Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ne bem cafeaua împreuna (44)

+18
MihaelaT
gabriela1554
White_Raven
Marchioness
Gabica
rodishor
letho
Marinela Solomonean
raluk0182
piciul
diada
Greteledelweiss
ema
Michelle88
LRodica
Dorulet
vlad_mom
mlizeta
22 participanți

Pagina 33 din 40 Înapoi  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 10 Iul 2020, 11:35 am

Neata!
Ema, iti tin pumnii ...sa nu fie de rau rezultatul!
Michelle, nici un brand de apa imbuteliata? Sau cauti unul anume? Noi folosim bucovina pentru filtrul de cafea, fierul de calcat si cana piticului (are de-aia care nu se varsa) ca sa le protejam de calcar (am vazut de pe vremurile cand foloseam sterilizatorul ca e una dintre putinele ape care nu fac calcar). Intr-adevar nu gasesc tot timpul la 5l, chestie de aprovizionare, zic eu.
Am vazut si eu la intrare in comuna de langa oras ca au floarea soarelui acum, o tarla deja nu mai are petale, nu foarte mari, dar dese, pe alta tarla cam slabut....poate mai depinde si cand au insamantat si ce samanta au folosit... graul anterior s-a ars, mic si inegrit.
Multa sanatate tuturor si aveti grija de voi!
hug pupi

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Sam 11 Iul 2020, 7:41 am

Buna dimineata!
Soarele e prezent,asa ca repede,repede,mai fac cate ceva prin gradina,apoi,la umbra cu mine!
Sa va fie ziua frumoasa! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Sam 11 Iul 2020, 10:00 am

Buna dimineata!
Uf, am scapat cu bine! Se pare ca e hormonal. Cu o noapte inainte nu inchisesem un ochi.
O zi buna, racoroasa si cu sanatate!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 11 Iul 2020, 10:39 am

Neata!
Ema.... hug , te cred...
Sa aveti o sambata grozava!
Și de dupa-amiaza. ..o poză de azi pentru voi:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Dum 12 Iul 2020, 10:31 am

O duminica frumoasa tuturor!
Vlad mom, poza asta de chef de plecat in vacanta. Eu am mers la mare doar de doua ori, in copilarie. Si am mai mers acum, mare, dar nu in tara. Imi amintesc cand mergeam in Normandia simteam mirosul marii de la distanta. Si stiam ca dupa ceva timp trebuia sa o vad undeva in zare. Si simteam o bucurie interioara ca o explozie. Acum sunt la distanta egala de Atlantic si Mediterana dar nu ma incanta. E prea comercial, prea reclama turistica.
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 12 Iul 2020, 11:44 am

Neata!
Interesant, Ema... pentru mine marea e "acasa" (se vede farul vechi din Mangalia pe dig), niciodata n-a insemnat vacanta. M-am nascut aici cu soarele rasarind din mare, bizar a fost cand am locuit pentru cateva luni pe coasta vestica a koreei de sud si soarele apunea in mare... ma simteam usor ametita si debusolata, parca se invarteau invers astrele, de unde am realizat ca de fapt punctul meu de reper e marea... apoi pe coasta estica a fost perfect, aproape acasa. Poate si din cauza asta nu-mi place la munte...
Poza am facut-o ieri, deci am reusit prima baie in mare, intr-un loc mai retras, neamenajat... dar pentru ca era weekend era ceva lume. Evit aglomerarile de oameni, feciorul meu zice ca asta e anxietate sociala... oare asta e? sau doar o nevoie de spatiu personal mai pronuntata? (nici lui nu-i place imbulzeala, cand a vazut la tv cum pregateau grecii plajele cu distante intre sezlonguri, cu delimitari pentru locurile de pus prosopul...a zis "n-ar putea sa fie mereu asa?")
O dumnica linistita...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Lun 13 Iul 2020, 7:12 am

Buna dimineata.
Ema, ma bucur ca esti bine.
Vlad-mom desi imi place caldura prefer muntele.
Am fost la mare si copil, si mai tarziu, dar nu sunt adepta petrecerii timpului pe nisip, sau sezlong mai nou, cu burta la soare. Eventual intrat un pic in apa si apoi plimbare. Cat am fost copil am fost cu ai mei, stateam 3,4 zile apoi vizitam si alte locuri din tara, asta pana a murit tatal meu. Cu fiica mea cand era mica am fost trei ani la rand si am stat cate 7 zile, dar nu stateam intinsa, imi dadea ea destula ocupatie. Prima data cand am fost cu ea avea 1 an si jumatate, apoi 2 jumate si 3 jumate, dupa care am zis pas. Acum, dupa ce a devenit majora, a zis ca ar merge sa vada marea. Dar cu pandelia cred ca anul asta renunta.
Va doresc o saptamana linistita, sanatate si spor la munca.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 13 Iul 2020, 8:35 am

Buna dimineata!
Multumim pentru poza,vlad_mom!Mi-e dor de mare,sper sa ajung la sfarsitul lui iulie,ca face fiul mei tabara sportiva la Navodari.Dar iubesc muntele,aerul proaspat si cantul pasarilor.
Sa aveti o saptamana minunata! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Gabica Lun 13 Iul 2020, 10:15 am

Frumoasă poza cu marea, milţumesc Vlad_mom
Mangalia e una din staţiunile maele favorite... acolo am mers cel mai mult. În Mamaia am fost o singură dată acum muuulţi ani dar nu mi-a plăcut.
Şi mie îmi plac zonele retrase fără prea mulţi turişti, fără urletele oamenilor, prefer pescăruşii.
Ultima dată acum vreo 12 ani am stat în mangalia într-un apartament închiriat aproape de spital. Mi-a fost greu să mă obişnuiesc cu sirenele ambulanţelor. Bucătăria avea geamul spre mare, dimineaţa simţeam în nări mirosul specific de sare.
Ieşeam din bloc coboram pe nişte străduţe şi ajungeam repede la mare. La intrarea pe nisip era o tavernă alb_albastru unde serveau scoici... Buuneee. Găsisem un loc unde intrarea în mare era lină fără multe pietre. Amintiri... Anul acesta aş vrea măcar să pot merge într-o staţiune unde să-mi nămolesc reumatismul dar se pare că vor ţine închis....Păcat că nu se tratează covidul cu nămol...
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 13 Iul 2020, 11:00 am

Neata!
Eu n-am mers cu copiii la plaja pana la 3 ani, din diverse motive, iar in ultimii 10 ani numai dupa-amiaza, eu la umbrela sau cort din cauza dermatitei. Eram pana in adolescenta pro prajit la soare Smile, apoi am aflat care sunt efectele asupra pielii, ca pentru necesarul de vit. D e suficienta juma de ora de soare pe brate (adica cat te prinde cand mergi prin oras, plimbare...etc), plus ca nu sunt prietena cu trezitul devreme, plus reactia pielii mele....dar ador sa inot in mare (la piscina nu-mi place, miroase apa a dezinfectanti).
Pe partea cealalta ... pediatra e supra-aglomerata de insolatii si toxiinfectii alimentare, ISU ocupat sa recupereze constant cate un "curajos" din mare ... Sad Inteleg ca lumea vrea tot soarele si toata marea in cele cateva zile de vacanta, dar parca, totusi...
Azi e o zi urata, innorat, vant, rece...15 grade acum, maxim 20 dupa-amiaza.
Sa fie o saptamana cu spor!
pupi hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Mier 15 Iul 2020, 8:38 am

Buna diimineata.
Vlad-mom ai avut sansa de a sta langa mare si ai putut alege cand sa mergi la plaja, dar cei care merg o data pe an sau cine stie la cati ani clar ca vor sa ia mai mult soare wink . Cum spuneam nu sunt adepta statului la plaja, sa vad marea imi place, sa o aud, dar nu cand e plina de turisti Smile .

La noi se arata o zi frumoasa.
Va doresc sa fie si ziua voastra frumoasa, calda si cu sanatate.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Mier 15 Iul 2020, 6:27 pm

Rodica, tu aveai un smochin? Cum trece iarna? Il protejeai? Cum?
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Joi 16 Iul 2020, 7:32 am

Buna dimineata.
Da, Ema. Avem mai multi smochini. La bloc, doi batrani, care ajung pana la etajul 1, pe acestia nu ii mai protejam. La tara mai avem unul pe care in primii 5 ani, l-am protejat. Am avut prelata de la un pavilion de gradina mai vechi peste care am pus o folie de plastic, folosita la zugravit. Acum nu il mai protejam nici pe acela. La noi in zona iernile nu sunt foarte reci. Cu cativa ani in urma am trimis unul la Dorulet si nu stiu daca a rezistat, stiu ca la ea e mult mai rece. Poate ne spune acum daca citeste discutia noastra.
Va las o cafea si va doresc o zi linistita.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Joi 16 Iul 2020, 7:44 am

Buna dimineata!
Da,Rodica,inca mai traiesc,unul mai marisor,alti doi au ramas mititei.Anul trecut cel mare mi-a facut doua smochine,dar prea tarziu pentru a ajunge sa creasca.Aici iernile sunt aspre,dar ii protejez.As vrea sa plantez un migdal,imi amintesc de drumul spre si dinspre Oradea marginit de o livada de migdali.Alte vremuri!
Sa va bucurati de o zi frumoasa! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Joi 16 Iul 2020, 1:08 pm

Buna ziua!
Rodica, Dorulet, multumesc pt raspunsuri. Are mama unul in ghiveci care creste bine si repejor. Ma intrebam daca sa il puna afara sau daca sa il mute intr-un vas mai mare si iarna sa-l bage in casa sau in garaj, protejat cu nailoane si ceva paie la radacina. Eu am unul care a crescut dupa ce l-am plantat langa un zid (cica ii place la dos, ferit de vant) dar nu are nici o smochinuta macar asa de decor. Poate la anul.
O zi buna in continuare si sa fim sanatoase! kiss
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Vin 17 Iul 2020, 9:04 am

Buna dimineata.
Ne-am mutat la cafea cu probleme de gradina. Scuze de off topic.
Ema, noi intr-un, cand era mic, am pus tulei de porumb si peste nailon,, au facut soarecii cuib acolo, cred pentru ca primavara a fost roasa tulpina. Nu pune chiar aproape de tulpina sa nu patesti ca noi.
Dorulet, imi pare rau ca nu apuca sa faca smochine, ar trebui sa faca doua ture, una se coace acum, avem deja scmochine si a doua la inceputul lui septembrie.

Va doresc un sfarsit de saptamana linistit, cu spor la treaba si multa sanatate.

hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 17 Iul 2020, 9:50 am

Neata!
Are si mama smochin, dupa iarna aia urata cu -15grade, protejat doar la baza ca era mare, in primavara era uscat, l-au taiat, dar i-au dat puieti. Are ceva smochine, inca nu-s coapte.
In sfarsit...azi ma duc la stomatolog. Pana acum am reusit sa tin sub control fara durere, dar cine stie ce-o mai veni...
O zi faina!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Vin 17 Iul 2020, 11:55 am

Buna ziua!
Vlad-mom, bafta! Eu nu m-am dus inca dar va trebui sa o fac. Cine stie ce mai scornesc astia si chiar ca nu mai putem merge.
Cum e vremea la voi? La mine e frig si miroase a toamna. Macar daca ar ploua.
Ieri am gasit sardine proaspete si mi-am dat de treaba. Deci toata dimineata am facut fileuri si pachetele la congelat. Mi-e pofta de niste peste de apa dulce (prajit cu mujdei si mamaliga) din ala cu gust de mal. La noi vand astia numai peste de ocean sau mare, fad, fara gust.
O zi buna si sa auzim de bine! hug kiss
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 18 Iul 2020, 1:11 am

De bine ce va ziceam ca nu-s coapte smochinele a venit azi tata cu vreo 8 mari, 2 din ele mai mergeau lasate vreo saptamana in copac, in rest... au fost, nu mai sunt! Smile
La dentist a fost un succes real, dat cu subsemnatul ca n-am si nici n-am avut covid, cu covoras lipicios la intrare, botosei, dezinfectat de maini, dna stomatolog si dna asistenta echipate cu de toate (oricum purta masca, manusi si inainte, si viziera cand era cu pilit de materiale grele, de data asta masca de-ailalta, costum, altfel de manusi... ma gandesc ca usor nu le este...)... si rezolvat cazul!
Ce zici tu, Ema? Peste?!? Neutral ...doar hamsie, odata la 10 ani... Nu s-ar zice ca m-am nascut si traiesc la mal de mare, nu? Smile
Somn usor!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Dum 19 Iul 2020, 7:38 am

Buna dimineata!
Cerul toarna cu galeata aproape fara intrerupere,de ieri,cand mai lent,cand mai puternic,asa ca stau in casa.E o lumina ca spre inserare,e cam rece,deci cafeaua e binevenita:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Maine e sarbatoare(poate ca Sf.Ilie s-a cam grabit anul asta),asa ca nu imi fac planuri.Dar am o multime de carti pe care le-am primit si isi asteapta randul la lectura.
Va doresc zile excelente! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Lun 20 Iul 2020, 8:07 am

Buna dimineata.
E racoare, parca nu ar fi luna lui cuptor Sad .
Asta este sa fim sanatosi.
Incepem saptamana cu sarbatoare, dar de maine sper sa avem spor la lucru.
Va doresc multa sanatate.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Mar 21 Iul 2020, 7:29 am

Buna dimineata!
Cerul e albastru,soarele straluceste,asa ca ne bucuram de un inceput de zi frumos.
O zi minunata tuturor! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Mar 21 Iul 2020, 8:13 am

Buna dimineata.
Multumim Dorulet.
Va doresc si eu o zi linistita.
coffee hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Gabica Mar 21 Iul 2020, 11:47 am

Bună dimineaţa
Greu cu dentişti dar mai greu fără ei.
Şi pe la noi a plouat mult în weekend, plănuisem nişte grătare ...dar nu a fost să fie. Am gătit la cuptor, am mai strâns lucrurile prin casă.
Eu ador peştele, mai nou dorada. Ştiu că e scump, dar urmărim reducerile şi luăm atunci. Şi fiică-mea care e antipeşte îl mănâncă cu plăcere.
Azi merg chitită pe spălat iar s-au strâns multe, ieri fiind sărbătoae nu m-a lăsat soţul....
Soare pe la noi acum.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 21 Iul 2020, 2:30 pm

Ziua buna!
Gabica, mie imi pare la fel de scarboasa meseria asta de dentist ca cea de gunoier...si la fel de periculoasa, daca nu esti precaut te contaminezi imediat...
Tineti mine ca i-am facut nepoticii 2 papusele crosetate? Zice ca aia cu parul mai scurt e tata si cealalta mama, asa ca m-am pus pe treaba sa-i fac si un "tata", mai am sapca si parul si e gata. Evident ca iar mi s-au adunat si bijuuri de pozat... Sad si nu-mi place, consuma o gramada de timp, apoi prelucrarea pozelor (n-am lumini de studio)... si nici nu m-am hotarat care-s ale mele, ca le-as vrea pe toate... asa imi trebuie daca mereu fac altceva!
Ieri a fost urat afara, azi vad ca e linistit, soare...
Ah, si mi-e copilul mic pe lista la clasa pregatitoare! Om vedea ce si cum o fi din toamna.
O zi faina sa fie!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 33 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 33 din 40 Înapoi  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB