Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

+55
vlad_mom
kmn
Vica Veronica
angelyc
victoria.
fiordaliso
tomari
ionela07
Anapop
Enache Victorita Nicoleta
Tache Marilena
AITEN
chis mioara
dorinamisov
cozma felicia
mylena
vyky2010
victoriacus
LRodica
myky7robc
piciul
aisha
flori de camp
Angelica18
mlizeta
ioana soare
Giobsy
aidil
lennny
anda81
AlinaJ.Bijoux
cris_io_mat
arra
cristina07
valentinadof
SilviaDumitrescu
trandafiras78
Gabry_ela
Uca
luciana bazavan
Gabica
Dorulet
AcidoR
ema
kerkyra
dorina narita
Alexandra Agrisan
Karina33
Maria Tatuti
Celya_f40
danniela
Greteledelweiss
macanetu
canadianca50
nicolae68daniela
59 participanți

Pagina 4 din 16 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Angelica18 Mar 02 Dec 2014, 3:17 pm

Multumesc,Kerkyra!!!!Pun modelul la ajutor.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 02 Dec 2014, 6:04 pm

Minunat Angelica! Felicitari!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de ema Mar 02 Dec 2014, 7:44 pm

Imi place mult de tot. Felicitari Angelica si sa-l porti sanatoasa
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de kerkyra Mier 03 Dec 2014, 8:19 am

Multumesc, ma duc acolo!
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Angelica18 Lun 08 Dec 2014, 2:53 pm

Un cardigan pentru fiica mea.Firul are 75% lana si 25% poliamid.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de AcidoR Lun 08 Dec 2014, 5:14 pm

Superb, sa-l poarte sanatoasa! Merci Flowers
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Uca Lun 08 Dec 2014, 7:45 pm

Angelica, tu nu iei pauză? hug Sunt foarte frumoase, îmi plac mult de tot!
Am constatat că n-am mai tricotat de mult, cred că a venit timpul să mi se lipească și mie adrelele de mâini. Smile

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de piciul Lun 08 Dec 2014, 8:17 pm

Angelica18, marginea este din alt fir? Modelul e punctul englezesc? Acum numai acest punct il vad peste tot Exclamation Nici nu indraznesc sa intreb cate grame de fir au intrat si ce andrele ai folosit; asta pentru cei care sunt la inceput si ar dori sa faca acest model. Felicitari! Sa-l poarte sanatoasa!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de kerkyra Lun 08 Dec 2014, 9:07 pm

Angelica, numai frumuseti iti ies, la foc continuu!
Vin si eu cu ceva menit sa-l invoce pe Mos Craciun: renii de la sania lui wink
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de piciul Mar 09 Dec 2014, 5:55 am

Kerkyra, chiar are cu ce sa vina Mosu! Felicitari! Sa-l porti sanatoasa! Ce fir este?
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de kerkyra Mar 09 Dec 2014, 8:01 am

Este lana din aceea groasa luata de la fete de pe net, am lucrat cu nr 8. Eu sunt foarte multumita de lana aceasta, e moale, calduroasa, se lucreaza repede.
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de myky7robc Mar 09 Dec 2014, 11:36 am

ura kekira, e plovar lucrat profesionist, imi place cum ai asezat modelul si combinatia de rosu si alb
De unde de pe net ai luat firele?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de kerkyra Mar 09 Dec 2014, 11:49 am

Multumesc, este lucrat dupa un model de pe drops, deci conceptia nu-mi apartine. Meritul meu este rabdarea, desi la asa fir se lucreaza de drag. Firul este de anul trecut, de la diada (amanunte in privat, daca vrei).
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Angelica18 Mar 09 Dec 2014, 5:46 pm

Uca,pe mine ticotatul ma relaxeaza,iar dupa o zi de munca in frig,imi prinde bine.
Piciule,e lucrat doar pe fata.La gat si margine e un ochi fata,unul dos si marginea e dintr-un fir putin mai inchis ca nu mi-a ajuns.Sper sa nu faca figuri fiica-mea.Nu stiu cat a intrat ca aveam firul mai demult si am considerat,din ochi,ca ajunge.L-am lucrat cu andrele din bambus marimea 4.Asa mi-a cerut fiica mea.Sa fie lucrat mai lejer.
Felicitari,Kerkyra!!! Ai facut un pulover minunat!
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Celya_f40 Joi 11 Dec 2014, 8:33 pm

Angelica18.....frumos de nici n-ai zice ca e facut cu mana......dar din mainile tale e clar! Felicitari! Si cardiganul la fel!
Kerkyra felicitari si tie! Minunaut!
Sa le purtati sanatoase!
Eu m-am straduit sa duc la bun sfarsit un proiect inceput de vreo 3 ani ( inca eram pe camion si mai ''slabuta''). A iesit cam mare, dar mi-a fost mila sa desir. L-am inceput de la gat si era facut pana la maneci plus spatele. Deci acum am continuat doar manecile, fata si gulerul. Firul e foarte subtire si acele de 2...deci munca nu gluma cyclops

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de LRodica Joi 11 Dec 2014, 9:47 pm

Frumos pulover Celya. Interesant modelul din fata care pare un grilaj, sau ca o plasa Smile nu stiu cum sa-i zic dar imi place.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3653
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de piciul Vin 12 Dec 2014, 1:23 am

Celya_f40, e bine ca nu l-ai aruncat si ai perseverat! Fain si inedit! Nu am vazut asa ceva, eu cel putin! ...si nici nu inteleg cum ai realizat "grilajul" cu spune LRodica. E realizat peste partea kaki, lucrata ciorapeste si ai facut dungile si le-ai unit cu....sau cum?! Trebuie sa ne inveti si pe noi! Nu ne vom plictisi deloc tricotand la el! Chiar daca il vom termina in trei, patru ani!
Sa-l porti sanatoasa! Si ma bucur ca trecut pe aici! Chiar ma intrebam pe unde ai plecat.
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Dorulet Vin 12 Dec 2014, 7:39 am

Foarte frumoase tricotaje,doamnelor!Celya,puloverul tau e extrem de interesant si frumos!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Angelica18 Vin 12 Dec 2014, 8:03 am

Felicitari,Celya!!!!!A iesit foarte frumos.Apreciez foarte mult originalitatea ta.Te asteptam cu noi creatii si noi idei.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Celya_f40 Vin 12 Dec 2014, 10:26 am

Va multumesc frumos doamnelor pentru cuvintele frumoase hug  Merci
Despre modelul ''grilaj, cred ca e mai bine sa pun o poza de detaliu, ca nu prea stiu eu sa dau ''expicatiuni'' zid zid
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Gabica Vin 12 Dec 2014, 10:55 am

Celay, mă bucur că te-ai hotărât să-l termini. Este minunat.
Acum sunt convinsă că trebuie să învăţ şi eu acest model început de la gât. Am văzut că a făcut şi Silvia ceva asemănător.
Aşa că fetele, vorba lui piciu, puneţi de o şezătoare, chiar dacă trebuie să muncim şi noi la el vreo 3 ani, până la urmă iese ceva.
Felicitări.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Celya_f40 Vin 12 Dec 2014, 11:02 am

Ei, Gabica darga mea! L-am abandonat din cauza ca mi-au atras atentia alte proiecte...la cate minunatii am tot vazut pe aici, pe toate as fi vrut sa le invat si sa le fac rade rade
Si hai sa fiu sincera...unul dintre motivele de baza a fost lucrul fara nici un spor....asa e cand lucrezi cu fir si andrele subtiri tricot
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de valentinadof Vin 12 Dec 2014, 2:33 pm

Hai mai Celya,eu te-am vazut pe undeva in treacat si-am zis ca ti-ai cumparat pulover.Nici n-am zis ca-i de mana.Superb!Felicitari!Ti-ai facut un super cadou!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de dorina narita Vin 12 Dec 2014, 6:01 pm

Celya, foarte elaborat modelul, sunt convinsa ca ai muncit, nu gluma. Sa-l porti sanatoasa, ca este tare frumos!
dorina narita
dorina narita
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 378
Varsta : 60
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de danniela Sam 13 Dec 2014, 8:23 am

Celya, te-am vazut mai demult, e opera de arta ce faci tu si ce rabdare ai!!!! Vreau si eu la pensie!!!!!
Angleica, chiar asa nu iti stau mainile deloc!! O sa ii arat fie-mi poate vrea si ea ceva in gen, am brosa care ar merge super......stit cum e, am o potcoava, imi mai trebuiesc 3 si calul!!! Asa si eu!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 16 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB