Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Decoratiuni pentru camere de copii EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Decoratiuni pentru camere de copii EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Decoratiuni pentru camere de copii EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Decoratiuni pentru camere de copii EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Decoratiuni pentru camere de copii EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Decoratiuni pentru camere de copii EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Decoratiuni pentru camere de copii EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Decoratiuni pentru camere de copii EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Decoratiuni pentru camere de copii EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Decoratiuni pentru camere de copii EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Decoratiuni pentru camere de copii EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Decoratiuni pentru camere de copii EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Decoratiuni pentru camere de copii EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Decoratiuni pentru camere de copii EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Decoratiuni pentru camere de copii EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Decoratiuni pentru camere de copii EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Decoratiuni pentru camere de copii EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Decoratiuni pentru camere de copii EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Decoratiuni pentru camere de copii EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Decoratiuni pentru camere de copii EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Decoratiuni pentru camere de copii

+10
Samarineanca
Ileanaaa
Floren
Buburuza
mariag
lacrisel
LRodica
Dulcisor
trandafiras78
ioana soare
14 participanți

In jos

Decoratiuni pentru camere de copii Empty Decoratiuni pentru camere de copii

Mesaj Scris de ioana soare Lun 15 Dec 2014, 1:03 pm

Revin cu explicatiile pentru decorul camerei copiilor. Am denumit subiectul la modul general, ca sa se poata posta aici toate decorurile pentru camere de copii ce vor fi realizate in viitor.

Am impartit clubul in doua zone - cea de sub patul lui Paul, cu cortul pe 3 laturi si cea de sub patul lui Radu, cu pernele din burete si ghirlandele de stegulete. Initial ma gandisem ca ambele paturi sa aiba corturi dedesubt, insa, vazandu-le gata si cat spatiu ocupa din camera si cum il ocupa, m-am razgandit, mi-am spus ca e mai bine ca spatiul de sub patul aflat la intrarea in camera sa ramana deschis.

Cortul de joaca - materialul alb este Minna de la Ikea, un bumbac dens si tare, care mi s-a parut foarte potrivit, nu vroiam sa para o carpa atarnata de pat, am vrut un material cu tinuta. La usi am folosit tot un bumbac batos, cumparat (de catre mama la indicatiile mele) din Bucur Obor. Initial am taiat dreptunghiuri pentru fiecare latura (pentru ca nu am avut o bucata intreaga de 4 metri) pe care urma sa le cos intre ele. Insa la proba am constatat ca la colturi tragea inspre interior, asa ca m-am gandit sa evazez putin spre partea de jos (atat cat mi-au permis rezervele lasate). Asa ca daca ar fi sa mai lucrez din nou un cort, desi pare mai logic sa fie lucrat dintr-o singura bucata de material, eu tot l-as taia in bucati pentru a putea evaza un pic colturile. Se aseaza mai bine.
Pentru latura din fata am gandit o usa dubla si o fereastra ovala , pentru latura din stanga o fereastra (pentru lumina si pentru a mai diminua senzatia de inchis) si pe latura dreapta o usa.  M-am gandit sa le pictez rame cu bronz, pentru a aduce cu hublourile adevarate. Nu exista vopsea speciala pentru textile bronz, asa ca am folosit vopseaua acrilica Polycolor 475 impreuna cu mediul special de aici . Nu l-am folosit in proportie de 1:1 asa cum se recomanda, deoarece am vrut totusi sa-mi intareasca putin ramele, asa ca am pus vopseaua in proportie mai mare.  Asa aratau ramele dupa ce le-am dat cu vopseaua bronz:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pentru ca arata prea uniform, prea ca din borcan, si pentru ca nu prea imi placea cum arata alaturi de bleumarinul care urma sa fie la usi, m-am gandit sa schimb cumva un pic nuanta, lasand totusi sa se vada bronzul. Asa ca am diluat foarte mult un pic de bronz (era mai mult o apa colorata decat vopsea) si i-am adaugat un pic de pigment negru. Au rezultat niste dungi care dadeau un aspect invechit foarte interesant. Dar tot nu arata bine alaturi de bleumarin, asa ca m-am gandit sa incalzesc un pic nuantele. Am facut aceeasi apa colorata (cu bronz) si am adaugat de data asta putin rosu. Au iesit niste dungi de un rosu murdar si a fost suficient pentru a completa aspectul "distressed" si pentru a se potrivi mai bine cu bleumarinul usilor.

varianta intermediara, doar cu dungile negre

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

varianta finala

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am hotarat sa vopsesc ramele si pe interior , pe toate mai putin pe cea a usilor duble din fata, deoarece acolo urma sa fie acoperita de rezervele usilor. La interior nu am mai repetat cele 3 etape, am dat doar cu un bronz nediluat amestecat cu un pic de pigment negru, pentru a-l mai inchide un pic si a-l face mai putin metalizat.
Dupa uscare (nu am asteptat 24 de ore atat cat se recomanda de obicei, am asteptat doar pana am simtit la mana ca este uscata) apoi am fixat vopseaua cu fierul de calcat fara abur si o carpa de bumbac subtire ca sa protejez talpa fierului.

Initial ma gandisem sa aplic pe rame niste nituri sau tinte , sa semene cu suruburile hublourilor, insa dupa ce am pus pe rama usilor am constatat ca nu e cine stie ce. Nici nu prea se vedeau, fiind tot cu finisaj bronz. Apoi mi-au cazut ochii pe o bucata de franghie adusa in pod de Radu. Franghia o cumparasem tot pentru camera lor, dar vroiam sa o folosesc pentru a face un fel de usi la paturi, mi-ara sa nu cada noaptea pe golul de acolo. Am renuntat la ideea aceasta cand am vazut ca nu exista acest pericol. Am luat bucata de franghie si am pus-o in joaca in jurul ferestrei. Am zis wow, super si asa a ramas:) Mi-am trimis sotul la Hornbach sa-mi cumpere multe coliere de 10mm (din pacate nu a gasit decat de 15, dar au fost bune si asa). Ca bonus mi-a cumparat si piulite si saibe de alama:) , care acum sunt un pic cam stralucitoare, dar in timp vor oxida. Am crezut ca va fi suficient sa prind franghia cu jumatatile de coliere, insa pe sectiunile orizontale, intre ele, atarna (logic). Asa ca am lipit franghia de rama cu lipici pentru textile.

In caz ca va dori cineva vreodata sa foloseasca coliere pe post de decor in casa:) - acestea vin cu o garnitura de cauciuc care miroase foarte rau, mai ales daca sunt multe la un loc (ca la mine) . Eu am scos garniturile si le-am inlocuit cu bucatele taiate dintr-o banda de etansare pentru cazi (asta aveam in casa).

Pentru fereastra din fata m-am gandit sa folosesc o bucata de plastic care sa imite geamul . Am vrut prelata din aceea care se foloseste la terase, dar nu am gasit un loc de unde sa cumpar cantitate foarte mica asa ca am folosit o coala de plastic asa
. Plasticul l-am prins pe dosul ferestrei in suruburile colierelor.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pentru fereastra de pe lateral m-am gandit sa nu mai folosesc plastic, ca sa aiba aer copiii inauntru, dar ceva trebuia folosit, pentru a sustine forma ferestrei. Asa am ajuns la varianta cu plasa de pescuit, pe care am cusut-o pe interior. Apoi am taiat rezervele cat mai mici si le-am vopsit cu acelasi bronz pentru a nu se vedea urat peste rama (chiar daca era in interiorul cortului). La usa laterala am folosit tot plasa de peste. Initial am vrut sa o cos pe decupajul ramei, dar nu statea bine , asa ca am taiat o bucata dreptunghiulara si am cusut-o de marginea de sus si un pic pe laterale.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Imaginile le-am realizat cu sabloane facute din imagini descarcate de pe net sau de pe site-ul silhouette, pe care le-am modificat si apoi le-am decupat cu ajutorul unui Silhouette Portrait. Fontul folosit la scris este un font silhouette (ED Chunky Papercut). Sabloanele le-am decupat pe folie adeziva (Oramask 810 si Oracal 641) si le-am aplicat pe material cu ajutorul foliei de transfer. Transferul sabloanelor cu folia de transfer mi-a permis sa pot avea "insule"in imagini (in roza vanturilor de mai jos apar o multime de "insule", adica portiuni nelegate de sablonul propriu-zis)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am folosit vopsele pentru textile si le-am fixat cu fierul de calcat.

Pernele din burete - pentru cele albe am folosit acelasi material Minna de la Ikea. Materialul in dungi este tot din bumbac si este cumparat din Bucur Obor. Pentru vipusca initial cumparasem o bucata de material bleumarin, insa nu se potrivea deloc cu bleumarinul cu aspect prespalat al materialului in dungi, asa ca m-am hotarat sa ma folosesc de dungile late ale acestuia, chiar daca acest lucru mi-a marit considerabil consumul de material.  Am putut face asta deoarece am aplicat-o doar pe linii drepte. In cazul in care se aplica pe linii curbe fasiile se taie pe bie. In interior am folosit snur de bumbac.

Fasiile le-am taiat astfel incat dupa inchiderea snurului inauntru, sa imi ramana rezerve de 1,5 cm, aceleasi rezerve pe care le lasasem si la fetele si lateralele pernelor.  Pentru asta am facut o mostra mica si am masurat latimea totala necesara pentru fasie.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am pus snurul in mijlocul fasiei, am indoit fasia si am inchis snurul inauntru, am prins in ace si am cusut cat mai aproape de snur, folosindu-ma de piciorusul pentru fermoar normal.

Apoi vipusca se aplica pe margine, pe fata matrialului, cu rezervele inspre exterior, ca in poza de mai jos:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

La colturi se cresteaza rezervele.

La imbinare se desface un pic cusatura si se dezveleste snurul, se taie snurul astfel incat capetele sa se atinga dar sa nu se suprapuna, apoi se prind asa cu o bucatica de banda adeziva din hartie. Apoi se taie corespunzator si fasiile de material de la vipusca si se suprapun, cu marginea de deasupra indoita inspre interior

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Se coase tot cu ajutorul piciorusului pentru fermoar normal.

Fermoarele le-am cusut ajutandu-ma de tutorialul acesta

. Astfel mi-a fost foarte usor sa aliniez dungile :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Iata un tutorial
despre cum se realizeaza o husa pentru perna din burete cu vipusca, cu mentiunea ca aici fermoarul este cusut in alt mod, nu dupa metoda din filmuletul de mai sus (metoda care mie mi se pare mult mai buna).  Iar buretele l-am imbracat cu vatelina asa

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si tot diferit fata de tutorialul de mai sus - eu am cusut mai intai intre ele toate bucatile care formeaza grosimea pernei si abia apoi am cusut de aceasta bucata circulara nou formata , cele doua fete ale pernei. Se poate vedea oarecum aici:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am luat o fata cu vipusca atasata(ca prima de sus) si am cusut de jur imprejur bucata circulara care formeaza grosimea pernei (cele doua de mai jos). Apoi am cusut si cea de-a doua fata, rezultand husa completa. Am cusut-o pe dos si am intors-o pe fata prin deschizatura fermoarului.
Ca o observatie - initial am calculat lungimea totala a bucatii circulare care formeaza grosimea husei, calculand perimetrul unei fete. Insa la cusut am constatat ca imi ramaneau aprox 2,5 cm in plus. Cel mai probabil din cauza ca vipusca rotunjeste putin colturile. Asa ca le-am modificat pe toate si le-am facut cu 2,5 cm mai scurte ca sa se potriveasca la fix de jur imprejurul fetelor pernelor.

Desenele le-am realizat la fel ca pe cele de la cort, cu sabloane decupate la cutter-plotter si vopsele pt textile.

Pernele de burete le-am introdus in huse dupa metoda de aici ( cu mentiunea ca pernele mele nu au fost atat de mari in comparatie cu husele) Am facut husele cu 1 cm mai mari pe fiecare latura fata de buretele gol. La acest burete gol am adaugat vatelina care a umplut husa frumos, fara ca aceasta sa tipe sau sa traga.

Am gasit si un filmulet care arata cum sa scoti buretele din huse (pentru ca mi-era teama ca nu voi putea face asta fara chin sau fara sa rup husa:)) ) - aici


Steguletele  - am realizat triunghiurile dupa tutorialul de aici , doar ca am modificat un pic dimensiunile. Ca sa intorc varful cat mai bine am introdus prin el dinspre dos inspre fata un ac cu ata rezistenta si am tras intorcand triunghiul pe fata. Asa am tras cat am putut de mult de varf si a iesit ascutit si frumos. Eu am folosit banda pe bie pentru a lega steguletele intre ele si am cusut-o in doua etape, mai intai de partea din spate, apoi am indoit-o peste muchie si am cusut si de partea din fata.

Dungile de pe stegulete le-am realizat cu ajutorul benzii adezive de hartie

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Stelutele le-am facut tot cu sabloane.

Despre cele doua perne mici in dungi nu prea am ce scrie, sunt pernute simple, cu fermoar ascuns. Dar am incercat atunci cand am cusut fermoarele, ca atunci cand acestea stau inchise, dungile sa aiba continuitate, ca si cand nu ar exista fermoar acolo.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Si totul decorul:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Stiu ca este o postare interminabila, dar nu am stiut cum sa o fac mai scurta Embarassed  Daca am uitat ceva , sa-mi spuneti si completez  Smile[/b]


Ultima editare efectuata de catre ioana soare in Lun 15 Dec 2014, 3:43 pm, editata de 2 ori
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Decoratiuni pentru camere de copii Empty Re: Decoratiuni pentru camere de copii

Mesaj Scris de trandafiras78 Lun 15 Dec 2014, 1:11 pm

Super Ioana draga. Te felicit aici pt ce ai facut la concursul aferent acestui topic. Copiii tai sunt foarte fericiti cu o asa mama care incearca sa le faca mediu de poveste in jurul lor. Esti talentata. pupi Merci Daca vreodata voi avea casa mea, ma voi inspira de la tine pt camera piticilor mei.

Off: Ti-am trimis PM de duminica dar nu am idee daca a ajuns.
trandafiras78
trandafiras78
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 246
Varsta : 43
Localizare : Germania
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni pentru camere de copii Empty Re: Decoratiuni pentru camere de copii

Mesaj Scris de Buburuza Lun 15 Dec 2014, 7:49 pm

Minunat! MI-NU-NAT!!! Multumesc. Si noi va trebui sa ne ocupam de camera copilului adolescentului...
Dar la noi tema e putin mai complexa: rock-motorbike-military-ecologist. rade

Ma gandeam sa fac o excursie intr-un magazin SH sa cumpar cateva kilograme de jeans-i tociti pentru huse. Eu tot "salvez" jeans-i de cativa ani, dar tot nu-mi ajung.
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Decoratiuni pentru camere de copii Empty Re: Decoratiuni pentru camere de copii

Mesaj Scris de Dulcisor Lun 15 Dec 2014, 9:19 pm

Extraordinar decorul Ioanei! De fapt, decor e prea putin spus. Daca celelalte fete au participat la concurs cu cate un element de decor, Ioana a creat un intreg ansamblu.

Buburuza, suna tentant tema ta Smile, abia astept sa vad punerea ei in...masina de cusut.
Dulcisor
Dulcisor
helper
helper

Numarul mesajelor : 16
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/01/2014

Sus In jos

Decoratiuni pentru camere de copii Empty Re: Decoratiuni pentru camere de copii

Mesaj Scris de LRodica Lun 15 Dec 2014, 9:23 pm

Super. Nu am cuvinte sa spun cat de mult imi place. Eu am fetita dar si ea si-a dorit pat etajat dar camera ei e foarte mica, cand ne vom muta la casa poate..... Inca o data felicitari Flowers
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3643
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Decoratiuni pentru camere de copii Empty Re: Decoratiuni pentru camere de copii

Mesaj Scris de lacrisel Mar 16 Dec 2014, 10:18 am

WOW!!!!
mirat2 mirat2 mirat2 mirat2

Superb!!!!!!!
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Decoratiuni pentru camere de copii Empty Re: Decoratiuni pentru camere de copii

Mesaj Scris de mariag Mar 16 Dec 2014, 10:22 am

LRodica - patul etajat este o solutie mai ales in camerele foarte mici, pentru ca urci patul sus si eliberezi spatiul pe care l-ar ocupa inutil la nivelul solului. Uita-te la Ikea pe site, sunt cateva idei cu birouri amenajate sub paturi suspendate, cu dulapuri incorporate sub paturi etajate, etc.
Buburuza - la depozitele de materiale (daca or mai exista) erau si bucati de blug de vanzare - cel putin la cel de langa Delfinului era acum 2 ani (ce scoasa din uz sunt Smile) )

Ioana - n-am cuvinte ... adica am cateva: tu esti designer interior?
mariag
mariag
helper
helper

Numarul mesajelor : 70
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni pentru camere de copii Empty Re: Decoratiuni pentru camere de copii

Mesaj Scris de Buburuza Mar 16 Dec 2014, 10:32 am

Stiu, Maria. Multumesc! Oricum voi cumpara si denim metraj si alte materiale. Dar mie imi trebuie si pantaloni tociti si "obositi" wink

Si datorita Ioanei (Multumesc!!!) am prins putin curaj.
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Decoratiuni pentru camere de copii Empty Re: Decoratiuni pentru camere de copii

Mesaj Scris de Floren Mar 16 Dec 2014, 10:38 am

Ce cuvinte sa mai adaug si eu , ca sa imi exprim extazul in care sunt de cand am vazut lucrarea Ioanei ( si a sotului din dotare , ca e si mana lui p-acolo , pe la "lemnarie"! )!!! Ioana , cu asemenea opera de arta poti participa lejer la concursuri de interiorism de la reviste sau firme specializate !!!
Multumesc mult si frumos pentru explicatii , trimiteri la video ! Dupa ce ca esti o artista , mai ai si un suflet enorm !!! Traiasca mama care te-a facut !!!
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni pentru camere de copii Empty Re: Decoratiuni pentru camere de copii

Mesaj Scris de Ileanaaa Mar 16 Dec 2014, 11:43 am

Extraordinar!
am avut rabdare sa ma uit la postare de la inceput si sa citesc tot ce ai facut. si cand am ajuns la poza finala nu mi-a venit sa cred.
Cata rabdare...cata truda!
Bravo!
O mama de nota 10.
Ileanaaa
Ileanaaa
helper
helper

Numarul mesajelor : 10
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/12/2014

Sus In jos

Decoratiuni pentru camere de copii Empty Re: Decoratiuni pentru camere de copii

Mesaj Scris de Samarineanca Mar 16 Dec 2014, 12:09 pm

Minunat!  kiss  Ioana, multumim pentru explicatii. Se vede ca ai planuit serios acest proiect. Ce frumos s-a materializat imbinarea dintre dragostea de parinte, inventivitatea, determinarea si iscusinta! love

Cred ca e o veselie acolo! Nu-i invidiezi putin pe copii acum? Smile  Ce mi-ar fi placut si mie cand eram mica asa ceva....
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Decoratiuni pentru camere de copii Empty Re: Decoratiuni pentru camere de copii

Mesaj Scris de danyelyta28badea Mar 16 Dec 2014, 3:09 pm

am vrut sa zic superb
danyelyta28badea
danyelyta28badea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 184
Localizare : pietrosani Ag
Data de inscriere : 30/03/2010

Sus In jos

Decoratiuni pentru camere de copii Empty Re: Decoratiuni pentru camere de copii

Mesaj Scris de valentinadof Mar 16 Dec 2014, 3:36 pm

Ei,oameni ca Ioana ne determina sa fim si noi mai buni,in orice am face!Felicitari!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni pentru camere de copii Empty Re: Decoratiuni pentru camere de copii

Mesaj Scris de ioana soare Mier 17 Dec 2014, 2:02 pm

Va multumesc mult pentru aprecieri si pentru cuvintele frumoase! hug

Buburuza ti-a dat de lucru adolescentul tau nu gluma! Dar sunt convinsa ca va iesi ceva deosebit!

Samarineanca in fiecare zi e o joaca si o distractie de neoprit:) Sigur ca mi-ar fi placut sa am asa ceva cand eram mica, chiar si fara topogan. Eram abonata la patul de sus peste tot unde le intalneam in vacante.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Decoratiuni pentru camere de copii Empty Re: Decoratiuni pentru camere de copii

Mesaj Scris de Samarineanca Mier 17 Dec 2014, 2:05 pm

Eu si acum ma lupt pentru patul de sus la cuseta, cand mergem pe undeva cu trenul de noapte. rade
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Decoratiuni pentru camere de copii Empty Re: Decoratiuni pentru camere de copii

Mesaj Scris de clodi Mier 17 Dec 2014, 2:27 pm

Ioana, este extraordinar!
Mi-ar placea sa fiu copil in camera aceea :D
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Decoratiuni pentru camere de copii Empty Re: Decoratiuni pentru camere de copii

Mesaj Scris de Buburuza Mier 17 Dec 2014, 2:40 pm

Samarineanca a scris:Eu si acum ma lupt pentru patul de sus la cuseta, cand mergem pe undeva cu trenul de noapte. rade
Da, da! Si eu! rade

ioana soare a scris:Buburuza ti-a dat de lucru adolescentul tau nu gluma!
Mda... Camera lui e destul de micuta, cu balcon (si usa la balcon, evident) si semi-mansardata. Astea ma cam incurca si imi lasa destul de putin spatiu "de joaca". Si trebuie sa indeplineasca si functia de "STOP! Camera mea!" si pe cea de birou.
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Decoratiuni pentru camere de copii Empty Re: Decoratiuni pentru camere de copii

Mesaj Scris de wellwe Dum 01 Feb 2015, 1:06 pm

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />sper sa se potrivrasca in acest topic
de altfel nici nu stiu unde as putea sa postez


Ultima editare efectuata de catre wellwe in Dum 01 Feb 2015, 8:04 pm, editata de 1 ori
wellwe
wellwe
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : ag
Data de inscriere : 01/12/2014

Sus In jos

Decoratiuni pentru camere de copii Empty Re: Decoratiuni pentru camere de copii

Mesaj Scris de ioana soare Dum 01 Feb 2015, 1:58 pm

Eu nu vad poza:(
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Decoratiuni pentru camere de copii Empty Re: Decoratiuni pentru camere de copii

Mesaj Scris de wellwe Mier 04 Feb 2015, 7:14 pm

sper ca acu sa se vada
wellwe
wellwe
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : ag
Data de inscriere : 01/12/2014

Sus In jos

Decoratiuni pentru camere de copii Empty Re: Decoratiuni pentru camere de copii

Mesaj Scris de danyelyta28badea Joi 05 Feb 2015, 7:27 am

superba papusa si puiul ei.fetita mea de 3 ani are 4 bebei de jucarie si are o asa mare grija de ei ii inveleste le da sa manance sa bea apa cateodata ii mai si cearta.cu papusile nu se joaca poate cand o mai creste
danyelyta28badea
danyelyta28badea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 184
Localizare : pietrosani Ag
Data de inscriere : 30/03/2010

Sus In jos

Decoratiuni pentru camere de copii Empty Re: Decoratiuni pentru camere de copii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB