Lucru de mână
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Paturi crosetate 2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 9 EmptyAstazi la 7:05 am Scris de LRodica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 9 EmptyAstazi la 7:03 am Scris de LRodica

» Mobilier homemade (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 9 EmptyIeri la 8:02 am Scris de piciul

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 9 EmptyIeri la 8:00 am Scris de piciul

» programe broderie
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 9 EmptyLun 01 Mar 2021, 4:02 pm Scris de softisimo

» Rochii, fuste crosetate -14
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 9 EmptyLun 22 Feb 2021, 3:05 pm Scris de gretty

» Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 9 EmptyLun 22 Feb 2021, 2:02 pm Scris de vlad_mom

» Hainute crosetate, pentru copii(11)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 9 EmptyDum 21 Feb 2021, 11:21 am Scris de gretty

» Fotografia, intre hobby si arta
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 9 EmptyDum 21 Feb 2021, 7:54 am Scris de piciul

» povestiri pentru copii
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 9 EmptySam 20 Feb 2021, 8:13 am Scris de Dorulet

» Fesuri,căciuli,pălării,băşti croşetate - 17
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 9 EmptyLun 15 Feb 2021, 7:14 pm Scris de gretty

» Masinile de cusut si surfilat, industriale - 1
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 9 EmptyMier 03 Feb 2021, 12:48 am Scris de adii

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 9 EmptyLun 01 Feb 2021, 8:22 am Scris de vlad_mom

» Pirogravura
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 9 EmptyJoi 28 Ian 2021, 11:25 am Scris de mlizeta

» In fire sa ne laudam ! (9)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 9 EmptyJoi 28 Ian 2021, 6:22 am Scris de LRodica

» Dieta sau un regim de viata sanatos!
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 9 EmptyLun 25 Ian 2021, 7:25 pm Scris de Michelle88

» Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 9 EmptyMar 12 Ian 2021, 10:42 am Scris de LRodica

» Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 9 EmptyMar 12 Ian 2021, 10:34 am Scris de LRodica

» Fimo-Ce putem face cu fimo (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 9 EmptyVin 18 Dec 2020, 7:53 am Scris de piciul

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 9 EmptyMar 15 Dec 2020, 7:48 pm Scris de vlad_mom

Ne bem cafeaua împreuna (44)

Pagina 9 din 15 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de piciul Vin 18 Dec 2020, 7:56 am

Buna dimineata!
Sa avem spor cu toti si inspiratie la realizat cat mai multe: de la curatenie, la cumparaturi, facut bradul, cadouri si ceva de mancare!
Sanatate maxima!
hug bucurie
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4712
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

anatrif îi place acest mesaj

Sus In jos

Mesaj Scris de ema Sam 19 Dec 2020, 11:41 am

Buna dimineata! Azi am plantat crizanteme. Inca au flori. Le-au aruncat cei de la magazin ca fiind marfa necumparata. Si mi-am legat instalatiile de afara pt ca vantul de asta noapte mi le-a zburat.
Cadouri...noi nu ne mai facem demult. Sad Nu stiu de ce. Ar fi frumos sa reincepem.
O zi frumoasa in continuare si spor pe la ce trebaluiti!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2753
Varsta : 50
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 20 Dec 2020, 10:03 am

Neata de la Mangalia!
Am in plan sa facem bradul azi, pentru ca trebuie sa-l filmez pe pitic zicand o poezie (pe care l-am invatat eu...noroc cu scoala online ca am aflat si eu, abia acum, cum inveti un copil mic poezii si cantece) si sa-i trimit doamnei invatatoare filmuletul sa le pregateasca o surpriza.
Mi-au venit si cele 2 papusele din China, sunt incredibile pentru cat am dat. Singura mea nemultumire e ca ambele au pantofi roz, desi in poze aveau negri si crem, poate reusesc sa-i vopsesc cumva. 16cm inaltime, 13 articulatii (cap, umeri, coate, palma, inghinal, genunchi si talpa), pot sta pe scaun cu picioarele apropiate si au niste ochi foarte faini, nu pictati. Deci pot incepe planurile pentru casuta!
Sa avem sporuri!!! pupi hug

Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3943
Varsta : 42
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet Dum 20 Dec 2020, 10:37 am

Buna dimineata!
Spor,vlad_mom,sa ne arati si noua ce vei face.
Azi e zi de lectura,de bantuit pe net...dar nu fara ritualul cafelei:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] la care va astept.
Sa va fie ziua cat se poate de frumoasa! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4100
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica Lun 21 Dec 2020, 6:02 am

Buna dimineata.
Vlad-mom, sa ne arati si noua.
Dorulet, multumim, nu am ajuns ieri, dar azi sunt matinala.
A trecut si duminica si incepe o noua saptamana. Va doresc sa fie cu spor la lucru, la pregatirile care le faceti pentru Craciun si bineinteles cu sanatate.
coffee
hug
kiss
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2812
Varsta : 53
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 21 Dec 2020, 7:29 am

Neata!
Va arat cand va fi ceva gata, ma gandeam ca ar fi bine sa incep cu mobilierul esential, apoi sa determin cum va fi casuta. Dar asta la anul, cand ma intorc la Galati, acum as modela ceva ca mi-e dor...si tot am materialele la indemana.
O saptamana cu spor!

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet Lun 21 Dec 2020, 8:14 am

Buna dimineata!
O saptamana cu spor,efort minim,multumire sufleteasca si sanatate! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 22 Dec 2020, 4:29 pm

Buna si de la Ploiesti.Am fost pe la cumparaturi pt Craciun. Apoi mi s-a ivit o ocazie cu 2 masini de cusut industriale pe care nu le-am ratat .Ma pregatesc serios pt dotarea camerei mele de cusut din noua casa. Vanzarile imi merg binisor,pt a justifica in fata sotului faptul ca nu stau degeaba acasa.Maine merg la coafor la o nepoata . M-am hotarat sa imi schimb culoarea de par iar si ma intorc la blond.O schimbare majora,mai am de lucrat la corp . Dar il rezolv si pe acesta . Ma mai lafai pana la 1 .Apoi sper sa gasesc taria necesara pt a face un pic de fitness acasa. Da e cam greu dar nu imposibil. Va pup plec la promovari pe FB de imi castig painea zilnica.

Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5497
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet Mier 23 Dec 2020, 7:21 am

Buna dimineata!Spor la treburi! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ema Mier 23 Dec 2020, 10:23 am

Buna dimineata!
Azi, zi de curatenie si spalat, calcat. Unde gasesc si niste chef de treaba?
O zi cu spor si ceva soare care sa ne ridice moralul!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 23 Dec 2020, 11:14 am

Neata! Soare nu e nici la mine...
Am dormit aiurea ... inainte sa ma duc la culcare, adica aproape jumate de noapte am scotocit legea educatiei cu modificarile ulterioare...pentru ca aseara am primit un email de la dna director, ca urmare a solicitarii de a rezolva urgent problema sesizata in urma cu 4 saptamani (pentru care in urma consiliului de administratie au luat ca masura recomandari scrise pentru proful in cauza....fara nici un efect, de altfel)...un email empatic prin care practic ne spune ca ii pare rau ca dl profesor se incapataneaza sa lucreze de acasa (unde nu are nici net ca lumea, nici camera web), ca nu accepta ajutor, ca ar fi vrut sa se rezolve situatia pe cale amiabile....si ca "stiti ca e" imposibila schimbarea dumnealui de la clasa in mijlocul anului scolar. Evident ca m-am enervat, nimic nu e imposibil, nimeni nu e batut in cuie pe postul pe care il ocupa....mai ales cand vorbim despre incalcarea indatoririlor si a fisei anuale a postului. Din 25 ore de curs care au avut loc online, numai 3 s-au desfasurat in conditii decente (transmise dintr-o sala de clasa), restul doar audio de o slaba calitate....si vorbim despre disciplina de mate la o clasa cu profil mate-info! Si mai mult de-atat...ca va propune schimbarea catedrei de mate pentru la anul (stiu din surse neoficiale ca vrea sa renunte la postul de director in ianuarie).... zid pai, ce-am facut, Bobita?!? Nu e o vedeta personala, n-am nimic cu dl profesor atata timp cat lectiile ajung netrunchiate la elevi, problema este acum, in online, si va mai dura acest online! Practic a recunoscut problema, insa e incapabila sa o rezolve... Am sa-i raspund politicos ca nu putem agrea decat o solutie prin care orele de mate sa fie sustinute conform legilor in vigoare si ca asteptam un raspuns oficial (pe asta il consider doar o confirmare de primire a solicitarii)... Nu inteleg si nici nu cunosc motivele pentru care dl profesor nu a continuat sa predea de la scoala, pana in momentul asta, chiar nu aveam nimic impotriva lui....dar acum pare ca vrea cu tot dinadinsul sa demonstreze ca invatamantul online nu este posibil (desi colegii dumnealui dovedesc contrariul), si nu a reusit decat sa arate ca dansul nu poate preda online...si asta pe barba copiilor, ei sunt singurii care pierd in toata tarasenia asta.
Hai ca m-am varsat....aici la voi... Sad , ma duc pe mail sa compun raspunsul...
Sa aveti sporuri!

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Gabica Joi 24 Dec 2020, 10:28 am

Buuună dimineaţa
Am revenit... mă rătăcisem puţin prin treburile cotidiene.

Vlad_mom, te înţeleg perfect.
Eu "dau" bacul peste 2 ani, şui profesoara de română e poetă la prorriu şi la figurat. Vai de orele lor. A mea fiică e mai mare, am încercat să-i explic că învaţă pentru ea şi că trebuie să depună eforturi personale.
Vom vedea. unt foate frioasă pe aceşti profesori care merg pe principiul: Bate şaua să priceapă iapa!
Să-şi rezolve frustrările la inspectorate nu pe barba copiilor.

Ema eu şi familia mea de ani de zile ne dăm cadouri reciproc, unele simbolice, altele de valoare, depinde de buget şi preferinţe.
Am încercat să-mi convind fiica că un cadou handmade va fi mult mai apreciat, se pare că am reuşit. Anul acesta a cumpărat foarte puţine, şi cele cumpărate au fost mai mult materii prime pentru creaţiile ei.
Acum e soare pe aici, a fost mult timp o vreme mohorâtă, toate magazinele sunt pline nu sunt locuri în parcări, toţi sunt grăbiţi.
Ieri am vrut să merg la o carmangerie, erau 20 oameni care aşteptau să intre înăuntru. Am renunţat. Azi dimineaţă eram singură în tot magazinul, şi galantarele pline de marfă. Căutam urechi de porc.
Am şi ajuns la timp la birou.
Deseară facem şi noi bradul, pentru că îşi doreşte fiica mea. E prima dată în ultimii 5 ani când îmi cere insistent să scot pomul din cutie. Avem artificial. Aşa că va fi chiar un Crăciun în familie.
Să fim sănătoşi.
Vă pup cu drag love
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2172
Varsta : 52
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 24 Dec 2020, 11:09 am

Neata.
Gabica, peste 2 ani? E a 10-a sau a 11-a? Teoria o stiu copiii, ca au auzit-o de prea multe ori, dar de inteles....e mai greu, e prea abstract viitorul ca sa poata intelege, e normal.
I-am raspuns ... ca s-a trecut de stadiul de amiabil, ca detine instrumentele necesare rezolvarii situatiei conform legii educatiei, art 280 (art ce se refera la raspunderea disciplinara), ca nu solicitam decat ca copiii sa beneficieze de orele de mate, ca avem incredere ca vor rezolva inca din prima sapt de dupa vacanta....si a inteles taman invers, mi-a raspuns ca nu-i plac amenintarile voalate, ca nu incalca legea pt rezolvarea situatiei, ca toata lumea are dreptul la concediu de odihna in vacanta....si ca de-acum sa comunicam numai pe emailul scolii... zid Pai eu asteptam doar confirmare de primire a solicitarii, cine a pus-o sa scrie de pe emailul ei, nu stiu de ce s-a simtit asa amenintata si cum a citit ea mesajul meu... Le-am prezentat celorlalti parinti mesajele (copy-paste), s-au aratat indignati, jigniti....si eu am simtit asta, chestiile astea cu imposibil, vacanta=concediu....poate le cred elevii, parintii nu s-au nascut ieri, stiu cum se ia un concediu de odihna, ce se poate intampla cand nu-ti faci treaba... Am convenit impreuna sa asteptam raspunsul oficial din partea scolii si daca nu ne ofera o rezolvare sa facem o sesizare catre inspectorat.
Si-acum sa revenim la chestii faine...sa ne reparam feng-shui-ul...ca vineeee Mosuuuu! La cine a fost cuminte, evident! Eu cu soata am descoperit ca ne-am tot luat in cursul anului cam tot ce vroiam, asa ca am ramas in pana acum rade ....daca intreaba ceva dusmanul ala mic ii vom spune ca i-am scris Mosului ca ne dorim sa fim sanatosi, impreuna si fericiti!
M-am simtit foarte darnica si indulgenta si cu un chi pozitiv anul asta, asa ca i-am luat si soacrei o rama foto cu ninsoare in care am pus 2 poze cu baietii...(a nu se intelege o schimbare, e doar un moment trecator rade )
Sa ma apuc de impachetat, pentru baieti si pentru ai mei parinti si pentru fini, sa pun lenjeria cea noua cu smileys....si sa-l asteptam pe Mosu'!
Mos Craciun fericit tuturor!!! hug pupi

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet Vin 25 Dec 2020, 12:50 am

Craciun linistit tuturor![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ema Vin 25 Dec 2020, 1:05 am

Sfinte sarbatori de Craciun in pace, cu bucurii si multa iubire!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica Sam 26 Dec 2020, 8:15 am

Buna dimineata.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet Sam 26 Dec 2020, 10:19 am

Buna dimineata!
Sa va ajunga urarile de bine si sanatate oriunde va aflati! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ema Sam 26 Dec 2020, 12:01 pm

Buna dimineata! Sarbatori cu bucurii in continuare!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet Dum 27 Dec 2020, 8:14 am

Buna dimineata!
La fel iti dorim,Ema!
La multi ani celor care-si sarbatoresc astazi onomastica!
Inca o zi de sarbatoare pe care s-o petreceti cu cei dragi! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de piciul Lun 28 Dec 2020, 7:11 am

Buna dimineata! cafea
Ne pregatim de Noul An...sa ne bucuram si sa nu uitam sa zambim!
"And now we welcome the new year.
Full of things that have never been."
- Rainer Maria Rilke
„Și acum salutăm noul an.
Plin de lucruri care nu au fost niciodată ".

- Rainer Maria Rilke

La multi ani! Sanatate maxima, tuturor!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica Mar 29 Dec 2020, 8:22 am

Buna dimineata.
Urat la noi, ploua, bate vantul, a descoperit azi dimineata pe la 4 jumatate garajul din fata blocului nostru. M-am trezit de zgomot si m-am speriat, nu stiam ce se intampla.
Va doresc o zi linistita.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ema Mar 29 Dec 2020, 10:45 am

Buna dimineata!
Ploaie, un pic de ninsoare, vant mult si puternic...o iarna ca-n povesti. O zi cum o vreti voi si mai ales, cu sanatate!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet Mier 30 Dec 2020, 7:02 am

Buna dimineata!
Ieri a inceput cu o ploaie torentiala,apoi a iesit soarele si a fost chiar cald si cer senin,ca de primavara.Azi vom vedea.,deocamdata prioritara e cafeaua cafea (fara stiri,se intelege)
Doar un pas e pana trece anul asta care ne-a cam pus la pamant si speram sa fie bine in urmatorul.Pana cand bate la usa,va doresc sa aveti sanatate si spor la treaba! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de piciul Mier 30 Dec 2020, 8:19 am

Buna dimineata!
Si la noi un rasarit trandafiriu si acum s-au adunat nori...cald pentru aceasta perioada.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Un An Nou bun, sănătate, bunăstare şi noroc! Să fie pace!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica Mier 30 Dec 2020, 8:44 am

Buna dimineata.
Sa aveti o zi cum va doriti.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 9 din 15 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB