Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Imbracaminte pentru gravidute - 2 - Pagina 2 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Imbracaminte pentru gravidute - 2 - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Imbracaminte pentru gravidute - 2 - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Imbracaminte pentru gravidute - 2 - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Imbracaminte pentru gravidute - 2 - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Imbracaminte pentru gravidute - 2 - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Imbracaminte pentru gravidute - 2 - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Imbracaminte pentru gravidute - 2 - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Imbracaminte pentru gravidute - 2 - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Imbracaminte pentru gravidute - 2 - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Imbracaminte pentru gravidute - 2 - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Imbracaminte pentru gravidute - 2 - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Imbracaminte pentru gravidute - 2 - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Imbracaminte pentru gravidute - 2 - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Imbracaminte pentru gravidute - 2 - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Imbracaminte pentru gravidute - 2 - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Imbracaminte pentru gravidute - 2 - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Imbracaminte pentru gravidute - 2 - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Imbracaminte pentru gravidute - 2 - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Imbracaminte pentru gravidute - 2 - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Imbracaminte pentru gravidute - 2

+10
piciul
Samarineanca
kabunta
barbin
Karina33
danabarbu2007
rosita
diada
alice07
criston84
14 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Imbracaminte pentru gravidute - 2 - Pagina 2 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute - 2

Mesaj Scris de Samarineanca Dum 15 Mar 2015, 10:19 pm

Foarte frumos, kabunta! Daca vedeam materialul asta si eu l-as fi luat.
Ce-as mai da si eu o tura pe la materiale! Dar mi-am jurat ca intai termin tot ce am adunat prin casa. Le-am pus deja pe caprarii, acu' mai urmeaza sa le si fac pana la anul... rade
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - 2 - Pagina 2 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute - 2

Mesaj Scris de kabunta Sam 04 Apr 2015, 11:28 pm

Saptamana asta am profitat maxim de faptul ca baietelul e la bunici sa mai ia si aer de munte ca a tot fost racit si iar racit de ne-am saturat. Inca 2 bluzite, cam acelasi tipar si materiale dar cu maneca lunga de data asta ca parca nu e destul de cald inca.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mai am cate ceva nou dar nu am apucat sa pozez iar maine e tot zi plina la croitorie asa ca o sa va mai bat la cap cu poze zilele astea.
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - 2 - Pagina 2 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute - 2

Mesaj Scris de piciul Dum 05 Apr 2015, 7:32 am

Profita, profita! Iti vin fain si te descurci de minune pe materialele astea cu jocuri de culori! Sa le porti sanatoasa!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - 2 - Pagina 2 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute - 2

Mesaj Scris de mlizeta Lun 06 Apr 2015, 11:01 am

Kabunta felicitari pentru minunatele bluze. Sunt foarte vesele si frumoase. Demne de o graviduta tanara, talentata si frumoasa.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - 2 - Pagina 2 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute - 2

Mesaj Scris de arielas Lun 06 Apr 2015, 3:52 pm

Chiar ca esti productiva, bravo tie. Nu mai bine stai intr-un oras unde chiar daca vrei sa iesi la shopping de materiale nu ai unde, doar materiale de perdele, lenjerii si rochii de ocazii, parca nu mai la ocazii te imbraci  wink
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - 2 - Pagina 2 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute - 2

Mesaj Scris de kabunta Mar 07 Apr 2015, 2:45 pm

Inchei si eu colectia de burtica. Am zis ca dupa astea incep sa cos pentru dupa ce revin la o silueta mai normala.

Am mai facut 2 perechi de pantaloni tare comozi sa ii am pentru ultima parte:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si am mai terminat si o costumatie de casa inceputa mai demult. Acum am 2 cu cea de la provocare care e mai mult pijama:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - 2 - Pagina 2 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute - 2

Mesaj Scris de Admina Mier 08 Apr 2015, 7:12 am

Cat mai ai Kabunta, o luna, doua? Dupa cum pare, nu te-ai ingrasat mult, poti sa te apuci linistita de haine fara burtica. wink
Foarte frumosi pantalonii si toate costumatiile pe care ti le-ai facut. Ai facut economie serioasa ca n-ai cumparat si dupa sarcina poti sa le modifici.
Sarcina usoara in continuare!

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - 2 - Pagina 2 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute - 2

Mesaj Scris de adina_lg Mier 22 Apr 2015, 11:29 pm

kabunta a scris:
Toate is facute pe acelasi tipar scos de mine dupa o rochie cumparata care am tot purtat-o pana s-a scamasoat toata si acum m-am indurat sa o tai sa croiesc dupa ea. Are cusaruta pe spate si elastic sub sani.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Imi place tiparul asta si as vrea sa fac pentru cineva o rochita asemanatoare. Oare spatele si fata sunt la fel, cu exceptia rascroielii gatului si a elasticului de sub bust? Ar merge sa-mi construiesc tipar dupa o rochie cu maneci normale, dar eu sa o fac asa, dintr-o bucata?  Si ce latime ar trebui sa aiba ca sa fie buna pana in luna a 9-a? Vreau sa fie cadou, si de-asta n-as intreba de masuratori mamica respectiva. Cred ca in mod normal ea poarta 38-40.

Va multumesc anticipat!
adina_lg
adina_lg
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 127
Localizare : Romania
Data de inscriere : 23/08/2013

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - 2 - Pagina 2 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute - 2

Mesaj Scris de kabunta Vin 24 Apr 2015, 10:55 am

Fata trebuie sa fie mai lata ca spatele cred ca cam cu 20-25% depinde cred de material si elasticitate. Nu cred ca merge sa croiesti dupa o bluza normala. Eu am mai lucrat cu mai multe tipare din astea in care maneca e din aceeasi bucata cu fata si spatele si astea tb sa aiba alt unghi decat manecile obisnuite si lejeritate mai mare sub brat. Si nu in ultimul rand am remarcat ca cel putin pt haine cu butica e foarte importanta elaticitatea si revenirea materialului dupa intindere. Am avut niste tricoturi care s-au intins si au ramas asa intinse si lalai peste tot si numai bune de aruncat.
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - 2 - Pagina 2 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute - 2

Mesaj Scris de adina_lg Vin 24 Apr 2015, 1:54 pm

Multumesc mult de precizari, Kabunta! Atunci o sa ma uit in numerele de Burda pe care le am, poate gasesc vreo bluza cu maneci asa, dintr-o bucata, si daca nu, fac fara maneci.

Materialul pe care l-am luat e ceva sintetic, pare a avea tinuta buna.
adina_lg
adina_lg
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 127
Localizare : Romania
Data de inscriere : 23/08/2013

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - 2 - Pagina 2 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute - 2

Mesaj Scris de adina_lg Mier 01 Iul 2015, 11:54 pm

Am facut pentru cineva o rochita de gravide din Burda mai veche (n-am mai cautat tipar asemanator cu modelul folosit de Kabunta, asa cum ma gandeam initial). As vrea sa va cer pareri referitor la decolteu. Fiind material mai grosut, nu a stat doar asa, cusut de rezerve, cum explicau in instructiuni, si l-am cusut cu un fel de punct ascuns, de mana. Trebuia facut altfel? Si fiind putin elastic, n-am indraznit sa cos drept, si am folosit si la decolteu zig-zag. E si asta o problema? Iar ce se mai vede pe cusatura e ziar, n-am reusit sa cos fara, mi se rupea ata mai mereu. Am micsorat tensiunea, dar n-a fost destul. (asta inseamna ca imi trebuie musai piciorus transportor/walking foot?)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
adina_lg
adina_lg
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 127
Localizare : Romania
Data de inscriere : 23/08/2013

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - 2 - Pagina 2 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute - 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB