Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

+32
gabi1795
ANURIM
clodi
florentina69
Kristina
nadina_b2005@yahoo.com
julix_2007
chemio
teisoara
67dana
Doina
ileana cosanzeana
Camy
Monica
ciresicca
diana_roxana
cherie
Tinkerbell
adar
aisha
diada
arime
geany
Clio_Ela
StMihaela
MihaelaT
DANIELA.I
ioana soare
Buburuza
Dionisia
zylv
Admina
36 participanți

Pagina 7 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de Doina Mier 21 Oct 2009, 11:43 pm

Am ramas cu gura cascata ca la dentist,sunteti senzationale.
Numai minunatii de fuste, acum am apucat s ale vad pe toate.Cata munca si ce frumos fotografiate, idei originale multe si frumos lucrate.
Felicitari!
avatar
Doina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/12/2008

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de Noemi Mier 21 Oct 2009, 11:45 pm

Woww, foarte tare, foarte original. Sunteti extraordinare cand va ambitionati un pic. Ce inseamna spiritul de competitie!! Succes tuturor!
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de teisoara Mier 21 Oct 2009, 11:56 pm

Fetele cochetele,nu prea-mi gasesc suficiente cuvinte sa cuprinda toata admiratia mea pt.ideile si modul de lucru
.Una mai ingenioasa si interesanta decat cealalta.FELICITARI TUTUROR!!!!!!!!!!!!! CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 884671 CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 884671 CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 884671
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de geany Joi 22 Oct 2009, 12:01 am

In primul rand trebuie sa felicit toate participantele si nu numai pentru creativitatea de care au dat dovada ci si pentru faptul ca s-au incardrat in timp. Felicitari sincere kiss
Am reusit de dimineata sa am fusta la final calcata, insa din motive de prea multe obligatii pe ultima suta de metrii, reusesc sa-mi inchei planul pe ziua de azi in ultimele minute ale acestei zile.
FUSTA MEA, din cadrul acestui concurs, face parte din categoria elegant sportiv, cum imi place mie sa o numesc si genul care ma caracterizeaza in totalitate. Matertialul folosit, este din lana de foarte buna calitate (SUPER CALITATE, m-i sa specificat la cumparare rade ). Fusta este captusita, ca sistem de inchidere fermoar si capse ascunse. betelia este intarita cu intaritura termocolanta. Ca decor am folosit capse si snur sidefat impletit pentru a forma o curelusa decorativa. Se incheie cu o brosa sidefata pe piciorul opus impletiturii in x.
POZELE SPER SA SPUNA MAI MULTE DECAT CUVINTELE SCRISE DE MINE CU MAINILE TREMURANDE

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 105_1845

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 105_1846

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 3393b931

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 105_1847


CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 1-11
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de Clio_Ela Joi 22 Oct 2009, 12:10 am

Superbe fustele!!!!!!!!!!!!!! Toate!!!!!!!!!

Aisha unde ai gasit asa material? E imprimat rotunjit? nu stiu cum sa explic... dar cred ca intelegi Smile Vad ca e croita in clos, cum e imprimat materialul? imi place la nebunie!!!
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de Admina Joi 22 Oct 2009, 12:12 am

STOP JOC!!!


Felicitari tuturor participantelor kiss, multumim celor care vor participa la jurizare Flowers si sponsorului acestui concurs: linkBRO ROM Sibiu
De maine vom incepe un subiect special in care se vor vota de catre membri, frumoasele fuste, plus vom anunta membri juriului si vom centraliza creatiile inscrise. Deci stati prin zona si veniti cu felicitari la minunatele participante, talentate si pricepute.
Nu prea rapide, totusi... lol!

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de Camy Joi 22 Oct 2009, 8:16 am

SUPERBE TOATE FUSTELE!!!toate imi plac.



kiss hug
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de Lali Joi 22 Oct 2009, 9:47 am

kiss minunate creatii!

Ce rau imi pare ca nu ma pricep deloc la croit/taiat/cusut...aveam de unde alege modele superbe!

Succes in concurs!
avatar
Lali
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/02/2009

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de ileana cosanzeana Joi 22 Oct 2009, 10:56 am

succes tuturor fetelor!
imi plac foarte mult fusta lui camy,cea lalea,de fapt ce zic eu aici,toate imi plac.!!!toate sunt profi,mai putin a mea... Smile
ileana cosanzeana
ileana cosanzeana
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 457
Varsta : 39
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/12/2008

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de StMihaela Joi 22 Oct 2009, 11:41 am

Foarte frumoase fuste, doamnelor!
Acuma am apucat sa le vad pe toate.
Mihaela, deosebita ideea cu fusta 3 in 1 love
Grea decizie pentru juriu. Ma bucur ca nu sunt in locul lor Smile , nu as sti ce sa aleg.
StMihaela
StMihaela
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 49
Localizare : Romania
Data de inscriere : 03/01/2009

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de aisha Joi 22 Oct 2009, 1:37 pm

Mihaela, da, cercul era stantat pe material - nu prea drept, din pacate, si asta mi-a dat batai de cap la croit. Sper insa ca am scos-o la capat onorabil.

Felicitari pt fusta ta! Extrem de originala ideea si foarte bine realizata. Neaparat sa ne pui tiparul mai clar, ca sa putem fura modelul.
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de cherie Joi 22 Oct 2009, 6:27 pm

Foarte de efect micile catarame... dama
cherie
cherie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Localizare : Galati Romania
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 Empty CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de DANIELA.I Joi 22 Oct 2009, 9:20 pm

Pe cuvant,designerii vestimentari sunt mici copii pe langa ce s-a realizat aici.toate merita felicitari si buchete mari de flori.Nici n-am crezut ca osa vad asa minunatii.ORIGINALITATE TOTALA. Merci Merci Merci Merci Merci Merci
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de cherie Joi 22 Oct 2009, 10:43 pm

Sunt impresionata de ce s-a realizat aici. Urez tuturor concurentelor succes. E greu sa fii in juriu !
Flowers
cherie
cherie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Localizare : Galati Romania
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 Empty CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de DANIELA.I Vin 23 Oct 2009, 8:34 pm

Astept sa se termine cu acest concurs,deoarece am de pus foarte multe intrebari unora dintre participante.Am experianta in domeniu,iar unele explicatii de la prezentarile produselor pt concurs nu-mi sunt clare,nici tiparele nu-mi sunt clare.Deci ,sa nu va suparati cand o sa incep sa cer lamuriri.bafta la concurs.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 Empty RE: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de ciresicca Vin 23 Oct 2009, 10:51 pm

Felicitarile mele tuturor colegelor concurente si mult succes!
Si o felicit pe Admina pentru organizarea concursului si ii multumesc pentru ca ne-a motivat sa facem aceste minunate creatii!
ciresicca
ciresicca
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 45
Localizare : bacau
Data de inscriere : 28/02/2009

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de Floren Mier 08 Ian 2014, 9:32 pm

As vrea sa pot promite ca anul asta o sa trec de  la cusutul de cearceafuri , fete de perne , fie ele chiar fantezi , la chestii mai serioase . Am avut o tentativa de a-mi face o fusta care mi-a placut mult , asta
Clio_Ela a scris:

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 Fustagri3

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 Fustarosu2
]

insa ....la final , cand sa deschid ULTIMA BUTONIERA , am scapat deschizatorul si s-a dus p.... de suflet munca mea , ca am taiat fusta ! Asa ca .... m-am descurajat ....  Smile
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de Admina Mier 08 Ian 2014, 10:55 pm

Cand tai cu descusatorul, o butoniera, cel mai bine e sa vi de la margine spre mijloc si apoi de la celelalt capat, spre mijloc, deci o tai din doua, nu direct. Mai ales daca e materialul gros se poate sa impingi prea tare si dupa aia sa taie si sa tot taie.
Nu se poate repara, cat de mult e taiat? O aplicatie, daca pui un fel de brandemburg, nu merge? E pacat sa fie aproape gata si sa nu o poti purta.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de Floren Mier 08 Ian 2014, 11:03 pm

Partea si mai proasta e ca mi s-au modificat si dimensiunile corporale  rade si nu am suficiente rezerve ca s-o pot modifica !
Si am mai citit ca , pentru a evita accidente ca al meu , inainte de a incepe taierea butonierei , se pune cate un bold la fiecare capat al acesteia , tocmai pentru ca desfacatorul sa nu o ia pe aratura !
Da' imi fac eu alta , ca prea mi-a placut ! A mea era cu o parte rosie si una olive !
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 7 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB