Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Hainute pentru copiii nostri (20)

+52
alexandra_bogdan
dienutzababy
feerya
Samarineanca
Butterfly_Amalia
kabunta
ana.ay
raluk0182
danniela
Stefania32
annddrreea
arielas
annamaria26985
marina40
gabi_4u_ever
diada
gabriela1554
Michelle88
LRodica
anc@
ismi3ismi
danabarbu2007
piciul
PAULA CONSTANTIN
ionela07
Admina
Uca
christinuca
ppisic
Adela Ispas
MagdaMarin
michelinebeaulieu
Dodo-pui
Dorulet
deeoxana
AcidoR
i.xell
adina_lg
anex07maia
nico21
Danutzaaa
geo
valentinadof
stefutza3
32vali
Floren
clauditzuka
Andata
alessia2007
mlizeta
aurishta
MihaelaT
56 participanți

Pagina 2 din 19 Înapoi  1, 2, 3 ... 10 ... 19  Urmatorul

In jos

Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (20)

Mesaj Scris de clauditzuka Lun 13 Iul 2015, 4:09 pm

Doamne, Kabunta, hainutele facute de tine sunt mortale... si cat de perfect cosi.... iar materialele sunt superbe. unde ai invatat sa cosi? Scuze de off topic, cred ca ai mai raspuns de multe ori la intrebarea asta, dar nu am dat de niciun raspuns
clauditzuka
clauditzuka
helper
helper

Numarul mesajelor : 37
Localizare : tg mures
Data de inscriere : 08/08/2013

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (20)

Mesaj Scris de kabunta Mar 14 Iul 2015, 1:06 pm

Multumsc inca odata dar tin sa precizez ca nu cos deloc perfect. Daca va uitati cu atentie se vad cusaturile srambe ici si colo dar intradevar pe masura ce trece timpul sa simte diferenta. Am masina de cusut de 5 ani si primul an nu am facut mai nimic ca nu stiam si nici nu cunosteam pe nimeni care sa stie sa croiasca si sa coasa. Am facut un curs de hobby acum vreo 4 ani si desi nu am invatat foarte multe a fost destul sa prind curaj : cea mai importanta lectie cred ca a fost calcatul - cred ca asta face cel mai mult diferenta - calcat si iar descalcat fiecare curatura si am mai invatat sa citesc si sa lucrez cu tipare. De acolo restul a fost doar practica si tutoriale si filmulete pe net ca acum sa gasesc cu absolut orice te intereseaza.
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (20)

Mesaj Scris de Floren Mar 14 Iul 2015, 3:00 pm

Mihaela , ce rochite frumoase i-ai facut puiului tau ( care e deja o domnisoara in toata regula , vad eu ! ) love
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (20)

Mesaj Scris de 32vali Mier 15 Iul 2015, 10:18 am

Kabunta, subscriu la ce ai "spus" tu. Eu am masina de vreo 2-3 ani si la fel nu indrazneam  acum imi doresc si o masina pentru surfilat, dar pentru cat cos ma descurc cu liniara. Nu am facut nici un curs, dar acum am prins curaj si am mai inceput sa cos. I-am facut fetitei o bluza pe care nu am finisat-o bine la gat, apoi am descusut si cusut iar. Am scos tipar dupa un tricou si la fel cum spui tu am urmarit tutoriale.  Oricum acum abia astept sa ajung acasa sa cos. Anul trecut am cumparat material ieftin, dar nu am avut curaj sa-l tai.
Imi plac mult hainutele tale si nu se vad cusaturile strambe.
Aceasta este bluza pe care a probat-o prima data dupa ce am terminat-o pentru ca era la bunici.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
32vali
32vali
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 92
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (20)

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 15 Iul 2015, 12:18 pm

Mulţumesc, Floren!

Vali, frumos tricou. Şi eu ziceam la început că mă descurc cu liniara (chiar mă descurcam foarte bine), că nu-mi trebuie mai mult că şi aşa nu cos în exces, dar consumam muuuult timp ca hainele să arate bine şi pe dos şi totuşi nu erau perfecte pentru că un zig-zag nu mace ce face o maşină de festonat. Mi-am luat triplock-ul de la Lidl şi e o diferenţă foarte mare:materialele elastice se cos perfect fără să mă chinui, finisez foarte frumos orice haină şi timpul pentru cusut s-a redus. Merită să investeşti în astfel de maşină mai ales dacă prinzi una la Lidl.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (20)

Mesaj Scris de 32vali Mier 15 Iul 2015, 3:56 pm

Mihaela T, ai dreptate imi ia ceva timp, mai ales ca abia acum incep sa fac cate ceva. Ma gandeam la masina de la Lidl. O sa urmaresc sa vad cand o mai aduc.
32vali
32vali
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 92
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (20)

Mesaj Scris de stefutza3 Joi 16 Iul 2015, 9:46 am

si eu am masina de la lidl, dar nu stiu ce a patit iar..mi s-a rupt ata si nu mai nimeresc neam. data trecuta am dus-o la un prieten care se ocupa cu reparatii masini cusut, dar momenta e plecat din tara. parca nu mai am rabdare nici sa vad ce tb sa ii fac...
stefutza3
stefutza3
helper
helper

Numarul mesajelor : 61
Localizare : DB
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (20)

Mesaj Scris de stefutza3 Joi 16 Iul 2015, 9:49 am

kabunta a scris:Multumsc inca odata dar tin sa precizez ca nu cos deloc perfect. Daca va uitati cu atentie se vad  cusaturile srambe ici si colo dar intradevar pe masura ce trece timpul sa simte diferenta. Am masina de cusut de 5 ani si primul an nu am facut mai nimic ca nu stiam si nici nu cunosteam pe nimeni care sa stie sa croiasca si sa coasa. Am facut un curs de hobby acum vreo 4 ani si desi nu am invatat foarte multe a fost destul sa prind curaj : cea mai importanta lectie cred ca a fost calcatul - cred ca asta face cel mai mult diferenta - calcat si iar descalcat fiecare curatura si am mai invatat sa citesc si sa lucrez cu tipare. De acolo restul a fost doar practica si tutoriale si filmulete pe net ca acum sa gasesc cu absolut orice te intereseaza.

pe mine ma intereseaza de unde cumperi materialele..sunt tare vesele si parca nu le-am vazut pe nicaieri. si ma mai intereseaa de unde este banda elastica (tricot?) pe care o pui pe margine si capsele pt body?
as vrea sa ma apuc sa fac si eu pt bebe care urmeaza dar nu prea am curaj...
revista ottobre este si in romanaia?
stefutza3
stefutza3
helper
helper

Numarul mesajelor : 61
Localizare : DB
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (20)

Mesaj Scris de valentinadof Sam 18 Iul 2015, 9:07 am

Ce frumoase sunt tricoturile astea si ce hainute ies din ele!O singura conditie:sa-ti placa ceea ce faci! Apoi vine si rabdarea sa migalesti!Kabunta,Mihaela,absolut superb!Am si eu mai multe lucrate dar nu stiu cand mai postez,curand sper! wink

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (20)

Mesaj Scris de valentinadof Dum 19 Iul 2015, 6:52 pm

Am venit cu hainute noi!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

aici set mama si fiica
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (20)

Mesaj Scris de anc@ Joi 23 Iul 2015, 10:08 pm

Merci  ce hainite frumoase ati lucrat pentru copilasi,a trebuit sa dau cateva pagini bune,una mai frumoasa ca alta.Felicitari!!

Eu am incercat doua perechi de chilotei pentru scutec,am gasit un tipar pe net aici,as vrea sa intreb daca a mai incercat si alcineva astfel de chilotei,mi-a fost greu la partea de la picioruse,unde se introduce elasticul...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si o fustita mica pentru 3 luni

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

-cred ca aici merg si accesorii pentru picioruse de bebe


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (20)

Mesaj Scris de ismi3ismi Vin 24 Iul 2015, 2:11 pm

Superbe toate lucrurile pe care le-am vazut aici!! Sincere felicitari! Vin si eu cu o rochita facuta recent: [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]]
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (20)

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 25 Iul 2015, 9:36 am

Valetina, frumoase compleuri. Să le poarte sănătoase!
Anca, eşti minunată! Faci accesorii foarte frumoase, iar chiloţeii sunt bestiali.
Ismi, îmi place rochiţa, e numai bună pentru caniculă. S-o poarte sănătoasă!
Apar şi eu cu trei baveţele, inspiraţie de la Anca, pentru nepoţelul meu care ieri a împlinit 3 luni. Nu-s aşa gozave ca ale ei, dar data viitoare vor ieşi mai bine.
Sut confecţionate din pânză de bumbac sau poplin, iar pe dos am folosit frotir. Se încheie cu bandă cu arici velcro, adezivă, neagră că doar aşa am avut, din acest motiv se încheie dedesubt. Le-am accesoizat ca să le scot din anonimat.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (20)

Mesaj Scris de valentinadof Sam 25 Iul 2015, 10:50 am

Ei bine,mie mi se par bestiale,Mihaela!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (20)

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 25 Iul 2015, 11:42 am

Mulţumesc! Ei, au unele imperfecţiuni, mai ales cea albă.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (20)

Mesaj Scris de kabunta Dum 02 Aug 2015, 3:11 pm

Foarte frumoase lucrusoare ati mai facut. Am mai facut si eu acum vreo 2 saptamani o rochita pentru cea mica. Pentru ca rochiile care i le mai facusem se urcau in cap de data asta am plecat de la un tipar de body si am taiat la mijloc sa adaug fusta care pe lateral am cusut-o cu body si asa nu se mai ridica pana sub brat.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Daria elena apreciază acest mesaj

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (20)

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 02 Aug 2015, 5:10 pm

Kabunta, eşti supermami! Felicitări! primul aplauze Am admirat tot ce-ai lucrat, bluze, pantaloni, lenjerii de pat şi bineînţeles rochiţa pentru zâna mică. Toate sunt foarte frumoase!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (20)

Mesaj Scris de LRodica Dum 02 Aug 2015, 5:39 pm

Kabunta, fara cuvinte, felicitari.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3639
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (20)

Mesaj Scris de geo Lun 03 Aug 2015, 12:40 pm

Esto mortala! Eu nu inteleg de unde ai atata spor! Cu doi copii mici! Scuze de atatea exclamatii, dar chiar sunt uimita. Brava, la mai multe!
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (20)

Mesaj Scris de mlizeta Lun 03 Aug 2015, 12:47 pm

Kabunta super felicitari. Esti o mamica tanara, cool, priceputa. Esti SUPER MAMICA.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (20)

Mesaj Scris de alessia2007 Lun 03 Aug 2015, 9:48 pm

si aici felicitari Kabunta. O minunatie de rochita. Super materialele tale.
alessia2007
alessia2007
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 42
Localizare : arges
Data de inscriere : 14/01/2010

http://angelicalucreaza.blogspot.com/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (20)

Mesaj Scris de Danutzaaa Mar 04 Aug 2015, 11:28 pm

I-am facut si eu bebelinei mele niste chilotei.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Danutzaaa
Danutzaaa
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 150
Varsta : 43
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 06/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (20)

Mesaj Scris de LRodica Mier 05 Aug 2015, 8:08 am

Danutzaaa foarte frumosi toti. Ultimul e super. Flowers
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3639
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (20)

Mesaj Scris de Danutzaaa Mier 05 Aug 2015, 10:07 am

Multumesc, ultimul a fost defapt primul facut asa ca stiu unde am gresit (deci cere refacut modelul). Numai bine ca e vara si cu cat mai multi cu atat mai bine, mai ales ca poate scapam si de pampersi.
Danutzaaa
Danutzaaa
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 150
Varsta : 43
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 06/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (20)

Mesaj Scris de mlizeta Mier 05 Aug 2015, 10:08 am

Danutzaaa felicitari. Sunt superbi toti. Foarte dragalasi, haiosi.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (20) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (20)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 19 Înapoi  1, 2, 3 ... 10 ... 19  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB