Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

+83
cris69
Lucia Ro
lorinaoo1
mickyta
anigherman
ancush
vilcris
Tinkerbell
danae
betymi72
amia
rosita
Giobsy
teisoara
mihaelavama
danabekk
canadianca50
amnro
gabriela horhoianu
Marry
vlad_mom
elutzamicutza
m-julie
cretu_veronica22
adelina24
nadina_b2005@yahoo.com
dienutzababy
diana_roxana
AKD
IrisT
Uca
geany
feliciagl
bubu mic
kristadesign
Blonda
mamiboom
ebruli22
dicioanacris
Ioana
Alina.C
ancuta_ancuta
Alido81
europolis
andreeaX
Carmendiana
Karina33
nicky3128
mnarcisa
skygirl
scamutza
mady85
GIO Studio
kisslandia
tala
reea
came_lia
MAYA
RalucaS
DANIELA.I
ileana cosanzeana
totolina
mdlupu
olympia
mada93
clodi
diada
noel
BasH1983
lil3lu
puffetta
lora17
IrinaH
StMihaela
SilviaDumitrescu
chocolate
mycryna
milena
aidaalex
Camy
ioana soare
Admina
MihaelaT
87 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de Carmendiana Vin 26 Feb 2010, 9:15 pm

wow euro esti atat de talentata! ai toata admiratia mea! Cu ce ai dublat-o?

nu stiu daca ai vazut ca se poate face si modelul asta



mi se pare ideala pentru purtat un portmoneu micutz si telefonul mobil. Poza e de pe net nu e a mea




Edit Admina: Citeste punctul 6 din Regulament!La uramatoarea abatere vei primi avertisment.
Daca pozele sunt luate de pe net, posteaza link, nu poza. Aici postam creatiile noastre, nu pentru inspiratie, pe ale altora.
avatar
Carmendiana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Localizare : Europa
Data de inscriere : 01/09/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de Carmendiana Sam 27 Feb 2010, 8:43 am

Admina te rog sa ma scuzi, pozele le-am postat direct de la adresa lor nu le-am salvat in computer la mine si apoi sa le postez, deci sursa era evidenta sau cel putin se putea afla cu un click pe poza.
Multumesc pentru atentionare si trebuie sa-ti spun ca nu-mi place tonul tau.
avatar
Carmendiana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Localizare : Europa
Data de inscriere : 01/09/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de Admina Sam 27 Feb 2010, 8:52 am

Carmendiana, nici mie nu-mi place ca nu ai inteles nimic. Ai postat 3 mesaje ieri la ora 21:15 (unul dupa altul) si acum, la 8:43, un altul. Ai citit punctul 6 din Regulament? Hai sa te ajut:
"6. Nu postati mai multe mesaje succesive, folositi functia de editare a mesajului initial, pentru a va completa postarea. Mesajele succesive, de la acelasi membru, sunt acceptate doar daca au trecut 24 de ore de la primul mesaj si nu s-a inregistrat alt raspuns, la subiectul in cauza. Dupa atentionarea unui moderator sau admin primiti avertisment daca nu va conformati."
Regulile nu sunt facute sa fie placute, in ton sau muzica, sunt facute sa fie respectate. Si nu am timp sa editez... rea vointa.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de Alido81 Sam 27 Feb 2010, 6:14 pm

Buna,

Am reusit si eu sa fac o geanta din blug care poate fi asortata cu diverse flori crosetate wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Alido81
Alido81
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 36
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 13/09/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de ancuta_ancuta Lun 01 Mar 2010, 6:26 am

neata!

am tot cautat un tutorial cu o geanta pt carucior (pt bebe) ...nu am gasit mai nimic! mi-ar trebui ceva incapator si comod, bine compartimentat...stiti voi ce zic aici! poate ma ajutati cu ceva de genul asta...multumesc!
ancuta_ancuta
ancuta_ancuta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 236
Varsta : 45
Localizare : Sud-Est
Data de inscriere : 13/11/2009

http://www.meitaibebe.ro

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de Karina33 Lun 01 Mar 2010, 7:00 am

ancuta cred ca cel mai usor ar fi sa ceri de la alta mamica geanta speciala a carutului si sa o clonezi, eventual modificand masurile in functie de caruciorul tau.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de nicky3128 Lun 01 Mar 2010, 11:58 am

Alido imi place geanta ta.nu-mi pot da seama din poza ce dimensiuni are.cred k o sa ma inspir de la tine sa-mi fac si eu una cam la fel dar mititica si de purtat pe diagonala (ca asa e moda acum) wink
nicky3128
nicky3128
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 126
Varsta : 36
Localizare : braila
Data de inscriere : 19/01/2010

http://bijuuri-nicky.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de Alido81 Lun 01 Mar 2010, 5:28 pm

Nicky multumesc in primul rand, iar dimensiunile gentii sunt 35 X 30 cm. E destul de incapatoare (mai incapatoare decat cele ce le-am gasit prin oras) si e foarte comod de purtat. wink
Alido81
Alido81
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 36
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 13/09/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de ancuta_ancuta Lun 01 Mar 2010, 7:25 pm

tu ai dreptate karina dar ...problema e ca nu stiu de unde sa iau mamica! o sa mai intreb in stanga si in dreapta! mamici o sa tot intalnesc si imprietenesc dar asta dupa ce nasc...prin parcuri...dar pana atunci as vrea s-o am gata! dar e o idee buna! multam!
ancuta_ancuta
ancuta_ancuta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 236
Varsta : 45
Localizare : Sud-Est
Data de inscriere : 13/11/2009

http://www.meitaibebe.ro

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de Karina33 Lun 01 Mar 2010, 8:40 pm

Cauta prin second handuri una! Eu am vazut des genti speciale de carut.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de Admina Mar 02 Mar 2010, 12:16 am

Alido, draguta geanta si buna ideea cu florile crosetate. Mai ales ca geanta are o culoare neutra. Smile
Ancuta, gentile pentru lucrurile copiilor sunt mari cam de 50/35cm si destul de adanci, poate si 15cm. Inauntru au un material impermeabil, foarte important si la exterior sunt tot din ceva rezistent si plasticos, dar poti folosi si doc sau denim. Uite un link cu link-uri poate gasesti ceva asemanator, poate un messenger bag ca sa aiba clapeta si sa fie destul de mare: Tutoriale genti
Sau poti cauta genti de la cosmeticale de copialasi, eu am avut una Sanosan, pana sa ne sparga geamul de la masina si sa ne-o fure. zid

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de diada Mar 02 Mar 2010, 7:35 am

si AICI link o alta idee. hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de ancuta_ancuta Mar 02 Mar 2010, 12:23 pm

admina, diada multumesc! chiar azi m-am gandit (de fapt azi noapte ca eu dorm mai putin in ultima vreme de la 4 dimineata incolo... zid ) sa merg la magazinul cu materiale si sa-mi iau 2 m de doc si 1,5 de captuseala (impermeabil adica) si sa am in casa sa incerc sa fac un model care-mi vine in cap! dupa cate am vazut pe net tre sa incropesc ceva! acum, eu cred ca-mi ajunge materialul asta la dimensiunea de mai sus, nu?
dar vai diada cat e de frumoasa geanta verde!!! pe ea o vreau! multumesc muult! stii care e dimensiunea in centimetri de acolo??! hug pupi
ancuta_ancuta
ancuta_ancuta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 236
Varsta : 45
Localizare : Sud-Est
Data de inscriere : 13/11/2009

http://www.meitaibebe.ro

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de diada Mar 02 Mar 2010, 2:34 pm

vezi ca daca dai format pdf ai tiparul pe coala, trebuie doar printat si lipit
Aici link pupi

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de ancuta_ancuta Mar 02 Mar 2010, 10:43 pm

da da diada! l-am printat de dimineata ... acum caut material pt ea! am gasit ceva dar mi s-a parut un pic cam scump... sarea de 24 lei pe metru! si m-am gandit ca daca nu gasesc si nu gasesc...sa vad ce material mai am prin casa! mi s-a parut mie scump sau chiar asa e?! am zis ca daca e asa mai bine cumpar geanta de-a gata ca poate ajung mai ieftin sau fel!! totusi ma mananca mainile si as incerca sa vad ce iese macar din bucati diferite de material! cos
ancuta_ancuta
ancuta_ancuta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 236
Varsta : 45
Localizare : Sud-Est
Data de inscriere : 13/11/2009

http://www.meitaibebe.ro

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de RalucaS Sam 13 Mar 2010, 10:25 pm

Va prezint borsa-floare facuta din resturile de la tutu. Tulul e si de ajutor, nu doar de decor, el tine floarea in forma asta cat de cat fireasca, sa nu se pleosteasca.

Partea fuchsia e formata din petale individuale, arse un pic cu bricheta pe margine sa nu se destrame, tulul este o fasie lunga incretita cu ata. Am cusut ac de brosa la spate pentru prindere.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de Admina Dum 14 Mar 2010, 11:43 am

Raluca, e frumoasa foc, brosa ta. Inveseleste orice tinuta. Smile
Eu am facut doua curele si am mai scotocit prin poze dupa inca doua, lucrate mai demult. Primele doua sunt din denim, urmatoarea din elastic lat si ultima dintr-o banda impletita in 10, sau cam asa, din fasii groase textile (trebuie sa refac poza, ca am zbarcit-o).

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

p.s. trebuie sa fac rost de ocheti mai mici, argintii. wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de olympia Dum 14 Mar 2010, 4:11 pm

Aaaaa! Trebuie sa te laud si aici, Admina, te-ai specializat in curele, vad! Tighelite, dublate... Inseamna ca geanta va fi un vis!
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de clodi Lun 15 Mar 2010, 9:25 am

Tare mult imi plac curelele tale, Admina bis Curelele din material sunt preferatele mele
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de diada Lun 15 Mar 2010, 9:50 am

Foarte frumoase, felicitari! imi plac tare mult, nici nu zici ca sunt facute!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de ioana soare Lun 15 Mar 2010, 11:19 am

Raluca e foarte vesela si frumoasa floricica ta! Imi place asa in combinatie cu tul! love

Admina excelente curelele, cum a zis si Diada , zici ca-s luate de la magazin! Dar la magazin nu cred ca se gasesc din materiale si imprimeuri asa frumoase! Si cusaturile sunt perfecte, arata impecabil! primul
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 15 Mar 2010, 3:57 pm

Admina, fara cuvinte.Ma uit ca...la poarta noua...sunt super. Cu cea roz as face si eu o tura. Smile Felicitari!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de diada Mier 17 Mar 2010, 3:54 pm

si cateva "prostioare utile" cum le zic eu:

portofele

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

pernite pentru ace, din care nu putea lipsi manuta lui fi-miu, cum le gaseste mi le infige prin toata casa.... acele

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si huse pentru masinile mele de cusut

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si inca o husa pentru overlock, cadou prietenei mele

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de Alina.C Mier 17 Mar 2010, 4:31 pm

Foarte frumoase si utile "prostioarele" tale, Diada! Felicitari! Mi-ar trebui si mie...dar momentan am o lene... Cand imi trece poate fac si eu cate ceva Smile M-am plimbat un pic prin albumul tau... ce fain e rucsacul...si ce util! Si... ce vad eu aici? Ce de-a portofele si portfarduri!! Bravo tie!
Mi-am adus aminte ca, acum multi ani, cand eram prin scoala generala mi-am facut un penar din niste resturi de la blugi scurtati.... cu fermoar si niste flori cusute... facut la mana, desigur... eram foarte mandra de el, desi imi era rusine sa recunosc ca eu l-am facut.... Nu mai stiu acum pe unde e, ca i-as fi facut vreo poza...
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de diada Joi 18 Mar 2010, 1:40 pm

Mersi frumos, eu asa am inceput coitoria Embarassed cu portofele si portfarduri pe care le dadeam cadou (si acum la fel), cred ca am facut sute, le fac de la 16 ani, sunt foarte putine care au poze. Si ruxace am facut cateva dar doar vreo 2 au poze.

pupici si o sa-ti vina cheful si tie, totul este sa scoti masina din cutie si sa-ti lase si pitica un pic de timp! hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 5 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB