Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

+55
vlad_mom
kmn
Vica Veronica
angelyc
victoria.
fiordaliso
tomari
ionela07
Anapop
Enache Victorita Nicoleta
Tache Marilena
AITEN
chis mioara
dorinamisov
cozma felicia
mylena
vyky2010
victoriacus
LRodica
myky7robc
piciul
aisha
flori de camp
Angelica18
mlizeta
ioana soare
Giobsy
aidil
lennny
anda81
AlinaJ.Bijoux
cris_io_mat
arra
cristina07
valentinadof
SilviaDumitrescu
trandafiras78
Gabry_ela
Uca
luciana bazavan
Gabica
Dorulet
AcidoR
ema
kerkyra
dorina narita
Alexandra Agrisan
Karina33
Maria Tatuti
Celya_f40
danniela
Greteledelweiss
macanetu
canadianca50
nicolae68daniela
59 participanți

Pagina 2 din 16 Înapoi  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de canadianca50 Joi 06 Noi 2014, 4:56 pm

nicolae68 pupici de la mine ! am primit acum pm
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de myky7robc Vin 07 Noi 2014, 6:39 pm

daniela, tu zici ca e inceput de la nasturi si ai lucrat in continuare si manecile, asta inseamna ca ai lucrat fetele si spatele dupa care le-ai cusut?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de valentinadof Vin 07 Noi 2014, 6:52 pm

Danielelor,ati lucrat frumos si niste culori superbe!Felicitari!Sa le poarte sanatoase fetele voastre!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Angelica18 Sam 08 Noi 2014, 11:42 am

La acest cardigan am optat pentru un model simplu pentru ca firul contine doua culori(bleu si roz}.M-am gandit ca daca ii fac model va parea prea incarcat.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de valentinadof Sam 08 Noi 2014, 1:19 pm

Dar ce spor ai tu Angelica!Iti ies pe banda rulanta puloverele!Felicitari!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de canadianca50 Sam 08 Noi 2014, 3:59 pm

Foarte frumos !felicitari !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 08 Noi 2014, 5:03 pm

F. frumos puloverul!!! Si eu am unul tricotat manual (nu de mine) cu fir in 2 culori care e preferatul meu!!!
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de canadianca50 Sam 08 Noi 2014, 5:53 pm

Fa-i o poza macar sa ne inspiram !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Angelica18 Sam 08 Noi 2014, 5:55 pm

Va multumesc,doamnelor.Alinuta,fa repede o poza si incanta-ne ca stim ca esti talentata.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 08 Noi 2014, 7:00 pm

Angelica, cum am scris si mai sus puloverul nu e tricotat de mine.
Eu lucrez doar la un fular acum. Mai am sa ii pun franjuri intr-o parte si poate ceva decoratiuni pe el. Asta saptamana viitoare!!!
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de nicolae68daniela Sam 08 Noi 2014, 11:28 pm

myky7robc a scris:daniela, tu zici ca e inceput de la nasturi si ai lucrat in continuare si manecile, asta inseamna ca ai lucrat fetele si spatele dupa care le-ai cusut?

scuze,acum am vazut mesajul
se coase doar banda de la manecute, in rest nu are cusaturi.
cand ajungi la manecuta continui cu ea, lasi ochiurile de la fata pe o andrea.nu ma pricep sa explic, sunt poze ,dupa ele m-am luat [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
nicolae68daniela
nicolae68daniela
helper
helper

Numarul mesajelor : 77
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 15/12/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de danniela Dum 09 Noi 2014, 7:38 am

Angelica foarte frumoas, mai bine de atat nici ca se putea pentru fir!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 09 Noi 2014, 11:27 am

Canadianca, daca la mine te referi uite am pus 2 poze. Repet, ploverul nu e facut de mine iar pozele sunt doar pt. inspiratie!!!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de piciul Dum 09 Noi 2014, 4:05 pm

Angelica, ai reusit un carding de vis cu asa fir! Felicitari!
Alina pare acelasi fir ca la pulovarul Angelicai! Sa-l porti sanatoasa! E simplu si complicat in acelasi timp!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 09 Noi 2014, 4:42 pm

Alina e foarte frumos ! ne inspiram din ce se posteaza ! multumim !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Karina33 Dum 09 Noi 2014, 8:15 pm

In perioada verii am reusit printre picaturi (in cautarea relaxarii) un pulover pentru o buna prietena. Modelul este cel folosit si pentru mine la un alt pulover (tot turcoaz dar mai gros), mi-a placut , i-a placut si ei!
Firul este merinos, lucrat pe andrele nr 3 si mi-au intrat 700 de gr. Mi-ar fi trebuit mai mult ca sa-l fac mai mult petrecut in fata, dar merge si asa.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Aveam primit un fir merinos cam prea gros pentru preferintele mele asa ca l-am tot ocolit (chiar daca iubesc culoarea) pana am gasit un model ok. L-am purtat deja zilele astea, chiar mi se pare cam calduros, asa ca-i bun in loc de geaca!
Andrele nr 6, cam 800 de gr au intrat.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Imi place ce-ati mai lucrat in ultima vreme, sper sa incep si eu inca unul saptamana asta.

Spor la andrelit!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de myky7robc Dum 09 Noi 2014, 9:35 pm

karina, felicitari, pt ambele plovere!ura
Ai un stil nostim de a-ti face singura poze Smile
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de piciul Lun 10 Noi 2014, 6:31 am

Karina ma bucur ca te relaxezi tricotand! Toate reusite!
Cel pe care-l porti are pensa la subrat? Ce tipar ai folosit? Din spate pare raglan, dar in fata...e lucrat pe verticala...
Lalelele le-am notat si eu pe aici, timp sa am si marginea in bob de orez, am invatat ca tine mai bine si nu se lasa ca cea 1x1.
Sa le purtati sanatoase, tu si prietena ta!
Si asteptam noutati! Mereu ne surprinzi; si acum ma tot uit la salul tau straveziu, sa vad daca am fire si pot sa-l fac si eu!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Angelica18 Lun 10 Noi 2014, 8:29 am

Felicitari,Karina! Sunt foarte reusite amandoua.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 10 Noi 2014, 4:44 pm

Foarte frumoase amindoua ! Prietena o sa fie foooarteee multumita !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Alexandra Agrisan Lun 10 Noi 2014, 7:00 pm

Buna
Sunt nou venita pe acest forum si abia initiata in arta tricotatului manual.
Am terminat primul meu pulover si vreau sa ma laud dama [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />
Alexandra Agrisan
Alexandra Agrisan
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 37
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 09/11/2014

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 10 Noi 2014, 9:37 pm

Din pacate nu pot vedea poza Alexandra!!!
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Karina33 Lun 10 Noi 2014, 9:43 pm

Multumesc! Ma bucur ca va plac si voua (prietena mea il poarta cu drag si i-as mai lucra vreo trei daca as gasi niste maini de rezerva) si de-al meu ce sa zic in afara de faptul ca mi l-am facut fix cum am dorit?
Da Piciule, am pensa la subrat, ma enerveaza puloverele ca se aduna acolo din cauza sanilor mari, asa imi place cum se aseaza, o sa repet figura la urmatoarele. Tiparul e o combinatie, l-am desenat pe folie de plastic, am calculat, am masurat, am probat, am mai desfacut la maneci, pana cand mi-a convenit ce-am impletit.
Sa vad ce model atipic mai reusesc cu urmartorul, urmatoarele, ca lista de inspiratie e lunga rau, iar dulapurile cu fire (in care ma straduiesc sa le ascund) nu se mai inchid, e boala grea si sunt si fire asa frumoase si de calitate de nu ma pot abtine zid

Alexandra mai ai de asteptat cateva zile pana poti posta poze pe forum, noi asteptam wink
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Celya_f40 Mar 11 Noi 2014, 2:35 pm

Karina33...imi place mult ce vad! Sunt frumoase ambele, al tau insa mi se pare tare interesant. Felicitari!
Ah, da...si ce stil la tine cu pozatu'...esti tare!
Angelica18...bine ai facut sa nu-l incarci, a iesit elegant cu usoara umbra de sobrietate. wink
M-a apucat si pe mine mai nou tricotatul, asta de cand am fire noi aduse din tara. Nu peste mult ma prezint la raport kiss
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de dorina narita Mar 11 Noi 2014, 7:57 pm

Karina, foarte frumoase si lucrate ingrijit, sa le poarte sanatoasa prietena ta! Si pe mine m-a distrat de fiecare data stilul tau de a face poze Smile
dorina narita
dorina narita
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 378
Varsta : 60
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 16 Înapoi  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB