Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

+91
Buburuza
silva115
fizicuta
mnarcisa
maravela lucia florina
macanetu
claudine
katy51
AcidoR
piciul
Andreea1578
SilviaDumitrescu
misulet
AMEE
Nitsui
georgeta.prnic
iuli.b
ionela stefan
Galushca
manuela29
MagdaMarin
audur
innicia
symos
diblaru maria
mirelacirlan
lavlav
marabr
danadea
crina68
Comoara casei
rigo
dayanna
loredanaursachi
valih
Zana Mica
cicamica
firicel
foxykiss
veniciuc nicoleta
cory74
T_mihaela
lennny
ro_crisa
Kristina
myky7robc
Serban Valentina
cocav
florymarry
NEAGU LAURA
Eva
Raresuca
ligia27
Princess
milena
snoopy
diada
geany
angells
madalina78
andacoman
Lumi
danutac
adina270898
24elena
rucsy
LYNDA
silvia adriana
adrina
MihaelaTM
Noemi
Dionisia
Mandana
teisoara
marlen372001
irish05
maximlidia
Giobsy
aisha
maria_covacef
julix_2007
DANIELA.I
adar
dina_dorina
alinutza80
Ana Maria
dandana
Lia33
ioana soare
Admina
tiaoconnor
95 participanți

Pagina 7 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de danadea Mier 02 Feb 2011, 4:32 pm

Foxykiss, ultima data cand am fost la merceriile de la noi, era plin de alpin. Daca te intereseaza, imi spui ce culori doresti si pot sa-ti trimit.
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de marabr Vin 04 Feb 2011, 10:17 am

vreau sa cumpar niste matase laminata pentru crosetat bijuterii, dar nu am gasit deloc.vreau argintie si aurie.cu google nu am reusit.de fapt, nici nu prea stiu cum arata, ca nu am vazut pana acum.aveti ceva idei?
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de ioana soare Vin 04 Feb 2011, 12:22 pm

Te referi cumva la firul de otel invelit in matase? Eu am asa ceva de la Habu textiles - silk stainless steel. E modelabil, dar nu ca sarma, si fff subtire. L-am luat tot pentru bijuterii, dar inca nu am apucat sa-l folosesc. Doar am facut cateva teste cu el.
L-am luat de la un magazin din Anglia, la noi nu am vazut asa ceva.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de marabr Vin 04 Feb 2011, 12:30 pm

nu stiu daca e otel invelit in matase, ca nu am vazut cum arata, doar am vazut la mai multe fete bijuterii confectionate cu asa ceva. de aproape nu am idee cum arata. oricum credeam ca firul e mai gros decat sarma pe care o crosetez, adica mai gros de 0,25-0,4 mm. credeam ca se comercializeaza si la noi, doar ca nu stiu eu unde sa caut.
ioana, multumesc mult! pupi hug
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de ioana soare Vin 04 Feb 2011, 1:18 pm

De ce n-ai intrabat ieri de firul asta? wink
Uite-l in poza aici link , si pt a-ti face idee cum arata lucrat, am gasit aici , aici si mai sunt pe acolo si alte proiecte lucrate cu acelasi fir, dar cred ca trebuie sa ai cont pe ravelry ca sa vezi pozele.

Am comparat asa din ochi si pare cam la fel de gros ca sarma de 0.3mm, pana in 0.4mm.

ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de lavlav Dum 20 Feb 2011, 3:38 pm

buna tuturor,
am o fusta inceputa dintr-un fir angelica bej-crem, caut inebunita culoare asta de 3 saptamani si nu o gasesc...sunt atat de disperata ca am cautat peste tot, la toate merceriile pe care le cunosc si nu am gasit. va rog daca ma puteti ajuta cu o informatie, daca aveti pe acasa si va prisoseste sau daca stiti unde as mai putea incerca sa caut.
eu mai am nevoie de 5 ghemute de 50 de g.
e prima fusta pe care o crosetez si sunt tare mandra de ea, tare mult mi-as dori sa ma bucur cu realizarea mea...si sunt atat de trista ca nu o pot tremina Sad
as putea atasa si o poza ca sa va dati seama mai bine de culoare, insa nu stiu exact cum sa atasez...











[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
lavlav
lavlav
helper
helper

Numarul mesajelor : 25
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/01/2011

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de Vizitato Dum 20 Feb 2011, 3:43 pm

Cel mai simplu este sa discuti prin telefon cu fabrica de la Talmaciu.
Pe orice eticheta scrie nr de telefon.
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de lavlav Dum 20 Feb 2011, 3:46 pm

Crina68 a scris:Cel mai simplu este sa discuti prin telefon cu fabrica de la Talmaciu.
Ma gandeam si la varianta asta, insa ce este cel mai dificil e ca nu au un cod de culoare, eu cel putin nu am vazut asa ceva pe eticheta! cred ca numai romanii pot face asa ceva...offff. voi incerca sa caut pe net un nr de telefon, ceva...sti cumva un site al lor sau date de contact?

multumesc de raspuns!
lavlav
lavlav
helper
helper

Numarul mesajelor : 25
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/01/2011

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de Serban Valentina Dum 20 Feb 2011, 3:52 pm

[b]Da am scris eu adresa la In fire sa ne laudam.
Ti-am trimis si un PM.
N-am stiut unde sa scriu adresa lor.
De aceea am scris-o acolo.


Ai dreptate numai la romani se poate intimpla sa nu aiba un site de prezentare.
Si eu am avut probleme cu nuantele.....
Pacat ,ca au fire de buna calitate....
SC Romanofir Sa
Pta Textilistilor nr.17


Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de mirelacirlan Dum 20 Feb 2011, 9:15 pm

Buna tuturor,

am descoperit recent un depozit de fire de tricotat pe Str. Radu de la Afumati nr.26 . Depozitul este situat intr-o casa gri cu poarta si interfon. Sunt doua incaperi pline ochi de diverse fire, preturi super bune ( zic eu ), singurul dezavantaj este ca trebuie cumparat la pachet si nu bucata. ( un pachet care 500 gr. preturi intre 15 ron si 35 per pachet)


mirelacirlan
mirelacirlan
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de diblaru maria Mar 22 Feb 2011, 6:41 pm

Te rog mai multe detlii despre adresa cu depozitul daca se poate .
diblaru maria
diblaru maria
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 157
Localizare : crevedia
Data de inscriere : 03/10/2010

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de symos Mar 22 Feb 2011, 7:21 pm

paimie mi se par super preturile, multumim de informatie
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de crina68 Mar 01 Mar 2011, 12:20 pm

Da ,multumim!!!!Mai multe detalii,rugam frumos!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de diblaru maria Sam 12 Mar 2011, 2:07 pm

Nu stiu daca, va spun ceva nou , dar am gasit o persoana care comercializeaza mai multe pe net , printre care si fire de tricotat, persoana se numesrte Dascalasu Cristina , o cautati pe google si vedeti daca sunt tentante ofertele ei , eu am comandat ceva de la ea astept sa vina comanda.
diblaru maria
diblaru maria
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 157
Localizare : crevedia
Data de inscriere : 03/10/2010

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de crina68 Sam 12 Mar 2011, 2:10 pm

Smile
chiar si pe forumul acesta le comercializeaza!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de diblaru maria Sam 12 Mar 2011, 2:24 pm

imi pare rau nu am stiut , eu activez de putin timp pe forum.
diblaru maria
diblaru maria
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 157
Localizare : crevedia
Data de inscriere : 03/10/2010

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de crina68 Sam 12 Mar 2011, 2:25 pm

No problem.In caz ca doresti sa cumperi, bati frumos la cautare:Vanzare fire Si gasesti acolo o sumedenie!!! wink

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de innicia Lun 14 Mar 2011, 10:50 pm

Buna seara, fetelor voi stiati ca merceria Andreaua nu mai exista pe Selari pe colt? Aveti idee unde s-a mutat?Vreau sa-mi fac un poncho de primavara din mohair, stiti cum se comporta la purtat?merci pt raspunsuri....
innicia
innicia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 38
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 12/12/2010

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de audur Joi 28 Apr 2011, 5:57 pm

Salut!

V-am citit si eu, si m-ar interesa daca stiti cumva de unde pot lua fire Yarn Art. Se vindeau la un moment dat pe 7 pitici, dar am sunat azi si mi-au zis ca nu mai vand cam de 1 an.
Imi plac mult firele lor, le-am trimis si mail, dar nu mi-au raspuns.

Multumesc!

audur
audur
helper
helper

Numarul mesajelor : 15
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/03/2011

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 28 Apr 2011, 6:42 pm

Audur Poti sa pui adresa blogului personal la semnatura doar daca atasezi bannerul acestui forum la tine pe blog. Avantajul trebuie sa fie reciproc, nu?
Adrese si tipuri de bannere gasesti [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de manuela29 Joi 28 Apr 2011, 6:43 pm

Bine ai venit printre noi Audur!Mi-au placut foarte mult paturicile lucrate de tine.Felicitari!
manuela29
manuela29
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 168
Varsta : 56
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de audur Joi 28 Apr 2011, 11:45 pm

Magda, multumesc ca mi-ai zis si multumesc ca n-ai sters din mesaj blogul.
Da, o sa pun un banner la mine pe blog, numai sa-mi dau seama cum. Blogul l-am facut acum 3 zile si inca nu m-am lamurit pe deplin cum sa-i fac design-ul.
Vad maine ce reusesc.

Manuela, multumesc frumos! Smile
audur
audur
helper
helper

Numarul mesajelor : 15
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/03/2011

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 29 Apr 2011, 6:50 am

Audur Citeste subiectul[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] acolo intrebi despre neclaritatile pe care le ai cu blogul tau.
Te ajut cu mare placere sa-ti pui bannerele pe blog

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de audur Vin 29 Apr 2011, 8:12 am

Magda, help, pls!!
Ma chinui de 20 min sa pun banner-ul, si imi arata doar linkul, nu se pune frumos poza.
L-am pus la "site-uri pe care le urmaresc", efectiv nu stiu cum sa fac sa apara ca banner.

audur
audur
helper
helper

Numarul mesajelor : 15
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/03/2011

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 29 Apr 2011, 8:22 am

Da-mi pe PM adresa ta de mail si iti trimit un file cu etapele insotite de poze.
Si nu la site-uri trebuie pus.

Vezi ca [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] am pus eu etapele dar fara poze.


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Vin 29 Apr 2011, 8:27 am, editata de 1 ori (Motiv : Adaugat indicatii.)

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 7 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB