Lucru de mână
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 34 EmptyAstazi la 9:55 am Scris de LRodica

» Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 34 EmptyVin 31 Iul 2020, 10:11 am Scris de Gabica

» Gradina cu legume (7)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 34 EmptyLun 27 Iul 2020, 6:52 pm Scris de LRodica

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 34 EmptyLun 27 Iul 2020, 11:12 am Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 34 EmptySam 25 Iul 2020, 11:22 pm Scris de vlad_mom

» Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 34 EmptySam 25 Iul 2020, 6:48 pm Scris de LRodica

» Mobilier homemade (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 34 EmptyJoi 23 Iul 2020, 11:48 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 34 EmptyMier 15 Iul 2020, 8:28 am Scris de LRodica

» Sarbatoritii zilei!!! XI
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 34 EmptyLun 06 Iul 2020, 10:56 am Scris de mlizeta

» ace de masina de cusut broather innover a
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 34 EmptyVin 03 Iul 2020, 11:09 am Scris de diada

» Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 34 EmptyJoi 25 Iun 2020, 3:30 pm Scris de chis assy

» Dieta sau un regim de viata sanatos!
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 34 EmptyMar 23 Iun 2020, 10:25 pm Scris de Michelle88

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 34 EmptyMar 23 Iun 2020, 11:01 am Scris de vlad_mom

» Ce masina de brodat recomandati?
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 34 EmptyLun 15 Iun 2020, 9:05 am Scris de diada

» Decoratiuni interioare pt casa (6)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 34 EmptyLun 15 Iun 2020, 8:57 am Scris de diada

» Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 34 EmptyDum 07 Iun 2020, 9:34 am Scris de ema

» Kefir si Kombucha
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 34 EmptyJoi 04 Iun 2020, 2:02 pm Scris de ladybird

» Ustensile pentru modelat lut polimeric
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 34 EmptyVin 29 Mai 2020, 1:16 pm Scris de vlad_mom

» Modificarea si stramtarea hainelor -2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 34 EmptyMier 27 Mai 2020, 9:44 am Scris de diada

» Dulciuri pentru micul dejun
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 34 EmptyMar 26 Mai 2020, 9:11 am Scris de diada

Ne bem cafeaua împreuna (44)

Pagina 34 din 35 Înapoi  1 ... 18 ... 33, 34, 35  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 34 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de piciul la data de Joi 23 Iul 2020, 5:57 am

Buna dimineata!
S-a racorit bine! Sper ca la mare e fain si apa marii numai buna de "scaldat"!
Parca traim in lumea lui Kafka si nu ne mai revenim...asa de simplu putem fi mintiti?!
E asa greu sa facem un pas in spate si sa gandim ce vedem in jurul nostru?!
Prea de dimineata pentru raspunsuri...sau intrebari!
Noroc cu cafeaua, cu natura si hobby-urile fiecaruia! Sanatate maxima tuturor!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Joi 23 Iul 2020, 6:16 am

Buna dimineata.
Vlad-mom o sa vezi ce repede trece timpul si o sa ne spui ca si el intra la liceu. Mai un pic si termina si fiul tau cel mare liceul. A noastra a terminat , acum are foarte mari emotii cu examenul. Si eu am, mai mult pentru reactiile ei decat pentru rezultat, dar ma stradui sa nu se vada.
Piciule, multumim. Cred ca da, putem foarte usor fii mintiti, si inainte de boala ne omoara frica.
Dar sa fim optimisti. Va doresc o zi senina, sanatate si timp pentru hobby-uri.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2522
Varsta : 52
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet la data de Joi 23 Iul 2020, 7:26 am

Buna dimineata!
Aseara,intr-o emisiune draga mie,se vorbea despre beneficiul de a fi in natura 20 de minute pe zi.Scade stresul,tensiunea,creste puterea sistemului imunitar.De asemenea,silvoterapia poate preveni imbolnaviri diverse.Un exercitiu este imbratisarea unui copac,altul e sa stai cu spatele si mana stanga pe copac si dreapta pe abdomen si sa respiri adanc,iar expiratia sa fie foarte lenta,asa cum ai sufla intr-un pai.Poate vom incerca si vom avea o viata mai usoara.
Sa aveti o zi excelenta! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3946
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de ema la data de Joi 23 Iul 2020, 9:32 am

Buna dimineata!
Mor de cald. E ora 8 si deja sunt 22 de grade. Ieri am inceput sa fac curat la etaj. Doua camere intr-o zi. Azi restul. Ca niciodata. De la caldura, nu am avut nici un spor. Ca sa nu mai zic ca imi propusesem sa arunc multe lucruri inutile si a le-am pus inapoi in dulapuri. As vrea totusi sa arunc colectia de comicsuri a lui barbata-meu de cand era copil (Pif, Mickey).Am vreo 8 cutii imense pline. Ocupa loc si cine naiba mai citeste azi asa ceva? La biblioteca din sat nu le primeste iar de vandut...nu iau mare lucru pe ele. Poate la "Secours catholique" pt copii.
Dorulet, iti dau dreptate in ceea ce priveste statul in natura. Imi zicea cineva cu oarecare dispret, ceva de genul " te-ai mutat la tara si stai cu fundul in sus sa scobesti pamantul". Daca ar sti persoana in cauza cat ma linisteste, ca scobitul asta in pamant mi-a alungat de multe ori depresia si gandurile negre!
O zi frumoasa cu spor si o inima usoara!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2694
Varsta : 49
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Joi 23 Iul 2020, 11:37 am

Neata!
Rodica, bafta multa fetei!
E usor innorat, nu stiu cum e apa marii ca n-am mai fost...
Exercitiul de care zici, Dorulet, mie mi se pare ca statul meu pluta in mare, nu mai aud decat respiratia mea si apa, nu mai simt decat apa...
Eu cred ca lipsa respectului fata de tot ce e in jur, oameni si natura, neintelegerea faptului ca libertarea fiecaruia se termina acolo unde incepe a celuilalt, intoleranta si indolenta sunt cele mai periculoase boli pentru societatea umana....sunt boli grele care nu se vindeca complet...din pacate.
hug
Sa avem o zi frumoasa!

Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3716
Varsta : 42
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Gabica la data de Joi 23 Iul 2020, 1:08 pm

Bună ziua. Am intrat am citit mesajele, vă urez baftă pe la examene pe unde aveţi.
Când aveţi timp şi ştiţi(o fi topic pe aici cu acest subiect??) să scrieţi cum se desfăşoară o şedinţă de meditaţie la istorie pentru bacalaureat!!

Peste 2 ani "dau"bacul...
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2122
Varsta : 51
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet la data de Vin 24 Iul 2020, 7:38 am

Buna dimineata!
Gabi,la istorie se invata singur,ca e de memorat.Cel mai usor este o schema pe ani,perioade istorice,in care se noteaza evenimentele,ca sa se memoreze mai usor.Stiu o eleva care mergea la meditatie si profesoara ii dadea sa invete de la pagina ...pana la pagina si apoi o asculta.Atat,asa ca i-am spus ca asa ceva poate face si acasa,s-o asculte mama.
O cafea de dimineata,sa ne mearga bine toata ziua:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Apoi,cu un zambet larg,mergem spre treburile care ne asteapta.
Sa aveti spor,sanatate si voie buna! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Vin 24 Iul 2020, 8:34 am

Buna dimineata.
Vlad-mom, sa fie.
Gabica sunt de acord cu Dorulet. Ea trebuie sa invete singura.
La materia la care a invatat singura, fiica mea a luat nota cea mai mare. Profesorul de la clasa a facut de 3 ori pregatire cu ele, in perioada de dupa 1 iunie, si au facut mai mult probleme, teoria a invat-o singura si au discutat mult intre ele. Materia e Logica, adevarat mult mai putin decat la Istorie.
Va doresc un sfarsit de saptamana linistit.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Vin 24 Iul 2020, 10:44 am

Neata.
Gabica, initial am zis ca nu-mi dau cu parerea pentru ca nu stiu cum o fi la istorie....dar presupun ca la meditatii se lucreaza pe fise gen examen, ca sa se obisnuiasca cu selectatul strict pe subiect din toata materia, cu conditia ca profesorul sa stie ce subiecte s-au dat/propus in ultimii ani si sa faca fisele. Eu zic ca e si asta o chestie de antrenament, sa poti da un search-select in minte, prin toata informatia acumulata. Din punctul meu de vedere la orice materie se pot face subiecte cu chichite care sa solicite inteligenta, nu numai memoria.
Sa vina un weekend fain!

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Gabica la data de Vin 24 Iul 2020, 11:20 am

Mulţumesc de sfaturi, e şi părerea mea că trebuie să înveţe singură.
Daar acum fiind această modă cu meditaţiile, copiilor li se pare că dacă dau părinţii bani învaţă ei mai uşor. Şi fiica mea se ia după turmă.
I-am propus să facă singură această cercetare. Ea credea că se duce la meditaţie şi-i explică profesorul fiecare eveniment. O prostie.
I-am scos fişele cu modelele de subiecte din anii 2009 încoace şi o să i le pun în braţe. Am vorbit cu mama unei eleve care a dat istorie, română şi Logică, voi primi de la ea materialul didactic.
Fiica ei care a învăţat singură a luat Română 10, Istorie 10 Logică 9,95 (logica fiind singura la care a făcut meditaţie.

Deocamdată tatonăm terenuri. Mă bucur că e preocupată, mai ales de facultate. Îşi caută locul. Vom merge pe desen. Aseară vorbeam de arhitectură dar e prea multă matematică nu e pentru ea.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Vin 24 Iul 2020, 12:05 pm

Gabica, nu stiu daca e numai moda.... al meu flacau la romana si mate 1an inainte de capacitate a facut numai fise cu subiecte, corectate, explicate greselile... un antrenament pentru examen ca la sala de fitness (si asta am putea face acasa, nu?...si totusi nu facem...wink ). Sa zicem ca i-as fi facut eu fise, dar cine-i corecta si explica?

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet la data de Sam 25 Iul 2020, 8:11 am

Buna dimineata!
Gabi,cautati pe youtube Telescoala,cu rezolvari de bac(cele sustinute in perioada de carantina).Foarte utile.Si de luni reincep lectiile pentru bacalaureat,de la 9 si de la 15.
Oriunde v-ati afla,sa aveti o zi interesanta! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ema la data de Sam 25 Iul 2020, 1:41 pm

Un sfarsit de saptamana frumos si linistit, aveti si de la mine. Sa ne bucuram de vara atat cat mai este.
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2694
Varsta : 49
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Sam 25 Iul 2020, 7:03 pm

Buna ziua.
Noi azi am fost pe drum, de la Arad până pana aproape de Cluj a plouat. Acum nu mai ploua dar soțul este terminat după drumul asta. Si se gândeste ca daca nu 6 ani 3 ani tot facem drumul asta. Chiar ne-a obosit drumul, dar poate si gândurile.  Va doresc o zi frumoasă  în continuare si o duminică plăcută.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet la data de Lun 27 Iul 2020, 8:01 am

Buna dimineata!
Sa aveti o saptamana excelenta,pe oriunde v-ar purta pasii! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Lun 27 Iul 2020, 7:02 pm

Buna ziua.
Multumim Dorulet.

Ne-am reintors de la Cluj, ieri, pe aceeasi vreme urata, chiar mai multa ploaie. Nu vom merge sase ani la Cluj, doar trei. Probabil tot raul spre bine.

Am primit un mesaj, nu l-am vazut pe ecran, si am inceput sa sterg din inbox. Din greseala am sters si mesajul Sad . Nici macar nu mi-am dat seama de la cine e. Rog pe cine mi-a scris sa il retrimita.
Acum am sters in totalitate inboxul si il voi vedea Smile .

Va doresc o noua saptamana minunata.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Mar 28 Iul 2020, 10:55 am

Neata!
Rodica, la Cluj era examenul?!? ...cred ca m-am prins ce tot ziceai de Cluj si drumuri... si a intrat la 3 ani, nu la 6? Sau sunt tot ametita de somn sau blonda in dimineata asta...
Eu sunt la Galati saptamana asta, in vacanta, incredibil de cald aici...cuptor ca-n Koreea!
Zi senina sa aveti!

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Mar 28 Iul 2020, 9:48 pm

Acum am intrat in casa. Am luat azi dimineata rosii pentru bulion si vinete pentru congelator.
Da Vlad-mom, acolo era examenul, la medicina dar nu a intrat asa ca a ramas la litere, limbi moderne aplicate, engleza germana. La litere stia ca a intrat din 24 iulie dar a vrut sa incerce si la medicina, dupa un de meditatii la bio si chimie, care nu a fost un an, au fost cateva luni pana la starea de urgenta si apoi inca cateva intalniri. S-a gandit anul trecut pe vremea asta ca ea vrea sa incerce. A bulversat-o foarte mult statul acasa, a simtit lipsa mersului la scoala . Si a tras sa aiba nota mare la bac.
Asta este, nu cred ca va mai incerca si la anul, a zis ca ne roaga sa nu o intrebam deocamdata.
Asta era cu 3 si 6 ani, vom merge la Cluj 3 ani si nu 6. Sotul meu oricum este mai linistit ca nu a intrat se gandea cat de greu ii va fi . Eu cred ca asa cum se intampla, in unele cazuri, e mai bine.
Astept sa termine masina sa intind rufele ca altfel eram la somn deja, a fost o zi plina.
Va doresc noapte buna.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Mier 29 Iul 2020, 12:19 am

Felicitari!!! pupi Si eu zic ca in cele mai multe cazuri se intampla fix ceea ce trebuie sa se intample (nici la mine si nici la soata n-a fost planul original dus la bun sfarsit, adica te poti trezi dupa ce ai terminat scoala pe care ti-ai dorit-o ca profesezi cu totul altceva, dar uite ca acum e perfect...si n-am fi ajuns aici si impreuna daca n-am fi inceput asa). Sanatoasa sa fie, ca restul se aseaza ele! hug

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Mier 29 Iul 2020, 8:20 am

Buna dimineata.
Multumim.
Asa e, sa fim cu toti sanatosi.

Va doresc o zi linistita cu spor la munca.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de piciul la data de Mier 29 Iul 2020, 7:49 pm

Seara buna!
Felicitari, LRodica pentru reusita fetei!
A fost un an greu pentru ei cu toate aceste schimbari!
Acum sa va bucurati de timp pretios impreuna si o vacanta reusita!
Ma duc sa sterg praful la tricotaje...am reusit sa termin si eu ceva inceput acum trei ani...
Sanatate maxima tuturor si concediu/vacanta placute!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet la data de Joi 30 Iul 2020, 10:12 am

Buna dimineata și o zi bună tuturor!Rodica, mă bucur pentru voi!Succes domnisoarei![Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Joi 30 Iul 2020, 10:15 am

Buna dimineata.
Multumesc.

S-a incalzit si la noi, imi place, sunt temperaturi pe gustul meu Smile .
Va doresc o zi senina.

LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Gabica la data de Vin 31 Iul 2020, 9:38 am

Bună dimineaţa
Rodica, Felicitări pentru reuşită.
Să fie fericită şi împlinită.
În viaţă un eşec de moment poate fi considerat mai târziu o reuşită.
Căldură mare şi aici. Nici noaptea nu se răcoreşte.
Să fim sănătoşi.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Vin 31 Iul 2020, 10:03 am

Buna dimineata.
Multumim.
Si la noi a fost cald. Acum s-a innorat si parca s-a mai racorit. Poate pe cand am timp sa ies la buruieni o sa ploua rade .
Va doresc un sfarsit de saptamana linistit cu spor la munca.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 34 din 35 Înapoi  1 ... 18 ... 33, 34, 35  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB