Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS - Pagina 5 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS - Pagina 5 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS - Pagina 5 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS - Pagina 5 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS - Pagina 5 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS - Pagina 5 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS - Pagina 5 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS - Pagina 5 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS - Pagina 5 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS - Pagina 5 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS

+54
Maria Potarniche
angelamuntean
Floren
whitefoxyy
Mihaela06
LRodica
nicopop
32vali
fizicuta
geanina_scumpica
cristinap3
piciul
fiordaliso
gabriela1554
amoni
emilia-elena
cris_io_mat
istrati constanta
Angelica18
aidil
Serban Valentina
alban andreea
andas
mihaela68
julix_2007
niculasimona
pufulici
Gabica
giorgianab
AlinaJ.Bijoux
andrecris77
dragan mirela
Roxi_J
SilviaDumitrescu
anc@
daniela60
ema
mykya
MagdaMarin
rivka
danabarbu2007
lenut
letho
myky7robc
rucsy
Raresuca
Usagy
valentinadof
Giobsy
kerkyra
MihaelaT
diada
Admina
Camy
58 participanți

Pagina 5 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

tutorial Re: ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS

Mesaj Scris de Floren Mier 11 Dec 2013, 11:19 am

Sa va fie de folos , doamnelor !  hug 
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

tutorial Re: ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS

Mesaj Scris de aidil Sam 18 Ian 2014, 7:16 pm

N-am mai postat de ceva timp asa ca fac un test..
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

tutorial Re: ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS

Mesaj Scris de andas Mar 04 Feb 2014, 9:11 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

test
andas
andas
helper
helper

Numarul mesajelor : 50
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 25/01/2012

Sus In jos

tutorial Re: ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS

Mesaj Scris de Admina Vin 07 Feb 2014, 11:08 am

Pentru inserarea unei imagini din calculator, se apasa butonul notat cu sageata albastra. In fereastra deschisa se apasa pe Browse, se selecteaza poza din calculator si apoi se apasa Host it. Se vor genera 3 coduri, se copiaza cu click dreapta codul de la mijloc (Copy) si apoi se inchide fereastra respectiva. In mesaj se da iar click dreapta si se alege Paste, aparand codul copiat, care contine link catre poza incarcata.
Pentru inserarea in mesaj a unei imagini de pe net, se apasa butonul semnalizat cu sageata rosie. In fereastra deschisa, in casuta URL, se da Paste cu link-ul imaginii gasite pe internet (inainte, se selecteaza link-ul respectiv si se da Copy, tot cu click dreapta). Apoi se apasa pe Insert.
Pentru a insera un link extern (atentie, sunt interzise mesajele publicitare, postari catre alte concursuri, etc. Cititi Regulamentul), se da click pe butonul semnalizat cu sageata verde. La URL se pune link-ul extern respectiv si la Description se pune descrierea dorita, spre exemplu, daca trimiteti catre un tutorial de ciorapi impletiti, puteti scrie: Tutorial ciorapi.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

tutorial Re: ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS

Mesaj Scris de Admina Dum 09 Feb 2014, 10:34 am

Revin. Am facut niste incercari pe un cont normal, nu de administrator si se incarca cu Image Shack. Explicatiile puse de mine mai sus sunt pentru ServImg.
Pe Image, nu se vad pozele daca pui primul link, adica nu vedeam nici eu, poza incarcata de mine.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Explicatiile pentru incarcarea imaginilor, cu ImageShack, tot butonul semnalat de sageata albastra. Se apasa pe Browse, pentru a selecta poza din calculator, apoi se apasa butonul Upload. Din fereasta Image Shack deschisa se apasa: Continue to the image links.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Se va deschide o noua pagina. Acolo aveti urmatoarele coduri, de unde primul nu se vede pe forum, intr-adevar. Adica eu am incarcat imaginea si nici eu nu o vad. zid

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cred ca solutia pentru cele care incarca pozele pe Image Shack este sa isi faca un cont sau sa se logheze cu un cont de FB daca au. Apoi se va copia al doilea link (Direct Link), cel care in imagine apare gri.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

tutorial Re: ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS

Mesaj Scris de Angelica18 Dum 09 Feb 2014, 11:16 am

Admina,da-mi voie sa te intreb cand ai facut aceasta incercare cu Image Shack.Te intreb acest lucru deoarece la mine s-a modificat de ceva timp.Am fost nedumerita la inceput,dar m-am descurcat.Intr-adevar ca este putin mai greu acum.Trebuie sa-ti faci cont ca sa poti stoca fotografii.Asa a fost si pana acum,dar e gratis.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

tutorial Re: ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS

Mesaj Scris de Admina Dum 09 Feb 2014, 8:00 pm

Azi dimineata. Am facut asta pentru ca mai multe persoane s-au plans ca nu se vad pozele pe forum si am banuit ca poate conteaza unde sunt incarcate.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

tutorial Re: ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS

Mesaj Scris de Angelica18 Dum 09 Feb 2014, 9:23 pm

Eu aici le incarc si arata cu totul altfel pagina.Asa cu am vazut-o la tine arata pana in urma cu vreo doua saptamani si de asta am intrebat.La mine s-a schimbat formatul.Folosesc Image Shack de vreo doi ani daca nu mai bine si e a doua oara ca fac schimbari.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

tutorial Re: ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 09 Feb 2014, 10:01 pm

Sa va spun cum pun eu poze de pe calculatorul meu.
Am pozele pe calculatorul personal. Pun cursorul (sageata/mana/steluta/sau orice semn are mousul dumneavoastra), pe al 17-lea butonel numarand de la dreapta la stanga,din bara cu iconite de deasupra ferestrei unde scriem mesajul. Apasam si se va deschide o feastra cu doua butoane. Apasam butonul "Browse"si se va deschide o alta fereastra. In aceasta a doua fereastra deschisa cautam locul unde avem pozele (pe desktop/My documents/...) dam clik pe numele/numarul pozei pe care vrem sa o atasam, apasam "open". Apoi reveni la prima deschisa si apasam "Upload". Pentru cine poate vedea poze, aveti mai jos o poza cu pasii de urmat pana aici
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Dupa ce am apasat butonul Upload se va deschide in link catre ImageShnak unde gasim in dreapta sus "Continue to the image links" pe care apasam (Poza mai jos)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Odata apasat  "Continue to the image links" suntem directionati catre poza noastra sub care este o lista de link-uri. Mergem in dreptul "Forum Code" si copiem scrisul din casuta de pe acelasi rand (clik dreapta -> copy)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Revenim pe forum si in fereastra unde avem comentariul dam clik dreapta -> paste/insert. Vor aparea 2 randuri unu sub altul si un al treilea rand putin mai jos (doua spatii distanta sub cele doua)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Puteti lasa asa sau puteti sterge ultimul rand (cel distantat)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Daca aveti de atasat mai multe poze repetati operatiunea . Daca ati terminat de atasat poze puteti da "Previzualizeaza" sa vedeti cum va aparea postarea dumneavoastra si apoi "Trimite" ca sa finalizati postarea

Acum sa vorbim despre cum punem poze de pe un site, FaceBook, blog sau mai stiu eu de unde.
Dam clik dreapta pe poza care o dorim atasata, selectam "Copiati adresa URL a imaginii". Venim in fereastra de comentariu de pe forum si apasam butonul al 18-lea, si cu clik dreapta ->paste in primul locsor (sub URL inde scrie [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] , apoi apasam insert. Repetam pentru mai multe poze , previzualizam si corectam daca e cazul si apasam trimite pentru finalizare si postare pe forum.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

In speranta ca o sa va fie de ajutor si cu scuzele de rigoare daca v-am plictisit sau am greseli gramaticale sau de ortografie, va doresc sa ne aratati poze frumoase!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

tutorial Re: ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS

Mesaj Scris de istrati constanta Lun 10 Feb 2014, 9:23 am

Doamna Silvia, mulţumesc de îndrumări.Toţi paşii descrişi de tine ,eu i-am urmat.Ba mai mult, după explicatiile citite tot în articolul ,,Ataşarea... mi-am facut şi cont .Am scos 3 poze , le-am pus una după alta-chiar dacă singure şi-au schimbat ordinea- au apărut in forum dar nu s-au deschis .Am văzut şi eu şi d-na Valentina , asta.După cum ştii ,Angelica18 mi-a postat primele pulovere ,apoi din altă adresă a postat rochiţica alba şi un set de mărgeluţe pe care l-am căutat la capitolul ,,bijuterii ,, şi nu-l văd.Am accesat ultima şi penultima pagina de acolo.
Mai am o dilemma.Am cautat acest mesaj în PM in adresa mea şi nu l-am găsit, apoi am cautat în arhiva de mesaje la tine. Eu cănd primesc mesaje pe Yahoo le primesc pe add. ea. Modul de folosire al forumului imi este greoi.Poate poţi să mă îndrumi ,pri n câţiva paşi , cum să accesez forumul.Eu fac asa :

Deschid adresa mea,,artsifantezie ,, vad pagina, la inbox apare sau nu un numar dacă am mess. Dau click pe link ,se deschide pagina şi imi caut numele,în special în josul paginei.Daca vreau să văd bijuterii-şi sunt în alt capitol - sus de tot unde sunt menţionate capitolele dau click pe bijuterii şi aleg de acolo ultimul capitol şi ultima sau penultima pagina.
Aşa am facut aseară şi nu am găsit setul de care ţi-am spus.
Scuză-mă ,am scris un roman !Mulţumiri pentru tot . Ţi-am trimis un mess. pe FB ieri seară.Mi-a fost mai uşor.Spor la tot ce faci!

PS. eu sunt doar Tanţa, mulţumesc
istrati constanta
istrati constanta
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 74
Varsta : 81
Localizare : Barlad
Data de inscriere : 31/01/2012

Sus In jos

tutorial Re: ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS

Mesaj Scris de Admina Lun 10 Feb 2014, 10:07 am

Silvia, problema e ca sunt destule persoane care nu vad de ceva timp, pozele postate pe forum, indiferent de browser-ul folosit. Am presupus ca poate fi problema cu serverul pe care se pun pozele, de aia am incercat sa incarc in alte parti. Eu vad pozele puse de mine si de altii pe forum (au fost dati cand nu le-am vazut pe cele puse de anumite forumiste) si am presupus ca e exact ce am aratat pe pagina trecuta, ca de pe Image Shack nu se vad cele puse cu primul cod din lista.
Ai vazut si tu ca problemele sunt descrise la Dificultati tehnice, pentru ca ai raspuns, doar ca nu stiu ce solutie sa gasim la problema.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

tutorial Re: ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS

Mesaj Scris de istrati constanta Lun 10 Feb 2014, 11:44 am

E sufficient că mi-ai arătat bunăvoinţă.Azi o să vină un tânăr la mine si poate dezleg cu el misterul.Ai văzut pozele puse ieri de Angelica18,care sunt ale mele? Ţi-am amintit în primul  mesaj trimis azi.Astept păreri,fară exagerări.Spor la toate!

Mesaj 2

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Lun 10 Feb 2014, 10:06 pm, editata de 1 ori (Motiv : Unit mesaje succesive)
istrati constanta
istrati constanta
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 74
Varsta : 81
Localizare : Barlad
Data de inscriere : 31/01/2012

Sus In jos

tutorial Re: ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS

Mesaj Scris de cris_io_mat Mar 11 Feb 2014, 8:59 am

Si eu am incercat ieri sa pun cateva poze tot din Image si nu am reusit .Inainte puteam si era destul de usor,dar au facut modificarile de acum parca special sa te incurce Smile si tot nu reusesc sa le pun! scratch
edit:am mai umblat pe ici-colo si am reusit sa pun pozele la caciuli,basti tricotate.Sper doar sa nu fie formatul prea mare(am micsorat de doua ori marimea in image) si sa fie in regula.
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

tutorial Re: ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS

Mesaj Scris de istrati constanta Mar 11 Feb 2014, 9:27 am

cris_in_mat, eu am facut toti pasii inclusiv ,,copy,, apoi revenind la mesaj am accesat iconiţa a 2-a ,de alături ,cea cu cd-ul si acolo se deschide o fereastră cu URL ,dai click apoi ,,paste ,,, apoi ,,insert , , apoi ,,,previzualizare.După asta ,,trimiteti,,.Eu asa am reusit ,combinând două sugestii din capitolul,,Atasarea pozelor.....Baftă!
istrati constanta
istrati constanta
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 74
Varsta : 81
Localizare : Barlad
Data de inscriere : 31/01/2012

Sus In jos

tutorial Re: ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS

Mesaj Scris de cris_io_mat Mar 11 Feb 2014, 10:20 am

Constanta si eu tot asa am reusit..a doua iconita de jos-copy din image pe direct (e un link acolo,la fiecare poza in parte)-paste in insert si apoi previzualizare...acum sper ca nu le vad doar eu rade   hug 
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

tutorial Re: ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS

Mesaj Scris de istrati constanta Mar 11 Feb 2014, 11:49 am

Ce ai postat cris?
istrati constanta
istrati constanta
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 74
Varsta : 81
Localizare : Barlad
Data de inscriere : 31/01/2012

Sus In jos

tutorial Re: ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS

Mesaj Scris de cris_io_mat Mier 12 Feb 2014, 9:35 am

La caciuli tricotate...si se vad! Smile ei...e bine,atunci.
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

tutorial Re: ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS

Mesaj Scris de emilia-elena Mier 12 Feb 2014, 4:22 pm

Bună ziua ..eu dacă intru dupa computer nu pot vedea nici o poză însă pe telefon da și nu pot să îmi dau seama unde e buba
emilia-elena
emilia-elena
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 218
Varsta : 43
Localizare : Lecco
Data de inscriere : 22/07/2012

Sus In jos

tutorial Re: ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 12 Feb 2014, 6:08 pm

imi dau si eu cu parerea, (sunt As la asta  Smile ) Este posibil sa fie nevoie de  upgradarea windows-ului  si/sau a unor programe

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

tutorial Re: ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS

Mesaj Scris de amoni Mier 12 Feb 2014, 11:42 pm

Nu e, Silvi am pus eu azi poze dupa ce m-am uitat ca vitelu vr-o 30 de min cum se pun pozele, e simplu trebui doar sa fii atenta am facut cum spun fetele mai sus.
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

tutorial Re: ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS

Mesaj Scris de gabriela1554 Vin 25 Apr 2014, 4:52 pm

Am o problema. Nu ma mai lasa sa incarc poze pe imageshack. Cum pot incarca pozele?
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

tutorial Re: ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS

Mesaj Scris de fiordaliso Joi 15 Mai 2014, 10:24 pm

Nici eu nu mai pot incarca poze cu imageshack, am folosit optiunea cu o luna gratuita si a expirat, acum vor bani. Nu se pot incarca direct din calculator?
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

tutorial Re: ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS

Mesaj Scris de piciul Vin 16 Mai 2014, 6:32 am

Ba da cu primul icon-ul din a patra casuta de sus, de aici de la mesaje.
Dai "Browse" alegi imaginea din calculator...dai "open" si-ti apare la rubrica "upload new", clik pe ea si apare codul scris la rubrica "IMG Code for forum message board", pe care-l copy/ paste aici, in mesaj
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] si apare poza!  idee
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

tutorial Re: ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS

Mesaj Scris de fiordaliso Vin 16 Mai 2014, 10:17 pm

Multumesc, am reusit!
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

tutorial Re: ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS

Mesaj Scris de cristinap3 Mar 20 Mai 2014, 1:31 am

Buna, poate nu ma uit eu unde trebuie dar la mine primul icon din casuta a 4-a e "Gazduieste o imagine". Daca dau click apare "Tinipick" si mai departe nu stiu ce sa fac Sad
cristinap3
cristinap3
helper
helper

Numarul mesajelor : 10
Localizare : onesti
Data de inscriere : 16/05/2014

Sus In jos

tutorial Re: ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB