Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Cumparam produse romanesti? - Pagina 2 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Cumparam produse romanesti? - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Cumparam produse romanesti? - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Cumparam produse romanesti? - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Cumparam produse romanesti? - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Cumparam produse romanesti? - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Cumparam produse romanesti? - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Cumparam produse romanesti? - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Cumparam produse romanesti? - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Cumparam produse romanesti? - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Cumparam produse romanesti? - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Cumparam produse romanesti? - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Cumparam produse romanesti? - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Cumparam produse romanesti? - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Cumparam produse romanesti? - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Cumparam produse romanesti? - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Cumparam produse romanesti? - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Cumparam produse romanesti? - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Cumparam produse romanesti? - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Cumparam produse romanesti? - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Cumparam produse romanesti?

+16
valentinadof
Gianina4ever
mnarcisa
danyelyta28badea
cameliamarian
europolis
silvia elena
manus marioara
stephanie
geany
ioana soare
leonutza69
LYNDA
marlen372001
feliciagl
Admina
20 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Cumparam produse romanesti?

Cumparam produse romanesti? - Pagina 2 Vote_lcap58%Cumparam produse romanesti? - Pagina 2 Vote_rcap 58% 
[ 56 ]
Cumparam produse romanesti? - Pagina 2 Vote_lcap33%Cumparam produse romanesti? - Pagina 2 Vote_rcap 33% 
[ 32 ]
Cumparam produse romanesti? - Pagina 2 Vote_lcap5%Cumparam produse romanesti? - Pagina 2 Vote_rcap 5% 
[ 5 ]
Cumparam produse romanesti? - Pagina 2 Vote_lcap0%Cumparam produse romanesti? - Pagina 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Cumparam produse romanesti? - Pagina 2 Vote_lcap4%Cumparam produse romanesti? - Pagina 2 Vote_rcap 4% 
[ 4 ]
 
Total voturi : 97
 
 

Cumparam produse romanesti? - Pagina 2 Empty Re: Cumparam produse romanesti?

Mesaj Scris de danyelyta28badea Mier 09 Feb 2011, 9:28 am

eu cred ca produsele din Israel sunt cat mai bio dar in orasele mici nu am vazut produse aduse de la ei.
am avut ocazia sa mananc portocale din Israel nu se compara cu cele din Turcia sau Grecia .
fiecare cumpara si dupa cat are in portofel.parerea mea
danyelyta28badea
danyelyta28badea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 184
Localizare : pietrosani Ag
Data de inscriere : 30/03/2010

Sus In jos

Cumparam produse romanesti? - Pagina 2 Empty Re: Cumparam produse romanesti?

Mesaj Scris de Admina Vin 15 Noi 2013, 11:36 am

Statistici sumbre, intr-un reportaj ( de la minutul 9.15), despre consumul de produse romanesti care e in cadere libera. Alegem, fara sa stim, produse de export, din hypermarketuri, datorita preturilor mai mici si etichetarii necorespunzatoare. Produse romanesti vs. produse de export

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Cumparam produse romanesti? - Pagina 2 Empty Re: Cumparam produse romanesti?

Mesaj Scris de CarmenClaudia Vin 15 Noi 2013, 5:19 pm

Eu caut sa cumpar cat mai multe produse romanesti, dar , din pacate, am auzit de curand la televizor ca s-aconstatat ca merele romanesti constineau o cantitate mai mare de pestcide decat cele din alte tari. Cu toate astea , legumele si fructele le cumpar din piata , laptele mi-l aduce un nene de la tara , branza si ouale le cumpar tot de la tarani.
Nu cumpar varza iarna, oricat de mult imi place salata de varza, pentru ca stiu ca este adusa din Turcia, la fel si cu rosiile sau castravetii.
In perioada asta consum multa salata de sfecla rosie, de cruditati din morcovi, telina, mar.
Ma deranjeaza cand merg la piata si incearca sa ma prosteasca unii comercianti ca marfa e pur romaneasca. Nu cumpar de la ei, chiar daca un anumit produs poate nu il mai gasesc in alta parte.
Si la haine caut sa cumpar haine facute la noi in tara.
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Cumparam produse romanesti? - Pagina 2 Empty Re: Cumparam produse romanesti?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB