Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca - Pagina 6 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca - Pagina 6 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca - Pagina 6 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca - Pagina 6 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca - Pagina 6 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca - Pagina 6 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca - Pagina 6 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca - Pagina 6 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca - Pagina 6 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca - Pagina 6 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca

+40
corilex
mlizeta
Dorulet
geany
aurahd
Dulcisor
Samarineanca
danabarbu2007
piciul
flori de camp
lilibili
Buburuza
Ileanaaa
alice07
Gabica
i.xell
aidil
Chirrox13
despina13cucli
Admina
bela gio
canadianca50
ismi3ismi
kristadesign
Nicoleta Irimescu
Giobsy
StMihaela
rosita
dandana
oana_007
bibitu
iuli.b
Uca
RalucaS
geia
nicos
DANIELA.I
danabekk
clodi
sandydeea
44 participanți

Pagina 6 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

In jos

Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca - Pagina 6 Empty Re: Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca

Mesaj Scris de Giorgi Mar 05 Mai 2015, 8:37 am

Foarte frumoase !Felicitari!
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca - Pagina 6 Empty Re: Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca

Mesaj Scris de gaza Mier 13 Mai 2015, 8:06 am

Tare liniste mai este pe aici... scratch

Mai este o zi pana la incheierea  provocarii,dar inca mai sper ca sunt "cusatorese" care pe ultima suta de metri vor posta ceva super. Nu de alta,dar chiar imi doresc sa dau premiul cuiva.

Provocarea, pentru mine personal, s-a incheiat.
Mi-as fi dorit sa brodez o fusta, dar nu mi-a mai ajuns timpul.
In curand ma apuc de o ie, si probabil un ilic pentru puiul meu. Ca o sa aiba nevoie la scoala.

Iea am terminat-o si v-o arat si voua.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si detaliu pe maneca:


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Succes pentru fetele care au ales sa participe la provocare!!! kiss
gaza
gaza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 371
Varsta : 49
Localizare : pe aici
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca - Pagina 6 Empty Re: Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca

Mesaj Scris de gaza Joi 14 Mai 2015, 9:57 am

prietenie haideti!
gaza
gaza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 371
Varsta : 49
Localizare : pe aici
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca - Pagina 6 Empty Re: Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca

Mesaj Scris de sergiu valentin Vin 15 Mai 2015, 8:46 am

Buna ! desi nu am postat de mult sa nu credeti ca am uitat de voi ,drept urmare va postez si eu una din bluzele lucrate de mine, am folosit un model romanesc pentru a impodobi o bluza fluture din panza topita ...[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
sergiu valentin
sergiu valentin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 258
Varsta : 58
Localizare : iasi
Data de inscriere : 14/05/2012

Sus In jos

Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca - Pagina 6 Empty Re: Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca

Mesaj Scris de gaza Vin 15 Mai 2015, 9:10 am

Vai,ce-mi place!!! ura E pe gustul meu!
Ador bluzele astea largute si vaporoase, numai bune pentru zile caniculare.
Felicitari! Foarte reusita.
Am observat ca jos la bata ai crosetat sau e o danteluta!?! Danteluta crosetata observ si pe margini,la gat si maneci.  Foarte inspirat modelul. hug
S-o porti sanatoasa.
gaza
gaza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 371
Varsta : 49
Localizare : pe aici
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca - Pagina 6 Empty Re: Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca

Mesaj Scris de ismi3ismi Vin 15 Mai 2015, 12:28 pm

Off topic,probabil,pt ca nu e cusatura romaneasca,e doar o broderie facuta cu masina...
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca - Pagina 6 Empty Re: Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca

Mesaj Scris de gaza Sam 16 Mai 2015, 6:44 am

Tare-as fi vrut sa vad cusaturi romanesti... Sad fie ele la masina.

Am vazut ii,dar fara cusatura, ceea ce era esential.
Provocarea s-a cam incheiat.

Voi reveni.
gaza
gaza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 371
Varsta : 49
Localizare : pe aici
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca - Pagina 6 Empty Re: Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca

Mesaj Scris de corilex Sam 16 Mai 2015, 9:46 am

imi pare rau ca nu am terminat ,poate la urmatoarea provocare o sa o postez.
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca - Pagina 6 Empty Re: Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca

Mesaj Scris de gaza Dum 17 Mai 2015, 8:04 am

Imi pare rau ca nu ai terminat, corilex !

europolis nici tu nu ai reusit sa termini?

Din ce vad eu singura care s-a incadrat in provocare este  sergiu valentin.

Cerintele au fost broderie  romanesca cusuta manual pe "ceva".  Intrucat singura persoana care a respectat cerintele este sergiu valentin,o declar castigatoare.

Felicitari si la cat mai multe! hug

Te rog sa-mi trimiti un PM cu datele de contact pentru a-ti trimite premiul.

Si desigur gandeste-te la o noua provocare. Iti predau stafeta.
gaza
gaza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 371
Varsta : 49
Localizare : pe aici
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca - Pagina 6 Empty Re: Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca

Mesaj Scris de corilex Dum 17 Mai 2015, 12:06 pm

Felicitari castigatoarei!
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca - Pagina 6 Empty Re: Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca

Mesaj Scris de ismi3ismi Dum 17 Mai 2015, 8:33 pm

europolis,la prima ie postata de tine,macii sunt pictati ?
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca - Pagina 6 Empty Re: Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca

Mesaj Scris de europolis Dum 17 Mai 2015, 10:24 pm

Eu doar am postat ce lucram ca era in ton cu subiectul, nu am participat la provocare. Felicitari Sergiu Flowers
Ismi, macii sunt "pictati" cu lana, este o ie impaslita.
Daca intrebati de iita mica daca am terminat-o, daaaa, dar un pic transformata.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Uitasem, pe o vesta impaslita folosisem cusatura Smile am crezut ca am postat-o.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca - Pagina 6 Empty Re: Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca

Mesaj Scris de gaza Lun 18 Mai 2015, 10:18 am

Europolis,frumoasa iea si vesta! kiss Felicitari!
gaza
gaza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 371
Varsta : 49
Localizare : pe aici
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca - Pagina 6 Empty Re: Provocare: imbracaminte brodata cu cusatura romaneasca

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB