Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica

+9
darkpoke
dialuise
ancaanca
Rica Mateiuc
vlad_mom
B-Zsu Land
gaza
bisisica bijuterii
olga_aldea
13 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica

Mesaj Scris de Dragonfly Dum 17 Mai 2015, 11:16 am

B-Zsu Land Flowers , gaza Flowers  - va multumesc si imbratisez hug

Au mai aparut creatii si ma bucur ca mamica lui Vlad ne-a dat de lucru rade . Cred ca e prima data cand planific o piesa atat de mult, zile intregi m-am gandit ce tehnici, culori, materiale, incluziuni, forme sa alatur astfel incat sa ma incadrez provocarii. Chiar e prima data !!!

Rica - marinăresc setul si cu un design aparte Smile pot sa zic ceva ? atentie la locurile de material murdarit de alte culori, pe cercei se vede ceva negru si la bratara la fel, pe cercurile albe. Cand mai patesti asa ia o lama si rade fff usor suprafata in cauza. hug

Doina - ai fost mai curajoasa ca mine, dupa ce-am vazut cum se fac valuri (din ceva comestibil ) am hotarat ca ma cam depaseste tehnica si e cazul sa incerc altceva. Ti-au iesit binisor valurile, pentru o prima incercare. Frumusel si copilaresc setul Smile

ancaanca - ANCAAAA love  Dumnezeule, ce-ai lucrat acolo ? m-am indragostit de primul set love seamana cu bucati de sticla ce au fost tocite de valurile marii. Mirific rezultatul Merci

B-Zsu Land - da, setul tau este dus la un alt nivel Merci uite aici tehnica, inovatie, migala, atentie la detalii, bun gust , pricepere si TALENT. Nu-ti fa griji in privinta bratarii, piesele pun in umbra zalele, greu le-am observat. Smile

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

flower Blog Accesorii & Machiaj  : http://dragonfly-accessories.blogspot.com/
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica

Mesaj Scris de darkpoke Mier 20 Mai 2015, 12:39 pm

b-zsu...superb setul tau
banuiesc ca formele alea ciudate..nu sunt decupate cu forma
dar nu inteleg cum pui tu straturile..de se vede pe fata..bleo de pe laterala..prin slefuire? nu stiu daca ma exprim ok
o sa incerc sa fac si eu in weekend ceva..nu stiu sigur..pt k momentan sunt ocupata cu nunta..abia m-am apucat de marturii..si dureaza Sad
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica

Mesaj Scris de bisisica bijuterii Joi 21 Mai 2015, 10:41 am

Wow! Minunateee! Merci
bisisica bijuterii
bisisica bijuterii
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 369
Varsta : 44
Localizare : neverland
Data de inscriere : 21/10/2012

http://bisisica-bijuterii.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica

Mesaj Scris de darkpoke Sam 23 Mai 2015, 7:21 pm

vin si eu cu melcii mei...adica am fost inspirata de melci..
au iesit unii mai ciudati Smile

Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 So4vlx
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica

Mesaj Scris de Dragonfly Dum 24 Mai 2015, 1:29 pm

Ape spumuite si învolburate, pline de alge Smile

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

flower Blog Accesorii & Machiaj  : http://dragonfly-accessories.blogspot.com/
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica

Mesaj Scris de gaza Mar 26 Mai 2015, 8:09 am

Frumos setul! kiss
gaza
gaza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 371
Varsta : 49
Localizare : pe aici
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica

Mesaj Scris de B-Zsu Land Mier 27 Mai 2015, 6:08 pm

Ramona, n-am intels ce ai vrut sa intrebi.... Formele am taiat dupa un sablon....

Dragonfly, multumesc pt complimente, dar de fapt am lucrat dupa un tutorial Smile Va invit sa incercati si voi. Recomand textura adanca Smile
http://www.sculpey.com/project/premo-magnificent-mokume-gane-pendant/
B-Zsu Land
B-Zsu Land
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 481
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 19/10/2013

Sus In jos

Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 28 Mai 2015, 1:51 am

Ce de lume vrea la mare! Smile Mai asteptam pe cineva?

_________________
peace  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4625
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica

Mesaj Scris de Hope_blue Joi 28 Mai 2015, 8:51 pm

Vreau si eu la mare. Coc in seara asta si apoi sper in maxim 2 zile sa asamblez.
Hope_blue
Hope_blue
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 239
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 29 Mai 2015, 1:42 am

Atunci mai asteptam. Sporuri!

_________________
peace  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4625
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica

Mesaj Scris de Hope_blue Sam 30 Mai 2015, 6:08 pm

Ma  intorc la tine iar si iar mare albastra ... hug

Particip si eu cu ceva ce imi doream de mult sa testez.

Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 20150530_173741

Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 20150530_174042

Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 20150530_172338
Hope_blue
Hope_blue
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 239
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica

Mesaj Scris de Rica Mateiuc Sam 30 Mai 2015, 9:23 pm

Foarte frumos ti-a iesit swirl-ul!
Rica Mateiuc
Rica Mateiuc
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 703
Varsta : 49
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 27/01/2012

Sus In jos

Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 31 Mai 2015, 6:09 am

Mai era cineva, insa n-a raspuns la strigare...si au trecut cele 4 saptamini, sa lasam loc pentru o alta provocare.
Cu riscul de a va supara va propun alta metoda de a selecta cistigatoarea: cu notare, avem 7 participante, 7 note care nu se pot acorda decit o singura data, nota 10 fiind cea mai mare (ca la emisiunea "te cunosc de undeva").
Participantele vor acorda aceste note in primul rind (fara notarea propriei creatii ca sa nu ne lovim de modestii sau ironii) si cine mai are curiozitatea de a citi acest subiect. As dori sa se tina cont de: respectarea tematicii, corectitudinea tehnicii folosite, finisaj, purtabilitatea bijuteriei (fara a tine cont de alte lucrari anterioare sau prietenii, se noteaza numai piesele prezentate pentru provocare).
Avem max 4 zile pentru notare dupa care voi face totalul si voi anunta cistigatoarea.
Deci:
10 - Hope_blue- a meritat asteptarea, perfect pentru tematica, numai bun de o plimbare pe faleza sau o iesire la terasa, nici prea incarcat, nici prea simplu, cu sclipiri si culori; swirl-ul e minunat, formele super!(plus set mare, purtabil la orice tinuta, cite 2, 3 sau chiar toate avind cerceii micuti si colierul neincarcat)
9 - Ancaanca -Pietricele- usor, hippy, spune nisip-soare-mare; finisarea si montajul...foarte fain.
8 - Darkpoke -foarte bine executate, racoroase culorile, mai putin cele 2 margele verde sidefat.
7 - Dragonfly -nu ma pot pricepe ce ai facut tu acolo, dar a iesit...superb, insa ca piesa de bijuterie pentru vara as fi preferat sa fie pandant, nu brosa...hainele de vara sint in general subtiri, chiar si salurile sau esarfele, o brosa de polimer este cam greuta pentru ele (chiar si pentru bluze sau plovarase).
6 - Rica Mateiuc -combinatia culorilor, modelul ales ...tare marin! Numai bun pentru completarea tinutelor de vara. Ar mai fi trebuit putin finisat la imbinarea dosului cu fata (stiu ce inseamna asta, dar e posibil... wink )
5 - Bzu-Land -ca set, culori, model se potriveste temei, bratara are un model mult mai interesant si ochios decit restul. Stiu cit de dificila este imbinarea si pastrarea liniilor cit mai drepte, probabil ar ajuta mai mult daca se lasa sa se intareasca putin modelul inainte de inserare.
4 - Day - te rog mult sa nu te superi, dar valurile albe sint foarte neglijent montate, marginile la fel, per ansamblu pare facut in graba; nu era nevoie de tablou marin, ci de bijuterii purtabile la mare cu tinute adecvate.
Daca v-am suparat, imi cer scuze de pe acum, n-am avut nici cea mai mica intentie, am vrut doar sa fiu sincera ca doar pentru asta ne aratam una alteia lucrarile. Nu am exprimat adevarul absolut, ci doar opinia mea, tratati-o ca atare. Am considerat ca ar fi mai corect asa cu notare ca sa se aprecieze si rezultatele efective, altfel nu-s sanse de progres.
Va invit sa incepeti notarea!
(va rog mult de tot faceti-mi hatirul macar din curiozitate pentru rezultat si la provocarea urmatoare faceti extragere daca vi se pare mai bine)

_________________
peace  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4625
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica

Mesaj Scris de darkpoke Dum 31 Mai 2015, 12:38 pm

I'm in....chiar tare ideea...sincer, o extragere random oricum nu ajuta nimanui
eu una nu particip pentru cadou sau altceva...si astept provocarile tocmai pentru a ma provoca pe mine..sau pentru ca uneori sunt in pana de idei..iare notele nu trebuie sa supere pe nimeni..chiar cred ca astfel vom obtine o incurajare ca de acum incolo sa facem bijuterii mai frumoase..nu doar potrivite unei teme
deci...sa notam..nu voi fi asa detaliata ca vlad_mom

10- Bzu-Land - poate fi subiectiv, dar e setul care mi s-ar potrivi cel mai bine..imi plac formele, culorile,, foarte interesant
9- Rica Mateiuc - cea mai reprezentativa ca si combinatie de culori..interesanta rau bratara
8- Ancaanca- conform vorbei "less is more"- cred ca descrie cel mai bine ce ai facut tu, desi sa faci acele pietricele nu e usor..dar e un set simplu si fin si usor de purtat vara
7- Hope blue - tehnica desavarsita, piesele sunt superbe atat ca realizare cat si combinatie de culori...totusi cred ca bratara ar fi mers altfel asamblata
6- Day - foarte interesanta ideea, dar mi se pare un pic cam incarcat pentru mine...repet ma refer strict la ce as purta eu
5- Dragonfly - brosa este superba, tehnica foarte reusita..te-as sfatui sa o aplici pe piese mai mari, adica colierele cu mai multe piese, etc..pentru ca este pacat sa realizezi asa ceva doar pentru o brosa..sper ca e clar ce am zis...nu prea am cuvintele la mine acum

cu speranta ca nu am suparat pe nimeni...las votarea in mainile voastre

darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica

Mesaj Scris de Rica Mateiuc Lun 01 Iun 2015, 8:46 am

M-am trezit, beau cafeaua si notez:
10-Darkpoke-combinatie frumoasa de culori, marime potrivita a pieselor; il si vad scos la plimbare in vara asta Smile
9-B-Zsu Land-set complet si complex, foarte bine finisat
8- Ancaanca- "pietricele" foarte, foarte frumoase. Necunoscatorii n-ar ghici nici in 1000 de ani din ce sunt!
7- Hope _blue-un swirl frumos, dar cred ca am asteptat mai mult de la un set de vara. E anotimpul in care putem purta muuulte piese peace
6-Dragonfly- din acelasi motiv. In schimb, este extraordinar de bine lucrat!!!
5- Day- ei, aici este vorba despre extrem cealalta-pare mult prea incarcat. Se spun prea multe in spatiu prea mic. Si finisajul lasa de dorit. Flowers
Asta-i parerea mea, fara suparare!!
Rica Mateiuc
Rica Mateiuc
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 703
Varsta : 49
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 27/01/2012

Sus In jos

Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica

Mesaj Scris de B-Zsu Land Lun 01 Iun 2015, 9:24 am

Daca  am intrat, duc o duc la final, nu este o idee rea, insa nu stiu daca asa descurajam pe nou veniti sa intre la provocari. In aceeasi timp e bine sa analiyam mai in detaliu ca am facut bine si ce nu Smile

Nu mi-e usor sa le punctez, fiecare piesa/set e originala si are alt punct forte.


Sa le iau pe rand
Dragonfly - imi plac culorile, modelul, si finisajul e frumos insa ar fi fost mai ochios un colier, o bratara sau niste cercei un pic mai mari tot cu model.


Rica - punctul forte dupa mine este designul, nu este usor de realizat acest tip de design. Si culorile sunt faine, poate prea pure... Eu as fi lasat aleator cate o gaura.... Smile

Doina -imi plac culorile folosite,*chiar daca degradeul nu este f reusit...  Cum au zis si ceilalti mi se pare putin cam incarcata. La prima vedere scoicile par o idee buna, insa ar fi fost mai ok fara. Poate daca ai fi folosit translucent in loc de alb ar fi fost mai natural.

Anca: chiar daca par simple, pietricelele nu sunt usor de realizat. Celalalt set e frumos, fara "defecte" dar parca mai putin se adapteaza provocarii.

Darkpoke - faina idee, si finisaj frumos, insa  ai fi putut juca un pic cu culorile .

Hope -blue - Foarte faina combinatie de culori. Imi place montajul la bratara, finisaj frumos. Nu este o tehnica f grea, insa trebuie multa atintie pentru a obtine efectul dorit.
Se adapteaza perfect temei
Pacat ca n-ai o poza mai luminoasa cu tot setul.

SI daca tot trb sa punctam... iata punctajul meu
10 Hope -Blue
9 Rica
8 Anca
7 Darkpoke
6 Dragonfly
5 Day
B-Zsu Land
B-Zsu Land
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 481
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 19/10/2013

Sus In jos

Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica

Mesaj Scris de ancaanca Lun 01 Iun 2015, 9:27 am

Imi place idea de notare, daca stiam de la inceput depuneam mai mult efort wink ma ambitionam sa fac piese mult mai frumoase.
10. Drakpoke – O lucrare impecabila. O combinatie de culori indrazneata, finisaj perfect, lejer de purtat. In locul margelelor verzi si negre as fi pus margele facute din polimer din nuantele lentilelor.
9.Rica Mateiuc - Ingenios set, plin de inspiratie. Combinatie sigura si buna de purtat la mare cu o pereche de pantaloni lejeri, albi si un tricou marinaresc. Rosul din fundal scoate setul in evidenta si atrage priviri. Atentie la finisaje.
8. Hope-blue – Tehnica bine executata. Ai prins in set soarele, spuma de pe varful valurilor si apa albastra –verzuie, un val intr-o “margica”. Preferam o bratara flexibila Smile
7.Dragonfly – Brosa cu tehnici combinate, foarte bine executate. Mi-ar fi placut sa faci o piesa in care sa se vada mai mult din mare, valuri si multe alge.
6.B-Zsu Land – Bratara si cerceii imi plac mult. Forme indraznete si culori faine. Colierul mi se pare ca este cam mare si modelul, pe alocuri, fugit din forma. Stiu, din proprie experienta, cat de greu se lucreaza dar se poate si mai bine Smile
5.Day – Ideiile tale sunt foarte indraznete, vesele si iesite din comun. Era necesar sa acorzi mai mult timp si atentie la finisarea valurilor si marginea lentilelor. Colierul are prea multe elemente. Cred ca o lentila, cel mult 3, ar fi fost de ajuns.
Am incercat sa ma detasez de ce as purta si sa notez doar tehnica si executia pieselor.
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica

Mesaj Scris de Day Lun 01 Iun 2015, 12:34 pm

Eu nu le mai comentez ;) Le notez pur si simplu in functie de ... cum imi plac mie,pur subiectiv .
Dragonfly -10
Bzsu-land-9
Darpoke-8
Anca-7
Hope-blue-6
Rica -5
Mentionez ca poate in alta zi as fi facut alt clasament,acum asa le vad,sa nu va suparati pe mine,ok?
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica

Mesaj Scris de Dragonfly Lun 01 Iun 2015, 1:44 pm

La majoritatea fetelor am scris deja parerea mea despre creatii asa ca o sa scriu scurt si la obiect. Notele mele sunt urmatoarele :

10 - Anca ( colierul cu sticla tocita de valurile marii mi se pare cea mai reusita creatie, asa cum am scris si pe pagina 2 rezultatul este mirific ! )
9 - Hope blue ( super reusite spiralele iar singurul lucru care ma deranjeaza putin este montarea bratarii, as fi pus mai putine margelute de nisip )
8 - B-Zsu Land (mi-am exprimat deja opinia referitoare la setul tau pe pagina 2 iar bratara este mi-nu-na-ta, cred ca ei ai acordat atentia cea mai mare pt ca dpdv tehnic este aproape fara greseala)
7 - Darkpoke (piesele din lut sunt lucrate ingrijit insa margelele negre si probabil metalice nu se prea potrivesc colierului...)
6 - Doina (asa cum am scris si pe pagina 2, valurile sunt ok avand in vedere faptul ca e prima data cand incerci sa le creezi. incearca sa acorzi mai multa atentie finisarii pieselor)
5 - Rica (setul are un design aparte iar per total e frumos insa dpdv tehnic mai poate fi imbunatatit, cercurile nu prea sunt cercuri (poate ca inainte trebuia tinut la rece materialul) iar despre bucatelele ''musafir'' de material ti-am scris pe pagina 2.

La urmatoarea provocare voi fi pe silent si voi comenta fiecareia dintre voi abia la notare hug

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

flower Blog Accesorii & Machiaj  : http://dragonfly-accessories.blogspot.com/
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica

Mesaj Scris de Hope_blue Lun 01 Iun 2015, 5:34 pm

Stiti ca arta este subiectiva si frumusetea se afla in ochii privitorului. Si fiecare lucrare expusa isi are proprii admiratori. Sunt total de acord cu comentariile pe marginea lucrarilor fiinca mai am multe de invatat si mai ales cand comentariul este constructiv si ma ajuta sa imi imbunatatesc ceva (tehnica,viziunea... )
Insa la provocarea de fata singurul punct de legatura este tematica, care a fost respectata de toata lumea (restul este subiectiv). Daca foloseam toate aceiasi tehnica era mai simplu de notat.
Dar sa trec la notat:
10 - Ancaanca, un set super de purtat la o plimbare pe faleza. Culorile de vis si montajul foarte potrivit.
9 - Darkpoke, spiralele tale sunt perfecte pentru tematica. De acord ce ce au mai scris colegele de provocare.
8 B-zsu land ai un set complex, muncit frumos. Cred insa ca mergea un contrast mai mare la mokume.
7 - Dragonfly faci cel mai tare mokume. Ce zici daca brosa ai transforma-o in piesa 2 in 1, adica pandant si brosa? Eu zic ca ai rupe gura targului.
6 - Day esti exemplul meu in materie de curaj. Tehnica trebuie exersata zic eu. Eu chiar ma gandeam ca tehnica asta ar merge ca tema la o provocare.
5 - Rica ai folosit culorile potrivite si sunt convinsa ca o a doua incercare ti-ar iesii mult mai bine. Dar imi place mult ca ai iesit din zona de confort si ai testat un model nou.
P.s. nu m- am simtit confortabil sa votez ultima, dar asa am nimerit. Nu am stat sa calculez scorul pana la votarea mea, dar daca este sa ramana cu votare ar fi de preferat sa se faca acest lucru pe mesageria organizatoarei care sa publice toate voturile odata.
Hope_blue
Hope_blue
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 239
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica

Mesaj Scris de darkpoke Lun 01 Iun 2015, 6:01 pm

eu sunt de parere ca voturile sa ramana aici..publice..
si poate vota oricine, nu doar participantele...drept urmare ar fi prea greu pentru organizatoare sa stranga atatea mesaje, sa le publice,,,etc
plus ca asa..este o totala transparenta
si pana la urma..nu ne intrecem...este doar o stimulare mai mare pt provocari
parerea mea Smile
PS: multumesc tuturor pt voturi si sfaturi...o sa le aplic
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 01 Iun 2015, 6:55 pm

Mai astept si miercuri, joi fac adunarea si dau rezultatul. Cine are curiozitatea sa citeasca subiectul inseamna ca e interesat, stie sa aprecieze macar cit de cit si poate nota.
Da, m-am gindit si eu ca poate vor apare resentimente pentru notele acordate, dar sa nu uitam ca e vorba de parerea fiecareia despre lucrarea facuta pentru provocare, nu despre o persoana sau despre ceea ce face in general. Poate ar fi mai bine sa fie facute publice toate odata ca sa nu va influenteze negativ sau pozitiv Smile.
Mi s-a parut mai corect sa cistige dreptul de a provoca cea care a creat cel mai corect...ca pina la urma asta este cistigul principal pe linga experienta.
Si repet....tematica era un set de bijuterii purtabil vara la mare (de ex: la un concert pe plaja, la o terasa, la o plimbare, etc)!

_________________
peace  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4625
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica

Mesaj Scris de dialuise Lun 01 Iun 2015, 7:53 pm

Vreau sa notez si eu, chiar daca ma intreb in ce masura va fi echitabil, tinand cont ca cele care participa acorda 6 note, fata de cele ca mine , care acorda 7 note . Daca se face o medie, probabil ca va fi ok. Criteriul primordial, a fost tema, urmata de intrebarea ce as purta - cumpara, pentru mine .
Day - 10
Darkpoke - 9
Ancaanca - 8
Hope_blue - 7
Dragonfly - 6
B-Zsu-Land - 5
Rica - 4
Nu va suparati, e categoric subiectiv peace peace
dialuise
dialuise
helper
helper

Numarul mesajelor : 81
Varsta : 53
Localizare : Saint Laurent du var
Data de inscriere : 19/11/2012

Sus In jos

Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica

Mesaj Scris de darkpoke Lun 01 Iun 2015, 9:01 pm

eu le vreau aici..pe rand..in acest mod..
eu chiar nu ma supar absolut deloc pt orice nota as primi, dar ador concursurile..nu sa le castig..
si imi place sa urmaresc live..sa zic asa...eu ma uit si la Eurovision, pe care multi o considera o prostie..si tot asa
e fun Smile
deja am facut si un pronostic...dar nu zic nimic..abia astept sa urmaresc pana miercuri

deci..sper sa ramana asa
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica

Mesaj Scris de Mihaela06 Lun 01 Iun 2015, 10:13 pm

V-am urmarit creatiile
si vreau sa va felicit pt ele!Bravo!Pun si eu puncte:B-Zsu Land-10
Darkpoke-9
Hope Blue-8
Anca-7
Day-6
Mi-ati bucurat ochii!
P.S. Am pierdut pe cineva?
Mihaela06
Mihaela06
helper
helper

Numarul mesajelor : 70
Localizare : brasov
Data de inscriere : 08/02/2014

Sus In jos

Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 65 - Lut polimeric - tematica

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB