Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

+127
draganescu_simona2000
gabi-27
cata13lina
bubu85
crysty_45
Onna
ciucamona
dienutzababy
smihaelaviorica
Marry
ady_kat
adelina24
cld
sabinatudor73
danutac
carmen.anca
ivanoiuadela9
endo
corina78
lushca
firicel
tuki_cocu
gagaritz
Dragan mIOARA
tocaci edina
lotus nufar
Fraise
lovely_janette
anamariacris
gabi67
ladybird
aisha
solmizel
Nicoleta Irimescu
ribana
manus marioara
valih
Klaudiadenisa
Serban Valentina
valentina_32
lillyka
carina1
florina_1979_2007
mnarcisa
claras
Medi
Uca
cris_27
lorexa1987
myky7robc
anc@
hanna.
Mihaela 2010
Dionisia
dianavieru
Julie
scami
violeta25
monamoceanu
loredanacioby
romaya
silvia15121976
mihainiko
kuamy
diana_on
corilex
Iulia40
europolis
zylv
ileana cosanzeana
angells
dani_dani604
geany
teisoara
came_lia
bubu mic
andacoman
marlen372001
dandana
LYNDA
anca costan
iuliana72
alimami
sarahmihaela
DANIELA.I
ginab
Karina33
emi
Armeana
danadea
Dodo-pui
nicoletabaicu
geany20062006
elutzika
rucsy
marami
Dariaa
kittygreeneyed
ANCUTA
aidaalex
diana_roxana
maria_covacef
dina_dorina
cami26
Anna Succubus
Agatha
Giobsy
chrissart
fir.de.iarba
livia1981
Ana Maria
ionela stefan
ancabarbu
ioana soare
SilviaDumitrescu
Lali
Ania
adar
diada
Admina
Cristale
lorinaoo1
MihaelaT
viorica
Eva
cris69
little_light
131 participanți

Pagina 14 din 24 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19 ... 24  Urmatorul

In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de dandana Mier 17 Mar 2010, 5:48 pm

eu m-am lamurit! e mai secret decat la serviciile secrete dar eu nu ma las!

dar cred ca merge si cu ata de buna calitate de bumbac
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de ribana Mier 17 Mar 2010, 6:10 pm

Nicoleta, multumesc pentru ajutor. Sunt si foarte frumosi si interesanti.

Oya lace e aceeasi cu punctul Vaslsesiano link
ribana
ribana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 74
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de iuliana72 Mier 17 Mar 2010, 6:22 pm

nu este acelasi la oya se da de doua ori dupa ac cand la punctul ala doar o data,fetelor nici eu nu ma las sa stiti cata ata am pierdut tot incercand dar nu ma las.promit ,trebuie sa fac floricelele alea
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Medi Mier 17 Mar 2010, 7:04 pm

dandana, m-a pasionat si pe mine subiectul "flori turcesti" prin iarna, cand habar n-aveam de crosetat, doar cascam ochii; vezi ca pe primul link postat catre albumele lui gulin, in primul album e o pagina in care explica cum se fac (negru cu verde). Cand nu fac borduri prinse de un material, incep petalele pe un lat de guta (cred ca e la fel cu cea de undita), se prind de guta asta si la fiecare capat de rand, iar la ultimul rand al petalei strang latul si se prind de el la fiecare pas. Daca se fac mai multe petale pe aceeasi ata si se aranjeaza guta la sfarsit, sunt deja cumva montate, apoi doar intaresc la mijloc... Lucreaza si cu croseta, nu numai cu acul. (Ma intreb daca s-a inteles ceva din "explicatie")
Astea le citisem pe blogul unei rusoaice, dar, din pacate, nu mai stiu sa-l gasesc...
Am mai citit ca varianta greaca pentru "oya" este "bebilla"De asemenea
"OYA (...)It's the name of a flower in Turkey. The flowers on the fabrics are made with thread and needle. There is also "oya" work made with crochet and colored threads" informatie de pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sau joaca-te pe site-urile astea...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Medi
Medi
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 345
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de ribana Mier 17 Mar 2010, 8:20 pm

Medi multumesc pentru lumea in care-ai trimis.

De dantela asta cu acul nici nu aveam habar.mirat2
De cand va cunosc, mereu invat cate ceva.

Cand voi avea timp incerc sa invat si eu. Am sa va cer ajutorul. Am si niste ata de naylon ( a fost o vreme cand lucram frivolite si de atunci o am).
ribana
ribana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 74
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de aisha Mier 17 Mar 2010, 8:31 pm

Mihaela, multumesc inca o data pt raspuns.

Vreau sa stiu si daca lucrul ar trebui spalat si blocat inainte de asamblare, la fel ca la tricotaje. Firul meu e 100% bumbac.
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de ribana Mier 17 Mar 2010, 9:16 pm

Medi a scris:... vezi ca pe primul link postat catre albumele lui gulin, in primul album e o pagina in care explica cum se fac (negru cu verde).

Medi, nu stiu care-i link-ul de care vorbesti zid Ai putea sa-l scrii aici? pupi Si eu vreau sa vad cum se lucreaza.
ribana
ribana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 74
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de iuliana72 Joi 18 Mar 2010, 6:38 am

ce vezi tu modelul acela este bordura care se face usor dar florile au un altfel de lucru.eu nu stiu sa scad si sa cresc cand vreau sa fac un romb.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ribana poti saimi rati si mie cum este ata ta de nailon? am si eu ceva dar nu unt igura daca este aia.a mea este pe con de plastic
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Medi Joi 18 Mar 2010, 9:37 am

ribana, merci de aprecieri! pupi
iuliana72, nu cumva rombul este un patrat "rotit"?(m-am uitat de aproape la niste poze - ex. 68 din albumul ala, la frunzulitele mici si asa pare...)
mai caut...
Medi
Medi
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 345
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de dandana Joi 18 Mar 2010, 10:22 am

ata de nailon este pt conturul florilor? totusi, trebuie sa fie si o alta cale pt ca turcoaicele alea de acum 100 de ani nu aveau ata de nailon

pana una alta, am gasit si vanzatoare de produse in aceasta tehnica
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
iar asta pare chiar sa fie cea din albumul lui gulin
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

iar aici o schema
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
eu nu prea inteleg dar poate voi...


ribana, frivolite e tot aia cu tatting? cand iuliana a spus de dantela cu ac eu am gasit tatting, uau, o minune si aia
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de ladybird Joi 18 Mar 2010, 10:45 am

Aici in albumul meu aveti cam ce am strans eu de pe net despre fivolite si tatting.,
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Am cumparat de la Kaufland si ace din acelea lungi speciale si bobine cu care se lucreaza.Am incercat cate ceva si a iesit dar trebuie perseverenta sa iasa frumos.Cu fire groase merge usor dar cu cele subtiri e mai greu dar iese mai frumos.
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de iuliana72 Joi 18 Mar 2010, 10:55 am

toate sunt frumoase.cica turcoaicele isi fac singura ata din fluturi dematase si le vopsesc tot ele.de aceea culorile sunt atat de vii.a inceput sa ma doara capul de atata cautat.este carte de cumparat de ebay dar este scumpa rau.
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de dandana Joi 18 Mar 2010, 11:26 am

Merci Merci ladybird

exista la kaufland ace asa mari? bobinele sunt acele shutle? Shocked
eu ma pregateam sa rog pe cineva din strainatate
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de ladybird Joi 18 Mar 2010, 11:38 am

Da si eu am incercat sa comand din strainatate dar acum doua saptamani am fost la Kaufland 2 Baia Mare, este mai recent si acolo asa mai retras era un stand cu ace si tot felul de lucruri pentru lucru de mana. Am luat la purecat standul si am gasit acele shutle. Diseara cand ajung acasa le fac poza. Si ace din acelea lungi lungi pentru needle tatting tot de acolo am luat si multe alte mici chestii pe care nu le-am mai vazut pe la magazinele de mercerie: ace speciale pentru tras elasticul, ac special pentru desfacere tivuri , am lasat o gramada de bani acolo pe aceste maruntisuri.
PS La celalalt magazin kaufland din Baia Mare nu exista acest stand.


Ultima editare efectuata de catre ladybird in Joi 18 Mar 2010, 11:39 am, editata de 1 ori (Motiv : PS)
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de dandana Joi 18 Mar 2010, 11:55 am

aha, trebuie sa iau la rand kauflandurile din bucuresti

cam care sunt preturile?

daca la o adica, esti dispusa la o posta ramburs? nu-i nicio graba, mai intai caut eu
multumesc
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de ladybird Joi 18 Mar 2010, 12:10 pm

Uite cum facem.Din pacate de azi nu pot sa ajung la magazin iar de maine pana luni sunt la tara.Saptamana viitoare Luni merg la magazin, fac poze notez preturi si marca , pun poze pe site si vedem cum facem mai departe.
Daca nu gasesti. E OK?
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de ribana Joi 18 Mar 2010, 12:19 pm

Iuliana si ata mea este pe un mosor de plastic. Am sa-i fac o poza sa ti-l arat. Bobina cred ca are cam 10-12 cm lungine si diametru de 4-5 cm.

Dandana dupa cat am vazut in albumul lui Ladybird pot sa-ti spun ca este ca acelasi aproape acelasi lucru. Acolo vad ca se lucreaza si cu niste ace speciale dar si cu naveta asa cum am invatat eu [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Naveta vazuta pe net este mult mai buna ca are si un ac de croseta. Naveta mea era facuta manual si nu avea croseta incat lucrai mai greu.

Lucrul acela cu ac special este nou pentru mine. Merita sa incerci (daca nu te apuca dorul de cap)!
(Am comandat niste ace pentru o broderie cu late dar n-am avut timp sa fac ceva in acest sens. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] M-a apucat dorul de cap ca nu reuseam sa lucrez cum trebuie.)

Ladybird la ce raion din Kaufland se gasesc acele ace si ata pentru lucru?
ribana
ribana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 74
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de dandana Joi 18 Mar 2010, 12:38 pm

rade ladybird, eu intrebam orientativ de preturi, dar daca tu oferi servicii complete..... Merci
am gasit un coleg care face cumparaturi la kaufland si voiam sa-i dau bani ca poate sunt scumpe, la carrefour merceria e incredibil de scumpa

ribana, eu trebuie sa fac ceva pt ca altfel ma dau astia afara de cat de mult timp petrec pe net cu cautarile rade
m-au imbolnavit florile alea, apoi am gasit tatting
la gradi cos animalute de lana
nu stiu ce mai urmeaza!
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Medi Joi 18 Mar 2010, 12:42 pm

Asta o fi vreo schema la florile voastre? cica e dintr-un catalog de "igne oyalari"... ce-o fi si aia...
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
Medi
Medi
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 345
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de ladybird Joi 18 Mar 2010, 1:21 pm

Ribana : este langa standul cu ciorapi si lenjerie.
dandana: cam toate sunt de la 10 lei in sus.
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de iuliana72 Joi 18 Mar 2010, 1:29 pm

da cam asta este .un nene japonez a tradus cartea asta dar ...mai mult de atat nu a aratat.
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de ribana Joi 18 Mar 2010, 1:29 pm

Multumesc Ladybird! Voi incerca sa vad daca se gaseste si la Kaufland-ul nostru. Merci
ribana
ribana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 74
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de ladybird Joi 18 Mar 2010, 1:43 pm

Ia uitati cum ies florile cusute.Atat am apucat sa fac aseara.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Joi 18 Mar 2010, 1:48 pm, editata de 1 ori (Motiv : editare link)
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 18 Mar 2010, 1:52 pm

Ladybird, intra, te rog, la Tehnic sa vezi cum se ataseaza pozele. Ce ai pus tu, e mult prea mare poza s-o atasez si va rog sa postati creatiile unde le este locul.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de ladybird Joi 18 Mar 2010, 1:55 pm

Scuze am incercat sa editez de nu mi-a iesit.Eram in paralel si la cum se pun pozele. O sa reusesc eu. Inca o data scuze.
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 14 din 24 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19 ... 24  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB