Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ne bem cafeaua, impreuna!-3

+83
danae
tala
kisslandia
came_lia
leonutza69
ruxypixy
raluca1980
mdlupu
mickyta
Tache Marilena
alinagr31
cris_27
reya
Day
ady_kat
doni
Karina33
milexina
iuliana72
mama4you
costi_iacob
LYNDA
europolis
stargate
tomari
mica
Ana Maria
dorinamisov
tudorluca
mihatm80
ANYTHA
Giobsy
claudde
MADy
bobitica
mada93
CCristinaC
Noemi
zylv
lorinaoo1
angells
milena
amnro
clodi
Kristina
cristinica_70
olympia
rucsy
RoxanaL
vilcris
marilyn
Camy
lilia27
kitty_1973
Buburuza
02gaviota
totolina
Dodo-pui
firimitura
irish05
feliciagl
julix_2007
teisoara
Danielazav
maria_covacef
DANIELA.I
ariana
aisha
marlen372001
micutzza19
ioana soare
arime
Armeana
AlinaJ.Bijoux
MihaelaT
jojo21
icabica
diada
geany
Clio_Ela
SilviaDumitrescu
bubu85
Admina
87 participanți

Pagina 9 din 30 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 30  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 09 Dec 2009, 7:30 am

Buna dimineata. Va astept la/cu cafea calda. kiss

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de rucsy Mier 09 Dec 2009, 8:42 am

Am ajuns la servici, cafeaua se face, pana atunci imi arunc un ochi pe forum. Haideti la cafea !
rucsy
rucsy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de RoxanaL Mier 09 Dec 2009, 9:19 am

Buna dimineatza, doamnelor! Se zice ca fac cea mai buna cafea din zona....Va astept cu drag sa confirmati zvonurile wink
RoxanaL
RoxanaL
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 39
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/11/2009

http://roxyquills.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de Clio_Ela Joi 10 Dec 2009, 11:27 am

Buna dimineata! Hop si eu la cafeluta, si... singurica aici Sad

sunt deja obosita, imi beau a doua cafea, saptamana asta am un coleg in birou, tipul e din Togo (Africa), si a facut un doctorat in Germania. Sapt asta lucreaza la un proiect la noi, si eu tre sa ma ocup putin de el. Asa ca e mai lejer, mai mult stam la povesti, nu e bataie de cap. Dar eu sunt chiauna, ieri am primit pachetul cu materialul pt rochie, si clar, nu puteam sa nu ma apuc de croit... Asa ca pana la ora 2 am stat cocosata deasupra materialului intins pe parchet.
Acum abia reusesc sa aplec capul Sad( am niste dureri cand rele de tot... tre sa ma intorc cu tot corpul daa vreau sa ma uit in lateral...

O zi minunata si cu mult spor va doresc!!
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de Admina Joi 10 Dec 2009, 12:01 pm

Ela, niste Fastum sau Ben Gay pe ceafa, daca te doare. Se vede ca se apropie ultima saptamana din concurs, eforturile se intetesc. hug
Eu lucrez la o fusta pentru serbare, am aflat ieri ca trebuie sa aiba fusta rosie, bluza alba si dres alb. Eu de unde sa stiu, daca nu anunta? Spor tuturor, in tot ceea ce faceti.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de Clio_Ela Joi 10 Dec 2009, 12:21 pm

Multumesc pt sfat, Admina Smile O sa merg la farmacie cand ies de la munca.
Spui de anuntat...
Eu am fost foarte mirata cand in Spania primeam "Info" aproape in fiecare zi. Victor era la gradinita, si cand trebuia sa stim ceva, eram anuntati mereu cel putin cu 2-3 saptamani inainte.
Aici la fel, Suntem informati in scris despre tot ce se intampla, si mai ales cand e nevoie de ceva. Scriam eu acum doua sapt ca am de facut prajituri pt scoala. Inca de la inceputul semestrului sunt fixate serbari sau diferite activitati la scoala,
suntem rugati sa trimitem jumatate de pagina inapoi, semnata, si sa scriem daca avem posibilitatea s aimbracam copilul asa cum cer ei, iar daca nu, sa alegem o alta culoare, din lista trimisa de la scoala, sau daca putem sa ducem o prajitura sau o salata...
In Ro, copilasul in varsta de numai 4 ani trebuia sa anunte acasa ca in data de... are loc sedinta cu parintii...
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 Empty pisici rasfatate

Mesaj Scris de olympia Joi 10 Dec 2009, 8:52 pm

Vilcris, ti-am admirat felinele rasfatate! Ale mele stau in curte, dar se cocoata cu perseverenta pe pervaz, asa ca periodic eu spal nu doar geamurile ci si zidurile decorate cu labute! Degeaba le cert, renunta o perioada si apoi o iau de la capat. Va imaginati cum arata zidurile varuite in alb, dupa o escaladare pisiceasca dupa ploaie ... Shocked
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de vilcris Joi 10 Dec 2009, 10:04 pm

olympia a scris:Vilcris, ti-am admirat felinele rasfatate! Ale mele stau in curte, dar se cocoata cu perseverenta pe pervaz, asa ca periodic eu spal nu doar geamurile ci si zidurile decorate cu labute! Degeaba le cert, renunta o perioada si apoi o iau de la capat. Va imaginati cum arata zidurile varuite in alb, dupa o escaladare pisiceasca dupa ploaie ... Shocked

Da parbrizul nostru de la masina si capota cum crezi ca arata...? Ca suntem prieteni cu toate matzele de pe-afara si nici nu-s multe. Vreo 7-8. Si da, ale mele sunt rasfatate rau, imi fac casa varza...dar sunt taaare dulci love
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 10 Dec 2009, 11:48 pm

Motanii mei au locul de mancat si de dormit pe pervazul de la geamul din dormitorul parintiilor mei. Geamul da inspre curte iar motanii s-au obijnuit sa stea acolo de cand sunt mici. Cand ploua e putin de curatat dar asta e...nu au unde sa stea altundeva pt. ca catelusa, care e libera prin curte, nu prea le lasa in pace. E tare jucausa si sare tot timpul pe ele si lor nu le place!! Rolling Eyes
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 11 Dec 2009, 7:22 am

Buna dimineata. Cana de cafea e jumatate bauta. Hai mai care deschide topicul cu pisici, animalute, animale de casa, de companie cum o sa se numeasca el ca o sa transformam cafeluta in discutii despre si cu pisici rade Tery al meu (motanul) tocmai a servit masa de dimineata - cipsuri cu cascaval, e innebunit dupa ele rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de Buburuza Vin 11 Dec 2009, 9:52 am

Buna dimineata la cafea.

Astazi trebuie sa las totul balta si pana diseara la 7 trebuie sa-mi fac o super-rochie pentru o petrecere costumata. Abia aseara am aflat tema. In alti ani au fost petreceri Hippie, Eviva la Revolucion, Red-hot-chilli-fiesta... Anul acesta este Wild Wild East.

Trebuie sa ma horatasc repede la un model simplu, usor de facut, si pentru care sa folosesc materialele pe care le am deja in casa, ca n-am timp sa umblu dupa materiale acum. Ma gandeam sa-mi fac o rochie de dama de saloon, dar as avea urgent nevoie de niste tulle si de ciorapi plasa. Oricum am de facut un drum in centru pe la pranz. Incerc sa trec si pe la depozitul de la Sahara. Daca gasesc tulle, ok, daca nu... gasesc eu alta solutie.
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de vilcris Vin 11 Dec 2009, 10:40 am

Buburuza a scris:Buna dimineata la cafea.

Astazi trebuie sa las totul balta si pana diseara la 7 trebuie sa-mi fac o super-rochie pentru o petrecere costumata. Abia aseara am aflat tema. In alti ani au fost petreceri Hippie, Eviva la Revolucion, Red-hot-chilli-fiesta... Anul acesta este Wild Wild East.

Trebuie sa ma horatasc repede la un model simplu, usor de facut, si pentru care sa folosesc materialele pe care le am deja in casa, ca n-am timp sa umblu dupa materiale acum. Ma gandeam sa-mi fac o rochie de dama de saloon, dar as avea urgent nevoie de niste tulle si de ciorapi plasa. Oricum am de facut un drum in centru pe la pranz. Incerc sa trec si pe la depozitul de la Sahara. Daca gasesc tulle, ok, daca nu... gasesc eu alta solutie.

Daca nu gasesti tulle da o raita pe la vre-un raion de perdele. Precis gasesti ceva....Niste organza? Mai au si cupoane reduse prin unele locuri.
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de Clio_Ela Vin 11 Dec 2009, 11:40 am

Buna dimineata!!

eu beau cafeaua, abia acum am ajuns la munca, si nu am fost nici la curs azi.
Pe langa durerea de gat si spate, care nu m-a lasat in pace azi noapte, am mai avut una.. mult mai dureroasa Sad

Acum o saptamana am comandat niste andrele, crosete si altele, si inca nu am primit nici un email. Asa ca mi-am rugat sotiorul sa verifice daca am virat banii. Surpriza, a dat de un transfer bancar de peste 700 de euro, facut luna trecuta.Shocked
Ne-am pus pe verificat si am gasit inca 7 transferuri bancare facute cu VISA luna trecuta si luna asta, dar nu asa mari, ci intre 25 si 50 de euro. Toate de la firme de care nu am auzit pana acum. Problema e ca la platile pe net facute cu VISA, stiti cum e, nu trebuie decat numarul cardului, data expirarii si ultimele trei cifre de pe card. Iar datele sunt f usor de folosit mai departe. Sunt firme care nu accepta plata decat cu PayPay sau Visa, si de 2-3 ori pe an suntem nevoiti sa platim asa.
Clar ca nu am dormit toata noaptea... pale

Azi dimineata am sunat la banca, am blocat cardurile, si am avut bucuria de auzi ca platile ni se fac inapoi, iar daca firmele unde s-au facut cumparaturile ne contacteaza, o sa vedem atunci ce e de facut... Important e ca primim banii. Probabil o sa mai fie bataie de cap, sotul meu nu are nici un chef sa faca plangeri la politie, daca tot primim banii inapoi Iar daca nu facem noi, va face oricum firma respectiva, care a trimis marfa la vreo adresa... (daca e vreo casuta postala-cum banuim, ca doar si de furat se fura cu cap- nu se va rezolva oricum, nici politia nu stiu cat chef are sa caute faptasul)

O zi minunata, cu mult spor in toate si fara evenimente neplacute va doresc !! prietenie
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de Buburuza Vin 11 Dec 2009, 1:29 pm

Am fost, am gasit... Depozitul ala e o maaare descoperire!!! (din pacate, pentru a avea pret de en-gros, trebuie cumparat 10 m) DAR... mi-am luat si-un mare boa de fulgi rosu. Beau o cafea in mare viteza si ma apuc de rochie. Mai am numai 5 ore ca sa o termin.
Consider asta un bun antrenament pentru rochia pentru concurs... Rochia pentru diseara o fac din acelasi material.
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de Clio_Ela Vin 11 Dec 2009, 1:35 pm

Buburuza, mult sporSunt sigura ca termini si iese si frumoasa. Asteptam poze! As merge si eu la o petrecere mascata, nu ammai fost de ani multi.
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de Admina Sam 12 Dec 2009, 11:14 am

Fulguieste usor peste capitala, acum... Chiar ma gandeam, poate vedem si noi zapada, ca de cativa ani tot avem 1-2 ninsori/iarna si alea se topesc a doua zi. Mai ales acum de sarbatori, cand va fi orasul liber, ar fi asa frumos sa fie zapada ca in copilarie, sa se bucure si copilasii care nu ajung la munte. bounce
Merg sa cumpar catifea rosie si blanita la metru (daca gasesc) pentru un costum de mos. santa Si foarte important este cine il va imbraca, nu am gasit pretendentul, inca.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de firimitura Sam 12 Dec 2009, 1:47 pm

Ninge ninge ninge ura
Ninge si eu stau la munca la caldura... Smile si mor de plictiseala. si se mai plimba si seful pe aici si nu pot face mai nimica zid
Ma gandesc si eu intens la cum sa fac cu costumul meu de asistenta pt petrecerea mascata de vineri zid
O zi placuta va doresc la toate . kiss kiss kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de rucsy Sam 12 Dec 2009, 3:26 pm

Imi savurez cafeaua de dupa amiaza si citesc ultimele postari. Afara ninge.... ce frumos....de-am avea si noi zapada de sarbatori. Ce frumos era in copilarie cand stateam la sanius pana inghetau hainele pe noi. Ce vremuri.....
rucsy
rucsy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 12 Dec 2009, 5:09 pm

Ce fain ca ninge la voi fetelor. Aici la Arad-Curtici ploua si e cam urat pe afara. Sad Doar beculetele din curtile vecinilor iti amintesc ca se apropie cea mai frumoasa sarbatoare din an!!! wink
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 13 Dec 2009, 9:49 am

Buna dimineata. Am venit cu cafea mea la cafenea wink , afara e vreme rece dar frumoasa, incep o zi luuuuunga si plictisitoare. Va pupi pe toate.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de firimitura Dum 13 Dec 2009, 9:54 am

neata fetelor. vin si eu la cafea. Citind ce spuneti de joaca in zapda m-a napadit melancolia. Imi amintesc si eu cand mergeam la joaca in zapda cand eram mici, si ne bulgaream de ne sareau fulgii, si ne dadeam cu sania pana nu mai puteam, si ne rupeam pantalnii in fund de la atata dat in fund pe gheata ... ce vremuri... Copiii din ziua de azi chiar daca ar avea asa zapda nu ar mai sti sa se joace asa Sad

Oricum sa speram ca vom avea zapada multa anul acesta si sarbatori cat mai frumoase.
va kiss fetelor si sa aveti o zi cat mai frumoasa.
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de arime Dum 13 Dec 2009, 11:18 am

'neata tuturor! coffee coffee
M-am bucurat de fulgii de nea ieri si am profitat de o plimbare lunga pe afara. rock Am super febra in zona tibiilor lol!
Foarte frumos Admina ca faci costumasul Mosului, abia astept sa-l vad! Laughing
Firi sper sa avea zapada ca sa putem iesi cu saniuta Cool
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 13 Dec 2009, 1:04 pm

Neata fetelor, e cam ora pranzului dar eu abea de o ora sunt treaza!!!Am mancat ceva si am baut si o cana de ceai!!! Insfarsit a inceput sa ninga si la noi, dar nu s-a depus mare lucru pt. ca fost ud pe jos din cauza ploii de ieri!!! Oricum sper sa fie macar de Craciun zapada pe jos!!! Embarassed
Firimitura exact asa faceam si eu cand eram mica, eram toata ziua afara la zapada. Chiar imi amintesc ca intr-o zi vruioam sa imi construiesc si eu si fratele meu (care e mai mic cu un an decat mine) cate o cazemata din zapada si apoi sa ne batem cu bulgari, Aveam vre-o 11-12 ani pe atunci!!! Asta e...trec repede anii iar in urma ne raman doar amintirile!!!!!! wink


Ultima editare efectuata de catre AlinaJ.Bijoux in Dum 13 Dec 2009, 1:54 pm, editata de 1 ori
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de Clio_Ela Dum 13 Dec 2009, 1:18 pm

Buna dimineata la pranz, si de la mine!
si eu tot acum o ora am coborat din pat. Smile Ieri am facut curatenie, ca de o saptamana nu am apucat nici macar sa sterg praful... Noi suntem toti trei raciti, din fericire nici unul cu temperatura, dar ne supara gatul, nasul, tusea...

Imi amintesc si eu de zapezile de cand eram copil... mai ales in centrul tarii, s-a intamplat sa nu putem merge la scoala, erau stratile inzapezite... Ce vremuri ... Si ce dor imi e de ele! Aici unde locuim avem in apropiere posibilitatea sa ne bucuram de zapada, cu conditia sa conducem o jumatate de ora. O sa revin cu poze facute anul trecut, am prins ultima zapada in martie.
Beau cafeluta, apoi fug sa fac papa.
O Duminica minunata va doresc!!!
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de kitty_1973 Dum 13 Dec 2009, 1:49 pm

Insanatosire grabnica tuturor celor bolnave ! Va urez o zi cat mai placuta ! kiss
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 30 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 30  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB