greu sa lucrezi noaptea, ziua copilul te ia de noua.... stiu cum este, te inteleg perfect!

felicitari, esti foarte tare love hug Flowers

Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina Sam 28 Mar 2009, 9:41 am

kla78 a scris:mai fetelor eu nu stiu sa cos sau sa croiesc,pur si simplu am riscat si am vazut ca iasa si am tot cumparat materiale si am facut,acum daca m-ati laudat parca am prins aripi si am mai mult curaj la taiat cu foarfeca,si la masina cos cu , cartea tehnica in nas(ii multumesc ADMINEI).
Kla, cum spui tu ca ai prins aripi, cand citesti laudele noastre, asa si eu ma simt mandra cand cineva este inspirat de acest forum sau de membri sai bee Sunt super rochiile, foarte atent cusute si-ti vin ca turnate. Stai linistita cu burtica, poate sa scada si intr-un an dupa nastere(daca a fost cezariana, spre exemplu) deci aia sa fie ultima ta grija. La cat mai mult creatii cos
La camera foto, sa cauti link Self Timer ca de acolo se poate programa sa-ti faca poza cu ceva intarziere, timp in care tu sa te pozitionezi la distanta de aparat.

*Atelierul meu*

Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de kla78 Sam 28 Mar 2009, 12:05 pm

multumesc inca o data pentru laude,si ma bucur ca exista un forum de unde ai ce invata ,cu aparatul foto voi incerca numai sa-mi fac un pic de timp,iar cu burtica stiu ca scade greu dar in iulie v-am mai spus se casatoreste sora mea si vreau sa stea o rochita pe mine asa cum trebuie,si ai dreptate ADMINA am avut cezariana, pana una alta va rog sa-mi dati idei cum e facuta rochita asta link sus la sani??imi place foarte mult si as incerca sa-mi fac.in jos nu mi se pare greu de croit dar sus tot stau pe ganduri,dupa capul meu as face pe un sutien si as face cute care le calc si apoi sa cos,ce ziceti??iar la spate nu mi se pare grea deloc.astept pareri
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 7 Empty rochiile mele

Mesaj Scris de DANIELA.I Dum 29 Mar 2009, 11:49 am

DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 50
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 7 Empty rochiile mele

Mesaj Scris de DANIELA.I Dum 29 Mar 2009, 11:56 am

este rochia care am avut-o la o nunta cand am fost nasa.este realizata din lurex

am realizat fusta in cute si pe urma am montat-o pe bluza tricotata

sper sa va placa este dintr-o matase creponata

edit Admina: cand atasezi pozele copiaza din Photobucket "Direct Link" si ii dai Paste in mica fereastra deschisa pt atasarea imaginii(butonul al 16-lea, "introdu o imagine"), am explicat mai bine AICI
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 29 Mar 2009, 6:21 pm

tare mult imi place rochia din matasea aceea creponata! si celelate sunt frumoase, frumoase dar asta mi-a tras cu ochiul wink kiss

asa-i materialul sau ai imbinat tu bucati de culori diferite?

Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de mihatm80 Dum 29 Mar 2009, 7:53 pm

maistra sunt superbe ......am mai spus ca e bine de voi care stiti sa croiti si sa coaseti , eu azi am pierdut toata dimineata si dupamasa sa-mi cumpar o fusta si abea am gasit una din stofa si una da blug care sa-mi placa si sa-mi stea bine ......ei daca as invata sa croiesc mi-as face singura ce-mi pofteste inima . felicitari pentru toate croitoresele sunteti minunate ca si creeatile voastre kiss
mihatm80
mihatm80
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 11/01/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de zylv Dum 29 Mar 2009, 9:54 pm

dragute tare toate rochitele,dar si mie mi-au ramas ochii tot la cea de matase.felicitari
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Localizare : in centrul tarii

Sus In jos

Mesaj Scris de diada Lun 30 Mar 2009, 12:36 am

Maistra foarte frumoase rochitele,
vad ca s-a rezolvat problema cu pozele si o sa inchid subectele de la tehnic.

Miha poti incerca si tu, incet, incet te inveti, acum exista atata informatie pe net si aici pe forum, revista Burda, e si pacat sa nu te apuci de croitorie daca zici ca iti doresti. hug

Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Camy Lun 30 Mar 2009, 8:52 pm

BUNA FETELOR,maistra imi plac toate rochiile,in special cea de seara din lurex,ai croit-o pe bie,sau este facuta in clini,ca nu se vede bine din cauza materialului colorat.

va pupic dulce.
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 7 Empty CREATII ROCHII

Mesaj Scris de DANIELA.I Lun 30 Mar 2009, 9:03 pm

EXACT,INSA FOARTE GREU DE LUCRAT.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 7 Empty cum fac o rochie?

Mesaj Scris de dyanna Dum 19 Apr 2009, 2:57 pm

Buna tuturor! M-am gandit sa va cer voua ajutorul dupa zile de cautat in zadar...am gasit site-ul asta in care e cea mai multa activitate dintre toate. Am o idee de rochie de mult timp, numai ca nu pot gasi nici un tipar sau pe cineva cum sa-mi explice sa o fac. E o rochie de tip swing, cum purtau fanele rockabilly prin anii '50.

Cam asa arata...e desenata de mine. M-am gandit ca as putea sa o fac dintro fusta clos si un corset, dar nu am nici cea mai mica idee cum sa fac corsetul acela in forma de inima. Sper din tot sufletul ca ma puteti ajuta! Va pup pe toate!
dyanna
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 7 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB