Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Hainute crosetate, pentru copii

+66
anc@
bubu85
violeta25
Cristache
CCristinaC
Eva
Anita_Cristal
fizicuta
Iulia40
ral
Mara81
aba
Serban Valentina
valih
carmenush
mnarcisa
lotus nufar
ancush
kitty_1973
Emilia3
aidaalex
lorinaoo1
kittygreeneyed
chocolate
dina_dorina
mihaelavama
Karina33
Maria51
gagaritz
myky7robc
kmn
ivanoiuadela9
andacoman
anasia
Roxanne
petronela2008
teisoara
miclescumirela
daniela raducanescu
geo67
ribana
cretu_veronica22
solmizel
stoy
europolis
LauraFlo
diada
geany
adelina24
robi
claras
olguta
corilex
lovely_janette
danadea
Medi
Marry
emi
denygina
Dodo-pui
cris_27
LYNDA
alimami
MihaelaT
ioana soare
SilviaDumitrescu
70 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 Empty hainutzele fetitzei mele, crosetate de mine

Mesaj Scris de daniela raducanescu Mar 27 Apr 2010, 4:24 pm

asteptand momentul culminant m-am gandit sa-i fac ceva frumos scumpetei mele din burtik. asa ca i-am crosetat doua rochite, doua caciulite si o pereche de botosei. pun doar pozele celor deja fotografiate. celelalte urmeaza.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][img][/img]
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

cealalta rochita si caciulita o voi posta dupa ce o fotografiez.

----------------------

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

----------------

am dat aici linkurile... acum nu stiu cum functioneaza site-ul acesta? nu apar , observ, trimiterile pt imagini.

Edit Ioana Soare: Pentru atasarea pozelor intra la Tehnic. Ai acolo un subiect unde ti se explica pas cu pas cum trebuie sa procedezi. Citeste te rog si Regulamentul forumului, nu este permisa postarea de mesaje succesive in interval mai mic de 24 de ore.


*********************

lovely_janette a scris:Buna
Sunt incepatoare in ale crosetatului,dar imi place foarte mult si sper sa avansez cat mai repede....am facut o rochita pt finuta mea (are 3 luni.)...sper sa va placa......din pacate modelul era fff somnoroasa si nu a stat la poze....
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

exact asa o rochita am facut eu, numai ca alba. am pastrat intru totul instructiunile din video de pe youtube. mi-a iesit super. si i-m atasat, din ghemul ramas, o bonetzica alba. pacat ca nu stiu cum sa postez si eu imaginile. ieri am incercat, iar azi vad ca nici nu mai exista mesajul care l-am pus. nush ce se intampla. sunt putin dezamagita.


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Mier 28 Apr 2010, 2:51 pm, editata de 3 ori (Motiv : unit mesaje(Ioana); fuzionare postari(MihaelaT))
daniela raducanescu
daniela raducanescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 42
Localizare : iasi
Data de inscriere : 29/03/2010

Sus In jos

Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 Empty Re: Hainute crosetate, pentru copii

Mesaj Scris de miclescumirela Mier 28 Apr 2010, 8:19 am

Trebuie sa editezi mesajul si sa scrii tot acolo,sa nu faci dublu past,cauta in regulament si marimea pozelor,cea pe care o cere forumul sa le modifici si o sa reusesti sigur.Sa iti traiasca finuta kiss
miclescumirela
miclescumirela
helper
helper

Numarul mesajelor : 72
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 Empty Re: Hainute crosetate, pentru copii

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 28 Apr 2010, 8:26 am

daniela raducanescu mesajele postate ieri sunt mai sus de asta posta azi numai ca sunt unite de moderator, iar pozele nu ai reusit sa le pui. Intra [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]si vezi ce si cum cu acest forum si [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] pentru a vedea cum se ataseaza pozele

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 Empty rochitza roz cu mov pentru fetitze pana la un an

Mesaj Scris de daniela raducanescu Mier 28 Apr 2010, 9:03 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


-------

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

edit Ioana Soare: Cieste regulamentul forumului si subiectul "Atasarea pozelor.Tutorial pas cu pas" aflat la tehnic.


*******************

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us



*******************

Te rog sa citesti si punctul 6 din REGULAMENT!


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Mier 28 Apr 2010, 2:40 pm, editata de 3 ori (Motiv : unit mesaje, transformat link in poze(Ioana) ; fuzionat postari(Mihaela))
daniela raducanescu
daniela raducanescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 42
Localizare : iasi
Data de inscriere : 29/03/2010

Sus In jos

Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 Empty Re: Hainute crosetate, pentru copii

Mesaj Scris de danadea Mier 28 Apr 2010, 10:13 am

Daniela, super faine Flowers Flowers ; vreau si eu modelul de la caciulita; rochita pentru ce varsta este? poti sa pui si dimensiunile (acum ma muncesc si eu cu un sarafan pentru o fetita de 2 anisori)
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 Empty Re: Hainute crosetate, pentru copii

Mesaj Scris de adelina24 Mier 28 Apr 2010, 10:16 am

Caciulita si botoseii , sunt mortale , daniela !
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 Empty Re: Hainute crosetate, pentru copii

Mesaj Scris de daniela raducanescu Mier 28 Apr 2010, 10:55 am

danadea a scris:Daniela, super faine Flowers Flowers ; vreau si eu modelul de la caciulita; rochita pentru ce varsta este? poti sa pui si dimensiunile (acum ma muncesc si eu cu un sarafan pentru o fetita de 2 anisori)

rochitza mea e din doua bucati - fatacusuta cu spatele, dar tiparul lor e identic. se poate lucra, cred, si dintr-o bucata, dar eu am preferat sa fac din doua. am inceput rochita de sus, cu 48 de ochi crosetati in lantz. se lucra numai cu picioruse mari. la primele 2 randuri am crosetat picioruse mari pe cei 48 de ochi lantisor. incepand cu al 3-lea rand , la fiecare al 4-lea picior am dublat (in acelasi ochi am facut 2 picioruse). la al 4 am mers ca atare. la al 5-lea la fel ca la am 3-lea. al 6-lea l-am crosetat ca atare. APOI: al 7-lea, am lasat pe capetele celui de-al 6-lea rand cate 20 picioruse/ochi, cum vrei sa le zici, lucrand mijlocul, in jos 16 randuri. pe parcursul astora 16 am inmultit ochii dupa cum urmeaza: rand 1 - l-am crosetat ca atare =aprox. 38-40; rand 2-tot ca atare; rand 3- am adaugat 3 picioruse in plus, simetric, in 3 locuri (in prealabil am numarat ochiurile/piciorusele si am impartit la 4 ca sa vad dupa cati ochi trebuie sa mai daug cate unul); rand 4 - ca atare; rand 5 - m mai adaugat 4 ochi (am numarat si am impartit la 5, ca sa aflu dupa cate picioruse tre sa bag simetric cele 4 picioruse); rand 6 - ca atare; rand 7 - am mai adaugat 4 picioruse; rand 8 - ca atare; rand 9 - m mai adaugat 5 picioruse; radn 10 - ca atare; rand 11- inca 5 adaugate; rand 12, 13, 14, 15, 16 ca atare.
poti adauga cate picioruse vrei pe parcurs, asa va iesi mai involanata.
am cusut apoi cele 2 segmente, fata si spate, identice, si cu croseta am lucrat marginile cu mov, ca sa dau contur. aici poti face dupa propria imaginatie. pe fata, am pus in talie pamblicutza mov, deasupra am crosetat separat 3 floricele cu miez roz si margini mov, cu margica alba sidefata in mijloc. le-am cusut pe rochitza. pe poala am mai pus inca una, sa fie mai trendy.

cam asta a fost.
ma gandesc ca pt tine tre sa masori nitel umerii fetitzei ca sa vezi cati cm ai. eu la 48 ochi de start am cca. 21cm. faci prin regula 3 simpla: dc la 48 ochi.................. 21cm
x ochi .......... 35cm (de ex.),
deci x=48*35/21
x= 80 ochi de start

cam asa lucru eu.

spor


kiss

*******************

la caciulitza o sa pozez in detaliu fiecare parte, ca sa vezi cam cum am facut. acolo am folosit mai multe tipuri de ochiuri. imi doresc sa poti vedea si sa-ti dai seama cum ar trebui facut.
eu m-am uitat un piculetz pe youtube la cateva video cu fel de fel de tehnici de lucru, si apoi am luat-o si eu razna. nu sunt profesionista, doar o banala incepatoare. n-am mai pus mana pe croseta de 15-20 ani. abia acu m-a palit talentul. si am incercat si eu.


*******************


MihaelaT: Te rog sa citesti punctul 6 din REGULAMENT, altfel vei primi avertisment!


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Mier 28 Apr 2010, 2:45 pm, editata de 1 ori (Motiv : fuzionare postari)
daniela raducanescu
daniela raducanescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 42
Localizare : iasi
Data de inscriere : 29/03/2010

Sus In jos

Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 Empty Re: Hainute crosetate, pentru copii

Mesaj Scris de ioana soare Mier 28 Apr 2010, 11:11 am

Daniela te rog nu mai deschide subiecte noi daca ele deja exista.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 Empty Re: Hainute crosetate, pentru copii

Mesaj Scris de teisoara Mier 28 Apr 2010, 11:30 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Imi pare rau ca nu am si posesoarea,pt.fii-mea e mare.,Elucrat pe comanda.Sper sa va placa.Comentarii? pupi


Ultima editare efectuata de catre teisoara in Mier 28 Apr 2010, 11:37 am, editata de 2 ori (Motiv : neatentie)
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 Empty Re: Hainute crosetate, pentru copii

Mesaj Scris de adelina24 Mier 28 Apr 2010, 11:34 am

Foarte frumos teea !
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 Empty Re: Hainute crosetate, pentru copii

Mesaj Scris de ioana soare Mier 28 Apr 2010, 11:58 am

E foarte foarte frumos Teisoara! Foarte vesel, cu siguranta fetita pentru care l-ai lucrat va fi incantata! Flowers
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 Empty Re: Hainute crosetate, pentru copii

Mesaj Scris de ribana Mier 28 Apr 2010, 12:02 pm

Lucrezi frumos, Daniela!
Culorile sunt calde si vesele.
love
ribana
ribana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 74
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 Empty Re: Hainute crosetate, pentru copii

Mesaj Scris de daniela raducanescu Mier 28 Apr 2010, 12:08 pm

danadea a scris:Daniela, super faine Flowers Flowers ; vreau si eu modelul de la caciulita; rochita pentru ce varsta este? poti sa pui si dimensiunile (acum ma muncesc si eu cu un sarafan pentru o fetita de 2 anisori)

uite imaginile mai in detaliu ale caciulitzei:
in spate:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us
pe o parte:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us
in fatza:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us
in crestet:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us

**************

daniela raducanescu a scris:
lovely_janette a scris:Buna
Sunt incepatoare in ale crosetatului,dar imi place foarte mult si sper sa avansez cat mai repede....am facut o rochita pt finuta mea (are 3 luni.)...sper sa va placa......din pacate modelul era fff somnoroasa si nu a stat la poze....
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

exact asa o rochita am facut eu, numai ca alba. am pastrat intru totul instructiunile din video de pe youtube. mi-a iesit super. si i-m atasat, din ghemul ramas, o bonetzica alba. pacat ca nu stiu cum sa postez si eu imaginile. ieri am incercat, iar azi vad ca nici nu mai exista mesajul care l-am pus. nush ce se intampla. sunt putin dezamagita.

asta este cea facuta de mine:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us
la butoni, in fata:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us
la care am facut si bonetzica:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us
la ceafa:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us
inauntru, ca volum imi incape pumnul lejer:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us
pe o parte:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us
floricelele:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us
ceafa mai de aproape:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us
bordura din spate:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us

**************

PUNCTUL 6 - REGULAMENT!


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Mier 28 Apr 2010, 2:48 pm, editata de 1 ori (Motiv : fuzionare postari)
daniela raducanescu
daniela raducanescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 42
Localizare : iasi
Data de inscriere : 29/03/2010

Sus In jos

Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 Empty Re: Hainute crosetate, pentru copii

Mesaj Scris de danadea Mier 28 Apr 2010, 12:22 pm

Daniela, multumesc; sunt frumoase toate
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 Empty Re: Hainute crosetate, pentru copii

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 28 Apr 2010, 2:55 pm

Daniela, sunt tare frumoase.
Aaaaa, nu uita de REGULAMENT!
Teisoara, e super, super boleroul. aplauze

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 Empty Re: Hainute crosetate, pentru copii

Mesaj Scris de petronela2008 Lun 03 Mai 2010, 7:07 pm

Daniela,sunt superbe si rochita si palariuta!
petronela2008
petronela2008
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 47
Varsta : 48
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 Empty Re: Hainute crosetate, pentru copii

Mesaj Scris de alimami Joi 06 Mai 2010, 10:55 am

Am facut si eu un tricou pt fetitza mea.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us
alimami
alimami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 20/12/2009

Sus In jos

Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 Empty Re: Hainute crosetate, pentru copii

Mesaj Scris de Roxanne Mar 25 Mai 2010, 6:30 pm

Am vazut o multime de creatii frumoase pe aici, ma intreb daca ma puteti ajuta sa ii crosetez fetitei mele o rochita de vara cu bretele. Am cumparat deja bumbacel (subtire) in 2 culori, dar nu am idee cum sa o fac. Stiu doar ca vreau sa aiba bretele si sa fie usor de imbracat bibe
Fetita mea are acum aproape 4 luni, dar e voinicuta, deci mi-ar trebui ca masura 6-9 luni.
V-as ramine recunoscatoare daca m-ati putea ajuta cu tipar/diagrama, poze si orice alte sfaturi utile.
O zi minunata multumesc
Roxanne
Roxanne
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 154
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/12/2009

Sus In jos

Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 Empty Re: Hainute crosetate, pentru copii

Mesaj Scris de stoy Mier 26 Mai 2010, 11:01 am

Roxanne - Uite o adresa pe care am gasit-o si eu pe acest forum, unde ai multe modele de rochite crosetate. Ele sunt in ruseste dar diagramele sunt usor de descifrat. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] , sper sa-ti fie de folos.


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Mier 26 Mai 2010, 8:12 pm, editata de 1 ori (Motiv : separat link de restul cuvintelor)
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 Empty Re: Hainute crosetate, pentru copii

Mesaj Scris de Roxanne Mier 26 Mai 2010, 7:36 pm

Multumesc frumos Stoy, o sa rafoiesc pozele trimise, sper sa ma pot inspira love
Roxanne
Roxanne
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 154
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/12/2009

Sus In jos

Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 Empty Re: Hainute crosetate, pentru copii

Mesaj Scris de stoy Mier 26 Mai 2010, 8:02 pm

Cu multa placere si vezi ca in dreapta mai sunt la galerii corelate alti utilizatori cu alte reviste cu tot felul de minunatii tricotate si crosetate.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 Empty Re: Hainute crosetate, pentru copii

Mesaj Scris de anasia Joi 27 Mai 2010, 10:00 am

stoy, sunt superbe hainutele kiss
anasia
anasia
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 554
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 Empty Re: Hainute crosetate, pentru copii

Mesaj Scris de andacoman Dum 06 Iun 2010, 9:42 am

bine v-am regasit.. de mult nu am mai postat nimic pe aici dar v-am citit si urmarit sa nu pierd nimic.
revin si eu cu ceva nou pentru mine: un bolero crosetat pentru o fetita ce se va naste in august, dar boleroul e pentru cand va avea 4-6 luni..
sper sa va placa

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Dum 06 Iun 2010, 3:12 pm, editata de 1 ori (Motiv : inlocuit poze prea mari)
andacoman
andacoman
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 Empty Re: Hainute crosetate, pentru copii

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Dum 06 Iun 2010, 12:49 pm

Doamne ce superb este kiss vreau si eu o diagrama ceva daca ai Anda , te rrooooggggg , nepotica mea se va naste pe la jum lunii iulie si vreau sa ii fac ceva deosebit . Multumesc. pupi
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 Empty Re: Hainute crosetate, pentru copii

Mesaj Scris de stoy Dum 06 Iun 2010, 8:23 pm

Super frumos.Sa-i dea Dumnezeu sanatate bebelusului si mamicii.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Hainute crosetate, pentru copii - Pagina 4 Empty Re: Hainute crosetate, pentru copii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB