Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Drumetii si locuri vizitate (3)
Accesorii optionale la masini de cusut - Pagina 8 EmptyAstazi la 7:20 pm Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Accesorii optionale la masini de cusut - Pagina 8 EmptyAstazi la 4:08 pm Scris de vlad_mom

» Fotografia, intre hobby si arta
Accesorii optionale la masini de cusut - Pagina 8 EmptyAstazi la 8:53 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Accesorii optionale la masini de cusut - Pagina 8 EmptyAstazi la 8:51 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Accesorii optionale la masini de cusut - Pagina 8 EmptyLun 26 Iul 2021, 8:26 am Scris de LRodica

» Sarbatoritii zilei!!! XI
Accesorii optionale la masini de cusut - Pagina 8 EmptyJoi 22 Iul 2021, 12:43 pm Scris de ema

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Accesorii optionale la masini de cusut - Pagina 8 EmptyMar 20 Iul 2021, 10:04 am Scris de diada

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Accesorii optionale la masini de cusut - Pagina 8 EmptyMar 20 Iul 2021, 8:52 am Scris de Dorulet

» Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3)
Accesorii optionale la masini de cusut - Pagina 8 EmptyMar 20 Iul 2021, 8:15 am Scris de LRodica

» Gradina cu legume (7)
Accesorii optionale la masini de cusut - Pagina 8 EmptyLun 19 Iul 2021, 6:09 am Scris de piciul

» Din materiale reciclabile 6
Accesorii optionale la masini de cusut - Pagina 8 EmptyLun 19 Iul 2021, 6:03 am Scris de piciul

» Sensul de transport al materialului a devenit invers.
Accesorii optionale la masini de cusut - Pagina 8 EmptyMar 13 Iul 2021, 9:45 am Scris de diada

» ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS
Accesorii optionale la masini de cusut - Pagina 8 EmptySam 10 Iul 2021, 11:14 am Scris de vlad_mom

» Rochii,sarafane-XXIII
Accesorii optionale la masini de cusut - Pagina 8 EmptyJoi 08 Iul 2021, 12:58 pm Scris de michelinebeaulieu

» Jucarii homemade
Accesorii optionale la masini de cusut - Pagina 8 EmptyJoi 08 Iul 2021, 10:57 am Scris de vlad_mom

» Animale de companie!!! - 5
Accesorii optionale la masini de cusut - Pagina 8 EmptyLun 05 Iul 2021, 7:10 am Scris de LRodica

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Accesorii optionale la masini de cusut - Pagina 8 EmptyDum 04 Iul 2021, 9:32 pm Scris de Michelle88

» Scheme goblen - folclor
Accesorii optionale la masini de cusut - Pagina 8 EmptyDum 04 Iul 2021, 8:00 am Scris de Dorulet

» Ce melodie asculti acum !-5
Accesorii optionale la masini de cusut - Pagina 8 EmptyJoi 24 Iun 2021, 6:46 pm Scris de michelinebeaulieu

» Costume carnaval (VI)
Accesorii optionale la masini de cusut - Pagina 8 EmptyJoi 24 Iun 2021, 6:20 pm Scris de michelinebeaulieu

Accesorii optionale la masini de cusut

+99
mihaela_angela
Ais
ale_bebe
CarmenClaudia
ivanutamihaela
-iulia-
geo
aidil
giorgianab
alice07
juliora
leia
borz ramona
marabr
wanna1687
aurelia.c
fulguta28
aurishta
alina_bibi
gabi1972
Tinkerbell
MihaelaT
danielanica
danielabordei
betandreutz
Adelle23
michelinebeaulieu
mariag
arielas
ancone
tezeea
stoy
CIRIP GABRIELA
ChrisReeana
rosita
anomyss
IOANA 80
ggeorgiana
Rall_baby
simona28
lullaby
ramona1981
anca manole
angells
kytti_20
danabarbu2007
cris69
i.xell
musetel
tatusilvia86
niculaie
lucianemil
valentinadof
M.Emilia
daiana25
laurin
lorinaoo1
scorpio89
SilviaDumitrescu
marosel
GABRELA
haute_couture
Karina33
Uca
roxana096
mamiboom
tomari
Noemi
leonutza69
Usagy
bumbu antonia
danae
ana21maria
geany
nadina_b2005@yahoo.com
pisi
geany20062006
MagdaMarin
feliciagl
oana_007
RalucaS
Ramonica
teisoara
ppisic
zylv
Clio_Ela
Camy
babuscky
puffetta
clodi
margot
diada
chemio
dandana
totolina
Admina
kla78
ileana cosanzeana
carlaco
103 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Accesorii optionale la masini de cusut - Pagina 8 Empty Re: Accesorii optionale la masini de cusut

Mesaj Scris de M.Emilia Dum 19 Iun 2011, 6:05 pm

pe pagina am observat ca este un filmulet care e destul de explicit

Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Dum 19 Iun 2011, 7:07 pm, editata de 1 ori (Motiv : Inlocuit link cu video)
M.Emilia
M.Emilia
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 35
Varsta : 41
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 17/02/2010

Sus In jos

Accesorii optionale la masini de cusut - Pagina 8 Empty Multumesc pentru ajutor!

Mesaj Scris de ramona1981 Dum 19 Iun 2011, 10:03 pm

Multumesc mult, Emilia, este exact ceea ce cautam!! Nu-mi vine sa cred ce bine explica in film!!!
ramona1981
ramona1981
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 4
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Accesorii optionale la masini de cusut - Pagina 8 Empty Re: Accesorii optionale la masini de cusut

Mesaj Scris de musetel Lun 20 Iun 2011, 4:38 am

as da LIKE la filmulet, daca as avea optiunea
si eu care nu stiam cum sa incep cusarura asta si ma chinuiam de fiecare data
musetel
musetel
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 214
Varsta : 39
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de M.Emilia Mar 21 Iun 2011, 9:56 am

in acest caz, spor la lucru Smile !
ma bucur ca v-a fost de folos!
M.Emilia
M.Emilia
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 35
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 17/02/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de lullaby Mier 29 Iun 2011, 3:53 am

buna seara sau mai degraba buna dimineata ! stie cineva daca pt o masina de cusut bsew 8360, care se gasea prin carrefour intr-o vreme, se gasesc picioruse de cumparat? am primit o masina de la cineva, dar fara picioruse si alte accesorii, doar cel universal (cu care pot face cusatura dreapta, zig-zag, etc... o gramada) si cel pt fermoar. sau poate se potrivesc piciorusele cu cele de la alte firme, mai cunoscute?
multumesc anticipat pt orice informatie.
lullaby
lullaby
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 44
Localizare : Ardeal
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de simona28 Mier 29 Iun 2011, 2:39 pm

salutare! si eu am aceeasi masina si am gasit azi in carrefour( buzau )niste picioruse la set de la singer care se potrivesc
simona28
simona28
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 24
Localizare : patarlagele/buzau
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 29 Iun 2011, 2:41 pm

Cat ai dat pe set si ne poti pone o poza sa le vedem si noi. hug

Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5501
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Mesaj Scris de simona28 Mier 29 Iun 2011, 2:51 pm

cred ca 35 ron,daca mai tin bine minte. SINGER ACCESORIES BOX 1 si contine:piciorus tiv intors, taietor de butoniere, piciorus cusatura satinata, piciorus butoniera in patru pasi, piciorus fermoar reglabil. Nu stiu sa pun poze, nu prea le am cu tehnica... dar o sa invat
simona28
simona28
Nou venit
Nou venit

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 29 Iun 2011, 3:26 pm

In semnatura mea gasesti link catre Atasarea pozelor.Nu e greu.
Eu una astept cu mare interes poza. hug
P.S.
De unde din Carrefour din galerie sau chiar din market,la care raion la mercerie sau la masini de cusut?

Multumesc mult.

Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Mier 29 Iun 2011, 4:04 pm, editata de 1 ori (Motiv : P.S.)

Magda Marin
Ce cos eu
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de simona28 Mier 29 Iun 2011, 4:36 pm

langa masinile de cusut, era o portiune unde erau cutiile acestea precum si alte chestii: seturi de ace, pompite cu ulei, parca am vazut , mosorele. O sa incerc sa pun si poze
simona28
simona28
Nou venit
Nou venit

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de lullaby Mier 29 Iun 2011, 11:15 pm

multumesc pt raspunsuri, mie mi-ar fi trebuit un piciorus pt surfilat. stii cumva daca aveau si set cu astfel de piciorus? nu de alta.... dar am vreo 200 km pana la carrefour cluj si sa nu fac drumul degeaba Smile
lullaby
lullaby
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 44
Localizare : Ardeal
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 30 Iun 2011, 6:36 am

Da un telefon la magazin si intreaba wink
Iar setul de care spune Simona cred ca e acesta.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

El contine ceea ce a spus ea.

Magda Marin
Ce cos eu
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de simona28 Joi 30 Iun 2011, 10:05 am

da,acesta este setul. Nu am vazut picioruse pentru surfilat , m-ar fi interesat si pe mine.Ma gandeam sa fac o comanda pe kreativ,am vazut ca au acolo picioruse pentru surfilat
simona28
simona28
Nou venit
Nou venit

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 30 Iun 2011, 10:09 am

Ia incearca sa surfilezi si fara acel piciorus ci doar cu cel normal pentru zig-zag.Daca iti iese (sigur iti va iesi wink ) nu mai dai banii pe un accesoriu initil.

Magda Marin
Ce cos eu
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de simona28 Joi 30 Iun 2011, 10:44 am

o sa incerc, merci mult de pont!
simona28
simona28
Nou venit
Nou venit

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 30 Iun 2011, 10:46 am

Vezi ca ai PM de la mine.

Magda Marin
Ce cos eu
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 04 Iul 2011, 8:42 am

Am fost sambata la Carrefour Ploiesti si da am vazut acest set de care spune Simona .
E 35 de ron.

Iar la 150 ron parca avea inca o cutie de accesorii.

Aceasta contine:

Tot acolo la raionul unde se vand masini de cusut se gasesc si ace originale dar n-am retinut pretul caci ochii mei erau lipiti de acea cutie mica. Shocked rade

Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Joi 10 Ian 2013, 8:20 pm, editata de 1 ori

Magda Marin
Ce cos eu
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Rall_baby Lun 04 Iul 2011, 2:59 pm

marinmagda18 a scris:Ia incearca sa surfilezi si fara acel piciorus ci doar cu cel normal pentru zig-zag.Daca iti iese (sigur iti va iesi wink ) nu mai dai banii pe un accesoriu initil.

E ok cusatura in zig zag pentru materiale care nu se destrama, mai grosute, dar pentru voal, de exemplu, se vede urat. si eu imi caut un piciorus de surfilat pentru Singer, daca stiti pe undeva mai ieftin...am vazut pe un site si era 90 de lei....parca nu-mi vine sa dau atatia bani
Rall_baby
Rall_baby
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 10
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/05/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 04 Iul 2011, 3:07 pm

Cred ca nu ai vazut bine.E 14.90 fara transport.
Transportul e 20 ron prin curier.Mai ales ca esti si din Bucuresti te duci personal dupa el.
Vezi ca ai PM de la mine.Dar eu am o parere proasta despre talpitele din plastic.
Adica le-am spart pe toate cele pe care le-am luat impreuna cu masina.Iar de folosit folosesc la toate cusaturile talpa ei normala de metal.

Magda Marin
Ce cos eu
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ggeorgiana Sam 16 Iul 2011, 9:52 pm

Imi puteti spune daca masina de cusut AEG NM1800 are si surfilare?
ggeorgiana
ggeorgiana
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 4
Localizare : Targoviste
Data de inscriere : 16/07/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 17 Iul 2011, 12:08 am

ggeorgiana a scris:Imi puteti spune daca masina de cusut AEG NM1800 are si surfilare?
rade rade de putut putem numai sa si vrem rade rade

album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12695
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina Dum 17 Iul 2011, 12:21 am

Silvia, rautate mica... wink Eu si sa pot, nu sunt in stare. Parol care te minte, dar nu stiu modelul.

Georgiana, o masina de cusut, nu poate surfila. Poate face o cusatura tip surfilare, in genul cusaturii numarul 9, de mai jos, dar are nevoie de un piciorus special, tip overlock: [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Deci daca e inclus un astfel de piciorus si are cusatura in genul unui zig-zag, care se poate executa pe mariginea materialului, inseamna ca poate face cusaturi asemanatoare surfilarii.

*Atelierul meu*

Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 17 Iul 2011, 12:25 am

eteeee.... parca eu sunt in stare rade ziceam si eu... ce am dat cu parul? (ciomagul/bata/facaletul...) rade Dar ma gandeam ca daca ar fi fosr altfel formulata intrebarea...... poate ca nu mai ziceam wink
eee nu ma luati in seama de la caldura mi se trage wink pupi

album picasa
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12695
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de IOANA 80 Lun 01 Aug 2011, 3:55 pm

Buna fetelor sunt o incepatoare cam prostuta si deloc de a face cu croitoria dar nevoia te pune la treaba .Sa incep cu inceputul am primit acum vreo 3 luni o masina de cusut electrica privileg 5010 in regula masina cu acctibilde pe ea sa stiu cum sa o reglez si ce sa cos ,dar de la un timp face figuri adica face ata dedesub lana si mai are uneori si un zgomot urat ,am renuntat avand mama in germania am mai primit 2 masini de cusut electrice un pfaff 297 si un privileg 310 problema este ca find second-hand nu am instructiuni de folosire si au o gramada de picioruse ace duble mai multe tije pentru prindere etc. eu stau la sat si nu am pe nimeni care sa se priceapa ,va rog frumos ajutati-ma ,am cautat pe net dar nu am gasit instructiuni de folosire si am dat peste dumneavoastra am citit toate mesajele si am urmarit toate materiale dar nu prea m-am lamurit ,poate am nevoie de foarte multa practica dar cum nu stiu cum sa lucrez cu cele cam greu
multumesc anticipat
IOANA 80
IOANA 80
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 76
Localizare : CARANSEBES
Data de inscriere : 01/08/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de geany Lun 01 Aug 2011, 5:14 pm

Ioana, bine ai venit! Ce parere buna ai despre tine rade
Revenind la masinile de cusut. Eu am masina Pfaff 297. Bucura-te ca ai asa ceva. Este o masina de cusut simpla, dar face treaba. Poti coase la ea si piele, e capabila. Eu iti recomand sa lasi piciorusele, sunt multe si nu-ti trebuiesc la inceput. Foloseste piciorusul clasic, si cunoaste masina. Coase servetele de bucatarie (prosopele), simplu si eventual zig-zag pana stapanesti masina. Daca face zgomot, desfa capacul masinii, unge masina, coase pe un deseu pentru eventualele scurgeri ale surplusului de ulei.

Daca prima masina face zgomote, trebuie curatata si unsa.

Daca faci rost de instructiuni, ele vor fi in germana, crezi ca te descurci?
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB