Lucru de mână
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Gradina cu legume (7)
ace de masina de cusut broather innover a EmptyAstazi la 1:15 am Scris de Michelle88

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
ace de masina de cusut broather innover a EmptyIeri la 9:32 am Scris de Michelle88

» Mobilier homemade (2)
ace de masina de cusut broather innover a EmptyLun 06 Iul 2020, 12:07 pm Scris de Gabica

» Sarbatoritii zilei!!! XI
ace de masina de cusut broather innover a EmptyLun 06 Iul 2020, 10:56 am Scris de mlizeta

» ace de masina de cusut broather innover a
ace de masina de cusut broather innover a EmptyVin 03 Iul 2020, 11:09 am Scris de diada

» Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)
ace de masina de cusut broather innover a EmptyJoi 25 Iun 2020, 3:30 pm Scris de chis assy

» Dieta sau un regim de viata sanatos!
ace de masina de cusut broather innover a EmptyMar 23 Iun 2020, 10:25 pm Scris de Michelle88

» Din materiale reciclabile 6
ace de masina de cusut broather innover a EmptyMar 23 Iun 2020, 11:01 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
ace de masina de cusut broather innover a EmptyDum 21 Iun 2020, 10:46 am Scris de ema

» Ce masina de brodat recomandati?
ace de masina de cusut broather innover a EmptyLun 15 Iun 2020, 9:05 am Scris de diada

» Decoratiuni interioare pt casa (6)
ace de masina de cusut broather innover a EmptyLun 15 Iun 2020, 8:57 am Scris de diada

» Jucarii crosetate
ace de masina de cusut broather innover a EmptySam 13 Iun 2020, 10:07 am Scris de vlad_mom

» Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12
ace de masina de cusut broather innover a EmptyDum 07 Iun 2020, 9:34 am Scris de ema

» Kefir si Kombucha
ace de masina de cusut broather innover a EmptyJoi 04 Iun 2020, 2:02 pm Scris de ladybird

» Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6
ace de masina de cusut broather innover a EmptyMier 03 Iun 2020, 7:03 am Scris de LRodica

» Ustensile pentru modelat lut polimeric
ace de masina de cusut broather innover a EmptyVin 29 Mai 2020, 1:16 pm Scris de vlad_mom

» Modificarea si stramtarea hainelor -2
ace de masina de cusut broather innover a EmptyMier 27 Mai 2020, 9:44 am Scris de diada

» Dulciuri pentru micul dejun
ace de masina de cusut broather innover a EmptyMar 26 Mai 2020, 9:11 am Scris de diada

» Bluze, topuri (14)
ace de masina de cusut broather innover a EmptyMar 26 Mai 2020, 9:06 am Scris de diada

» Hainute pentru copiii nostri (20)
ace de masina de cusut broather innover a EmptyJoi 21 Mai 2020, 11:46 pm Scris de vlad_mom

ace de masina de cusut broather innover a

In jos

ace de masina de cusut broather innover a Empty ace de masina de cusut broather innover a

Mesaj Scris de marianasept la data de Mier 24 Iun 2020, 8:02 pm

buna,ar putea sa-mi spuna si mie de ce am ghinion de nu pot lucra ,mi se rupe acul ,cel original nu mai am si am cumparat de la Lidl si sau rupt ,croncane,prinde ata ,materialul,stie careva de unde vine problema,si nu stiu cum se surfileaza daca acel G MERGE SI CUM SE REGLEAZA ,mie nu -mi functioneaza cum se seteaza?sant tare necajita,ca vreau sa lucrez si nu am cu cine ma sfatuii,la noi in acest oras uitat de lume nu se mai fac cursuri de croitorie sau cineva care sa te sfatuitesti,toata lumea nu mai vorbeste,va rog daca vrea cineva sa ma ajute cu cateva sfaturi i-asi multumii anticipat si iarasi ce fel de ace sa cumpar pt.masina mea si de unde ?care sa fie originale care merg si pe masina brother,eu va multumesc si astept un raspuns.
marianasept
marianasept
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 6
Localizare : giurgiu
Data de inscriere : 15/02/2019

Sus In jos

ace de masina de cusut broather innover a Empty Re: ace de masina de cusut broather innover a

Mesaj Scris de LRodica la data de Joi 25 Iun 2020, 6:55 am

Imi pare rau, nu ma pricep dar daca dai cautare pe google apar mai multe site-uri care comercializeaza ace pentru masini de cusut.
Incearca si pe decusut.ro care are reclama chiar aici pe forum. Au si numar de telefon, poti intreba.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2492
Varsta : 52
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

ace de masina de cusut broather innover a Empty Re: ace de masina de cusut broather innover a

Mesaj Scris de diada la data de Joi 25 Iun 2020, 1:37 pm

Un mecanic ti-ar trebui! Problema poate fi si de alta natura. In general merg acele de la LIDL, si eu folosesc, sunt pilite. Ai grija cum le pui tesitura, ata sa fie buna, sa nu se rupa la mana, este posibil sa fie prea intinsa ata, sa nu fie bagata prin toate gaurile, ai lucrat si pe alte masini de cusut?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7119
Varsta : 41
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://picasaweb.google.com/101308234088606518793

Sus In jos

Mesaj Scris de marianasept la data de Vin 26 Iun 2020, 4:01 pm

Multumesc mult pt. Informatii, masina este in garantie, spuneti cand bagi acul trebuie pana susin gaurica lui, ma gandesc ca nu l-am bagat bine,
marianasept
marianasept
Nou venit
Nou venit

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Sam 27 Iun 2020, 1:10 am

In manualul masinii nu explica in detaliu cum se schimba acul?

Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3692
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de marianasept la data de Sam 27 Iun 2020, 11:14 pm

Nu mi-a trimis manual, multumesc, cei de la firma mi-au trimis decat masina si au zis ca au si dv,nimic.
marianasept
marianasept
Nou venit
Nou venit

Sus In jos

Mesaj Scris de marianasept la data de Sam 27 Iun 2020, 11:21 pm

Nu mi-au trimis manual, cei de la firma mi-au trimis decat masina si au zis ca au si dv, in prezentare dar cand am desfacut coletul nimic, urmaresc tutoriale dar cu aceasta masina nu are traducere in lb.
Romana, dar cred ca le-am incurcat, masina este mai sensibila, nu stiu ce sa fac? Acum mi se rupe si ata, vai si vai.

marianasept
marianasept
Nou venit
Nou venit

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Dum 28 Iun 2020, 1:00 am

Cu siguranta nu este aceeasi masina, dar este destul de explicit, fata dreapta a acului trebuie sa fie spre picior, impins bine in sus cand strangi surubul.
Ne poti spune exact modelul masinii? Trebuie sa fie trecut pe un actibild, poate in dreptul mufei unde se conecteaza cablurile.

Moderator
Moderator

feminin

marianasept îi place acest mesaj

Sus In jos

Mesaj Scris de marianasept la data de Dum 28 Iun 2020, 4:52 pm

Innove-is A16, care imi rupe ata si mecanismul de bagat in ac nu mai functioneaza, de la ce sa fie, multumesc.
marianasept
marianasept
Nou venit
Nou venit

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Dum 28 Iun 2020, 5:40 pm

Aici este manualul in limba romana :

Cand am deschis fisierul apar alte coduri, sper sa fie ceea ce ai nevoie.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Dum 28 Iun 2020, 7:54 pm

Rodica, ala pare sa fie manualul, cel putin ala e singurul disponibil pe site-ul producatorului....l-am frunzarit putin si-mi par cam nasoale schitele, nu prea se intelege mare lucru decat daca ai habar despre masini in general.
Mariana, ar trebui contactat si magazinul de unde ai cumparat masina pentru a cere manualul (nu exista produs sa nu aiba manual inclus).

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Lun 29 Iun 2020, 8:01 am

Asa ar fi cel mai bine sa ceara de la magazin, dar banuiesc ca raspunsul va fi 'nu avem'.
Sunt curioasa, poate va incerca si ne va spune si noua.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Lun 29 Iun 2020, 10:38 am

Pai... eu vad in manualul asta la accesorii...si manual. Orice problema are un produs, fie ca lipseste o piesa, un accesoriu, fie ca prezinta un defect sau o problema tehnica trebuie contactat magazinul. Chiar si daca va ajunge produsul la service, atata timp cat e in garantie tot magazinul trebuie contactat. (astea le-am aflat din experiente mele wink )
Pana cand trimite magazinul manualul eu as citi manualul asta de pe net cu masina langa mine, tot ce arata in manual sa vad si pe masina. As lua-o de la inceput: pus acul bine, infiletat corect ata superioara, mosorerul cu ata in directia corecta. Sa ma asigur ca e setata corect si apoi sa incerc sa testez cusaturi.

Moderator
Moderator

feminin

diada îi place acest mesaj

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Vin 03 Iul 2020, 11:09 am

marianasept a scris: .. cand bagi acul trebuie pana susin gaurica lui, ma gandesc ca nu l-am bagat bine,

Da, acul trebuie bagat pana sus, dar conteaza foarte mult unde este pozitionata tesitura, sa fie corect pus.

marianasept a scris:...mecanismul de bagat in ac nu mai functioneaza, de la ce sa fie, multumesc.

Mecanismul de bagat ata in ac merge doar daca acul este in pozitia cea mai de sus. Pe roata ar trebui sa fie un semn, semnul ala se pozitioneaza sus, atunci se lasa si mecanismul de bagat ata in ac hug

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7119
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://picasaweb.google.com/101308234088606518793

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB