Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

+42
macanetu
flori de camp
europolis
Andata
ancaanca
mama2008
Tigrisor
Floren
tantza_m
Giobsy
michelinebeaulieu
Danutzaaa
stejara
tomari
aurishta
dragan mirela
barbin
AcidoR
Karina33
irish05
ema
Gabica
Dorulet
Day
piciul
danniela
Gianina4ever
valentinadof
AlinaJ.Bijoux
Cristache
Geta_63
silva115
MagdaMarin
Greteledelweiss
Lumaria
Tache Marilena
lacrisel
Celya_f40
SilviaDumitrescu
bobitica
Giorgi
anna_sandu
46 participanți

Pagina 18 din 30 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 24 ... 30  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Tache Marilena Vin 27 Iun 2014, 10:04 am

Buna dimineata!
Piciule, ploua si la mare...Nici nu-mi vine sa scot nasul din cort. A trecut negura cu tunete si fulgere dar in urma ploii e frig si cerul e tot acoperit de nori care parca n-au gand sa plece...Asa ca asi am zi de crosetat!
Day, ma bucur ca ai trecut cu bine peste operatie. Incet, incet te pui pe picioare! pupi 
O zi frumoasa tuturor!
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Andata Vin 27 Iun 2014, 12:31 pm

Sanatate multa, Day, si recuperare rapida. Ai grija de tine, ca toata lumea de aici te iubeste si se gandeste la tine.
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 27 Iun 2014, 1:35 pm

Ziua buna, desi va citesc in fiecare zi nu am mai scris de mult pe aici. Azi nu am facut mare lucru desi e soare dar cam racoare afara. Pe 18 augus merg si eu cu ai mei la mare, la Venus, hotel de 4 stele, unde e trimis tata de la servici pt. un curs. Vom sta 6 zile si sper sa avem vreme buna.Eu m-am pregatit deja cu cateva felicitari cu tema marina si sper sa le pot vinde pe undeva pe acolo.
Day, sanatate multa si sa auzim numai de bine.
O zi frumoasa tuturor!!! hug
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de piciul Sam 28 Iun 2014, 7:06 am

Buna dimineata! Hai ca am inceput bine: am dat cafeaua in foc!!!!....bunatate de zat....plus smotru la aragaz...
Ma mobilizez eu. Pana atunci am spalat cestile si visez si eu un pic  wink 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Tache Marilena Sam 28 Iun 2014, 8:17 am

Buna dimineata!
Azi e zi frumoasa de palja. Ne luam prosoapele si la balaceala!
O zi frumoasa tuturor!
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de valentinadof Sam 28 Iun 2014, 9:07 am

Ce dor mi-ati facut de mare,mai fetelor!Poate anul asta ajung si eu pe-acolo!
Day,recuperare usoara si multa sanatate.Vezi ca avem nevoie de optimismul tau aici!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Tache Marilena Sam 28 Iun 2014, 3:26 pm

Valentina, mereu sunt alte prioritati. Ai doua-trei zile libere, un cort, o saltea, o plita electrica si iti faci un concediu de vis in chemping Zodiac de la Jupiter. Ai toate conditiile necesare sa ai parte de relaxare totala. E urat pe plaja, ai piscina. Daca ai si laptop iti vezi si filmele preferate cu TV on-line. Neaparat sa-ti iei un spray pt insecte. Anul asta, fata de anii precedenti, au fost foarte multe urechelnite. Daca ti cortul inchis nu intra.
L-am prins pe al meu ca se uita dupa tate goale... rade rade 
[url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]/url]
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Day Sam 28 Iun 2014, 6:43 pm

Aia clar nu sunt eu,hahahhaa  rade  rade  rade 
Fete,sunt acasa in weekend,ma duc maine seara inapoi in Bucuresti,dar nu in spital,ci raman la sora mea,marti si miercuri iar am ceva treburi spitalicoase si mai departe om trai si om vedea :)Adica disponibila pentru iesiri scurte la o cafea daca am cu cine,prin Bucurestii Noi(nu de alta,dar am atasata o coada de dren pe care n-as plimba-o prin tot orasul)
Stiu ca nu e dimineata,asa ca va zic sa aveti un weekend reusit,oriunde va veti afla,si inca o data multumesc pentru sprijin Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Floren Sam 28 Iun 2014, 8:03 pm

Daaaaaaay ! Un mare pup pentru tine ! Tare mult ma bucur ca ai trecut cu bine peste operatie si iti doresc din tot sufletul sa fie bine si in continuare !  kiss 
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Giorgi Sam 28 Iun 2014, 9:28 pm

Multa sanatate Day !!!

As fi vrut sa pot vedea pozele dar sunt pe alt calculator ,alt loc.Vad insa buchetul minunat al piciului .
Frumos!

Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de mama2008 Sam 28 Iun 2014, 9:52 pm

Bravo, Day, esti o mare luptatoare. Iti doresc sa fii puternica, optimista, increzatoare. In adancul sufletului meu stiu ca Doina e perfect sanatoasa! Te pup
mama2008
mama2008
helper
helper

Numarul mesajelor : 29
Localizare : romania
Data de inscriere : 09/03/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de piciul Dum 29 Iun 2014, 7:26 am

Buna dimineata!
Am vazut sigur faza asta, dar nu strica sa ne amintim... wink 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Day Dum 29 Iun 2014, 8:44 am

Neata fete harnicute Smile Sa aveti o zi superbaaaaaaaaaa:) Cu soare,zambete si voie buna Smile
Piciule,bune cafele ai servit pe aici toata saptamana si eu n-am zis macar merci,asa ca UN MARE MULTUMESC!
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de piciul Dum 29 Iun 2014, 8:48 am

Buna, Day! ma bucur ca ai ajuns la noi, si-ti doresc multa, multa sanatate!
O zi buna tuturor!  flower 
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de danniela Dum 29 Iun 2014, 8:53 am

'neata!
Day, ma bucur ca esti tare optimista!! Poarta coada dupa tine pana te faci bine, stiu eu ca e parte din fashion!!!!

Eu ieri am umblat bleambura, dar mi-am luat masina. Toyota crown silver. Are o palarie de butoane spre satisfactia celor doi masculi din casa. Pacat ca nu or sa o conduca ei  rade rade rade 
Azi la munca pe baricade. Am terminat jacheta fie-mi fara nasturi, pun poza unde trebe. Am inceput alta rosie.
O duminica faina sa aveti!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Dorulet Dum 29 Iun 2014, 9:22 am

Buna dimineata,doamnelor!
Piciule,un cub de cafea poate fi consumat ca o inghetata delicioasa,nu-i asa?
Day,te imbratisez!
Danniela,s-o stapanesti sanatoasa si cu muuuuuuuuulti km!
Pentru voi,pentru cele care au onomastica azi:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4774
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de danniela Dum 29 Iun 2014, 9:28 am

Multumesc Dorulet!
Ha, tu ai in ghiveci copacelul asta, eu il am in fata casei, e urias, si cand ploua i se umplu crengile de apa si se rup. Insa florile sunt superbe. Am si pe roz si pe alb. Ala alb e urias!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Dorulet Dum 29 Iun 2014, 9:42 am

"Copacelul"meu se numeste trandafirul desertului"Anouk", sau crin impala(Adenium obesum)si ma bucura cu multimea sa de flori.La mine sta pe pervaz,ca-i place lumina.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4774
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Tache Marilena Dum 29 Iun 2014, 3:01 pm

Buna ziua!
Piciule, multumesc de cafeluta!Esti la datorie ca intotdeauna. pupi 
La multi ani celor ce isi serbeaza azi ziua! E ziua si a tatalui meu si o sa-i transmit urari de la mare anul acesta. Asa s-a potrivit dar il vizitam saptamana viitoare.
Danni sa stapanesti sanatoasa masina si a fie fara evenimente neplacute!
Day, am inteles ca marti o sa fi in Bucuresti. Incerc sa ma intalnesc cu Flori iti las la ea o alifie cu care sa-ti dai la operatie. Face minuni, ai sa vezi.
Ma pregatesc de mers pe plaja ca de dimineata am fost la biserica si am sarit peste o baie.
O duminica placuta in continuare!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de danniela Dum 29 Iun 2014, 4:08 pm

Dati-mi si mie doua palme sa ma trezesc ca azi e sf Petru si Pavel!!
La multi ani sarbatoritilor!!
Nu am in familie si de aia habar nu am cand pica. Marilena sa iti traiasca taica si sa aibe batraneti frumoase!
Eu am fost la chinese cu baietii, apoi m-am intors la munca din nou, ei s-au dus acasa . Ma duc si eu sa fac nuci, am formaaaaaaa, am si compozitie de ardei umpluti, doar sa spal ardeii si sa ii umplu, fierb repede ca orezul e jasmine si carnea i-am pus o cana de apa cand am preparat compozitia.
Maine baietii pleaca la Nairobi, raman singura cuc. Fac nuci sa trimit la fata ca ii e pofta saraca!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Tache Marilena Dum 29 Iun 2014, 6:50 pm

Multumesc frumos Danniela! Daca am prinde si noi 90 de ani...Pana iesim noi la pensie... la 65 ani...Tata a mancat 30 de ani pensia, noi cred ca n-o mai vedem, in stresul in care lucram....
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de piciul Lun 30 Iun 2014, 6:32 am

Buna dimineata!
O cafea si fuga, fuga...sunt in intarziere! Cu drag va urez o zi buna si o cafea numai buna de trezire!  coffee
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 30 Iun 2014, 7:30 am

Buna dimineata,doamnelor!O saptamana plina de spor! prietenie 
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4774
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Tache Marilena Lun 30 Iun 2014, 8:11 am

Buna dimineata!
Azi impachetarea si la drum! Gata cu leneveala de pe plaja.
O saptamana frumoasa tuturor!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 30 Iun 2014, 8:22 am

Buna dimineata!
Azi m-am sculat optimista si multumita de mine. Nu stiu care este faptul pentru care ma simt asa dar nici nu conteaza wink Desi continua durerile de genunchi ma incapatanez sa spun ca ma simt bine. Nici nu as avea cum altfel fiind alaturi de voi.
Sa avem o zi frumoasa si o saptamana cu reusite.
P.S Bafta copiilor care azi sunt in examen, o imbratisare mamelor care au copii in examen.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (41) - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (41)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 18 din 30 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 24 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB