Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3)

+58
Marry
aidaalex
Day
Mihaela 2010
mnarcisa
alimami
Alido81
Cristale
emi
claras
Dodo-pui
Medi
Giobsy
02gaviota
lorexa1987
teisoara
scamutza
bubu mic
Astoonel
ancush
olympia
ady_kat
Karina33
cretu_veronica22
gabi1795
kisslandia
MARCELA70
SilviaDumitrescu
julix_2007
arime
Noemi
bubulic/30
cris_27
zylv
Ramonica
lili5
Kristina
mihatm80
AlinaJ.Bijoux
andacoman
milexina
Ana Maria
kitty_1973
LYNDA
europolis
anc@
danadea
ioana soare
geany
diada
maria_covacef
marlen372001
angells
rucsy
aleinad
Tache Marilena
Admina
MihaelaT
62 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3)

Mesaj Scris de europolis Lun 18 Ian 2010, 12:51 pm

Da Ioana vreau si-ti multumesc ca m-ai sfatuit cum sa fac captuselile (la a doua-a a iesit mai bine, deh....experienta ) wink
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3)

Mesaj Scris de geany Lun 18 Ian 2010, 12:52 pm

Europolis uite ce am reusit sa gasesc AICI link
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3)

Mesaj Scris de europolis Lun 18 Ian 2010, 1:09 pm

Multumesc Geany sunt fascinata de flori, o sa incerc sa descifrez diagrame (sunt in pom ;)))
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3)

Mesaj Scris de ioana soare Lun 18 Ian 2010, 1:27 pm

Europolis frunza arata [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] link , cea de la ciorchinele de strugure.

Ca sa nu aiba gaura in mijloc, trebuie sa incepi sa lucrezi circular dupa tehnica de aici link .

Nu trebuie sa inchizi randurile, se lucreaza in spirala

R1: Se face un inel ca in filmulet si lucrati 5 picioruse mici in inel. Nu uniti. = 5 ochiuri.
R2: 2 picioruse mici in fiecare ochi. => 10 ochiuri
R3: 2 picioruse mici in fiecare ochi => 20 de ochiuri
R4: [2 ochiuri de lant, 1 piciorus mare redus in urmatorul ochi, {1 piciorus mare, 1 ochi de lant, 1 piciorus inalt dublu, 1 ochi de lant, 1 piciorus mare} tot ce este intre acolade lucrati in urmatorul ochi, 1 piciorus mare redus in urm ochi, 2 ochiuri de lant, 1 piciorus mic in urm. ochi] repetati tot ce este intre parantezele patrate de 5 ori.
Inainte sa taiati capatul de fir - lucrati codita - 5-10 ochiuri de lant, intoarceti si lucrati cate 1 piciorus mic in al 2-lea ochi de la croseta, apoi cate un piciorus scurt in urmatoarele ochiuri.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3)

Mesaj Scris de Admina Lun 18 Ian 2010, 1:35 pm

Anca si Europolis, foarte frumoase toate accesoriile voastre. Felicitari! Flowers
Si eu ma inscriu la frunze, imi trebuie pentru brose. wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3)

Mesaj Scris de ioana soare Lun 18 Ian 2010, 1:50 pm

M-am jucat cu vopselele saptamana trecuta si iata ce a iesit!Smile

Florile sunt crosetate din fir de bumbac si apoi vopsite cu vopsele acrilice. Deasupra am aplicat un strat de lac mat, pentru protectie.
Colierele sunt pe sarma de memorie, primul cu perle din sticla, iar al doilea cu margelute din cuart fumuriu.
Aveam si margelute-capat speciale pentru sarma de memorie, dar nu au vrut sa stea lipite acolo. Probabil ca imi trebuie ceva adeziv special.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am uitat sa spun ca auriul este in doua nuante, mai deschis si mai inchis, pentru a nu arata prea uniforma culoarea


Ultima editare efectuata de catre ioana soare in Lun 18 Ian 2010, 2:18 pm, editata de 1 ori
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3)

Mesaj Scris de geany Lun 18 Ian 2010, 1:50 pm

Ioana multumesc
Si eu m-am abonat la frunzele tale. Explici foarte frumos si pe intelesul celor care considera diagramele limba japoneza bis
multumesc

SUPERB ura

Am o intrebare la tine, draga mea Ioana...La ce nu te pricepi....? ToT ceea ce ne arati ne lasa masca. RESPECT bounce bounce bounce
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3)

Mesaj Scris de europolis Lun 18 Ian 2010, 2:10 pm

Ioana multumesc pentru frunze dar acum ramai datoare si cu ciorchinele si nu in ultimul rand "Jos Palaria" in ceea ce faci.
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3)

Mesaj Scris de Ana Maria Lun 18 Ian 2010, 2:16 pm

Este foarte frumoasa geanta, Admina, iar manerele nu arata de loc a fi din plastic! Candva, intr-un viitor necunoscut inca, as vrea sa incerc si eu o geanta crosetata, mi-e maaare teama insa de captuseala! Am sa strig si eu atunci help!

Anc@, foarte ingenioase si finute toate.

Europolis, sunt toate foarte frumoase, si gentile, si gulerasul...

Ioana, ma enervezi! Chiar totul trebuie sa-ti iasa atat de bine? Subscriu la cele scrise de Geany!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ana Maria
Ana Maria
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/07/2009

http://www.firetricotat.ro

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3)

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 18 Ian 2010, 4:26 pm

Wouuuu! Ati facut multe accesorii SUPER. Felicitari! Flowers

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3)

Mesaj Scris de ioana soare Lun 18 Ian 2010, 5:17 pm

Va multumesc mult pentru aprecieri prietenie

Europolis strugurii i-am facut din bilute crosetate pe care le-am unit in ciorchine cu fir verde. Bilutele le-am lucrat dupa filmuletul acesta link , numai ca eu am pus margelute de lemn inauntru ca sa fie tari dar in acelasi timp usoare (sa nu traga in jos)
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3)

Mesaj Scris de danadea Lun 18 Ian 2010, 6:07 pm

Ioana, ... , cuvintele sunt de prisos; ca de obicei, m-ai lasat cu gura cascata... Multumesc de sfaturi si de site-uri.
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3)

Mesaj Scris de europolis Lun 18 Ian 2010, 6:50 pm

Ioana inca ma muncesc la frunze, cred ca fac ceva gresit ca nu-mi ies, las pe maine ca sunt cam obosita.zid
Sa va arat ce-am facut .
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre geany in Lun 18 Ian 2010, 6:56 pm, editata de 1 ori (Motiv : enter intre poze)
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3)

Mesaj Scris de geany Lun 18 Ian 2010, 6:55 pm

Sunt elastice pentru par? daca gresesc imi cer scuze si e vina ta rade ca nu ai scris ce ai facut Embarassed Sunt frumos lucrate.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3)

Mesaj Scris de anc@ Lun 18 Ian 2010, 7:07 pm

kitty_1973 a scris:Felicitari Europolis ! Ai fost tare harnicuta ! kiss
Aha si sa nu uit ...felicitari pentru ingeniozitate Anc@ !
Tache Marielna a scris:Anc@ frumoase accesorii! Ai curaj sa faci si o gentuta?
Trebuie sa incerc...curajul nu-mi lipseste ,doar sa-mi dea voie cel mic wink ...multumesc. flower
geany a scris:Anc@ sunt interesante creatiile tale. Sunt sigura ca au dat bine cadourile prietenie
Admina a scris:Anca si Europolis, foarte frumoase toate accesoriile voastre. Felicitari! Flowers
Si eu ma inscriu la frunze, imi trebuie pentru brose. wink
Ana Maria a scris:
Va multumesc mult...este o incurajare pentru mine!
Anc@, foarte ingenioase si finute toate.
Va multumesc mult...este o incurajare pentru mine! Flowers

Va tot urmaresc si ma bucur ca v-am descoperit si tot ma minunez cate lucruri frumoase faceti...felicitari si spor la lucru in continuare.
Europolisimi place mult modelul gentii...

Edit. geany:Te rog sa folosesti functia EDIT daca nu a raspuns cineva dupa tine timp de 24 de ore. Multumesc.


Ultima editare efectuata de catre geany in Lun 18 Ian 2010, 7:16 pm, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje)
anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3)

Mesaj Scris de europolis Lun 18 Ian 2010, 8:53 pm

Scuze, sunt elastice de par
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3)

Mesaj Scris de Tache Marilena Lun 18 Ian 2010, 8:56 pm

Europolis, daca iti fac o poza de aproape la o frunza te-ai descurca s-o faci? Ca se vede sa numeri piciorusele. Acum vreo 20 de ani am crosetat si eu dar nu ma pune acum sa-ti explic ca iti iese frunza ruginita. rade
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3)

Mesaj Scris de LYNDA Mar 19 Ian 2010, 8:22 am

Sunt foaret frumoase creatiile tale!!!! kiss

Zi-mi te rog si mie cum ai facut fularul....

Si faza cu captuseala eu chiar nu imi dau seama cum se face pentru ca pana acum nu am facut niciodata.... Embarassed sunt mai grea de cap zid
kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3)

Mesaj Scris de europolis Mar 19 Ian 2010, 8:52 am

Marilena chiar frunzele alea de odinioara ma interesau, am facut si eu acum vre'o 20 de ani dar nici sa ma pici cu ceara nu-mi mai amintesc, daca poti te rog pune o poza hug
Multumesc Lynda uite iti pun link-ul, sper sa ma descurc
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] este tutorialul lui Adar dupa care am facut esarfa. Smile
Multumesc Adar pupi
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3)

Mesaj Scris de Tache Marilena Mar 19 Ian 2010, 9:00 am

Europolis te rog sa ai rabdare pana diseara pt ca acum sunt la serviciu. O s-o rog pe fata mea sa pozeze mai multe frunze, in detaliu, si poate poti sa scoti modelul. O zi frumoasa!
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3)

Mesaj Scris de europolis Mar 19 Ian 2010, 9:47 am

Multumesc Marielna, sigur ca am rabdare.
O zi buna iti doresc hug
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3)

Mesaj Scris de Admina Mar 19 Ian 2010, 10:01 am

Ioana, ura minunate, cum ne-ai obisnuit. Foarte finute colierele, ti se potrivesc.
Europolis, bravo pentru elasticele de par. De cand ma tin si eu sa-mi fac... Laughing Dar astea mici sunt cele mai greu de facut, ca nu-ti vine sa te apuci de ele.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3)

Mesaj Scris de milexina Mar 19 Ian 2010, 11:18 am

admina,marlen va multumesc ptr aprecieri,firul cu care am lucrat geanta este alpin si e pus in patru,iar manerelesunt am cumparat de la bazaruri care au cosuri de nuele si tot felu de lucruri,sunt chestile alea de scrie pe ele, tot felu de citate am rupt hirtia si manerele le-am folosit la geanta
milexina
milexina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 54
Localizare : forum
Data de inscriere : 07/01/2010

http://elidapasiuneameaarta.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3)

Mesaj Scris de marlen372001 Mar 19 Ian 2010, 1:02 pm

maaaaaaama, ce idee mi-ai dat !

suuuuper. nu m-as fi gandit in veci...

o sa vad daca gasesc si eu pe aici.

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3)

Mesaj Scris de LYNDA Mar 19 Ian 2010, 2:15 pm

Super ideea!!!

si ieftina!!!

kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3) - Pagina 2 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB