Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Fulare, saluri, esarfe tricotate II

+64
cory74
carmenco
MARI_H
ladybird
mira24
adar
betymi72
diada
Uca
mariucamariuca
aba
tzushky
Angelica18
samo99ro
manuela29
silvisor
mimmi
carmenush
canadianca50
europolis
melus
firicel
Karina33
Nicoleta Irimescu
iuli.b
bibitu
irish05
violetas
Kristina
anda81
CCristinaC
lotus nufar
mihaelavama
dienutzababy
claras
Love
Serban Valentina
aidaalex
lennny
mnarcisa
Admina
ribana
dicioanacris
Anuta Stanciu
Medi
corilex
Ana Maria
maria_covacef
geany
snoopy
solmizel
Dodo-pui
marlen372001
angells
MihaelaT
Stoian Angelica
rucsy
Giobsy
LYNDA
danadea
madalina78
SilviaDumitrescu
Noemi
ioana soare
68 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de ioana soare Mier 08 Sept 2010, 1:18 pm

Mariuca ma bucur ca iti place! Daca ar fi sa ma pot desparti vreodata de el, nu cred ca l-as da pentru mai putin de 6-8 milioane. Este vorba de firul folosit, de volumul de munca, de timpul alocat , dar si de atasamentul meu fata de tot ceea ce lucrez.
Daca stii sa tricotezi atunci ai putea sa le lucrezi singura. Primele repetitii de model necesita intr-adevar o atentie ridicata, insa dupa ce ai inteles logica modelului, lucrul merge mai usor. Firul trebuie sa fie unul de calitatate din mai multe motive - e pacat de atata munca sa o irosesti pe un fir sintetic, care nu se blocheaza bine si care nu isi pastreaza bine forma (deschiderea modelului dantelat), intra putin fir (in jur de 100 de grame) deci costul nu ar fi mare deloc, placerea de a lucra cu un fir pretios este incomparabila... Andrelele pot deasemenea sa iti faca munca mai usoara, daca le folosesti pe cele speciale pentru dantela. Cele de la Addi spre exemplu. Au varfurile mai lungi si mai ascutite si un invelis care nu permite ochiurilor sa alunece prea tare(pentru a nu risca sa le scapi de pe andrele si sa-ti strici munca)

Samo eu nu am folosit mohair, ci baby alpaca. Nu stiu de ce ai avut impresia asta, caci mohairul este mult diferit de alpaca. Alpacaua are intr-adevar un pic de puf insa este foarte foarte discret , nu se compara cu mohairul. Se desira foarte usor, nu exista nici o problema in privinta asta.

Love multumesc mult pupi Firul l-am luat de aici. Transportul costa in jur de 7 $.

ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de samo99ro Mier 08 Sept 2010, 3:42 pm

Nu cunosc firul asta. Dar e foarte fin. Am gasit o fotografie pe net cu acelasi sal, negru, dar cu alt fir. Nu stiu ce era. Vreau sa spun ca firul face toata diferenta. Frumos lucrat, dar firul... E mai spumos al tau. Si nuanta e frumoasa. Mie imi place foarte mult rosul (adica nu sa rod...) wink
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de mariucamariuca Mier 08 Sept 2010, 4:09 pm

multumesc pentru raspunsuri ioana si samo, nu ma supar si nu mi se par ciudate mesajele. tocmai pentru ca este f deosebit si-mi imaginez ca e f multa migala si multa concentrare, eram curioasa care ar fi "pretul" lui.
ma pricep la tricotat dar chestii simple. ceea ce vad aici mi se pare SF.

felicitari si la cat mai multe creatii unicat.
mariucamariuca
mariucamariuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 119
Varsta : 48
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 15/06/2010

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de Uca Joi 09 Sept 2010, 10:01 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ioana, WOW, bucurie , este exceptional, chiar nu imi puteam imagina ca poate fi atat de usor, doar 100g, la asa dimensiuni, arata foarte frumos si foarte fin.
Felicitari si tot respectul meu pentru pasiunea si daruirea de care dai dovada in ceea ce creezi.
Opere de arta!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de ioana soare Joi 09 Sept 2010, 11:02 am

Multumesc mult Uca pentru cuvintele frumoase! pupi hug
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de diada Joi 09 Sept 2010, 4:59 pm

Love a scris:
Si un fular gigant, facut la comanda pt. cineva care adora serialul Dr. Who (prietena i-a facut cadou acest fular). Are 2.4 m lungime, cand l-am terminat aveam degetele umflate Smile :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

desi ma uit la acest serial, nu am observat obsesia pentru esarfe, sau nu am ajuns eu la sezonul acela Rolling Eyes super fular, imi place maxim! si nici serialul nu e de lasat, dar recomandat iubitorilor de SF.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de lotus nufar Joi 09 Sept 2010, 7:27 pm

mariucamariuca a scris:
ioana soare a scris:Am iesit astazi la o plimbare si am profitat de ocazie pentru a fotografia salul dantelat pe care l-am lucrat de curand. Salul are 104g, este extraordinar de moale si fin datorita firului 100% alpaca (un fir foarte subtire - 800m/100g) si masoara (dupa blocare) 183/58cm. Bordura este lucrata in tehnica dantelei adevarate, cu jeteuri la fiecare rand. Modelul - Alpine Knit Scarf - dateaza din 1847 si a fost publicat pentru prima oara in cartea "The Lady's Assistant" a autoarei Jane Gaugain.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

absolut superb. daca ar fi sa vinzi asa ceva, cam cat ar costa?

Din cate stiu asa ceva costa de la 60 de euro in sus cred ca atat de dantelat si deosebit poate sa depaseasca si 100 de euro tinand cont si de calitatea materialului cat si de calitatea lucrarii .
Este deosebit felicitari kiss
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de samo99ro Joi 09 Sept 2010, 7:39 pm

Ia uitati-va aici la pret:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Si nu-i la fel de frumos...
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de lotus nufar Joi 09 Sept 2010, 8:00 pm

bine artizanatul si tot ce este realizat manual cu gust si de calitate costa ,multumim de informatie este nevoie sa cunoastem valoarea pe piata( ,dar sa nu uitam acolo se platesc taxe pe venit off topic scuze ) mirat2
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de samo99ro Joi 09 Sept 2010, 8:10 pm

E adevarat ca mai au si alte taxe, inclusiv site-urile de magazine online pot costa destul pe acolo.
Am gasit si la preturi foarte mici, dar materialul, marimea si modelul fac diferenta. Plus ca un sal obisnuit e mult mai ieftin decat unul pentru ocazii deosebite. Cred ca, pentru Romania, un sal de ocazie, cu lucratura deosebita, poate merge foarte bine pana la 150 chiar 200 euro.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de lotus nufar Joi 09 Sept 2010, 9:00 pm

Nu merita sa lucrezi atat pentru alte preturi calitatea face diferenta si chiar si firul pentru un fir de calitate si la moda costa chiar bine. kiss
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de mnarcisa Joi 09 Sept 2010, 9:53 pm

Ioana eu ebia acum am vazut esatfa salu facut de tine si am ramas fara cuvinte. primul
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de ioana soare Vin 10 Sept 2010, 4:50 pm

Multumesc Narcisa! pupi

Pentru Romania preturile spuse de noi par imense, dar de vina este faptul ca la noi lucrul manual nu se apreciaza la adevarata valoare, nici macar de cei care se ocupa cu asa ceva ( sa ma ierte Carmenush ca o pomenesc, dar daca ea din minunatiile pe care le lucreaza nu ramane decat cu 4 milioane pe luna atunci se subapreciaza cu mult mult de tot). In afara automat creste valoarea atunci cand ceva este lucrat manual, se considera unicat, nu intra in aceeasi categorie cu lucrurile facute pe banda rulanta in fabrici.


Ultima editare efectuata de catre ioana soare in Vin 10 Sept 2010, 7:18 pm, editata de 1 ori
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de Angelica18 Vin 10 Sept 2010, 5:58 pm

Ai mare dreptate Ioana.In urma cu multi ani mai tricotam si eu pentru bani,dar la noi chiar nu merita.Am renuntat si fac doar pentru familia mea din placerea de a lucra.Din pacate la noi nu e platit lucrul de mana.Este la noi o firma care da materialul si modelul si platesc 40 de lei manopera.Mie mi se pare bataie de joc,si totusi isi gasesc mana de lucru.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de lotus nufar Mar 14 Sept 2010, 5:29 pm

Vin sa va plictisesc cu ultima mea fantezie.Am mai tricotat in primavara doua colare din aste dar acum am gasit o galerie de culori explozive asa ca m-am distrat!!!! rade


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us


kiss kiss kiss
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de irish05 Mar 14 Sept 2010, 6:50 pm

foaaaaaaaaaaaarte dragute. la noi n-am vazut firul asta in mercerii.
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de canadianca50 Mar 14 Sept 2010, 8:27 pm

Lotus foarte frumoase , poti face imitatie de blana la guler si mansete la o jaketa din fir mai gros
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de samo99ro Mar 14 Sept 2010, 9:18 pm

Lotus, cand mai vii pe aici, explica-le fetelor ce ai facut acolo.
Fetelor, asta nu e fir. E un fel de snur sau panglica facuta ca un fel de plasa si care se prinde cu croset si fir separat. Daca prinzi la distanta mai mare, iese mai cret. Cam asta e. O sa incerc sa gasesc un tutorial. Cred ca am vazut dar nu mai stiu pe unde.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de CCristinaC Mar 14 Sept 2010, 10:10 pm

Lotus, foarte frumoase colarele tale.
Nu mai stiu unde, undeva pe forum, una din fete avea la vinzare firul asta. Daca fata in cauza citeste asta, sa ne dea de veste.
Samo, nu stiu chiar sigur, dar parca firul se cheama pretricotat? S-ar putea sa gresesc. Smile
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de lotus nufar Mar 14 Sept 2010, 10:14 pm

Nu !!!!! ,am tricotat !!!!!!!,nu am crosetat .Firul este asa cum zici o banda pre-tricotata mecanic ce se desface la o largime de aproximativ 2 cm. Tricotez doar in punct (drept) sau pe dos la fiecare ochi desfasc firul si trec acul prin el trag in ochiul respectiv ,este o munca de mare atentie si rabdare deoarece fiecare ochi trebuie lucrat uniform ,adica gasita distanta egala pe unde treci acul astel incat broderia vine uniforma .Am folosit ace de tricotat nr.8 si incerca-ti sa lucrati largut altfel se stange enorm si nu reusiti sa duce-ti la bun sfarsit fularul.Arata foarte bine ,iar saptamana asta fetele de la mercerie unde cumpar de obicei fir au facut un sal arata suberb.
Anul trecut am facut si eu mansete si guler pentru un jerse gri cu fir in tonuri de gri si parea o piesa atat de interesanta ( tin sa spun ca pulovarul l-am cumparat din Ro. intr-o zi imi era tare frig si nu aveam nimic mai gros asa am cumparat ceva ieftin exact pentru moment ,dar cu mansetele si gulerul facute asa a devenit interesant si elegant off topic ) Dar este prin net un tutorial cu croseta l-am vazut si eu ieri.

multumesc irish05,canadianca50,samo99ro ccristinac kiss kiss kiss
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de ioana soare Mier 15 Sept 2010, 10:10 am

Foarte frumoase gulerasele Lotus! Cred ca sunt de mare efect atunci cand le porti!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de samo99ro Mier 15 Sept 2010, 12:03 pm

Lotus, spune-mi si mie cum se numeste bentita asta si unde se gaseste. E foarte interesanta chestia asta si de mare efect. multumesc
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de betymi72 Mier 15 Sept 2010, 3:17 pm

superbe...am vazut la cineva primita din italia dar cred ca se gaseste si la noi...Bravo Lotus!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Mier 15 Sept 2010, 3:22 pm

Superbe Lotus! Imi si inchipui ce calduroase si elegante ar fi pentru iernile de la noi! Vise......
Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de lotus nufar Mier 15 Sept 2010, 4:20 pm

Asa arata firul ,scuze pentru off topic

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us


tricot - costa aici in Italia firul intr-o singura culoare 4.50 euro bobina ,ce cantareste 50.GR ,iar cealata bobina degrade acelasi gramaj costa 5.50 euro ,cel putin in merceria de unde le cumpar eu aceste sunt preturile.(Italia-Firenze) .Daca pot sa va ajut cu placere. kiss
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB