Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

+51
europolis
Karina33
angells
danadea
scamutza
dina_dorina
denisia_16
Gabyx
Lali
Camy
Giobsy
Ramonica
carmenush
alinagr
kittygreeneyed
AlinaJ.Bijoux
clodi
geany20062006
ralum
bubu85
feliciagl
Agatha
icabica
Ana Maria
stella
Kristina
teisoara
Aditza
StMihaela
Cristale
smihaelaviorica
aidaalex
rucsy
Ela
geany
veraelyazji
DANIELA.I
marlen372001
diada
Eva
ppisic
MihaelaT
SilviaDumitrescu
Admina
Noemi
ioana soare
maria_covacef
adar
aisha
bijouxdemonange
Armeana
55 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de teisoara Dum 01 Noi 2009, 9:43 pm

Nu stiu daca se vede prea bine modelul pt.ca lana e cu pestrit prin ea."Vinovata"pt.manere e Maria_Covacef careia ii multumesc din nou.Astept pareri pro si contra [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de aidaalex Dum 01 Noi 2009, 11:38 pm

teisoara, imi place mult geanta ta!
aidaalex
aidaalex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 205
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de Admina Lun 02 Noi 2009, 9:03 am

Teisoara, si mie imi place. love Am manere la fel, Maria e de vina. rade Abia astept sa le atasez la o gentuta, apropo.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 02 Noi 2009, 1:36 pm

Teisoara, e foarte frumoasa! Felicitari!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de clodi Lun 02 Noi 2009, 3:17 pm

Teisoara, ai o geanta foarte reusita!
Pe interior cum este? e captusita cu material? Manerele cum le-ai prins?
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de marlen372001 Lun 02 Noi 2009, 3:30 pm

teisoara, felicitari !

geanta e super ! Imi plac si cum vin manerele !

de unde le ai ? am si eu de lucru o geanta si nu stiu de unde sa iau manere mai elegante, ca ale tale.

Cum e pe interior ? Ne faci si noua o poza ?

Marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 Empty Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de DANIELA.I Lun 02 Noi 2009, 7:19 pm

TEISOARA,numai pareri PRO,contra nu vad de ce. ura Flowers
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de Armeana Lun 02 Noi 2009, 8:41 pm

Teisoara este super geanta,ce as vrea sa am si eu asa manere wink
Am mai lucrat si eu ceva ,inspirata de aici de pe forum[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armeana
Armeana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : Alba iulia
Data de inscriere : 20/07/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de maria_covacef Lun 02 Noi 2009, 9:10 pm

Teisoara super geanta. Sunt mandra ca eu sunt "vinovata" pentru manere.
Admina, sunt curioasa cum o sa arate manerele pe gentuta pe care o vei face tu wink
Spor la treaba in continuare tuturor.
O sa revin si eu zilele astea cu poze la ce am mai lucrat eu in ultima vreme.
Pupici kiss
maria_covacef
maria_covacef
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 308
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de Admina Lun 02 Noi 2009, 9:48 pm

Armeana, e tare frumos colierul. love Si mie imi place modelul postat de Stella. Ce fel de cerculete ai folosit?
Si cred ca ar trebui sa-l postezi si la Bijuterii, o sa fie o surpriza frumoasa, deja sa apara ceva inspirat de la concurs.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 02 Noi 2009, 10:44 pm

Sunt super happy, am imvatat sa crosetez si imi place mult. Pt. inceput am facut cateva floricele!!!! Poate am sa pun si poze!!!! Sper ca pe viitor sa imvat sa fac cat mai milte lucruri crosetate!!!! sunny
A...imi place mult tot ce am vazut pe aici, pe la acest subiect!!!!! bucurie
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de Armeana Mar 03 Noi 2009, 8:54 am

Admina le-am cumparat de la magazinul unde se vand accesorii pt. perdele
Armeana
Armeana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : Alba iulia
Data de inscriere : 20/07/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de icabica Mar 03 Noi 2009, 9:13 am

Armeana , ti-a iesit super fain
deci asta este misterul cerculetzelor crosetate
icabica
icabica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 276
Localizare : iasi
Data de inscriere : 15/10/2009

http://bellatryzia-bijoux-unique.blogspot.com

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de Armeana Mar 03 Noi 2009, 9:32 am

Da Ica ,sunt de mai multe dimensiuni,se folosesc cele mici la macrame,pt decor in lucru wink
Armeana
Armeana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : Alba iulia
Data de inscriere : 20/07/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de teisoara Mar 03 Noi 2009, 8:09 pm

Multumesc,sunt incantata de cate pareri pro am cules [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] .Da geanta e captusita pe interior,nu pot sa va arat pt.ca aparatul meu nu merge f.bine(imi trebuie altul [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] )captuseala e bleumarin din mat de captusit fustele,am prins-o de manere prin coasere de mana indoiind din bucata crosetata.Poate nu e chiar cel mai frumos mat.pt.crosetat dar o pot asorta la mai multe si e si mai suferitoare la purtat.
Va pupic,sunteti dragute [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de stella Mar 03 Noi 2009, 8:56 pm

Armeana mi-a tresarit inima cand am vazut colierul facut de tine! kiss ma bucur ca ti-a placut atat de mult incat ti-ai facut si tu beat
ihuuuu...
stella
stella
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 101
Varsta : 38
Localizare : iasi
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de maria_covacef Mier 04 Noi 2009, 7:05 pm

Armeana super ti-a iesit colierul. Sa il porti cu placere si la cat mai multe creatii de gen. wink

Dupa cum am promis intr-un mesaj anterior, revin cu ultimele creatii. Am mai facut cateva huse de telefon in stilul tapestry crochet, numai ca de data asta, m-am axat pe huse de telefon cu zodii (asa cum a sugerat cineva aici pe forum). Culorile au fost alese de catre cei care si le-au dorit.

LEU
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

SAGETATOR (asta e pentru 2 telefoane)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

PESTI (tot pentru 2 telefoane)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Urmeaza celelalte 9 zodii (in limita timpului liber, care din pacate e din ce in ce mai putin)
kiss
maria_covacef
maria_covacef
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 308
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 04 Noi 2009, 7:14 pm

Foarte frumoase ti-au iesit husele cu semnele zodiacale. Am si eu o intrebare: acest stil se lucreaza numai cu punctul asta (nu stiu cum sa ma exprim) adica se poate lucra si cu firul dat o data dupa croseta? Scuze dar nu stiu termenii de specialitate, sper sa intelegi ce vreau sa zic.
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de teisoara Mier 04 Noi 2009, 7:16 pm

Foarte frumoase husele Maria.Cum asputea si eu sa invat sa fac?
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de maria_covacef Mier 04 Noi 2009, 7:18 pm

SilviaDumitrescu a scris:Foarte frumoase ti-au iesit husele cu semnele zodiacale. Am si eu o intrebare: acest stil se lucreaza numai cu punctul asta (nu stiu cum sa ma exprim) adica se poate lucra si cu firul dat o data dupa croseta? Scuze dar nu stiu termenii de specialitate, sper sa intelegi ce vreau sa zic.

Stilul asta se croseteaza cu cate 2 fire deodata si sunt numai picioruse simple (adica dai o singura data firul pe dupa croseta. Ca sa intelegi mai bine intra pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si vezi ca sunt acolo vreo 4 filmulete. Eu asa am invatat.

kiss
maria_covacef
maria_covacef
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 308
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de teisoara Mier 04 Noi 2009, 7:20 pm

Multumesc,Maria [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 04 Noi 2009, 7:24 pm

Multumesc Maria! Filmuletele le-am vizionat inca de cand a fost prima data vorba de acest stil, am si incercat sa vad daca imi iese si mie si wink imi iese, dar era curioasa daca se poate croseta si cu firul dat o data/de doua ori dupa croseta - eu am incercat dar nu mi-a iesit bine si ma gandeam ca poate am gresit eu undeva
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 04 Noi 2009, 8:52 pm

Maria, sunt frumoase! Vad ca faci tot mai multe. Felicitari!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de diada Joi 05 Noi 2009, 9:03 am

Maria, felicitari, sunt foarte frumoase!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de geany20062006 Joi 05 Noi 2009, 11:47 pm

fetelor dar un model de curea crosetata nu stiti? nu as vrea una simpla . Merci
geany20062006
geany20062006
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 207
Varsta : 47
Localizare : marasesti
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB