Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Sacouri, paltoane, jachete

+73
amnro
m-julie
IrisT
Noemi
aba
veniciuc nicoleta
voichita999
agnis
mihaelads
Clio_Ela
cory74
Marry
amia
emi
pisi
Alina.C
Uca
degetica
nicky3128
ancush
ana21maria
Giobsy
teisoara
leonutza69
mady85
anda
mdlupu
Adriana13
andreeaX
MAYA
olympia
alexia
IrinaH
Karina33
europolis
ancuta_ancuta
sanctuar
Mada
nadina_b2005@yahoo.com
kla78
SilviaDumitrescu
DANIELA.I
Gabyx
feliciagl
Daisy
ciresicca
aisha
clodi
chemio
ralucis
Doina
noel
oanabijux
costi_iacob
ioana soare
geany
Dionisia
carmenush
margot
diana_roxana
mihatm80
RalucaS
zylv
duchess
vilcris
MihaelaT
Camy
tomari
Ania
irinaindira
Admina
diada
Kristina
77 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete

Mesaj Scris de europolis Mar 05 Ian 2010, 9:54 am

Buna ziua la toata lumea si multumesc de apreciere dar ce-am vazut eu pe aici ....ma lasa cu gura cascata.
Maistra foarte frumos paltonul, poate ma ajuti si pe mine sa-i fac fetei mele un pardesiu (parca nu ma incumet sa ma apuc), ce sa mai zic de sacou, e extraordinar, felicitari fetelor.
Dar sa nu credeti ca am stat degeaba atata timp nu, am facut o fusta si o vesta fetitei mele (nu are decat 21 de ani Smile ), un sarafan si o geanta crosetata (sunt tare mandra de ea, nici nu stiam ca am asa valeitati) o atasez la locul potrivit. A, era sa uit am imbunatatit si o rochie cam simpluta.
Nu stiu daca pot atasa aici pozicile cu fusta si vesta asa ca astept unda verde.


Ultima editare efectuata de catre europolis in Mar 05 Ian 2010, 10:51 am, editata de 1 ori (Motiv : greseli de scriere)
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete

Mesaj Scris de alexia Vin 08 Ian 2010, 8:33 am

buna fetelor . sunt noua dar am citit cam tot ce ati postat . sunteti toate exceptionale si faceti modele foarte faine. as veni cu o rugaminte daca ma poate ajuta cineva sa-mi spuna cum se fac sacourile (rochiile) cu umeri pagodastilul anilor '80 (umeri inalti, nu bufanti) am vazut modelul si am zis ca trebuie sa am si eu unul. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] daca are cineva vreo idee va rog tare mult sa ma ajutati as dori sa il termin pana pe 16 ianuarie ca am un botez. va multumesc mult si tineti-o tot asa. kiss
alexia
alexia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 73
Localizare : GALATI
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete

Mesaj Scris de DANIELA.I Vin 08 Ian 2010, 7:21 pm

ALEXIA,esti incepatoare sau ai ceva experienta?La astfel de sacouri nu e nimic deosebit fata de modelul clasic,diferenta ar fi intarirea si ridicarea umerilor.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete

Mesaj Scris de alexia Sam 09 Ian 2010, 9:39 am

maistra am ceva experienta inca nu stiu cum sa pun poze sa va arat si eu creatiile mele. La sacou am vazut la umar pus ca un clin si probail acel clin ridicat un pic in sus este intarit. Am sa incerc cum ai spus tu, intai pe alt material (sa nu stric materialul bun) umarul mai ridicat si sal intaresc mai tare. Dupa ce-l termin am sa vad cum pun poza. O zi buna va doresc. cos
alexia
alexia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 73
Localizare : GALATI
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete

Mesaj Scris de Karina33 Sam 09 Ian 2010, 9:52 am

Alexia am facut si eu in decembrie un sacou cu umerii asa. Dupa suceli si invarteli si calcule(mi-era lene sa incerc pe altceva) am facut umerii mai lati, am iesit ca la maneca(,) cazuta inca 5 cm dar drept. Maneca a fost intai supra inaltata dar la proba am mai scos din ea. M-am chinuit pe dos sa pun pernitele, am pus unul de manaca raglan si unul gros de sacou, le-am montat pe niste doc sa stea tepene si inspre maneca am mai pus niste vatelina sa cada cada bine maneca peste.
Daca doar suprainalti maneca iese doar bufanta si creata.
Pe mine m-a ajutat putin si materialul, era o stofa pufoasa de destul de batzoasa.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 10 Ian 2010, 10:19 am

Chemio, foarte mult imi place sacoul, de culoare nu mai zic, e preferata mea. Iti vine foarte bine si sa ne arati o foto si cu nasturii cand gasesti.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete

Mesaj Scris de DANIELA.I Dum 10 Ian 2010, 6:43 pm

KARINA,te contrazic,nu are cum sa iasa bufanta,deoarece circumferinta capului de maneca va fi egala cu circumferinta rascroielii manecii.Bufanta va fi doar in cazul in care circumferinta capului de maneca este mai mare decat circumferinta rascroielii manecii.De regula linia umarului se croieste oblic(pt ca asa arata linia umarului)si atunci pt acest model ,linia umarului va fi dreapta.La incheierea capului de maneca cu rascroiala va fi asamblata in acelasi timp un fel de vipusca din intaritura din lana(ca si la paltoane) ,iar umarul va fi intarit(de la omoplat pana deasupra pieptului(tot ca la paltoane) prin termolipire cu insertie mai groasa.De ce?Pt o tinuta mai buna,astfel se procedeaza la costumele barbatesti.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete

Mesaj Scris de Karina33 Dum 10 Ian 2010, 7:24 pm

Maistra nu ma contrazice ca stiu ce zici si stiu si ce am facut eu si ce-a iesit. De fel nu ma bag in discutii unde nu stiu ce vorbesc. Nu are decat Alexia sa incerce si-o vedea ce-i iese!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete

Mesaj Scris de alexia Mar 12 Ian 2010, 3:03 pm

am sa incerc sa vad daca pot pune sacoul cu umeri inalti , nu este inca terminat dar sunt asa de bucuroasa ca mia iesit incat vreau sa vi-l arat si voua. in caz ca nu se vede poza sa stiti ca am inaltat umerii cu 4 cm si am iesit la lungimea umarului cu inca 5 cm, maneca partea de sus am lungit-o cu 4 cm. am luat burete gros de 5 cm si am facut pernita cum am vrut eu.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

edit diada - in sectiunea tehnic ai un tutorial de atasare al pozelor. Multumesc.
alexia
alexia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 73
Localizare : GALATI
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete

Mesaj Scris de Karina33 Mar 12 Ian 2010, 3:24 pm

Parerea mea: mai taie 1 cm din inaltarea umarului, apare cumva fortat. Si poate imbraci cu niste vatelina capatul manecii ca sa stea si ea teapana, sa cada dreapta...
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 Empty Sacou

Mesaj Scris de chemio Lun 25 Ian 2010, 6:11 pm

Buna,
Am mai facut si eu un sacou. Va rog, eu le postez, in primul rand, pentru a primi observatii constructive.
M-a rugat cineva sa-i fac un sacou rosu la fel cu un altul negru pe care-l avea.
Am avut un tipar de maneca si in rest, m-am orientat dupa cel ca model.
M-a ajutat pentru ca nu a trebuit sa-i mai iau masuri.
Am desfacut un sacou de-al meu de la "La Femme" pe care oricum vroiam sa-l scurtez si l-am analizat foarte in detaliu. Nu stiam ca se pune acea vatelina la maneca (de care zice Karina), am aflat la analiza sacoului meu.
La guler m-am stors ceva dar pana la urma am facut asa: fiecare parte a gulerului am cusut-o de fata, respectiv spatele sacoului dar dupa ce am incheiat reverul pana la un anumit punct. Dupa aceea, am cusut cele doua parti ale gulerului. Ma asteptam sa mearga greu dar sunt multumita de rezultat. Am mai fixat sacoul de captuseala in zona manecii sub brat si la umar printr-o bentita taiata din materialul de captuseala.
Acest sacou a fost mai mult calcat decat cusut. Sper ca intr-o buna zi sa am si eu o presa de calcat sau mai bine, ma las de cusut sacouri. Multa munca si mult efort!
Am si ceva minusuri la el dar data viitoare sunt convinsa ca va fi mai bine.
Spor la treaba!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
chemio
chemio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 182
Varsta : 48
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete

Mesaj Scris de olympia Lun 25 Ian 2010, 6:50 pm

Felicitari Chemio! Si... ai reusit sa montezi captuseala intorcand sacoul pe cusatura manecii?
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete

Mesaj Scris de chemio Lun 25 Ian 2010, 7:00 pm

olympia a scris:Felicitari Chemio! Si... ai reusit sa montezi captuseala intorcand sacoul pe cusatura manecii?

Mie mi-a venit sa las la final de incheiat in partea de jos spate. Nu stiu reguli, teorie, ma chinui si eu si o sa retin acest lucru. Dar la care cusatura te referi, la una din cele doua cusaturi de-a lungul manecii sau la cusatura de imbinare maneca captuseala cu restul?
chemio
chemio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 182
Varsta : 48
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete

Mesaj Scris de aisha Mar 26 Ian 2010, 11:57 am

chemio, foarte reusit sacoul! cel putin din poze nu i se vad nici un fel de minusuri. felicitari!
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete

Mesaj Scris de Admina Mar 26 Ian 2010, 1:04 pm

Chemio, eu vad doar plusuri. love Si rosu si frumos finisat, imi place mult.

Propunere pentru moderatoare sau persoanele pricepute in ale croitorie (teorie si practica), Merci cine se incumeta la un tutorial foto de atasare a captuselii? Deci pozate etapele si explicat in cuvinte, cat mai usor si inteligibil. Vom face si articol pe tema asta cu multumiri multe, autoarei. Flowers Facem si o cinste, virtuala sau reala (daca ne intalnim).

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete

Mesaj Scris de zylv Mar 26 Ian 2010, 1:19 pm

culmea este,ca eu am facut poze pentru un asemenea tutorial,si sunt chiar faine si pe inteles,dar cu graba mea,am uitat sa fac pozele dupa ce am intors sacoul pe fata,cu produsul finit.
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 Empty sacouri-paltoane-jachete

Mesaj Scris de diana_roxana Mar 26 Ian 2010, 1:59 pm

Chemio, felicitari. Ai maini de aur. E foarte reusit sacoul.
Ma tot uit la el si il admir pt ca eu am anumite chestii la care ma chinui si care nu imi ies prea bine. De exemplu in poza a doua, cusatura aceea de prindere a gulerului mie niciodata nu imi iese asa de frumoasa. Cel putin unghiul acela al cusaturii. De fiecare data imi trage putin materialul desi pe dos increstez destul de bine marginile/colturile materialului. Ai vreo metoda care da rezultate de fiecare data?
Admina, e super ideea cu tutorialul kiss .
diana_roxana
diana_roxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 47
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 14/04/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete

Mesaj Scris de MAYA Mar 26 Ian 2010, 6:52 pm

Felicitari pentru sacou.Minusurile de care vorbesti nu se vad in poze.
MAYA
MAYA
helper
helper

Numarul mesajelor : 55
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete

Mesaj Scris de andreeaX Mar 26 Ian 2010, 11:01 pm

Alexia cred ca va iesi super sacoul;e super misto ideea cu umeri inalti,sunt la moda,insa mie mi e pare un pic lung in lateral;depinde si de conformatia ta,poate arata altfel pe tine.Spor la treaba!

Chemio e super sacoul,felicitari!Ce n as da si eu sa pot face macar pe sfert cat voi,dar nu cred ca voi reusi vreodata pt ca nu am timp nici macar sa mai exersez Sad
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete

Mesaj Scris de Kristina Mier 27 Ian 2010, 4:12 pm

Admina a scris:Chemio, eu vad doar plusuri. love Si rosu si frumos finisat, imi place mult.

Propunere pentru moderatoare sau persoanele pricepute in ale croitorie (teorie si practica), Merci cine se incumeta la un tutorial foto de atasare a captuselii? Deci pozate etapele si explicat in cuvinte, cat mai usor si inteligibil. Vom face si articol pe tema asta cu multumiri multe, autoarei. Flowers Facem si o cinste, virtuala sau reala (daca ne intalnim).


Admina,am deja niste poze facute cum atasez eu captuseala la un paltonas scurt;
desi l-am terminat de mult ...inca nu am poze cu el gata, dar voi avea cat de curand,
am sa pun oricum poze pt ca am un procedeu diferit de al fetelor de pe aici! wink
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete

Mesaj Scris de Admina Mier 27 Ian 2010, 9:46 pm

Zylv si Kristina si cine mai are poze, hug incepeti una dintre voi un tutorial si postati toate metodele cu poze si explicatii. O sa facem un articol cu toate sau cu cele mai apreciate, macar. Atasarea captuselii e un fel de Sfantul Graal, are ceva mistic si inspira teama, nu multa lume se incumeta. Suspect
Oricum am inteles de la mai multe persone ca fiecare isi insuseste o metoda diferita (unele lucreaza ca si in Burda, altele ca in ateliere, altele ca in cartile vechi de croitorie); deci cat mai explicite pozele si le mai editez si eu, daca e nevoie. Important e sa intelegem. Merci

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete

Mesaj Scris de Adriana13 Dum 31 Ian 2010, 12:29 pm

Fetelor, ce sacouri frumoase faceti. Trebuie sa incerc si eu, dar mi-e frica de gulerele alea...trebuie sa mai studiez un pic cos

Pana atunci va arat cu ce mi-am mai ocupat timpul.

O vesta blanoasa, mi-a prins tare bine la munte.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nu am gasit inchizatoare pt blana, asa ca am improvizat. Am folosit inchizatoare care se folosesc pt sutiene - se asortau la culoare, iar cand este inchisa, nu se vad. wink


Mai jos am postat prima mea haina, are defecte, stiu, acum stiu ce trebuie sa fac la a doua. Materialul este imitatie de piele intoarsa, captuseala are 2 fete. Pozele nu sunt prea reusite, scuze.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Spor la cos
Adriana13
Adriana13
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 253
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/05/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete

Mesaj Scris de DANIELA.I Dum 31 Ian 2010, 7:01 pm

Da ADRIANA,are mici defecte,din ce vad captuseala iti trage haina,iar la rascroiala manecilor te tine subrat,trebuia sa rascroiesti mai mult subrat,dar pt inceput te felicit si mai ales ca ai avut curaj sa te incumeti la o asa haina.O astept pe urmatoarea.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete

Mesaj Scris de Adriana13 Dum 31 Ian 2010, 7:57 pm

Da, m-am cam aruncat cu capul inainte la modelul asta, dar nu imi pare rau ca am stricat materialele, asa invat.
Adriana13
Adriana13
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 253
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/05/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete

Mesaj Scris de mdlupu Dum 31 Ian 2010, 7:59 pm

mie imi place foarte tare captuseala, de unde ai cumparat-o?
mdlupu
mdlupu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 125
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/12/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete - Pagina 7 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB