Lucru de mână
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 18 EmptyIeri la 9:29 pm Scris de LRodica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 18 EmptyIeri la 7:47 am Scris de Dorulet

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 18 EmptyVin 18 Sept 2020, 9:48 pm Scris de Dorulet

» Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 18 EmptyVin 18 Sept 2020, 8:25 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 18 EmptySam 12 Sept 2020, 5:14 pm Scris de Dorulet

» Accesorii pentru papusa Paola Reina
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 18 EmptyLun 07 Sept 2020, 7:40 pm Scris de vlad_mom

» Conserve pentru iarna (3)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 18 EmptyJoi 03 Sept 2020, 12:23 pm Scris de LRodica

» Fimo-Ce putem face cu fimo (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 18 EmptyLun 24 Aug 2020, 7:20 pm Scris de LRodica

» Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 18 EmptyMar 18 Aug 2020, 9:02 am Scris de LRodica

» Gradina cu legume (7)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 18 EmptySam 15 Aug 2020, 7:56 am Scris de piciul

» Decoratiuni interioare pt casa (6)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 18 EmptyVin 14 Aug 2020, 10:19 am Scris de LRodica

» Mobilier homemade (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 18 EmptyMar 11 Aug 2020, 6:49 am Scris de Dorulet

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 18 EmptyLun 27 Iul 2020, 11:12 am Scris de mlizeta

» Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 18 EmptySam 25 Iul 2020, 6:48 pm Scris de LRodica

» Sarbatoritii zilei!!! XI
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 18 EmptyLun 06 Iul 2020, 10:56 am Scris de mlizeta

» ace de masina de cusut broather innover a
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 18 EmptyVin 03 Iul 2020, 11:09 am Scris de diada

» Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 18 EmptyJoi 25 Iun 2020, 3:30 pm Scris de chis assy

» Dieta sau un regim de viata sanatos!
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 18 EmptyMar 23 Iun 2020, 10:25 pm Scris de Michelle88

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 18 EmptyMar 23 Iun 2020, 11:01 am Scris de vlad_mom

» Ce masina de brodat recomandati?
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 18 EmptyLun 15 Iun 2020, 9:05 am Scris de diada

Ne bem cafeaua împreuna (44)

Pagina 18 din 39 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 28 ... 39  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema la data de Sam 04 Apr 2020, 10:51 pm

De acord, Vlad mom. Dar daca batranii nu se pot incadra in timp si il depasesc cu 10 sau 20 de minute? Nu cred ca tata poarta virusul. Sa fim seriosi! E plin de tiganime si nu numai, care vin de cine stie unde si care sunt contaminati si se plimba fara restrictii. Pt ei nu exista oprelisti, legi, limite?Ai mei o au pe sora mea. Dar cei care nu au pe nimeni? Cum fac, bietii de ei? In Franta nu exista restrictia asta. In Romania, exista. Nu e o porcarie? Sa ne gandim ca vom fi si noi batrani. Sa ne gandim ca nu va fi nimeni sa ne ajute. Cum vom face??? In Franta, pericolul nu vine de la batrani, ci de la copii. Ei sunt pericolul, deci, interzis copiilor sa iasa. Copii, batrani, tineri...numai abuzuri,contradictii, magarii! Si inca ceva: acusica ajungem si noi batrani. Cum am face, cum am reactiona?
Citesc ce a postat Dorulet. Cum va face ea? In locul ei, cum as face eu ca nu am copii sa ma ajute? Dar tu, ca nu stii ce si cum va fi?
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2710
Varsta : 50
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Dum 05 Apr 2020, 1:25 am

Nici n-am zis ca-s perfecte sau ca le pot respecta toti....am zis doar ca au rostul lor, ca nu-s degeaba.
Sa stii ca nu toata "tiganimea" e chiar libera sa faca ce vrea...au inchis Tandarei, au decretat carantina. Vad si cum aia 4 "creier-less" tot vin la carciuma de peste drum care e inchisa, isi iau berea de la chiosc si stau cu orele in spatele crasmii, se ascund cand trece masina de politie...
Nu vreau sa discutam in contradictoriu, fiecare are dreptul sa creada ce vrea, sa ia decizii in ceea ce-l priveste...insa cand vorbim de legi (si-s cam peste tot cam la fel, am inteles ca si in Spania au restrictii orare toti, nu numai batranii)... Sunt multe legi care nu-mi convin mie personal, dar asta e democratia, nu? majoritatea decide...
Pericolul nu vine de la batrani, asa e, dar ei sunt cu riscul cel mai mare de deces, se incearca protejarea lor, se incearca...chiar daca sunt toti depasiti de situatie. Sunt masuri disperate in vremuri disperate.
Nu iau apararea guvernelor, nici nu vad vreo alta solutie viabila pentru noi toti, insa.....sincer, nici nu-mi vine sa ies din casa. Eu si anii trecuti am purtat masca in sezonul virozelor respiratorii (in korea era ceva normal sa porti masca) pentru nu cred in imunizare prin imbolnavire, mai ales cand e vorba de virusuri anuale, care se modifica de la un sezon la altul.
Repet....e doar parerea mea, posibil sa gresesc, nu detin adevarul absolut, nici nu vreau sa conving pe nimeni de nimic.
Crezi ca o sa-mi fie bine daca se trezeste maseaua aia acum sa faca pe nebuna? N-o sa-mi fie, mi-e groaza numai cand imi amintesc...pentru ca stiu foarte bine ce inseamna ... si sper din tot sufletul sa nu apara nici alta urgenta medicala nimanui.
Toti suntem stresati, suparati, ne este modificat stilul de viata....si daca ne enervam si mai tare nu cred ca ne va fi mai bine.
Hai sa va povestesc faza ieri...v-am spus ca se duce soata la leroy sa ridice comanda, bun... eu comand online, imi vine mailul de confirmare a comenzii, peste 2 ore primesc sms ca e pregatita ...ajunge soata si e luat pe sus de la intrare ca n-are masca, ca v-am trimis email, ca scrie pe usa...le arata soata mailul (ii dadusem forward), le arata pe site ca nu scrie nimic, usa nu se vede online...ca sa-si traga tricoul pe fata, circ si discutii de-aiurea... Vine asta al meu suparat acasa, imi povesteste, iar eu fac sesezare magazinului pentru situatia jenanta in care a fost pus soata prin faptul ca nu am fost informati. Nu ma asteptam la ceva, insa azi ma suna directorul magazinului pentru care am facut sesizarea, si-a cerut scuze in numele tuturor, am discutat si m-a informat ca in urma sesizarii mele a decis ca pentru clientii care nu au putut sa-si procure masca sau nu au fost informati sa dea masti din stocul lor.
Concluzia e ca se poate, dar trebuie spus la locul potrivit.
In alta ordine de idei, ne-a luat azi 2 ore sa demontam wc-ul crapat, sa dam alte gauri in pardosea si sa-l montam pe cel nou...munca de echipa! Si sotie fericita ca are wc-ul visurilor ei rade
Sa avem o noapte linistita si sa ne consumam energia pozitiv!

Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3782
Varsta : 42
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Dum 05 Apr 2020, 7:48 am

Buna dimineata.
Am reusit sa intru si eu. Sunt la tara, in concediu pana marti, si nu am mai intrat pana azi pe calculator. Am avut zile frumoase. Am reusit sa curatam gradina, sa termine de tuns pomii, a mai taiat lemne si chiar am sapat mai mult decat ne-am propus.
Dar cea mai mare realizare a fost sa demaram demolarea soprului (o anexa improvizata). Cel mai suparat a fost socrul meu pentru ca acolo avea tot felul de gunoaie. Nu exagerez am adunat 3 saci de rafie cu gunoi plus 2 ladite cu fier vechi, o plasa cu aluminiu si o galeata cu cupru. Ma gandesc ce o sa scoatem din garajul de la bloc, (care e de vreo cinci ori mai mare decat locul lui de munca de aici)
Am facut un compromis i-am improvizat ceva mai mic mai dearte de casa. Fiica mea a fost suparata ca am mai facut un 'cabinet', asa spuneam noi.
Sper sa fac azi poze din gradina.
Va doresc o duminica linistita si multa sanatate.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2593
Varsta : 53
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet la data de Dum 05 Apr 2020, 8:04 am

Buna dimineata!
Sunt de acord cu tine,vlad_mom,intr-o oarecare masura,dar cred ca se va dovedi ca nu restrictiile si amenzile sunt calea spre vindecare.Ce se va intampla cand se vor anula legile astea?Va fi un val de imbolnaviri,cu siguranta.Si mai am ceva ce ma deranjeaza:de ce soldati cu arme?Impotriva cui?
Am ales sa stau la tara,dar ce fac atunci cand nu mai am provizii?Ma gandesc si la animalutele mele,acum ele sunt fericite ca le las sa se plimbe aproape peste tot,doar unde am salata,spanac,bob,nu e voie,asa ca stau si le pazesc.Dupa ce se satura de plimbare,scaldat,ciupit verdeata,se duc singure in curtea lor.Doar babutele gaste mai raman prin gradina...Ieri am semanat porumb de floricele,fasole timpurie si am pus tot felul de seminte  prin cutii si cutiute.Pamantul se incalzeste doar la amiaza.Asa ca azi dreptul la odihna,eventual o calatorie pe net.Si o cafea cu voi:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sa va fie bine acolo unde va aflati! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3981
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Dum 05 Apr 2020, 11:38 am

Neata!
Dorulet, din cate am inteles eu, restrictiile astea sunt impuse in intreaga lume pentru a preveni imbolnavirea noastra intr-un numar prea mare pentru sistemul medical... toate statele incearca sa se fereasca de situatia Italiei si Spaniei. O boala este vindecata cu tratament, si in unele cazuri se poate preveni prin vaccin, dar in cazul asta nu vorbim nici despre una nici despre alta...ci doar despre a preveni imbolnavirea unui numar prea mare de oameni in acelasi timp, numar prea mare pentru capacitatea sistemului sanitar.
Nu am curaj sa ma gandesc cat va dura starea de urgenta... Sad China deja a avut o tentativa de a renunta la unele din restrictii si n-a fost bine...
De ce au scos guvernele armatele? Pentru ca unii dintre noi nu intelegem ce inseamna ordonanta militara si nu vrem sa o respectam. De ce cu arma? Pentru ca asta este echipamentul armatei. Un soldat fara arma, nu mai e soldat, e doar un baiat intr-o uniforma.
Poate ca pare extrem, insa e o situatie extrema, fara precedent si se incearca tot ce e se poate.
Am inteles ca multe magazine si consilii locale au pus la dispozitie numere de telefon unde poti suna si solicita sa fii ajutata cu cumparaturile. Poate te poti interesa daca ai ceva de genul acolo la tine.
Zen tuturor! pupi pupi hug

Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3782
Varsta : 42
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de ema la data de Dum 05 Apr 2020, 6:57 pm

Soare si vant! La cat a plouat, pamantul e tare ca piatra. Am inceput deja sa udam.
Rodica, m-ai facut sa rad cu soprul socrului. Mi-am amintit ca intr-un an am facut o curatenie crunta la bunici. Am aruncat toate hondrobeiele ruginite, sparte, nefolosibile si pe care nu le mai atinsese nimeni de zeci de ani. Le-am dus la o groapa de gunoi in marginea satului. Asa era atunci. Am muncit ca sclavii cateva zile. Saptamana urmatoare ...o buna parte erau aduse si puse inapoi la locul lor iar bunicul suparat ne-a tinut un discurs de genul ca pe vremea razboiului orice era folosit, ca noi astia de azi nu stim sa apreciem. Ma intreb si acum la ce ar putea folosi un borcan fara fund sau o manivela ruginita chiar pe vreme de razboi. Apropos, avea casti militare nemtesti, semiingropate, ruginite, cu apa inverzita, cica pt gaini Gaini care aveau o troaca a lor cu apa proaspata pusa de bunica.
M-am saturat de stat in curte. Ma gandesc la cei care sunt inchisi in apartamente. Magazinele de bricolaj sunt inchise si o mare parte din site-urile care vand produse de mercerie nu mai au ce vinde sau pur si simplu nu mai vand.
Am incercat sa pun masca cand slefuiam la scara. Eu nu pot respira cu asa ceva pe nas si gura. Efectiv, ma sufoc. Ma intreb cand se va termina circul asta?
O seara se duminica linistita si sanatate!

ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2710
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Lun 06 Apr 2020, 7:05 am

Buna dimineața. 
Ema ,  ma gandesc ca si socru va face ca si bunicul tau. Va aduna iar si va zice "Poate trebuie la ceva" zid ai si cand trebuie ceva nu gaseste de care are. Dar ce sa facem sa fie sănătos.  E cel.mai important. Pentru el dar si pentru noi.
In loc de cafea va las o floare din grădină: 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Si va doresc o săptămâna însorită cu spor la lucru.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet la data de Lun 06 Apr 2020, 7:07 am

Buna dimineata!
Vrei un raspuns,Ema?[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
E o gluma amara pe care am preluat-o de la cineva...Sa speram ca vor trece aceste zile si ne vom relua vietile obisnuite,mai intelepti si sanatosi.
Va aduc si eu cateva pete de culoare din gradina:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sunt mici din cauza frigului si completeaza albastrul muscarilor(zambile motate)de care a si eu mai multe tufe.
Sa aveti o zi de luni linistita! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de mlizeta la data de Lun 06 Apr 2020, 10:53 am

Buna dimineata!
O zi de luni si o saptamana cu vesti bune!
Am citit toate comentariile voastre. Intr-adevar batranii sunt cei mai expusi imbolnavirii, deoarece au si alte afectiuni cronice pe langa o imunitate ˝batrana˝. Toti: batrani, copii, cei ce dau legi, au dreptate in felul lor. Eu si fata mea (16 ani) locuim impreuna cu parintii mei de 72 si 76 ani. Sambata (ca nu lucrez) ma duc cu mama in cartier la cumparaturi. Sambata asta a avut de luat si retele pentru amandoi. A stat aprox.30 min. in farmacie. Eu asteptand afara cu un carut de cumparaturi plin. Mama abia merge, nu poate cara greutati, nu se poate apleca, asa ca n-am de ales ma incadrez si eu in programul de iesire. Prin cartier (fiind vreme calda) erau multe persoane in varsta pe banci pe langa magazine la socializare nu la cumparaturi. Le este si lor greu sa stea inchisi. Dar ma gandesc si la copiii nostri care de pe 11 martie stau inchisi in casa. Fiica mea a innebunit.
Trebuie sa avem rabdare, sa gandim zen si sa privim optimisti spre viitor.
Ma gandesc ca atunci cand se vor ridica restrictiile vor iesi copiii si batranii ca oile scapate de sub control in toate directiile.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 833
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Mesaj Scris de Michelle88 la data de Mar 07 Apr 2020, 7:34 am

Buna dimineața. Am venit să va ofer o cafea de moment. Este un fel de frappe. Care se face extrem de ușor. Eu am folosit mixerul și zahăr brun 😏.[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Copii mă terorizează. Nu pot sa lucrez absolut nimic de ei. Ba îmi ia foarfeca, ba îmi aruncă bobina și fug cu croșeta prin casa. Noaptea ce mai reușesc să cos și eu o masca sau sa termin vreo căciuliță. In rest sunt arbitru de lupte tai kuan do. 😂😂😂. Din acelea cu pumni, picioare, tras de par. Ce însemna să ai băieți. zid zid zid zid .
P.S.: tot ei au executat pervazul la geam cu carioci. (care sunt permanente Sad zid zid )
Michelle88
Michelle88
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 259
Varsta : 32
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet la data de Mar 07 Apr 2020, 7:40 am

Buna dimineata!Multumim pentru cafea,Michelle!Greu cu baietii,dar gandeste-te cum i-ai putea antrena in joaca sa faca si ei ceva din capetele de material.
Tot frig,gheata la mal(adica in galeata),desi soarele e mare,rotund si a devenit galben din fata rosie cu care s-a aratat de dimineata.
Sa aveti o zi linistita,sa avet motive de a zambi,sa va bucurati de sanatate! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Michelle88 la data de Mar 07 Apr 2020, 7:49 am

Cam greu sa fac asta. Au doi ani si jumatate si Cinci ani si jumatate. Daca prind o foarfeca pe mana, fac prapad in urma lor. Cel mare mi-a taiat acum vreo doi ani dintr-o fustita crosetata. Am zis ca lesin. Mi-e frica sa ii invat sa taie la material. Ei dupa treaba asta sunt genul care, continuua lucrarea. Cum vor prinde o bucata de material pe viitor, va trebui executata. shot shot lol! peace . Mai bine ii dau afara sa bata si ei un cui pe unde pot.
Casuta executata de tataia si tati. ii dau maxim un an de viata pana incep sa o dezmembreze. rade rade
Michelle88
Michelle88
Ucenic
Ucenic

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet la data de Mar 07 Apr 2020, 8:27 am

Fara foarfeca,doar prin impletire.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Mar 07 Apr 2020, 9:16 am

Buna dimineata! mi-a fost dor de voi! ma duc sa citesc din urma, sper ca sunteti bine hug

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7120
Varsta : 41
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://picasaweb.google.com/101308234088606518793

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Mar 07 Apr 2020, 10:15 am

raluk0182 a scris:...studiez arta tunsului, sotul nu vrea sa isi lase plete 😅 , iar mie nu imi surade varianta chel...sper sa nu ajungem acolo intr-un final.😜🤭

Ai reusit sa-l tunzi? Nu este greu sa stii, daca ai masina de tuns si foarfeca. Te ajut daca vrei. hug

vlad_mom a scris:...cand vad marfa perisabila lasata aiurea....si cand vad coaja de banana pe cutiile de bomboane de ciocolata...cat de nesimtit trebuie sa fii?!? Si mai visam caini cu covrigi in coada in alte tari...
Hai sa aveti o zi cu spor!

Adevarat. Cand o gasesc aiurea, o iau si o las la casa sa o duca ei la loc in timp util. Am vazut ca in Carrefur se da voie copilului sa manance fructe cat faci cumparaturi, cara sa le platesti, au si apa, ceai, mi s-a parut genial. Asta era inainte de pandemie, cand te duceai cu copilul. Ai mei nu mananca oricum...

vlad_mom a scris:
De ce au scos guvernele armatele? Pentru ca unii dintre noi nu intelegem ce inseamna ordonanta militara si nu vrem sa o respectam. De ce cu arma? Pentru ca asta este echipamentul armatei. Un soldat fara arma, nu mai e soldat, e doar un baiat intr-o uniforma.
Poate ca pare extrem, insa e o situatie extrema, fara precedent si se incearca tot ce e se poate.
Am inteles ca multe magazine si consilii locale au pus la dispozitie numere de telefon unde poti suna si solicita sa fii ajutata cu cumparaturile. Poate te poti interesa daca ai ceva de genul acolo la tine.
Zen tuturor! pupi pupi hug

Adevarat, si la noi s-a afisat la bloc de 2 saptamani, numarul de telefon pentru ajutor.

Michelle88 a scris:Cam greu sa fac asta. Au doi ani si jumatate si Cinci ani si jumatate. Daca prind o foarfeca pe mana, fac prapad in urma lor. Cel mare mi-a taiat acum vreo doi ani dintr-o fustita crosetata. Am zis ca lesin. Mi-e frica sa ii invat sa taie la material. Ei dupa treaba asta sunt genul care, continuua lucrarea. Cum vor prinde o bucata de material pe viitor, va trebui executata. shot shot lol! peace . Mai bine ii dau afara sa bata si ei un cui pe unde pot.

Aici nu sunt de acord cu tine! Ajuta-i sa se dezvolte, nu le lua placerea asta. Eu le dadeam tricouri mai uzate sau pur si simplu un material pe care nu il vedeam facubil, i-am dat foarfeca si taie cat vrei, doar sa nu te ranesti. A cusut si la masina, pe la 6-7 ani, am o masina care coase fara apasat pe pedala si incet, nu s-a ranit. Si-a satisfacut curiozitatea si nu am mai avut surprize.

Va doresc zi luminoasa! hug

Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Michelle88 la data de Mar 07 Apr 2020, 7:02 pm

Buna. Multumesc de sfat. Voi încerca și așa. Sper sa mă înșel și să nu găsesc hainele bune tăiate. Îmi cunoasc foarte bine podoabele.
Michelle88
Michelle88
Ucenic
Ucenic

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Mar 07 Apr 2020, 8:36 pm

Buna seara.
Dorulet zici ca la tine a inghetat?
La noi este frig dimineata dar peste zi sunt 18-19 grade.
Dimineata stam in casa pana pe la 9 si apoi afara. Azi am terminat de curatat si straturile de flori. Maine sa vad cate muscate au rezistat si sa le scot afara.
Sotul a daramat jumatate din sopru, maine urmeaza cealalata jumatate. Dar banuiesc ca nu o sa termine maine. Smile .
Va doresc noapte buna si maine o zi frumoasa.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet la data de Mier 08 Apr 2020, 7:36 am

Buna dimineata!
Da,Rodica,si acum apa are pojghita de gheata,iar seara,dupa ce trece soarele,se face frig.Dimineata ma incalzesc cu cafeaua,seara cu ceai.Acum,fiind dimineata...[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dupa ce se incalzeste,ies si eu la semanat si udat.
Sa aveti o zi excelenta!Sanatate! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Mier 08 Apr 2020, 8:36 am

Buna dimineata.
La noi nu e chiar asa rece. Sunt cam 3-4 grade dimineata. Peste zi e foarte placut. Azi am vazut ca va urca pana la 20 grade.
Va doresc o zi senina .

LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Marchioness la data de Mier 08 Apr 2020, 9:41 am

Am intrat scurt de la birou ca sa va salut, sa va spun ca va citesc cu mare drag si ca va doresc toate cele bune.
Sa fiti sanatosi, oameni buni si sa ne auzim cu bine.
love kiss
Marchioness
Marchioness
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 65
Varsta : 34
Localizare : Arad
Data de inscriere : 01/04/2014

Sus In jos

Mesaj Scris de Gabica la data de Mier 08 Apr 2020, 1:06 pm

Bună ziua tuturor.
Michelle88 m-am amuzat citind păţaniile tale cu cei doi voinici.
Eu am o fiică care la vârsta lor tăia hainele buniciilor şi basmalele străbunicii.
Avea baba noastră multe batice primite la înmormântări, că deh, nu rata nici una în sat.
Fiica mea vedea la televizor diverse şi-şi găsea inspiraţie în tot.
Tăia, lega, făcea cele mai năstruşnice haine.... Până nu am mai suportat eu plângerile şi multele reclamaţii şi i-am pus în mână ac şi aţă. Să coase ce a stricat. Până la urmă a renunţat (dar tot a tăiat ceva: bretonul). Şi atunci am tuns-o scurt. Băieţeşte.
La maşina de cusut a pus-o tataie, nici nu ajungea bine la pedală. Era mecanică cu masă dedicată.
S-a plictisit repede. Şi la maşina electrică am aşezat-o. NU a fost prea încântată.
În schimb a rupt tocuri nu rata nici o pereche de încălţăminte.
Până i-a crescut piciorul mai mare decât al meu.
Acum îmi ia bijuteriile...
Ei să fie sănătoşi. Dacă ei nu strică noi ce mai producem?
În altă ordine de idei cum ai făcut acel frappe?
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2140
Varsta : 51
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de raluk0182 la data de Mier 08 Apr 2020, 7:15 pm

[quote="diada"]
raluk0182 a scris:...studiez arta tunsului, sotul nu vrea sa isi lase plete 😅 , iar mie nu imi surade varianta chel...sper sa nu ajungem acolo intr-un final.😜🤭

Ai reusit sa-l tunzi? Nu este greu sa stii, daca ai masina de tuns si foarfeca. Te ajut daca vrei.  hug

Da, si inca foarte bine spre surprindere noastra 😅.
Baiatul a zis ca mai asteapta sa ii creasca parul, el vrea punk...si asa daca tot nu merge la scoala face ce vrea din parul sau 😂
raluk0182
raluk0182
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 249
Varsta : 38
Localizare : bacau
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Joi 09 Apr 2020, 8:11 am

Buna dimineata.
Am intrat sa va salut si sa va urez o zi frumoasa cu spor la munca.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet la data de Joi 09 Apr 2020, 8:26 am

Buna dimineata!
O zi buna tuturor!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Joi 09 Apr 2020, 9:39 am

Buna dimineata! Zi cu soare si (de) la mine!

Raluk, ma bucur ca ai reusit!

Spor maxim va doresc! prietenie

Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 18 din 39 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 28 ... 39  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB