Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ne bem cafeaua împreuna (44)

+14
greieras
raluk0182
Marinela Solomonean
Giorgi
betymi72
Gabica
White_Raven
vlad_mom
mlizeta
diada
ema
Dorulet
piciul
LRodica
18 participanți

Pagina 31 din 40 Înapoi  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de mlizeta Mier 27 Noi 2019, 2:01 pm

vlad_mom a scris:(ceva n-a iesit bine in analize, un aslo exagerat de mare).
vlad_mom in legatura cu aslo: eu sunt veterana in aceasta privinta (mai ales ca sunt si alergica la penicilina). Aslo marit inseamna ca este o infectie in corp (cand am fost gravida am avut 800). Aslo marit apare si daca ai o carie.
Multa sanatate si rabdare!
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Joi 28 Noi 2019, 6:27 am

Buna dimineata!
Cum inca soarele e departe(daca se va arata astazi,nu stiu),asortam intunericul noptii cu cel al cafelei:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Asa ca va astept si va doresc o zi asa cum o vreti:linistita,cu sanatate,cu proiecte realizabile si realizate! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 28 Noi 2019, 6:56 am

Neata!
Diada, te-am prins, ai cablu de la upc! Smile Acasa am de la altii si n-au asa ceva, stiu sigur.
Asta cu caldura e nasoala, noi acasa avem ca backup cu convectoare, oricum dau drumul la caldura prea tarziu si o opresc prea devreme, dupa parerea mea. Si cu gazele situatia e la fel in bloc...unii vor, altii nu. Sincer eu am comparat costul la gaze aici cu cel la energie electrica acasa...si e acelasi (este kw de gaz la jumate de pret fata de kw de energie, insa consumul e dublu). Avantajul ar fi ca devii independent cu centrala proprie, insa nu pentru toata lumea se merita investitia initiala.

Rodica, asa a zis si dr ca va fi schema. Acum sa facem tratamentul.

Mlizeta, da, mi-a explicat dr ce inseamna, in urma consultatiilor si a analizelor a concluzionat ca a fost ceva rezistent la augumentin data trecuta. Mi-a dat ospen, cu doza de desensibilizare in prima zi (pentru orice eventualitate), si apoi la 24h, 30zile. Tu cum ai aflat ca esti alergica la penicilina? Ai facut testul cutanat?

Ieri am iesit sa iau reteta si am intrat si la sh ca erau toate la 4lei, am impuscat 5 camasi, 2 din materialul ala ce seamana a catifea si 3 in carouri si o fusta dintr-un material interesant...le-am si spalat si desfacut pe toate...am planuri mari... As fi vrut si un guleras de blanita, dar alb nu era... Vreau sa fac un mos de-ala textil cu picioare lungi...
Cu jucaria crosetata am terminat aproape si am realizat ca nu e bine, sa fac poza inainte sa desfac si sa va arat care e hiba.
O zi de joi faina!

Ps: piticului i-a dat prin cap sa se poarte ca un neandertal la gradi ca sa nu-l mai primeasca doamna sau nu-l mai duc eu...  zid... oare vine mosul anul asta cu ce a scris el in scrisoare?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Joi 28 Noi 2019, 7:10 am

Buna dimineata! Da, m-ai prins!!! rade

Multumim pentru cafea, este minunatata! esti minunata! Am langa cafea o ciocolata neagra cu cirese si chili, merge la fix! hug

Si mie imi place maxim in SH-uri, imi place sa cotrobai prin lucruri vechi, parca le si vad purtate (rochii mai extravagante). Aveam un vis, sa-mi cumpar o rochie de mireasa si sa-mi fac poze cu ea in diferite postaze. Pe malul marii, la munte, vise rade Eu nu am fost imbracata in mireasa la nunta, a fost pur si simplu o rochie de ocazie, crem, imprumutata, eram atat de saraci ca nu ne permiteam tinuta de gala rade Dar am vazut ca sunt scumpe, ele nu se reduc. Urmaresc! Eu am gasit lucruri frumoase la 2 lei si chiar si la 1 leu. Nu-mi place sa ma duc la primul pret.

Apropo de caldura, brrr, ieri am dat drumul la aerul conditionat, am uitat efectiv de el, a mers, a mai incalzit putin. Sper sa se rezolve mai repede aceasta problema. Mie imi place asa cum este, cu incalzirea orasului, nu as avea nevoie de centrala separat. Boiler am deja.

Va pup fetelor! O zi minunata! Maine plec intr-o minivacanta, macar acolo gasesc caldura rade Spor maxim va doresc!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 28 Noi 2019, 9:30 am

Ai vazut ce "perspicaca" sunt?!?  rade
Nici eu n-am avut rochie de mireasa, ne-am imbracat in port popular pentru ca nu eram in tara...si parca asa eram mai aproape... Insa la aniversarea a 25ani visez sa ma imbrac in rochie de mireasa, una sexi  rade, eu zbarcita toata, cu par alb, dar cu margele si cercei....ruj nu ca voi fuma si-atunci.... rade
Si eu sunt multumita in general de caldura furnizata de centrala de cartier (si ca pret si ca temperatura in casa) doar ca as fi vrut s-o dea de prin septembrie pana in mai... Rolling Eyes

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Joi 28 Noi 2019, 10:06 am

Buna dimineata.
Dorulet, multumim de cafea.
Eu am inteles ca infectiile cu streptococi maresc Aslo. Fiica mea a avut infectie in gat si nu s-a sterilizat cu siropuri scumpe la aceea vreme ci cu Ospen tablete (am avut noroc ca le inghite) foarte ieftin in comparatie cu siropul.
Vlad-mom, nu spune ca nu vine mosul, probabil tot va primi ceva, eventual sa nu primeasca ce e in scrisoare. Eu i-as spune ca mosul vine la toti copii, mosul stie ca se poate indrepta, sa devina un copil foarte cuminte.
Diada sa ai un sfarsit de saptamana placut.
O zi minunata in continuare.
coffee
kiss


LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3653
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Joi 28 Noi 2019, 10:26 am

O cafea buna (sau mai multe in degrade) da chef de vorba.
Vlad mom eu si acum imi amintesc cat uram sa merg la gradinita. Era o casoaie mare, veche, care putea a vechi, cu un wc infect in fundul curtii, curte care putea si aia a gainat de porumbei. Eram vecini in spate cu casa lui Alecsandri.
Nici eu nu am avut rochie de mireasa. Ne-am cununat incognito si in graba pe 22 decembrie. A venit primarul cu nevasta cu niste valize ca era inceput de vacanta si plecau direct la aeroport. Eram ultima activitate din primarie pe anul respectiv. Am fost doar noi doi si doi martori, primarul si nevasta. Am avut o rochie neagra
Buna dimineata si o zi cum ne-o dorim sa avem!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de mlizeta Joi 28 Noi 2019, 10:30 am

vlad_mom a scris: Tu cum ai aflat ca esti alergica la penicilina? Ai facut testul cutanat?
Nu am facut nici un test. De fapt, nu-mi aduc aminte si nici mama nu-si mai aminteste cum s-a ajuns la aceasta concluzie. Singurul lucru pe care mi-l amintesc este ca in clasa a 7-a (cam prin 1984) ne-a facut vaccinul obligatoriu in umar. Si mie mi s-a inrosit foarte mult, am fost pe la spital pe la infectiosi, analize, probabil si teste. Si de atunci mi s-a spus ca in orice cabinet medical voi intra sa spun ca sunt alergica la penicilina. Singurul antibiotic pe care-l pot lua (foarte rar) este Klacid.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 28 Noi 2019, 5:37 pm

Da, Rodica, fix asa... streptococ. Siropurile  zid ...am trecut odata prin siropurile alea in urma cu 1 an si jumate, ca am dat peste 2 dr care erau convinse ca se face exces de antibiotic Rolling Eyes -lait motiv deja...si exudatele repetate erau tot cu streptococ... pana la urma au trecut simptomele si cica "se considera portat, se repeta exudat daca revin simptomele"-fix asta a scris in scrisoarea medicala.  Siropuri, pfff, cand nici augumentinul se pare ca n-a fost destul ... Acu sa te tii, in ce o sa-i amestec pastila pisata?
Nici mie nu mi-a placut la gradi, n-am amintiri faine inafara de lada cu papusile pentru teatru, doar de-alelalte....daca ii povestesc mamei zice ca visez eu... ea stie sau isi aminteste ce afla de la educatoare. Poezii crude si odioase pe care nu le tineam minte, pedepse in fata clasei, serbarile la care eu fiind singura fata cu par scurt n-aveam niciodata rol cu rochie (fluturele dintre flori, fulg de nea...bine ca erau destui baieti ca sa avem perechi ca altfel ...). 
Bag de seama ca problema lui e scrisul ala repetitiv, cand vede foaia cu randurile...se transforma in gorila aia din reclama... La plansele unde-s exercitii nu pot pricepe de ce in clasa nu face, pentru ca acasa le face si e chiar interesat, poate ii citeste indicatiile prea repede... Aseara ne-a "recitat" cu intonatie si mai multe voci povestea "ridichea uriasa", ne-a mai zis o poezie noua....deci participa.
Mlizeta, am inteles, multam.
Hai o seara usoara, ca eu azi m-am ocupat de altele...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Joi 28 Noi 2019, 7:42 pm

Vlad-mom, eu am avut noroc, le inghitea. Dar eu copil fiind nu le inghiteam si mi le punea mama pe o lingurita cu gem. Dar stiam si nu mestecam acel gem. As zice sa ii pui pastila in nutela sau ceva crema de ciocolata dar sa nu mestece ca va simti cat de amar este.
Parca am auzit ca acum exista si sirop cu Ospen.
Amintiri de la gradinita am foarte vagi, doamna educatoare era carunta si buna cu noi, un perete pictat dar nu imi aduc aminte decat caprioara, si faptul ca in grupa mare nu mai vroiam sa dorm, dar ne avand incotro stateam in pat obligatoriu.
Fiicei mele i-a placut la gradinita, a iubit-o pe doamna educatoare, a fost la program normal si era ultima care pleca din clasa chiar daca ajungeau bunicii dupa ea, trebuiau sa mai stea doar un pic ca nu a terminat jocul sau te miri ce.
Ce bine ca ai reusit sa te ocupi de altceva, eu nu de mult am ajuns acasa, am fost la o lansare de carte. E prima data cand particip. A fost interesant. Abia astept sa citesc cartea. E a doua scrisa de aceasta tanara autoare din Arad.
Va las poate mai fac totusi ceva.
O seara frumoasa.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3653
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Joi 28 Noi 2019, 8:27 pm

Vai,despre ce timpuri indepartate ati adus vorba!Doua intamplari imi amintesc din vremurile alea:mi-am taiat sprancenele cu o forfecuta.O vazusem pe sora mea pensandu-se si n-am stiut ce si cum face,dar mi-a placut.Apoi,pe la sfarsitul lui mai era foarte cald si ne jucam fugind prin jetul de apa de la fantana.Eu am facut pneumonie si zilnic mama trebuia sa mearga dupa aprobare pentru cate o fiola.Erau inceputurile ei...
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 28 Noi 2019, 10:26 pm

Rodica, a avut de luat paracetamol (panadolul e cantitate prea mare la varsta lui)...il sfaramam bine si il amestecam cu nutela, apoi voia pe paine, a mers de vreo 3-4 ori dupa care a zis ca nu e buna nutela... i-am pus si cu 3ml de suc in seringa, a mers mai bine. Oare reusesc sa-l conving sa inghita pastila? Nu cred, la cat de sclifosit si scarbosel e...
 Da, vad ca exista si sirop, nu stiu de ce nu l-a dat....o fi zis ca e mai putin o pastila decat 6ml de sirop.
Fug si eu sa adorm intr-o carte...ca e liniste, mi-a adormit intreaga haita.
Noapte buna!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de piciul Vin 29 Noi 2019, 6:01 am

Buna dimineata!
Sanatate bolnaviorilor!
Amintiri din copilarie...parca a fost un fum...sau aproape deloc...
Ce carte LRodica? Eu citesc asa de alandala, adica orice imi pica in mana si ma prinde wink
Spor in toate si sa vina caldura pe teava, ca de la soare momentan ioc!
Weekend cu bucurie!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] cafea
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Vin 29 Noi 2019, 9:19 am

Buna dimineata.
Vlad-mom, trebuie sa incerci si sa il intrebi. Ei se schimba foarte mult la varsta asta. Azi le place ceva, maine nu, sau invers.
Piciule, cartea se numeste 'Doar Delta' de Tania Sabau Tanin, este proza scurta. Am citit putin aseara, 'jurnalul' ei dupa terminarea facultatii si prima scoala in care a lucrat.

Astazi la noi a fost ceata, urat. Nu ai chef de nimic, pardon, nu am chef de nimic Smile .

Va doresc un sfarsit de saptamana linistit.

coffee
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3653
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Vin 29 Noi 2019, 9:51 am

Buna dimineata.
Aseara am inceput sa pun o ghirlanda pe terasa. Azi ar trebui sa pun cateva in copacii din curte si sa incep sa montez suporturile si plansele pt orasel. Nici macar nu stiu daca incap acolo unde vreau sa le pun. Ma incearca o deprimare. Vremea mohorata contribuie si ea. As fi vrut sa ajung la Strasbourg la targul de Craciun si sa fac putin turul targurilor de Craciun din Alsacia. Dar e prea departe. Asa ca ma voi multumi cu cele de la mine.
O zi frumoasa si sporuri sa avem!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 29 Noi 2019, 11:11 am

Neata!
Eu am inchis papusica...ca sa strang cutiile cu maimute...ca se cere niste curatenie.
Azi plecam acasa...iar pe drum, pe intuneric...si doar pentru weekend  Sad.
La mine e o ceata deasa si uracioasa, desi la 8 parea bine, nu frumos, dar acceptabil.
O zi usoara de vineri!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Sam 30 Noi 2019, 8:22 am

Buna dimineata!
Cer innorat,cenusiu,nu prea arata ca zi de sarbatoare,dar e sfarsitul lui Brumar,n-avem ce face,acceptam.Tuturor celor care isi sarbatoresc onomastica(si celor de langa ei)le doresc o zi excelenta!
Cafeaua nu ar putea lipsi intre primele gesturi ale diminetii:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sa aveti un sfarsit de saptamana cu sanatate si linistie sufleteasca! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 30 Noi 2019, 9:04 am

Neața!
Pe litoral un soare timid printre nori....tot e bine, comparativ cu Galati e chiar vesel afara.... e bine tare acasa!
La multi ani ! Si o zi faina!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de raluk0182 Sam 30 Noi 2019, 9:18 am

La multi ani sarbatoritilor de azi!!
raluk0182
raluk0182
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 269
Varsta : 42
Localizare : bacau
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Sam 30 Noi 2019, 3:19 pm

La multi ani sarbatoritilor de azi.
La noi a fost azi senin, dar rece, cu vant puternic.
Trebuie, vreau sa fac 2 fulare pentru copii pana vineri si nu prea stiu ce lungimi ar fi bine sa aiba. Varsta 4 si 6 ani. Oare gasesc aici pe forum.
Ma pun sa caut.
Va doresc o zi frumoasa in continuare, era sa zic duminica, cum e sarbatoare am impresia ca e duminica.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3653
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 30 Noi 2019, 4:06 pm

Mie imi place infasurat de 3 ori si sa ramana capete de aprox 20cm. De 3 ori pentru ca numai a 2-a infasurare sta cat de cat si la nas, celelalte 2 se trag in jos pentru ca au un capat in nod....are sens ce ma chinui eu aici sa zic? ...asta gandindu-ma la cum ii pun fularul piticului. Acum zic ca depinde si de scop... doar estetic sau si functional.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de piciul Dum 01 Dec 2019, 7:16 am

Buna dimineata!
Mi-a placut aceasta poza
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Trăiască România! Să fiți sănătoși, oriunde vă aflați, fraților români!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Dum 01 Dec 2019, 8:32 am

Buna dimineata!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sa ne bucuram de o zi speciala! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Dum 01 Dec 2019, 9:38 am

Buna dimineata. La multi ani Romania!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Dum 01 Dec 2019, 10:19 am

Buna dimineata. La multi România. La multi ani români.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3653
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 31 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 31 din 40 Înapoi  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB