Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ce masina de cusut recomandati ?(2)

+97
fifi
frampolarbear
Rhalu_
Gabiuta
Indra
zylv
moruna
eliza77
emmancita
arielas
ada.sirbu
marabr
gianiomu
lennny
danabarbu2007
cristina.moncea
ema
lorinaoo1
sandydeea
Floren
simona_solovastru
virus
melus
violeta25
GABRELA
nik
Steluzza
kla78
marusy80
cosmin_cosmin_1
myky7robc
mimo
bluegray
clarut
gineta
Cornelya
RalucaS
rosita
Uca
tiana
alinabuliarca
mami de doi ingerasi
Karina33
creatzza
kameleonik
zalmoxes
mariah_stc
cristidamian2005
ashpvx
linu21
piramis
Giobsy
nadina_b2005@yahoo.com
natalyadelya
niculaie
Tatka-83
kerria
Clio_Ela
danae
m-julie
clodi
pitigoiul
ancutzicutza
Nicoleta Irimescu
IrisT
veniciuc nicoleta
abeleszti
mary333
M.Emilia
sonytzu
AKD
genny
raluca1980
cristinelu_mai
mihaelads
diada
ancush
mb09
Admina
mnarcisa
ancuta_ancuta
MAYA
elena_florescu
Cheapandchicshop
europolis
hope
DANIELA.I
stephanie
tomari
SilviaDumitrescu
1icool
geany
pisi
ileana cosanzeana
MagdaMarin
luiza
MihaelaT
101 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de niculaie Vin 07 Mai 2010, 2:28 pm

@m-julie masina brother CS6000I nu este cumva identica cu asta? [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] costa in romania vreo 14 milioane bune Shocked
@AKD: si cu LS poti retusa un blug, cand se imbina capetele si sunt 4 straturi de blug il ajuti putin cu mana, oricum e masina noua cu garantie nu vad de ce ai putea lua una second ... rusine pentru dealeru acela ... cred ca avea el secondu ala luat gratis de pe undeva de prin dezmembrari si falimente de fabrici si de aia castiga mai mult la vanzarea lui decat la vanzarea masinii noi si incerca sa ti-l bage pe gat... la urma urmei el nu este defapt angajatul firmei Brother cum scria tomari mai sus ...
@pitigoiul [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] uitati-va si voi la poza asta vi se par dintii de plastic? nu am mai auzit la o masina de cusut sa tragi cu mana de material... de cat iese pasu cusaturii in cazu asta, depinde ce ai mancat la pranz? Laughing si daca tot a luat una de cateva luni de ce nu o duce la garantie ? (eu sunt sigur ca nu s-a intamplat ce ai povestit tu acolo niciodata ci e doar o poveste)
avatar
niculaie
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 46
Varsta : 40
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 Empty Va rog sa ma ajutati sa-mi gasesc o masina de cusut buna si ieftina.

Mesaj Scris de natalyadelya Lun 10 Mai 2010, 3:27 pm

Buna,
Numele meu este Delia si de mult ma gandesc, din pacate n-am trecut de stadiul asta, sa-mi cumpar o masina de cusut....buna si ieftina. Suna ridicol dar, fiecare ne dorim lucruri bune si ieftine.
Daca puteti sa-mi dati un sfat, v-as ramane recunoscatoare.
M-am gandit ca, probabil ar trebui sa-mi cumpar una second hand, ca sa fie mai ieftina.
M-as duce sa caut prin magazinele specializate dar, mi-e frica de preturi......sigur sunt foarte mari si, in plus, n-as sti dupa ce masina sa ma uit.
Asa ca rog doamnele care se pricep sa-mi dea o mana de ajutor.
Cu multumiri,
Delia

*************************mesaj 2********************

Buna,
Sunt Delia, multumesc geany!

Te rog sa citesti regulamentul forumului (punctul 6 in special)


Ultima editare efectuata de catre geany in Lun 10 Mai 2010, 4:10 pm, editata de 2 ori (Motiv : subiect fuzionat + unit mesaje)
natalyadelya
natalyadelya
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de nadina_b2005@yahoo.com Mar 11 Mai 2010, 12:51 pm

Pai Delia..nu stiu daca o sa gasesti una buna si ieftina...eu am vazut la Mall Singer cu 6oo lei si ceva...nouta cu garantie dar este de plastic si nu stiu cate cusaturi face...eu zic sa citesti pe internet despre masinile de cusut despre ce cusaturi poate sa faca pentru ca o sa iti fie de folos cand o sa incepi sa cosi o sa vrei ca masinuta ta sa faca de toate... .
avatar
nadina_b2005@yahoo.com
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 132
Localizare : egy
Data de inscriere : 31/08/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de natalyadelya Mar 11 Mai 2010, 12:54 pm

multumesc mult.
asta fac chiar acum
Delia
natalyadelya
natalyadelya
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Giobsy Mar 11 Mai 2010, 1:34 pm

Ce parere aveti despre Huskystar E20?

Imi doresc foarte mult o noua masina de cusut. Iar modelul asta de masina mi se pare foarte interesant.
Acum intrebarea este daca e buna sau nu, daca raportul calitate/pret este optim sau daca la pretul acesta mi-ati recomanda altceva.
Va rog sa ma ajutati si sa imi dati un sfat. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de tomari Mar 11 Mai 2010, 5:00 pm

Giobsy
daca e buna sau nu, daca raportul calitate/pret este optim
nu poate spune decat cineva care o foloseste. Comparativ cu alt tip de masina are anumite avantaje printre ele reglarea presiunii piciorusului, reglare indispensabila la materiale groase precum si ridicarea in trepte a talpitei in functie de material (manualul de utilizare). Printre altele specifica puterea motorului ceea ce in descrierea altor masini nu apare desi mi se pare un element important.
Fetele care au alt tip de masina asemanator ca model dar cu nr. diferit de operatiuni ti-ar putea spune plusurile sau minusurile calitative.
Poti descarca manualele la masini si dupa lecturare prin comparatie poti sa-ti faci o idee.
Succes in alegere si achizitie
cos
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de niculaie Mar 11 Mai 2010, 5:17 pm

am numarat operatiunile de coasere care le are in poza, 37 par a fi la numar, deci, impresionant de multe. uite, poate aceasta masina mai bine decat singer, aproape ca si pret, face mai multe.
are reglarea pasului, latimea zigzagului, si face butoniera intr-un pas, cred ca e undeva intre brother XL5500 si XL5700.
merita cumparata, zic eu, e o alternativa buna.
@tomari: la masinile casnice "de plastic" electromecanice motoarele sunt de 60-80 W iar la computerizate 40-60 W deoarece avand computer motorul nu mai antreneaza camele cu programe.


Ultima editare efectuata de catre niculaie in Mar 11 Mai 2010, 5:21 pm, editata de 2 ori (Motiv : am gresit)
avatar
niculaie
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 46
Varsta : 40
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de tomari Mar 11 Mai 2010, 5:46 pm

Niculaie ma bucur ca ai intervenit cu completari binevenite. Comparatia in functie de puterea motorului se referea numai ptr masinile electromecanice casnice, nu intotdeauna "de plastic" wink
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Giobsy Mier 12 Mai 2010, 8:19 am

Va multumesc foarte mult pentru sfaturi si pareri. De cand am descoperit acest forum, imi doresc sa-mi iau alta masina de cusut. A devenit o obsesie...(de parca nu aveam destule [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ).

Inca o data: Multumesc! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de piramis Joi 13 Mai 2010, 2:56 pm

Buna ziua albinutelor ,

Vreau sa cumpar o masina de cusut pt.sotia mea si cum firea nu ma lasa sa iau ceva care doar sa se numeasca masina de cusut (si ea are incredere in mine), am inceput sa bat net-ul dupa informatii de gen. Asa am ajuns si la acest forum si pot sa spun ca a fost foarte util. Acum stiu, teoretic, sa si cos Smile
Acum, in urma cunostintelor acumulate si tinand cont si de ce am vazut ca a facut sotia mea pana in prezent (bluze, camasi, pantaloni, toate pentru folosinta proprie) m-am cam decis pe clasa Innov 10/MS4TN de la Brother sau HZL-35Z de la Juki. Consider ca aceste modele, pentru bugetul alocat, ofera cam tot ce ar trebui pentru nivelul actual de lucru (inclusiv siguranta unui service). Nu-mi este insa clar daca aceste modele pot sa coasa si material de blugi:pitica noastra e in crestere si va avea nevoie de muuulte perechi de pantalonasi si/sau fustite. Si poate si subsemnatul wink . Cineva de la Juki mi-a spus ca, in principiu, pana si modelul de varf de la ei, E80-ul, nu ar putea decat ocazional sa faca fata unei asemena solicitari, in special la imbinari. Sa inteleg ca ar trebui sa ajung la o masina de cusut liniara semi-industriala (am vazut, tot la juki, ceva la 800 Euro) sau la vreunul din modelele de la Pfaff cu IDT ( tot cu un min de 600 Euro) ca sa fiu sigur ca pot sa apelez la hainele marca "fata mea"?
In principiu nu aleg neaparat ceva ma ieftin dar, in actualul context economic, nici nu ne permitem sa bagam bani in ceva care nu va fi folosit la o capacitate rezonabila.
Mi-ar prinde bine unul/doua raspunsuri din experienta voastra, de dorit de la o posesoare a uneia din masinile mai sus mentionate dar nu numai.
Multumesc pentru rabdare si va urez spor la cusut. Merci
piramis
piramis
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/05/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de natalyadelya Joi 13 Mai 2010, 3:18 pm

Buna,
Este de laudat ca te gandesti la sotia ta si la ceea ce-si doreste ea.
Eu vreau sa-mi cumpar Brother Innovis 10, costa aproape 12 mil. si cred ca este destul de buna. M-am si interesat, am vorbit si cu cei de la reprezentanta Brother.
Cred ca cel mai bine ar fi sa intri pe site-ul lor si sa le dai un telefon , eventual sa mergeti la o prezentare. Au sediul undeva pe la Piata Cosbuc, dar iti dau ei toate detaliile.
Mult succes!
Delia
natalyadelya
natalyadelya
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 Empty brother bm3500 ?

Mesaj Scris de linu21 Mar 18 Mai 2010, 12:21 am

clodi a scris:Din privirea rapida pe care am aruncat-o pe cele 2 masini si judecand dupa butoane Husqvarna E20 iti permite sa reglezi latimea cusaturii in timp ce la LS 2125 cred ca nu ai aceasta posibilitate. Fetelor nu ma shot daca am zis gresit.
Masina mea este brother bm3500 si are trasportatorul de metal si nici n-am auzit aici pe forum pe cineva cu transportator de plastic. Eu despre Husqvarna nu am informatii.

buna fetelor..se pare ca nu sunt singura cu pata pusa wink
vreau sa achizitionez o masina de cusut...ma atrage brother bm3500 ...fetelor..care avetzi asa ceva?..recomandatzi?..nu gasesc nicaieri..are reglaj pentru piciorus pentru diverse grosimi de material?...multumesc
linu21
linu21
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : focsani
Data de inscriere : 09/03/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de clodi Mier 19 Mai 2010, 10:25 am

La bm3500 piciorusul are 2 pozitii de ridicare pentru a incapea sub talpita si materiale foarte groase. Prin 'reglaj pentru piciorus' te referi cumva la reglarea presiunii piciorusului? Stiu ca mai vorbeau fetele pe undeva pe aici despre asta dar din cate stiu eu bm3500 nu are acest reglaj. Eu am cusut la ea stofa foarte groasa in 3 si a mers fara probleme, am cusut si tiv la jeans si aici am ajutat-o la tivul din zona imbinarilor unde materialul e in multe straturi in rest nici o problema. Eu reglez tensiunea atei si schimb acul in functie de material si a mers f bine: am cusut si in si tafta si materiale subtiri si elastice si nu a 'ingropat' materialul. Sunt foarte multumita de aceasta masina si nu simt nevoia unui reglaj suplimentar. Daca nu l-ai citit deja uite aici manualul masinii
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 Empty masina de cusut in apartament: zgomot pentru vecini?

Mesaj Scris de ashpvx Mier 19 Mai 2010, 11:15 am

buna, as vrea sa le intreb pe cele care lucreaza de acasa si stau la bloc, daca au probleme cu vecinii din cauza zgomotului masinilor de cusut.
eu de exemplu am o vasina veche, mecanica, Ileana, si mi se pare ca face cam multa galagie....
ma gandesc sa iau una noua in viitor, voi ce ma sfatuiti? care sunt silentioase, astfel incat sa nu se auda la vecini?
overlockul este zgomotos? merita cel polonez de la Metro?
multumesc mult


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Mier 19 Mai 2010, 3:56 pm, editata de 1 ori (Motiv : subiecte fuzionate)
ashpvx
ashpvx
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : prahova
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 Empty Ajutor din partea expertelor

Mesaj Scris de cristidamian2005 Lun 31 Mai 2010, 12:49 am

Vreau sa ma ajutati in urmatoarea problema: caut sa cumpar o masina de cusut cu care sa cos materiale medii si groase, cu lungimea pasului reglabila 4-7, de preferinta SH. Sunt incepator in domeniu, de aceea va cer ajutorul. Unde sa ma duc? Pe cine sa intreb?
Va rog, daca e posibil sa ma contactati la tel 0742244590 (chiar si un simplu SMS si va sun eu), orice informatie, ajutor sau comentariu e binevenit.
Multumesc!

Cristi
cristidamian2005
cristidamian2005
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/04/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de geany Lun 31 Mai 2010, 1:46 pm

Cristi.... cu pasul 4-7 sa fiu sincera nici nu am auzit Embarassed Din cate stiu pasul este doar pana la 4. scratch
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 Empty Pas reglabil

Mesaj Scris de cristidamian2005 Joi 03 Iun 2010, 9:53 am

Intr-adevar cele cu pasul reglabil maxim 7 sunt foarte rare, dar iti spun sigur ca exista.
E o problema de timp pana o sa gasesc una...
Astept in continuare comentarii si sugestii!
cristidamian2005
cristidamian2005
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/04/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de mariah_stc Joi 03 Iun 2010, 12:59 pm

buna tuturor...sunt interesata sa achizitionez o masina de cusut si cum nu ma pricep as dori sa ma ajutati daca se poate...am gasit un model Masina de cusut SINGER DIV157, 1500imp/min, 10 programe baza, 100W, 1.3m, alb ..ce credeti e buna?
va multumesc
mariah_stc
mariah_stc
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 30/05/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de zalmoxes Joi 03 Iun 2010, 1:50 pm

Salut nevasta-mea are o masina Broters japoneza de 11 milioane lei vechi excelenta usor de intretinut faci o gramada de cusaturi broderi cu un consum electric de invidiat citiva wati de care greu te desprinzi din lucru e de 4 ani in lucru si am gresat-o 1 singura data.Isi merita bani cu prisosinta.M-ai are un frate mai mare dar costa 110 milioane dar are computer incorporat si aia stie tot

__________________________________________________________
Miine o sa va arat si poza masini cu toate detaliile


Ultima editare efectuata de catre geany in Joi 03 Iun 2010, 2:16 pm, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje)
zalmoxes
zalmoxes
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : boteni
Data de inscriere : 03/06/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de mariah_stc Joi 03 Iun 2010, 1:55 pm

la marca asta de masina de cusut o pot lua in rate dasta ma interesa.. sunt la inceput de drum in arta croitoriei:)
mariah_stc
mariah_stc
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 30/05/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de zalmoxes Vin 04 Iun 2010, 7:27 am

Faci un imprumut de nevoi personale si e ca si o rata nu stiu exact daca au un sistemde rata cu vreo banca nu-ti ramine decit sa te duci la magazinul reprezentantei Brothers si sa intrebi .Cu ocazia asta poti vedea si produsul la fata locului. Am remarcat ca si pe acest site se face reclama la aceste tipur de masina
zalmoxes
zalmoxes
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : boteni
Data de inscriere : 03/06/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de mariah_stc Vin 04 Iun 2010, 11:07 am

multumesc frumos pentru raspuns.o sa ma interesez
mariah_stc
mariah_stc
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 30/05/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de kameleonik Joi 17 Iun 2010, 1:48 pm

Salut, fetelor!
Nici nu stiu cum sa incep... si totusi am facut-o. Smile
Am de gand sa-mi cumpar zilele astea o masina de cusut. De ce? In primul rand, eu creez bijuterii cu margelute. Am zis sa trec la urmatorul pas. Hainute (mai intai pentru mine), dar vreau sa lucrez si cu piele. Am citit aproape toate mesajele de aici, am citit si despre masini de cusut si intr-un fel cred ca am luat o decizie... As dori sa-mi iau Brother Innovis 30... doar ca am vazut undeva mai sus ca cineva sfatuia sa o luam de aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Doar ca acum e oferta aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Spunea cineva ca pe primul site se ofera un set de accesorii, dar vad ca nicaieri nu scrie despre asa ceva. Sau nu am fost eu atenta...
Nici nu stiu... merita sa iau masinuta asta? Sau aveti alte sfaturi?
Multumesc mult ca ati citi si astept cu interes raspunsurile voastre.
Va pup! :*

Luciana pupi
kameleonik
kameleonik
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 8
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/06/2010

http://www.mazdrunka.ro

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de M.Emilia Joi 17 Iun 2010, 2:20 pm

eu mi-am luat INNOV-IS 30 in urma cu 2 luni de la cei cu primul site si nu ofera ceva in plus fata de cei de cei de la Sibiu;
din pacate mi s-a spus ca nu coase piele si nici nu am incercat sa ma conving daca intr-adevar nu mege pe piele;


nu am incercat deloc sa cos piele; cei de la magazinul de unde am cumparat masina mi-au zis ca ar merge pe piele subtire, dar din felul in care mi-au raspuns am tras concluzia ca e mai mult o presupunere a lor decat o certitudine; daca aveam ac si piciurus as fi facut o incercare sa-ti spun daca merge sau nu, dar din pacate nu am


Ultima editare efectuata de catre M.Emilia in Joi 17 Iun 2010, 5:28 pm, editata de 2 ori
M.Emilia
M.Emilia
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 17/02/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Admina Joi 17 Iun 2010, 2:29 pm

Kameleonik, eu as lua de unde e oferta. wink Dar trebuie sa ti cont si de taxa de trimitere, pentru ca din Buc. o poti ridica de la sediu. Amandoua firmele distribuitoare sunt foarte serioase, asigura asistenta si service de calitate.
Personal, nu as alege o computerizata, pentru piele. E adevarat ca piele ecologica, iti va coase si aceasta masina, cu piciorus de teflon (ca sa nu zgarie si ac de piele, ca sa nu se taie), dar piele naturala si mai tare... nu cred. Computerizatele sunt foarte bune, inteligente si usor de folosit, dar pot fi uneori sensibile. Daca tintesti sa cosi doar piele sau accesorii (gen genti din denim, doc), eu as merge pe o electro-mecanica, poate chiar una second, pana iti faci mana, in ale croitoriei.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 4 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB