Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

+58
gagaritz
camic
gabrielasteff
amedeia07
dicioanacris
Noemi
Anuta Stanciu
mirela bz
Mihaela 2010
kittygreeneyed
lovely_janette
MihaelaTM
aidaalex
teisoara
marlen372001
valentinadof
adelina24
Marry
anc@
mare_melisa
emi
arime
Dodo-pui
letho
denygina
Alido81
ribana
mamiboom
mihai
maju1810
rucsy
SilviaDumitrescu
NEAGU LAURA
danutac
alimami
Amalthea
kitty_1973
Giobsy
aleinad
Medi
Iulia40
ancush
kisslandia
bubu mic
felix_79
cris_27
danadea
mnarcisa
diada
marami
stella
europolis
Eva
geany
cretu_veronica22
ioana soare
LYNDA
MihaelaT
62 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de gagaritz Vin 09 Apr 2010, 4:04 pm

va arat citeva din palarioarele ptr fetita mea!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ;[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ;[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] .;sper sa va placa!
gagaritz
gagaritz
helper
helper

Numarul mesajelor : 64
Varsta : 40
Localizare : moreni -dimbovita
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de cris_27 Vin 09 Apr 2010, 7:00 pm

Foarte frumoase gagaritz si fetita o scumpete.Borul la cea de a doua palarie e facut in dublu?
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de camic Vin 09 Apr 2010, 7:08 pm

Foarte multe frumuseti....si aici ma refer atat la creatiile voastre cat si la modele love

M-am mai jucat si eu putin, am desfacut o bluza de a mea care era cam scurta la maneci, am facut o caciulita (care cred ca am sa o mai maresc putin si cand voi primi crosetele mari voi face si un bolero din aceeasi lanita.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
camic
camic
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 61
Varsta : 46
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 08/03/2010

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de gagaritz Vin 09 Apr 2010, 8:40 pm

cris_27 a scris:Foarte frumoase gagaritz si fetita o scumpete.Borul la cea de a doua palarie e facut in dublu?
,da este in 2 ca nu statea bn ,e firul mai subtire!
gagaritz
gagaritz
helper
helper

Numarul mesajelor : 64
Varsta : 40
Localizare : moreni -dimbovita
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de cris_27 Sam 10 Apr 2010, 9:49 am

Foarte interesant ,uite eu nu m-am gandit sa fac ca sa stea mai batos.E bine de stiut. Smile
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de Onna Mar 13 Apr 2010, 3:28 pm

Hristos a inviat!
Vin si eu cu o caiulita crosetata pentru fetita mea de un an si jumatate. Este prima caciulita crosetata. Imi dau seama ca are multe greseli (si se si vad Laughing ) dar sunt bucuroasa ca incep sa invat croset.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am lucrat caciulita dupa filmuletul acesta


Floricica este crosetata dupa diagrama asta

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Aceasta este a doua caciulita pecare am lucrat-o.Calota dupa acelasi model iar florile dupa explicatiile de mai jos. Ce nu imi place este ca se largeste la baza si ma gandeam sa pun un elastic subtire, de aceeasi culoare cu lanita. Voi ce spuneti? Sau este vreun secret ca sa stea caciulita mai strans? Trebuia oare sa scad un pic? Question

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pe forum sunteti multe fete care lucreaza mult, repede si bine si va felicit pe toate si ma bucur ca existati. prietenie Invat foarte multe de aici. Iertati daca incarc site-ul cu prea multe fotografii dar ma gandesc la cele care sunt ca si mine, incepatoare, si care ar vrea sa stie mai multe detalii despre modele. Flowers Daca e prea incarcat, ma conformez. Smile
Onna
Onna
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 45
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 13 Apr 2010, 3:35 pm

Gagaritz, Camic, Onna, felicitari! Sunt foarte frumoase creatiile voastre.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de Dodo-pui Joi 15 Apr 2010, 4:57 pm

Dupa lupte seculare care-au durat 1/2 de zi am reusit sa pun si eu foto(nu am mers,la mime cel putin)

Tot de pe forum m-am inspirat si i-am facut Isabellei o caciulitza
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ea uraste in general caciulile la aceasta a plans cand i-am dat-o jos 💋Am vrut sa-i fac fotografie cu ea pe cap,atat m-a alergat incat m-am lasat pagubasa
Dodo-pui
Dodo-pui
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 965
Varsta : 51
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 25/11/2009

http://sperantamoareultima.wordpress.com/

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de claudiana Dum 18 Apr 2010, 10:35 pm

Dodo-pui foarte draguta caciulita ta!! Am facut si eu doua caciulite pt fetitele mele(asa...mai pt primavara)[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] flower wink
claudiana
claudiana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 359
Varsta : 42
Localizare : Barsanesti/Bacau
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de cris_27 Mar 20 Apr 2010, 9:02 am

Sunt dragute tare,Claudiana,si pun pariu ca le plac ca fiica mea e moarta dupa tot ce inseamna palariuta,caciulita crosetata kiss
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de valentinadof Vin 23 Apr 2010, 7:20 pm

va arat o caciulita de primavara pt printesa mea cea mare, celei mici i-am facut bonetele
pe care vi le-am aratat ceva vreme in urma hug
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de Medi Vin 23 Apr 2010, 9:22 pm

Are si tinuta de printesuca! Frumusica foc!
Medi
Medi
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 345
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Sam 24 Apr 2010, 11:09 am

Buna fetelor , sunteti foarte creative asa ca o sa ma inspir din modelele voastre sa i fac si eu o caciulita fetitei mele , dar pt baietelul meu de 9 luni aveti vreun model ??
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 46
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de Admina Sam 24 Apr 2010, 12:32 pm

Numai "mumuseti", ce ati lucrat voi aici. Sa va traiasca posesorii si sa creasca mari, sa le faceti in fiecare sezon, asa dragalasenii. hug

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de Iulia40 Lun 26 Apr 2010, 8:28 pm

Buna va spun dupa o lunga absenta. Din materialele cumparate din bazarul de aici de la Kitty am facut o palarioara mandrei mele.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
Iulia40
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 54
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de camic Lun 26 Apr 2010, 8:45 pm

Am mai facut o palariuta....e a 3-a crosetata de mine.
E pentru fetita unei cunostinte....pozata pe fica-mea:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
camic
camic
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 61
Varsta : 46
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 08/03/2010

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 26 Apr 2010, 10:14 pm

Iulia, e foarte frumoasa palaria si-i sta foarte bine domnisoarei tale.Felicitari!
Camic, e o scumpa fetita ta cu palaria cea frumoasa. Felicitari!


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 12 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB