Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 13 EmptyAstazi la 9:41 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 13 EmptyLun 29 Noi 2021, 9:58 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 13 EmptyMar 23 Noi 2021, 3:13 pm Scris de diada

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 13 EmptyMar 23 Noi 2021, 11:22 am Scris de mlizeta

» Fire de tricotat
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 13 EmptyLun 15 Noi 2021, 8:02 am Scris de LRodica

» Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (3)
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 13 EmptyLun 15 Noi 2021, 7:59 am Scris de LRodica

» Accesorii pentru papusa Paola Reina
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 13 EmptyDum 14 Noi 2021, 10:35 am Scris de LRodica

» Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 13 EmptyJoi 04 Noi 2021, 5:13 pm Scris de gretty

» Ce masina de cusut recomandati (6)
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 13 EmptyJoi 04 Noi 2021, 10:55 am Scris de diada

» Fotografia, intre hobby si arta
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 13 EmptyMier 27 Oct 2021, 8:09 am Scris de LRodica

» Botosei, ciorapei, papucei crosetati ( IV)
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 13 EmptyJoi 21 Oct 2021, 8:38 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 13 EmptyLun 18 Oct 2021, 9:58 am Scris de Dorulet

» Probleme tehnice (masini de cusut) 5
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 13 EmptyMier 22 Sept 2021, 9:13 am Scris de diada

» Metoda servetelulul capitolul VIII
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 13 EmptyMar 21 Sept 2021, 8:42 am Scris de diada

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 13 EmptyLun 20 Sept 2021, 7:34 am Scris de piciul

» Impâslirea lânii netoarse 2
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 13 EmptyMar 07 Sept 2021, 8:12 am Scris de dannyela01

» Modificarea si stramtarea hainelor -2
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 13 EmptyLun 06 Sept 2021, 11:32 am Scris de LRodica

» Bluze, topuri (14)
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 13 EmptyLun 06 Sept 2021, 8:53 am Scris de LRodica

» Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3)
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 13 EmptyVin 03 Sept 2021, 9:18 pm Scris de LRodica

» Un proiect ...nelimitat
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 13 EmptyMier 01 Sept 2021, 7:55 am Scris de Dorulet

Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

+42
carmenco
Dodo-pui
samo99ro
mnarcisa
noki
annamarya
mihulmic
Dorulet
piciul
ritame
vero79
betymi72
europolis
fizicuta
valentinadof
ghita
irish05
filipoidana
victoriacus
barbin
AcidoR
nico1206
Cristache
Greteledelweiss
Ginet
Celya_f40
Giobsy
dragan mirela
michelinebeaulieu
nicolae68daniela
Tache Marilena
Giorgi
lacrisel
ema
Gabica
tantza_m
LRodica
AlinaJ.Bijoux
Day
danniela
SilviaDumitrescu
macanetu
46 participanți

Pagina 13 din 31 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 22 ... 31  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 13 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de Day Mar 16 Sept 2014, 3:32 pm

Neata si de la mine(deja ma stiti ca sunt asa,mai habauca de fel)
La capitolul copii,nu ma bag,doar va doresc rabdare sa-i cresteti si minte sa-i intelegeti ;)
Vroiam sa va spun ca maine iar sunt in focuri,iar spital,iar teste,de data asta medicul meu vrea sa vada ce mai face inima mea(oare de ce??) Si de-aici pleaca un milion de intrebari in mintea mea rastalmacitoare.Deci sunt VARZAAAA,azi.Parca vad ca maine va fi doar un foc de paie si toate intrebarile mele se vor transforma intr-un maaare acces de ras Smile
Pe de alta parte,o sa ma premiez iar cu o cafea intr-un loc frumos din Bucuresti,sper sa am aceeasi stare de bine ca si datile trecute Smile
Va pup,si daca maine nu dau niciun semn,inseamna doar ca sunt chiulangioaica,nimic rau Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 51
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 13 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de irish05 Mar 16 Sept 2014, 4:31 pm

sanatate multa Day, nu prea stiu ce ai, dar iti doresc numai bine.
si-n alta ordine de idei, doamnelor, am cumparat fir de lana, un maron si alt fir maron cu bej (culorile naturale ale lanii) . e fir cam grosut. ce pot sa fac cu el? mi-au pierit toate ideile acum...... Sad
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de lacrisel Mar 16 Sept 2014, 4:46 pm

Day, cred ca medicul vrea sa vada si el de unde vine atata optimism si stare de voie buna!!!! kiss

Irish - cu ce croseta  poate fi lucrat?
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 41
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela Mar 16 Sept 2014, 5:37 pm

Salutari!!
Ce aveti mai doamnelor de plangeti??? Copii s-au dus la scoala sa invete, sa se joace, sa invete cu altii pe langa, asa suntem noi, sa traim in societate. Parca i-ati fi trimis pe plantatie!!! Iertati-ma, dar cand vor trebui sa se dezlipeasca de voi??? Macanetu as vrea sa te vad plangand de bucurie cand fiul tau iti va spune, mama, de azi sunt pe picioarele mele!!!
Chit ca ve-ti da cu rosii, va zic eu ca va trece!!! Si mie mi-a trecut!!
Altufel, Day si aici iti spun ca musai trebuie sa mergem IMPREUNA in India, asa ca hai, fii fata cuminte si asculta ici la mine!! kiss kiss kiss
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Day Mar 16 Sept 2014, 7:15 pm

Se face,Danni Smile Si cautam indieni?De-aia cu mustati si camasi?? rade Oooooofff....parca vorbesc de basme...rad eu rad,dar nu-i rasul meu.
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de irish05 Mar 16 Sept 2014, 7:37 pm

lacrisel a scris:Day, cred ca medicul vrea sa vada si el de unde vine atata optimism si stare de voie buna!!!! kiss

Irish - cu ce croseta  poate fi lucrat?

cu 5-6 (andrele)
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de piciul Mier 17 Sept 2014, 6:46 am

Buna dimineata! E tarziu deja si eu nu am reusit aseara sa va citesc si acum tot pe fuga! Multe provocari si multe probleme ce asteapta rezolvarea....sau sunt simple provocari, pe care trebuie sa le trecem in drumul nostru prin viata!
O zi minunata![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4759
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet Mier 17 Sept 2014, 8:35 am

Buna dimineata,doamnelor!
Am stiut ca piciul da cafeaua,asa ca,iata-ma!Multumesc!
Danniela,ma luati si pe mine?
Si al meu fiu s-a desprins,demult,n-as putea spune ca m-am impacat pe deplin cu situatia, dar ma straduiesc.
O zi in care sa simtiti setea!(de a crea ceva nou!) prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4320
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de macanetu Mier 17 Sept 2014, 9:12 am

Buna dimineata dragelor ,
Se pare ca al meu copil e unul din cei mai cuminti de la gradi ...cel putin pana acum wink , m-am mai linistit ....am racit tranzistorii aia incinsi la maxim rade ieri chiar aveam nevoie la propriu de o rosie in cap ,sa ma trezesc....sunt in grafic acum dar e cumplit de liniste fara el pe langa mine .
Ma mobilizez si ma duc sa ma mai uit prin prioectele incepute sa vad ce mai termin....sau cine stie , ma apuc de altceva , am vazut ca este provocare noua si la tricotat .
In concluzie totul e bine ...zilele astea eu am functionat dupa principiul ,daca nu ai probleme...le inventezi rade .
Day bafta , esti o vesela si o optimista asa ca nu are cum sa fie nimic in neregula . Pofta buna la cafeluta in locul cu pricina....Smile
O zi minunata fetelor ! Afara este asa placut acum . prietenie
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 47
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela Mier 17 Sept 2014, 12:12 pm

Salutari!!
Macanetu, m-ai facut sa zambesc!!! Deci chiar ti-ai inventat problemele rade rade
Dorulet, iau pe toata lumea!!! Pana la urma o viata avem!!!

Mai vineri e ziua ficiorului, face 14 ani!! Voi ce luati cadouri pentru o odrasla de varsta asta??? Sa vad daca ma incadrez in parametri sau am luat-o pe aratura....
De altfel o zi faina va doresc!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de macanetu Mier 17 Sept 2014, 12:29 pm

Poi da, Danniela se pare ca asa a fost , dovada ca al meu copil e foarte ok . Dar na , ieri de dimineata ziceai ca stau pe un butoi cu pulbere Shocked , asa agitata eram . Eu de felul meu sunt foarte optimista dar de...mai are si omul scapari .
Sa fie sanatos feciorul si sa aveti parte numai de bucurii impreuna . Apropo de cadou eu cred ca tu ar trebui sa sii cel mai bine ce ii place , ce il pasioneaza ....imposibil sa nu isi doreasa el ceva ce nu are ....mai ales ca la 14 ani e marisor si sigur are el ceva pe lista...
Imi spunea zilele trecute vanzatoarea de la librarie ca acum sa fiu bucuroasa ca ii cumpar eu ce vreau , peste putin timp cica nu o sa mai vrea decat ce vede la altii si in reclame . A zis ca vede asta in cerintele parintilor ...cica pune pe lista si cauta ce isi doresc cumparatorii .....copii =D . Poate stiu mai bine mamicile de copii mai mari .
kiss
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela Mier 17 Sept 2014, 12:36 pm

Pai el are dorinteeeee, nu zic ca nu i le-am cam indeplinit, de asta si intreb!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de Giorgi Mier 17 Sept 2014, 12:44 pm

Ah ,piciule !Ce cafea ,in trifoi !!Multumim !

danniela ,copiii nostri sunt cam din generatia Star Trek .Cred ca vor mobile ,calculatare ,ipad,iphone,,moped... jocuri pe calculator sau alte tehnicareli.Asa ca nu mai e loc de intors. rade

O zi frumoasa Day !O zi frumoasa tuturor !
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1225
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 17 Sept 2014, 1:47 pm

Buna ziua.
Ce fete vesele avem! referitor la macanetul, o sa va zuc una alta dar nu acum ca o sa apara M la orizont imediat si nu am timp.
In alta ordine de idei sa fim vesele, sa fim optimiste si siiiiiguuur vom fi sanatoase, frumoase si vom avea o zi buna!
Hai va pupi pe toate!

album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12695
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela Mier 17 Sept 2014, 2:49 pm

Ehh Giorgi, cam pe-acolo!!! Deci nu-s sclintita!! Recunosc ca e spoild child, si el recunoaste. Ma duc sa ii cumpar ce vrea!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de lacrisel Mier 17 Sept 2014, 2:56 pm

Salutareeeeee!!!!!

Imi place, Danilea, ca ai rezolvat problema rade rade rade rade pana la urma tot la solutia asta ajungem toate wink
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Varsta : 41
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Mesaj Scris de Tache Marilena Mier 17 Sept 2014, 5:38 pm

Buna seara fete dragi!
Stau pe burta si va citesc... mi-am pus sare calda pe spate si astept sa-si faca efectul. Ma sacaie de ieri un junghi sub omoplat de-mi taie si respiratia cand ma apuca. N-am dormit toata noaptea numai m-am perpelit. Sper sa ma lase ca maine merg la munca.
Am fost plecati la socrii si am carat si asezat, cu al meu, o masina de lemne dar junghiul mi s-a pus aseara cand am ajuns acasa. M-am indopat cu tot felul de antiinflamatoare, mi-am dat cu vreo trei alifi si de plecat de la mine pace. zid
Daca stiti vreun remediu babesc pentru junghiuri spuneti-mi si mie, va rog, ca e a doua oara luna asta cand ma apuca! Batratranetile maica, bat la usa! rade
O seara placuta tuturor!
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1417
Varsta : 54
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de filipoidana Mier 17 Sept 2014, 9:51 pm

eu v-as zice unu dar sa nu-mi ziceti ceva de rau wink  uite hai sa incep cu ceva normal si apoi va spun si ceva mai ciudat. cel normal este un unguent diclofenac 5%(era o cutie albastra) iar varianta mai ciudata este o crema de cai, despre care stiu de la o farmacista mai in varsta care prepara ea insasi unele solutii farmaceutice si care a spus ca si atletii o folosesc, doar ca nu stiu cum se numeste. am vazut-o, este turcoaz deschis si are un miros foarte foarte mentolat. daca sunteti interesata de ea probabil o gasiti in farmaciile veterinare cerand crema de cai (probabil cand fac vreo intindere ceva). acum e prea tarziu sa o sun pe mama sa o intreb cum se numeste ca o are acasa, dar poate o sun maine.
filipoidana
filipoidana
helper
helper

Numarul mesajelor : 53
Localizare : braila
Data de inscriere : 02/04/2014

Sus In jos

Mesaj Scris de piciul Joi 18 Sept 2014, 6:02 am

Buna dimineata! De la gandeste pozitiv pana la...gandeste pozitiv, exista clipa noastra!
O zi minunata pentru noi si cei dragi noua!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4759
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 18 Sept 2014, 7:18 am

Buna dimi! Sa avem o zi minunata!

album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12695
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet Joi 18 Sept 2014, 7:49 am

Buna dimineata,doamnelor!
Asa sa fie,piciule,Silvia!O zi minunata! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4320
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Day Joi 18 Sept 2014, 8:36 am

Neataaaaaaaaa ! Din nou mi-e bine,si am planuri maaari,doua proiecte ce sper ca vor fi de succes,unul pe termen scurt,adica un colier-set din Fimo la care imi bazaie neuronii de vreo saptamana,deja il vad cu ochii mintii,iar al doilea,mai de anvergura,despre care o sa va povestesc la vremea potrivita Smile Deci e bine,e foaarte bine daca incep sa-mi fac planuri pentru viitor,nu?????
Pentru azi,incep frumos cu un calcat de rufe lejer,apoi plec la Zambilica-Zuza-Flori_Europolis la bar sa ne cafelim-hlizim,apoi acasa la Fimoooo sa vad cum fac setul ala sa devina realitate.O sa fie ceva ..Indian style :P Of course,nu??
Va puuup,sa aveti o zi plina si tonica,vesela si cu spor Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de macanetu Joi 18 Sept 2014, 9:00 am

Buna dimineata .
Ce ma bucur ca toata lumea e vesela si tonica . O zi superba din toate punctele de vedere tuturor .
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ghita Joi 18 Sept 2014, 9:13 am

Buna dimineata! Nu am mai trecut de foarte multa vreme pe la voi. Atatea probleme, atatea neajunsuri...
Va doresc o zi frumoasa si cu multe realizari.
ghita
ghita
Senior
Senior

feminin
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de ema Joi 18 Sept 2014, 9:33 am

Buna dimineata
Ma gandeam ca sunt singura care deschide ziua cu calcat rufe Am facut o pauza in care am desirat ce am crosetat ieri printre treburi si acum fac o pauza de cafea cu voi, prietene dragi
Ghita bine ai revenit
Sa avem o zi frumoasa si plina de soare si de optimism
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2803
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 13 din 31 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 22 ... 31  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB