Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Decoratiuni interioare pt casa (6)

+68
yahdira
fiorenza70@yahoo.it
Samarineanca
diada
Lucyjuke
victoriacus
Michelle88
cocav
francu
gabriela1554
danniela
ppisic
greieras
arielas
michelinebeaulieu
AcidoR
Greteledelweiss
mlizeta
dadah
codryna
anc@
LRodica
Uca
vlad_mom
orhapetru
valentinadof
32vali
Dorulet
MagdaMarin
deeoxana
Gabica
gaza
danabarbu2007
piciul
kabunta
ioana soare
Giorgi
Gianina4ever
tomari
Karina33
iriclau
alexandra_bogdan
nico21
myky7robc
elena.habasescu
mar_ysa_28
clauditzuka
Buburuza
feerya
cosmina46
nico1206
mnarcisa
rosita
CarmenClaudia
SilviaDumitrescu
adina_lg
filipoidana
musetel
fiordaliso
Floren
Danutzaaa
Admina
corina corina
canadianca50
i.xell
geanina_scumpica
dorina narita
norelif
72 participanți

Pagina 11 din 17 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17  Urmatorul

In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de greieras Vin 18 Dec 2015, 11:40 am

kiss
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de diada Vin 18 Dec 2015, 9:52 pm

Azi am terminat cursul de confectioner asamblor articole textile si am facut (la sugestia doamnei formator) un proiect in care sa incadrez toate cusaturile invatate la curs.

Cursul a tinut 10 saptamani, 7.10-17.12.2015. Cand va inscrieti la un asemenea curs, interesati-va cine este formator. Eu am avut deosebita placere sa intalnesc o super DOAMNA, extraordinara, care ne-a invatat cu tot sufletul si nu ne-a ajuns timpul la cat de multe sunt de invatat in acest domeniu.

Revin: am vrut sa fac bradutul din mantale de guler, doar ca materialul a fost alunecos si am preferat sa-l termoculez, sa-l desenez si sa decupez. Materialul de baza este o esarfa pe care a purtat-o tatal meu si nu m-am indurat s-o arunc.
de sus in jos:
1. buzunarul cu refilet
2. buzunarul cu laist
3. buzunar drept cu clapa, buzunar pe rotund cu clapa
4. broderie aplicata si chestia de pe maneca (am un lapsus -un fel de epolet) interior.
5. fermoar decorativ de metal si creturi
6. trunchi: cusaturi decorative executate in varf, fermoar normal.

Toate buzunarele sunt functionale, chiar si fermoarul de pe trunchi. Am folosit cusatura englezeasca la trunchi. Nu am avut unde sa incadres cusatura refec si cusatura frantuzeasca.
Am aplicat dantela ca si betelie.
Decorat cu paiete, nasturi, funtite, margele, si am gasit un Z (pe trunchi dreapta) rade ca sa-l semnez! L-am lasat la atelier pentru a mobiliza si alti cursanti care vor veni.

O surpriza placuta si din partea lui Gmiky, a facut si ea un proiect frumos hug Nu stiu cat mai viziteaza forumul.

POZA FINAL:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
5.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de ioana soare Sam 19 Dec 2015, 1:17 pm

Felicitari Diada! Frumos proiectul de final! Ce multe lucruri ai invatat!

Ce curs ai facut, adica prin cine, organizat de cine?
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de diada Sam 19 Dec 2015, 3:25 pm

Curs de confectioner asamblor articole textile, organizat de Centrul de calificare. De fapt o firma a avut proiect de fonduri europene si a subcontractat o alta firma (Centrul de calificare) sa ne tina cursul. D-na care ne-a predat a fost directoare de fabrica in industria usoara si a fost un formator extraordinar. Ne-a invatat foarte multe, doritoare sa dea informatii! Cam cum este Karina pe forum. Desi, doamna are atelier si cum ne si zicea, invata concurenta Smile))

Despre cursuri este bine sa va interesati in prima parte a anului, ianuarie-martie, faceti inscrierile si asteptati sa inceapa grupa. Am ajuns la acest curs, pe care mi-l doream de foarte mult timp, intamplator, am intalnit pe cineva pe strada care-l facea si mi-a dat informatia. La momentul ala am scris pe forum si doar Gmiky a venit cu mine la curs. Am fost ultima grupa de pe anul acesta si anul viitor nu mai sunt proiecte pe acest curs (momentan) pe Buzau. Tot ultima grupa am fost si la Femina, cine-si mai aduce aminte. Aaa si la cofetari tot ultima grupa rade acum rad, pentru ca, facand o paralela intre lectori.... la cofetari a lasat mult de dorit, desi am invatat si acolo multe.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de gabriela1554 Dum 17 Ian 2016, 3:21 am

Perdele pentru noua noastra casuta
Geamul de la bucatarie[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Living[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Asta ultima e neterminata...mai trebuie sa ii fac draperia
Dormitor[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nu sunt cine stie ce..dar macar sunt facute de mine. As fi vrut sa le fac altfel...mai sofisticate, dar nu mi-a permis timpul...au venit sarbatorile si nu puteam sta fara perdele in geam
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de piciul Dum 17 Ian 2016, 6:30 am

Presupun ca ti-ai facut mana...ca sa zic asa; materialele nu sunt cele mai bune pentru draperii...si eu negru evit...chiar daca ai pus broderie...Spor in continuare! Sa ai timp de croitorit si sa va bucurati de noua voastra casa! Sanatate maxima!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de gabriela1554 Lun 18 Ian 2016, 1:46 am

Sper sa fi inteles eu bine...dar draperiile nu sunt negre ci mov....din cauza luminii nu se vad bine. Le-am cumparat lungi si simple si am vrut sa schimb ceva la ele si asa am adaugat dantela aia si le-am rotunjit in interior sa le prind cu magneti.
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de piciul Lun 18 Ian 2016, 5:29 am

Din poze asa mi s-a parut ca sunt negre...scuze  Embarassed
Spor in toate!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de danniela Lun 18 Ian 2016, 8:05 am

Foarte frumoase lucrarile voastre!!! Talentate dealtfel si pline de energie sunteti!!!
Eu am facut niste cearsafuri simple si fete de perba, la care m-am cam impotmolit, deh nu am experienta. Materialele le-am luat din Romania cu soacra din dotare. Inca mai am vreo 4 fete de perna de cusut Sad Sad Sad Stau tare prost la capitolul timp!!
In curand IAR ma mut! Si de data asta va trebui sa imi cumpar ceva perdele. Aici soarele e puternic si le arde in timp. Vor fi simple probabil, dar o sa ma mai inspir de la voi.
Gabriela sunt foarte frumoase perdelele tale! Nu stiu daca am remarcat eu bine, cea mov e la bucatarie?? As fi sugerat o culoare mai calda, dar acuma depinde si de pozitia geamului, vecini&co!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de gabriela1554 Lun 18 Ian 2016, 11:48 pm

Multumesc.  Livingul si bucataria intr-una....cu geamuri pe ambele parti si draperiile le-am luat la fel nuanta, doar perdelele nu....am vrut ceva specific la bucatarie....cu cescute..ceainic.  Am ales nuanta aia ca inca nu avem rolete si un geam e la strada si trece tramvaiul prin fata si celalalt la curte comuna....si noaptea iluminatul public nu e asa placut...si cladirea are nuanta aia.  Daniela ar trebui sa pui si poze sa vedem,  iar pentru inspiratie gasesti modele mai frumoase postate aici de alte persoane


Ultima editare efectuata de catre gabriela1554 in Lun 18 Ian 2016, 11:54 pm, editata de 1 ori (Motiv : probleme tastatura... scris)
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de danniela Vin 22 Ian 2016, 8:31 am

Ar trebui Gabriela dar tare prost stau cu timpul, am zis!!! Poate cand o sa ma mut. Am mai pus poze de prin casa. Am in plan si huse noi pentru canapea si fotolii dar acolo sigur apelez la croitorul de la compania noastra.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de danabarbu2007 Vin 22 Ian 2016, 11:48 am

Buna fetelor...dupa o pauza de croitorit revin cu noi proiecte...azi fete de perna pentru printese...cu margini valurite termoculate sa stea mai tepene...asta fie vorba intre noi pentru ca nu imi ajungea materialul..si nu aveam de unde scoate chenar...dar cred ca le va placea mai mult asa!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de LRodica Vin 22 Ian 2016, 6:04 pm

Danabarbu sunt foarte dragute. Cand era fiica mea mica toate trebuiau sa fie cu printese. Flowers
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3653
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de Dorulet Vin 22 Ian 2016, 8:13 pm

Foarte ispititoare pentru fetite!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de francu Sam 30 Ian 2016, 9:01 am

Am rugămintea - rapid- Cum se croiește și confecționează o husă de saltea
francu
francu
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/01/2016

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de cocav Sam 30 Ian 2016, 10:46 am

Te poti inspira Fruncu,
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Spor !
cocav
cocav
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 229
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 28/07/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de Michelle88 Dum 31 Ian 2016, 8:17 pm

buna seara. dupa ce am citit tot capitolul parca nu mai imi vine sa va arat lenjeria mea de pat. dar totusi o sa o pun. este prima mea lenjerie, lucrata din bbc100% turcesc, husa la pilota are 2 pe 2,20 cu fermoar pe o parte, se vede daca te uiti mai atent, pernele sunt de 70/70cm plic le zic eu, in fotografii inca nu gasisem piciorusul special pentru butoniere. am facut si un cearsaf foarte simplu de pat de 2,4/2,5m acelasi material cu husa si pernele dar nu l-am pozat. ma simt extraordinar cand dorm pe aceasta lenjerie. sper sa am mai mult timp si rabdare pe viitor pentru lucrari mai complicate. deabea prind gustul de croitorie. in fotografii si piticul din dotare care nu a vrut cu nici un chip sa se dea jos din pat. scuzati fotografiile dar tocmai mi-a "decedat" aparatul cel bun de pozat si mai dureaza pana primesc unul nou.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de LRodica Dum 31 Ian 2016, 8:40 pm

Mie imi plac. Cel mic e foarte incântat.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3653
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de francu Dum 31 Ian 2016, 8:46 pm

Cum se croiește o husă de saltea . ?
francu
francu
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/01/2016

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de victoriacus Vin 19 Feb 2016, 10:23 am

va rog sa imi spuneti si mie cati metri de bbc ar trebui sa iau pentru o lenjerie de pat de o persoana? Sa nu fac risipa dar sa imi si ajunga. lat de 2,40
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de LRodica Vin 19 Feb 2016, 2:02 pm

O prietena tot isi cauta fata da masa pentru masuta mica. Pentru ca am avut timp si vroiam sa ii fac un cadou am  cumparat 1 metru de material si va arat si voua ce a iesit : 2 fete masa cea pentru ea 85 x 85 cm si cea pentru mine 100 x 90 cm.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3653
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de myky7robc Vin 19 Feb 2016, 8:17 pm

ce frumoase sunt fetele de masa! ura
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de LRodica Vin 19 Feb 2016, 10:34 pm

Multumesc.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3653
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de Dorulet Sam 20 Feb 2016, 7:37 am

Rezultat minunat,felicitari,Rodica!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de piciul Sam 20 Feb 2016, 9:52 am

Bravo, Rodica! Asa un banal material iese din anonimat si aduce bucurie!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 11 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 17 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB