Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Pantaloni de dama sau barbatesti - 4 - Pagina 3 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Pantaloni de dama sau barbatesti - 4 - Pagina 3 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pantaloni de dama sau barbatesti - 4 - Pagina 3 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Pantaloni de dama sau barbatesti - 4 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Pantaloni de dama sau barbatesti - 4 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Pantaloni de dama sau barbatesti - 4 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pantaloni de dama sau barbatesti - 4 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Pantaloni de dama sau barbatesti - 4 - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Pantaloni de dama sau barbatesti - 4 - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Pantaloni de dama sau barbatesti - 4 - Pagina 3 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Pantaloni de dama sau barbatesti - 4 - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pantaloni de dama sau barbatesti - 4 - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pantaloni de dama sau barbatesti - 4 - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pantaloni de dama sau barbatesti - 4 - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pantaloni de dama sau barbatesti - 4 - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pantaloni de dama sau barbatesti - 4 - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pantaloni de dama sau barbatesti - 4 - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pantaloni de dama sau barbatesti - 4 - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pantaloni de dama sau barbatesti - 4 - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pantaloni de dama sau barbatesti - 4 - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Pantaloni de dama sau barbatesti - 4

+19
mlizeta
michelinebeaulieu
rodishor
LRodica
tomari
MihaelaT
Admina
diada
piciul
dory
stefutza3
deeoxana
Samarineanca
Gabica
Giorgi
dorina narita
Panea Laura
nicole24
valentinadof
23 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 4 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 4

Mesaj Scris de diada Mier 11 Mai 2016, 9:42 pm

Noua ne spunea ca la pantalon este foarte importanta croirea, directia firului! Daca nu le asezi cum trebuie, si daca nu iti nimeresti din prima marimea, nu prea ai ce sa le mai faci.

Si mie mi se par ok, dar tu stii cum te simti in ei. Arata bine pe tine!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 4 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 4

Mesaj Scris de norelif Sam 14 Mai 2016, 8:49 am

Atat cat se vede din fotografii,cred ca spatii de pantalon sunt putin deviati de la firul drept sau varful de la rascroiala spatelui ti-ar trebui putin ridicat!Numai la spate nu cade bine?
norelif
norelif
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 158
Localizare : buzau
Data de inscriere : 06/12/2010

http://elaquilt.blogspot.ro/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 4 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 4

Mesaj Scris de kabunta Mier 07 Sept 2016, 11:53 am

Pantaloni scurti cu buline. Acelasi tipar lekala ca mai sus:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 4 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 4

Mesaj Scris de piciul Joi 08 Sept 2016, 5:18 am

Bulinele, ca bulinele, dar "gaselnita cu rosu" e sic la buzunarele din fata wink
Plus ca arata ca ai devenit o experta in ale croitoriei!
Sa-i porti sanatoasa!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 4 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 4

Mesaj Scris de LRodica Joi 08 Sept 2016, 8:11 am

Kabunta, iti vin foarte bine. Sa-i porti sanatoasa.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3653
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 4 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 4

Mesaj Scris de kabunta Joi 08 Sept 2016, 11:06 am

Mersi fetelor. Aveam mult rosu in preajma ca tocmai cususem o intreaga tinuta pt Eva in rosu si le insirasem pe acolo. Vipusca aia o pusesm langa intai in gluma dar mi-a placut mult cum arata pe urma si am folosit-o. In spate parca am pus un pic cam mult rosu da majoritaea vine de fapt sub tricou sau bluza de obicei asa ca e ok cred.
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 4 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 4

Mesaj Scris de Samarineanca Joi 08 Sept 2016, 5:47 pm

Foarte tari pantalonii, kabunta! So fifties! love Si cu aplicatiile alea rosii e sic foc.

Mi-am adus aminte ca nu v-am aratat ce pantaloni scurti am facut pe la inceputul verii, dupa un tipar din Burda. Simpli si foarte practici, material de tapiterie de la ikea  wink
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 4 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 4

Mesaj Scris de diada Joi 08 Sept 2016, 11:00 pm

Dar avem fete una si una!!! bravo fetelor, tineti-o tot asa!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 4 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 4

Mesaj Scris de ema Vin 09 Sept 2016, 4:48 pm

Samarineanca, dar ce bine ti-au iesit pantalonii scurti (imi plac mult de tot): Se aseaza foarte bine in fata si nici nu se rasucesc dupa picior...Ai facut dupa tiparul tau sau dupa tipar din vreo revista? Bravo! Felicitari!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 4 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 4

Mesaj Scris de Samarineanca Vin 09 Sept 2016, 11:43 pm

Multumesc, ema! E dupa un tipar Burda. Cred ca marele merit e al materialului, e foarte dens, batos si totusi placut, purtabil.
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 4 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 4

Mesaj Scris de ema Sam 10 Sept 2016, 12:36 am

Multumesc pentru informatie. Materialul conteaza dar eu as zice ca in cazul asta e un tipar bun si o mana priceputa. Mi-am luat recent un pantalon scurt si face doua umflaturi sub burta ca sa nu mai spun ca se rasucesc dupa picioare. Al tau e impecabil.
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 4 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 4

Mesaj Scris de barbin Mier 05 Oct 2016, 11:03 am

Super pantalonii. Ideea de materiale, interesanta. Si cel cu buline, as purta cu placere si ultimii sunt perfecti,
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 4 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 4

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB