Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana!

+4
gineta
Ana Maria
Buburuza
Admina
8 participanți

In jos

Ce parere aveti despre site-ul Lucru de mana? (nu ne referim la forum)

Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! Vote_lcap65%Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! Vote_rcap 65% 
[ 72 ]
Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! Vote_lcap22%Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! Vote_rcap 22% 
[ 24 ]
Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! Vote_lcap9%Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! Vote_rcap 9% 
[ 10 ]
Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! Vote_lcap4%Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! Vote_rcap 4% 
[ 4 ]
 
Total voturi : 110
 
 

Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! Empty Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana!

Mesaj Scris de Admina Joi 26 Noi 2009, 12:27 pm

Lucram de ceva vreme la sectiunea dedicata articolelor, pe site. Vrem sa fie totul mult mai usor de accesat, aceasta sectiune sa cuprinda un fel de rezumat a ceea ce se intampla pe forum si nu numai. O puteti accesa in continuare: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] sau dand click pe primul buton din meniul superior, numit Lucru de mana.
Vrem sa venim in ajutorul celor care vor sa se initieze intr-un hobby si nu stiu de unde sa inceapa. Aceasta parte se va numi Tutoriale si vom incerca, cu ajutorul membrilor iscusiti, sa abordam toate domeniile de interes de pe forum: croitorie, tricotat, crosetat, bijuterii, brodat si goblen si multe altele. Informatii sunt multe pe internet, dar marea majoritate in limbi straine. Trebuie sa avem o baza de date solida, accesibila de orice vorbitor de limba romana, si foarte utila tuturor.
Sectiunea numita Tendinte se vrea un punct de reper in ceea ce priveste moda, ultimele propuneri in domeniu, sfaturi legate de stil si cromatica, tot ceea ce este legat de imaginea unei persoane, per total. Probabil vom aborda si teme de frumusete, sfaturi, pe viitor.
Evenimentele vor prezenta targuri si expozitii, toate in domenii care au legatura cu lucrul de mana. Deci am o mare rugaminte, daca aflati despre targuri hand-made, de artizanat, pentru industria textila, etc. spuneti-ne si noi vom cauta sursa si vom promova evenimentul.
Noutatile de pe forum vor fi prezentate intr-o alta sectiune si vom incerca sa facem un rezumat al subiectelor interesante, cu link-uri catre ele si alte detalii. Multi dintre cei care ne citesc folosesc rar internetul si vor sa gaseasca informatia mai bine structurata decat o poate oferi un forum.
Si normal la Diverse vom include tot ceea ce nu e prezentat in celelalte categorii.wink
Vreau sa va exprimati parerea privitor la acest site (strict despre sectiunea de Articole) si sa ne prezentati sugestiile voastre. Ce vreti sa cuprinda, ce alte modificari putem aduce. Orice idee este bine-venita! Daca ati vazut ceva pe forum ce merita prezentat, raspundeti la acest subiect cu un link, o idee; daca ati aflat de un eveniment si va intereseaza sa afle cat mai multi oameni despre el, scrieti tot aici; la fel puteti sa ne propuneti teme pentru tutorialele in poze sau video si pe masura ce timpul si expertiza ne-o permite, vom incerca sa postam.
Pot sa va spun ca urmeaza un tutorial video despre tricotat. click
Am atasat si un sondaj, si va rog sa tineti cont ca suntem de-abia la inceput, vor urma multe alte articole, cat mai diverse.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! Empty Felicitari!

Mesaj Scris de Buburuza Joi 26 Noi 2009, 1:09 pm

Watch out, BurdaStyle!
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! Empty Re: Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana!

Mesaj Scris de Admina Dum 29 Noi 2009, 11:01 am

Buburuza, ai dreptate Burda Style ar fi viitorul... Dar este un proiect indraznet, trebuie sa se ofere cineva voluntar sa manage-uiasca acel cont, sa puna creatii, descrieri si sa raspunda la comentarii. Altfel ideea este foarte, foarte buna.

Si atat? Nu mai are nimeni comentarii? O parere, o maslina, o rosie sau oua de aruncat? zid

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! Empty Re: Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana!

Mesaj Scris de Ana Maria Dum 29 Noi 2009, 11:14 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

O "ploaie" de flori, felicitari pentru initiativa, pentru imagine si pentru cantitatea imensa de munca din spatele noului forum. Si multumiri pentru tutoriale si toate celelalte noutati. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ana Maria
Ana Maria
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/07/2009

http://www.firetricotat.ro

Sus In jos

Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! Empty Re: Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana!

Mesaj Scris de gineta Mar 07 Sept 2010, 10:12 am

hmmmm! depinde cum reactionezi la oule aruncate...in tine?!
gineta
gineta
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : galati
Data de inscriere : 05/08/2010

Sus In jos

Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! Empty Re: Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana!

Mesaj Scris de stoy Sam 04 Dec 2010, 12:23 pm

Deja iubesc acest site si fetele care activeaza aici, nu cred ca exista o zi in care daca am putin timp sa nu intru sa vad noi si noi minunatii.
Sunt admiratoare a ficarui obiect nou realizat, fiecare lucrusor are ceva din sufletul si dragostea creatoarei, creatorului, niste persoane pe care eu le consider minunate si iubite de Dumnezeu prin darul primit de a putea face lucrul de mana.
E un sentiment pe care nu am avut ocazia sa-l traiesc pana acum, e ceva unic si foarte placut, ma bucur cu fiecare in parte la fiecare noua realizare la fiecare lucrusor terminat.
Eu vin cu o idee, poate banala dar o impartasesc.
Daca tot avem un dar de la Dumnezeu, propun sa faceti un Articol cu lucrusoare facute de noi si donate, sau poate un magazin online cu aceste lucrusoare donate iar in cazul in care sunt vandute, fondurile stranse din vanzarea lor donate la o anumita perioada de timp ( orfelinate, camine de batrani ....).
Imi placea tare mult cand urmaream emisiuni pe canale straine cu maternitati unde bebelusi aveau fesuri, sosetute, manusi primite de spitale din donatii, acum sa nu intelegeti ca ma gandeam doar la lucrusoare tricotate ci la orice lucru facut de manutele noastre dar asta mi-a venit acum in minte ca sa exemplific cu ceva si sa se inteleaga ideea.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! Empty Re: Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana!

Mesaj Scris de corina corina Joi 13 Ian 2011, 12:08 pm

Draga Admina , nici nu stii cat ma bucur ca esti aici , adica ''aproape de mine '' cum spui tu . Ma astepta o iarna lunga si plictisitoare oarecum pana sa gasesc ''Lucru de mana '' . Acum totul s-a schimbat ! Stiu ca nu voi avea mereu timp sa fiu asa activa pe forum , dar nici nu credeam ca am sa ma strecor mereu la calculator , printre toate treburile , cu nerabdarea de a mai vedea ceva nou si placut .Sunt o persoana destul de activa si foarte multumita de viata ei , dar parca lipsea ceva . Acum stiu ce lipsea si ma bucur tare mult ca am gasit un loc atat de minunat unde putem imparti ceea ce stim si putem invata atat de multe . Multumesc !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! Empty Re: Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana!

Mesaj Scris de Ioana Popa Joi 13 Ian 2011, 1:49 pm

Salutare tuturor! Ador site-ul...cum prind un pic de timp liber, cum mai gasesc ceva interesant aici! ...eu ce-i drept am ajuns intai pe forum si apoi pe site-ul propriu-zis...oricum felicitari! In curand am sa postez si eu cateva fotografii cu gentutele mele...am vazut ca este un topic numai bun pentru asta:) Spor la treaba tuturor!
Ioana Popa
Ioana Popa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 40
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 07/01/2011

http://www.gentutzehandmade.blogspot.com

Sus In jos

Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! Empty Re: Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana!

Mesaj Scris de silvia adriana Sam 19 Feb 2011, 10:06 pm

am gasit un forum Lucru de mana-pagina de start,va rog mult sa imi ziceti tot cele de la forum Lucru de mana,conduc si acest forum?as avea ceva de intrebat.va multumesc
silvia adriana
silvia adriana
helper
helper

Numarul mesajelor : 42
Localizare : bihor
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana! Empty Re: Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB