Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ne bem cafeaua împreuna (44)

+18
MihaelaT
gabriela1554
White_Raven
Marchioness
Gabica
rodishor
letho
Marinela Solomonean
raluk0182
piciul
diada
Greteledelweiss
ema
Michelle88
LRodica
Dorulet
vlad_mom
mlizeta
22 participanți

Pagina 26 din 40 Înapoi  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 18 Mai 2020, 9:55 am

Neata! O zi faina si mult spor!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4625
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 18 Mai 2020, 1:09 pm

Va salut si eu,dupa ce mi-am inceput dimineata in gradina.
O zi buna tuturor! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4774
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 18 Mai 2020, 5:21 pm

Buna.Am expediat coletete de azi. Copii sunt la joaca in sat.Imi fac o cafea si mai fac cateva colete pana diseara. Am aflat azi o veste ok caci si daca sunt somera tot pot avea incasari in limita a 500 lei lunar.Asa ca merc cu firma lejer in paralel pana ma angajez.Prin toamna am o promisiune de a ma angaja factor postal. Nu mai caut salariu mare ci un job sigur pt viitor care ca imi ofere si realizari sufletesti. Fiecare multumesc pentru mine conteaza.Si cum postasul e vedeta in sat si cum sora mea imi va fi colega nu vom mai fi fetele lui Ghita Frigider ci el va fi tatal postaritelor ;)).Vad eu cum ma descurc cu vremea de afara. Daca sora mea poate eu de ce nu as putea. Mai ales ca e satul natal unde cunoastem lumea si e la 3 km distanta de casa mea. O sa imi iau biciclete serioasa asa ca pt 80 de kg si ma apuc de fitness si bronz gratis.Sper sa se implinesca si acest plan asa cum am indeplinit fiecare plan pe care l-am gandit. wink

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Mar 19 Mai 2020, 6:06 am

Buna dimineata!
Magda,sa ti se implineasca voia!
Va doresc tuturor o zi excelenta! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4774
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Mar 19 Mai 2020, 8:02 am

Buna dimineata.
Dorulet multumim.
Magda cred ca nimic nu e intamplator. Totul se intampla dintr-un motiv. Poate nestiut de noi.

Va doresc la toate multa sanatate si o zi minunata.

coffee hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3643
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Mar 19 Mai 2020, 9:04 am

Buna dimineata! Ce ma bucur cand va gasesc cu vesti bune! hug Felicitari Magda pentru realizari, ma bucur mult pentru tine, esti o femeie independenta love

Intr-adevar, nimic nu este intamplator. Cumva trebuie sa profitam de fiecare ocazie. Cumva suntem dependenti si de alte persoane si nu putem profita de tot ce ni se ofera (in cazul meu).

Ieri citisem un cartonas: "Ce sfat i-ai da copilului tau in situatia ta? Urmeaza-ti sfatul!" eee, usor de zis greu de facut rade

O zi minunata va doresc!


_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Mar 19 Mai 2020, 10:11 am

Buna dimineata!
A venit caldura si ca de obicei sunt racita. Sau e alergie ca ieri am inspirat polen si praf de thuya. Am chef sa cumpar ceva pentru casa dar sigur se lasa cu discutii cu barbata-meu. Am vazut ceva gen Ikea, o masa de machiaj cu dulapioare, etajere si sertare si care poate fi transformata in birou fara probleme. Sigur va comenta ca e placaj, ca nu e de calitate. Eu nu vreau de care vrea el. Toata mobila mea e masiva de stejar. E frumoasa, e de calitate dar nu se poate urni din loc. Si apoi mie imi place mobila alba si mai imi place sa schimb pozitia mobilei din cand in cand.
O zi frumoasa si spor pe la treburi!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Greteledelweiss Mar 19 Mai 2020, 10:14 am

Ce veselie aici! Se simte energia pana la mine asa ca m-am molipsit de la voi (cred ca numai tu Magda esti de vina cu posta pe bicicleta  Smile ) si am bagat niste abdomene si  5 min bicicleta, asa de incalzire pentru prima zi! Ieri am facut-o de oaie cu dieta si seara mi-a fost rau de la papanasi cu smantana si dulceata, asa-i cand depasesti limita bunului simt, dar mai ales a stomacului zid

Va pup dulce fetelor si va doresc spor in tot ce v-ati propus!
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 19 Mai 2020, 8:51 pm

Buna , m-am trezit cu greu la 8.30 exact pana sa ajunga un curier.
Dupa 'stergerea prafului' de dimineata si plecarea sotului la munca am tot incercat sa ma conving sa ma trezesc din 30 in 30 de min de la 6.30 pana la 8.30. Dar cum sa ma trezesc cand visam ca eram pe malul marii margand de mana cu sotul meu ,cu picioarele in apa calda si limpede a marii. Cum sa te trezesti din vis asa frumos.
Am avut de alergat pe la primarie dupa autorizatia de constructie si pe la arhitect dupa niste corecturi la autorizatia de demolare.
Azi am avut si discutii cu fostele colege cateva din cele 6 neconvocate la sedinta de ieri. Eu sunt nr 7 si prima care trebuia sa se intoarca dar am refuzat . Pe motiv ca imi fac casa si am nevoie de timp.Nu pot sta legata de un servici de unde nu exista invoire.Nu a picat foarte bine vestea pt patron ,care avea impresia ca o sa asteptam lesinate redeschiderea firmei. Uite ca una nu era lesinata si poate avea viata ok si fara a fi angajata lui.
Poate ca e momentul sa muncesc si pentru visele mele si nu doar pentru a duce el cate 10000/20000/30000 euro in Dubai (depinde cate persoane pleaca odata) pentru afacerile lui imobiliare de acolo.
Dee ca acolo nu sint impozite/taxe etc.
Si cum sobolanii sunt primii care parasesc nava pana sa se scufunde ,mai bine sunt vazuta asa.
Incep sa ma fiu psihic tot mai bine si sa nu ma am stresul unei colege cateodata fff imbufnata,desi eram doar 2 in incapere.
Sper sa ma detasez cu totul si sa dau la spate trecutul. Acest mesaj e inceput la ora 16 si terminat la 20.50 seara. Va mai scriu si maine.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Mier 20 Mai 2020, 10:07 am

MagdaMarin a scris: Dar cum  sa ma trezesc cand visam ca eram pe malul marii margand de mana cu sotul meu ,cu picioarele in apa calda si limpede a marii. Cum sa te trezesti din vis asa frumos.

Magda, ma uimesti rade deci a ramas legenda "stersul prafului" (prietenii stiu de ce, inca folosesc expresia) dar chiar sa si visezi ca mergi pe plaja de mana cu sotul tau, inadmisibil rade merg de mana in vis cu cine vreau eu, ai innebunit, doar nu imi saboteaza si visele rade

Ma bucur mult ca te linistesti, asta eset foarte important, esti o femeie puternica hug Iti multumesc pentru ca nu ne-ai uitat hug de la fiecare om avem de invatat.

Sunt fericita, copilul mare da astazi olimpiada la matematica, cea care trebuia data pe 14 martie. Sunt fericita pentru el, ii place foarte mult scoala. Eu sunt mai pe practic, scoala... sa mearga asa, in spate rade scoala vietii sa o ai rade Dar am un copil care seamana cu mine, lasa scoala in spate, este foarte practic.

In rest, o zi frumoasa sa avem!


_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 20 Mai 2020, 11:49 am

Buna.
Ca si Diada ca si eu am un copil caruia ii place scoala.Fata mai intai plange 30 de min de ofitica ca are teme ,abia apoi se apuca de ele.
Azi am primit primele 3 camioane de caramida.Ultimul a cam lovit o teava de la porti .Si asa trebuie taiata  pentru a permite accesul betonierelor si al pompei de beton. O sa se impace sotul meu cu gandul ca sunt si victime colaterale  la o constructie de asa natura cum va fi casa. Am o cafea .Vreau si o dieta. Mi-am luat niste dovlecel pe care l-am pitit in sifonier dupa marfa mea pt a-l gati cat nu e acasa sotul meu si a incerca o saptamana de detox.
El nu ma lasa asa ca trebuie sa fac pe ascuns ca deja am ajuns la 82 de kg si e inadmisibil pt mine. pig
Oricum mananc cca de 2 ori pe zi si nu am mese regulate,manac prostii cand nu am sotul  acasa.
Poate reusesc sa ma disciplinez alimentar. foame
Zise Bamse in timp ce mananca o eugenie.
Dar asta in sezonul urmator.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Michelle88 Mier 20 Mai 2020, 7:41 pm

Buna seara din zona Dunării la sud de București. Este călduț la noi, dar un vânt de te ia pe sus. Bebesoi doarme, dihor mare, este prin casa, locație exacta necunoscuta. Eu ma dau la un rucsac croșetat. Am comanda de câteva. La achiziția de fire stau foarte foarte prost. Nu găsesc spagetti yarn pe nicăieri la un preț acceptabil. La noi în oraș este bobina 36 lei . Prea scump pentru gusturile mele.
Mai nou vreau o mica dieta(am depășit greutatea de 85kg) și mă dor tălpile de dimineață până seara.
Am Constatat următoarele: durerile mele de stomac, burta, stările nasoale de greata și gras pe gat, erau de la cafea. Nu mai beau cafea. Doar ness. Sunt foarte bine. Nu mai am nici o senzație de nimic. Momentan mă roade stomacul. Mă duc să iau o banana. O seara buna va doresc.
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Joi 21 Mai 2020, 8:26 am

Buna dimineata.
La noi se arata o zi senina, sper ca si calda.
Magda stiu cum e cu constructia unei case. Noi suntem gata cu ea. Acum ne muncim prin jurul ei. O terasa si poate si un mic gratar zidit, ca de astalat avem wink .
Va doresc multa rabdare si sa aveti parte de mesteri seriosi. Al meu nu pot sa zic ca nu a fost serios , dar l-am prins rar liber. Adunam bani si atunci il chemam, dar pana sa vina trecea ceva. Sanatate sa aveti ca atunci se rezolva toate.
Michelle eu de la ness am palpitatii. Si cafea doar una de vreun an. Mergeau doua , chiar trei dar gata.

Va doresc o zi linistita. Sa va odihniti un pic azi ca e sarbatoare.
Celor care au numele de Constantin sau Elena le doresc multa sanatate.
hug kiss
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3643
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Joi 21 Mai 2020, 9:16 am

Buna dimineata!
Sarbatoritilor si celor de langa ei,multa sanatate si voie buna!
Tuturor va dores o zi minunata! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4774
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Joi 21 Mai 2020, 9:16 am

'Neata!
La multi ani la Elene si Constantini!
Rodica, cand vorbesti de santiereul vostru, imi amintesti de cel al parintilor. Parca nu se mai termina. L-am lungit vreo 7 ani si tot asa, pana venea mesterul mai adunam niste banuti. Am fugit ca naiba de imprumuturi la banca. In schimb, pentru casa de aici, am facut un imprumut si restituim lunar enorm. Apoi santierele cu mesteri care nu vin, care lucreaza rau, cu nemultumiri si nervi uneori.
O zi linistita si de la mine! Si sanatate!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Joi 21 Mai 2020, 9:49 am

Buna dimineata si de la mine!

Astazi eu va dau cafeaua, sucul, vinul, tortul hug pupi cake prietenie pentru ca sunt sarbatorita. Va multumesc pentru urari, la multi ani si voua si cunoscutilor vostri hug

Spor maxim in toate! O zi plina sa aveti

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 21 Mai 2020, 10:26 am

Neata! La multi ani!!! kiss Flowers
Eu, daca tot am terminat catelul, ma bag iar intr-un proiect de-ala cu scarpinat cu mana stanga dupa urechea dreapta...ca asa imi place mie, cred... Ceva ce nu stiu daca o sa iasa asa cum vizualizez eu, mai trebuie sa gandesc niste detalii tehnice inainte sa ma apuc de taiat.
O zi faina, cu relaxare, cu spor....cum o vreti voi!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4625
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 21 Mai 2020, 11:46 am

Laaa Multiii Ani !!! Diada. Sa ti se implineasca visele. Si eu am sotul de sarbatorit. Acum se scuza el ca e prea obosit si nu poate sarbatorii "regulamentar" Smile) Dar diseara il duc la cumparaturi ,sa faca cinste in curte la familion.
LRodica am prins un baiat cu firma din sat care ,conform contractului ar termina-o la cheie anul viit in iunie. Noi banutii ii strangem de 12 ani . Si teoretic ne mai si raman.Iar in tot acest timp nici eu nu dorm chiar daca sunt acasa ;)
Tot la 11-12 ma culc in fiecare seara.Diseara chefuiesc ca e ziua lui.
Ii pun pamatuful in mana si sa mearga la ''sters praful". wink
Ieri am incercat pentru prima oara dovlecel feliute  la grill si chiar a iesit bun de au mancat si copii la pranz din el.Poate il conving azi sa imi ia cativa din lidl sa nu mai stau cu ei acunsi.
Trebuia sa dau jos neaparat am luat 3 kg fff repede dupa cantarirea mea zilnica.
Merg sa imi refill gratuit cana de cafea (mare afacere am facut cu expresorul meu cu boabe,pana si sotul e super multumit de el)si sa intru la colete.
Va pup.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Greteledelweiss Joi 21 Mai 2020, 5:01 pm

La multi ani si binecuvantati, Diada! Si sotului tau, Magda!  cake

O zi plina de bucurie!
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 22 Mai 2020, 1:07 pm

Vad ca lumea a chefuit pana tarziu... O cafea la ora asta e binevenita, nu?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4625
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Vin 22 Mai 2020, 4:15 pm

Buna ziua.
Sau un ceai. Cred ca e mai bun. La noi a fost senin dar a batut vantul si mie imi este cam frig.
Ema, si la noi a durat santierul 7 ani, si o sa se faca 8 daca nu facem anul asta terasa Smile . Sa fim sanatosi.
Magda, mesterul este un verisor, nu m-a taxat la manopera la fel, am mai pus si noi mana la multe dntre fazele constructie. La fundatie si la tencuit, carat beton,(soata), la acoperis, dat leaturi, grinzi si tigle. Ca sa zic asa ii dadeam la mana ce avea nevoie. Fundatia am sapat cu utilaj dar pentru apa a sapat sotul cu cazmaua si tarnacopul unde a fost nevoie.
Ne-a convenit ca nu am avut toti banii odata. Noi nu am reusit pe perioade asa lungi cum zici tu , 12 ani, sa adunam.
Dar e bine si asa, noi multumim la Dumnezeu pentru ce am reusit sa facem.

Va doresc un sfarsit de saptamana linistit cu spor la munca.

Poate mai tarziu reusesc sa termin iepurasul si sa postez poze la jucarii.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3643
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Vin 22 Mai 2020, 5:14 pm

32 de grade si nu e decat mai. Am incercat sa ies sub copaci dar nu se poate sta. Te arde. Ma sufoc numai ce-i vad pe unii nadusiti si cu botnita aia de carpa pe fata. Le vezi doar ochii.
Am vrut dimineata sa fac o prajitura, ceva cu crema gen ecler dar a venit caldura repede si a dat lenea in mine. Azi mi-am dat seama ca de trei luni aproape nu am mai fost la etaj sa vad ce mai e pe acolo. Doar pe scara cat am vopsit-o si atat. Voi merge maine sau poimaine sau peste inca o luna. Mi-e urat sa urc trepte
O dupa amiaza racoroasa sau calda, dupa cum va e placul. Eu ma duc sa ma bag in piscina ca am un colt la umbra.
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Vin 22 Mai 2020, 8:52 pm

La mine nu se mai opreste vantul si e frig.
Sa aveti o seara placuta ,inconjurate de cei dragi![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4774
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty 'neata

Mesaj Scris de ionela07 Sam 23 Mai 2020, 9:55 am

Buna dimineata!
Nu sunt activa aici, dar intru cateodata si imi place ca va vad!
Sa fiti harnice in continuare!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ionela07
ionela07
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 52
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 18/10/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 23 Mai 2020, 3:52 pm

Ziua buna!
Ionela multam de rasfat, chiar daca e numai poza...
Racoare tare la mine... a si picurat de cateva ori...dar macar nu e vant.
Sa va fie ziua faina!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4625
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 26 din 40 Înapoi  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB