Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre rochii - cap.2 - Pagina 12 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre rochii - cap.2 - Pagina 12 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre rochii - cap.2 - Pagina 12 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatiile noastre rochii - cap.2 - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre rochii - cap.2 - Pagina 12 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatiile noastre rochii - cap.2 - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre rochii - cap.2 - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre rochii - cap.2 - Pagina 12 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre rochii - cap.2 - Pagina 12 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatiile noastre rochii - cap.2 - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noastre rochii - cap.2 - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatiile noastre rochii - cap.2 - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatiile noastre rochii - cap.2 - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Creatiile noastre rochii - cap.2 - Pagina 12 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Creatiile noastre rochii - cap.2 - Pagina 12 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Creatiile noastre rochii - cap.2 - Pagina 12 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Creatiile noastre rochii - cap.2 - Pagina 12 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Creatiile noastre rochii - cap.2 - Pagina 12 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Creatiile noastre rochii - cap.2 - Pagina 12 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Creatiile noastre rochii - cap.2 - Pagina 12 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Creatiile noastre rochii - cap.2

+30
Usagy
adar
Kristina
olympia
Adriana13
rocsana
ciresicca
DANIELA.I
duchess
andrusca
iulyamaria
vilcris
zylv
andreeaX
Dionisia
Eva
RalucaS
gabi1795
diana_roxana
geany
Clio_Ela
tomari
Admina
aisha
Camy
ariana
MihaelaT
postoleirina
ioana soare
diada
34 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Creatiile noastre rochii - cap.2 - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap.2

Mesaj Scris de RalucaS Joi 13 Aug 2009, 10:20 am

diana_roxana a scris:Raluca, e superba rochita. Chiar mi-a ramas si mie gandul la ea atunci cand am cumparat burda dar am tot amanat sa o cos. In revista erau doua variante din care numai una imi placea cum arata si m-am gandit ca daca nu folosesc exact materialul recomandat de ei sigur nu va arata grozav. Tu ai respectat indicatiile lor?

Multumesc fetelor!
Diana, nu cred ca am respectat nimic Smile ce indicatii pretioase aveau? Acum ca ma gandesdc, cred ca fermoarul era de fapt intr-o parte dar l-am pus la spate ca am taiat din greseala partea din spate jos pe mijloc, ca asa fac eu treburile, ma grabesc sa iasa repede si fac tot felul de prostii de trebuie sa innadesc cumva si sa repar Smile. Materialul este intr-adevar bun, e un bumbac usor satinat, grosut. Dar cealalta rochie de care spuneam e facuta dintr-un bumbac ranforce cred ca ii zice, destul de batzos dar cam rar si transparent cumva, asa ca o port cu o jupa. Ii fac poze cat de curand.
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap.2 - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap.2

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 13 Aug 2009, 11:58 am

Raluca, imi place, imi place, imi place,...e super! kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap.2 - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap.2

Mesaj Scris de diada Joi 13 Aug 2009, 3:08 pm

Raluca, ti-a iesit foarte, foarte bine rochita, fermoarul cred ca trebuia putin mai sus prin, dar ii poti pune acum un "mos si o baba" deasupra. Si eu am facut rochita asta, dintr-un material galben cu buline fermoarul este sigur pe spate.

S-o porti cu placere! love

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap.2 - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap.2

Mesaj Scris de RalucaS Joi 13 Aug 2009, 3:17 pm

diada a scris:Raluca, ti-a iesit foarte, foarte bine rochita, fermoarul cred ca trebuia putin mai sus prin, dar ii poti pune acum un "mos si o baba" deasupra. Si eu am facut rochita asta, dintr-un material galben cu buline fermoarul este sigur pe spate.

S-o porti cu placere! love

Multumesc, nu cred ca ii voi pune niciun mos si nicio baba :D functioneaza f bine si asa de 2 ani
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap.2 - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap.2

Mesaj Scris de diada Joi 13 Aug 2009, 3:26 pm

Scuze Embarassed din cauza batranetii Rolling Eyes nu am vazut ca ai scris ca e facuta de 2 ani. Iertare, s-o porti cu placere in continuare love

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap.2 - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap.2

Mesaj Scris de Camy Joi 13 Aug 2009, 5:11 pm

RALUCA imi place foarte mult rochita,materialul,cum sunt imbinate si...aceeasi chestie vroiam si eu sa-ti zic de fermoar,ca trebuia pus fix de sus,eu credeam ca nu ai putut sa-l inchizi singura si deasta a ramas asa putin deschis.

sa o porti cu placere iti sta foarte bine cu ea. kiss




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre diada in Mier 19 Aug 2009, 12:00 pm, editata de 1 ori (Motiv : facut alt capitol, pus link, inchis subiect)
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap.2 - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap.2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB