Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Discutii despre revista Burda-6

+61
Marchioness
RalucaS
Dorulet
piciul
11simy
Raluca2710
raluca ecaterina
marabr
florentina.bacioi
Samarineanca
Cristache
gaza
dory
valentinadof
Admina
elenaveronica
feerya
codryna
Michelle88
danabarbu2007
geo
Andante
bimbo
geany
barbin
sundown
LRodica
marina40
Fancy-
arielas
Adriana13
nico21
carmensz
Butterfly_Amalia
adina_lg
deeoxana
rosita
acpopa
valentyna_sweetly
Gabica
clauditzuka
ioana soare
diada
Greteledelweiss
ralou
any11
laurin
clodi
alexandra_bogdan
filipoidana
alice07
nico1206
bobitica
Karina33
Danutzaaa
danire
kabunta
dorina narita
tomari
anna_sandu
Panea Laura
65 participanți

Pagina 4 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de Samarineanca Mier 10 Sept 2014, 10:58 am

Multumesc frumos pentru informatii, voi incerca toate variantele. Ce bine e sa fii in compania unor doamne pricepute! hug
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de filipoidana Mier 10 Sept 2014, 3:34 pm

nico1206 a scris:Am vazut tiparele de care vorbiti la inmedio. Am dat un search si am gasit asta: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sunt mici , cat un caiet, nu stiu cum sunt in interior... oricum mult mai scumpe decat revista unde gasim multe modele la 15 lei...
buna. imi poti spune si mie te rog la ce revista de 15 lei cu multe modele te-ai referit? si unde o pot gasi. multumesc
filipoidana
filipoidana
helper
helper

Numarul mesajelor : 53
Localizare : braila
Data de inscriere : 02/04/2014

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de alexandra_bogdan Mier 10 Sept 2014, 4:35 pm


filipoidana a scris:
nico1206 a scris:Am vazut tiparele de care vorbiti la inmedio. Am dat un search si am gasit asta: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sunt mici , cat un caiet, nu stiu cum sunt in interior... oricum mult mai scumpe decat revista unde gasim multe modele la 15 lei...
   buna.  imi poti spune si mie te rog la ce revista de 15 lei cu multe modele te-ai referit? si unde o pot gasi. multumesc


Este revista Burda (apare in fiecare luna) [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Eu o cumpar de obicei de la inmedio kiss
alexandra_bogdan
alexandra_bogdan
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 34
Localizare : Romania
Data de inscriere : 16/07/2012

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de nico1206 Mier 10 Sept 2014, 8:00 pm

Filipoidana, Alexandra Bogdan are dreptate. Este vorba de revista Burda pe care o gasesti aproape la orice chiosc de ziare si apare de regula in ultima joi a fiecarei luni.
nico1206
nico1206
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Varsta : 41
Localizare : magurele - ilfov
Data de inscriere : 11/08/2011

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de bobitica Joi 11 Sept 2014, 11:08 am

Buna fetele,am trecut prin Romania,aproape ca un fulger(doar cateva zile in care a trebuit sa rezolv mai multe probleme)si nu am avut timp decat sa ii las revistele colegei noastre de forum:arielas.Ea este f. amabila si dispusa sa trimita mai departe o parte din ele daca o contactati.Revistele sunt destule(peste 40 parca) de prin 2006-2007 si fata are si dubluri in acest moment.Timpul meu a fost f. scurt si nu mi-a permis nici cu ea sa stau prea mult cu toate ca e super simpatica.Sper sa fie folosite cu succes tiparele care atat au strans praf in casa mamei mele zid asteptand sa fie utilizate.O zi placuta tuturor.
bobitica
bobitica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 206
Varsta : 47
Localizare : Galati
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de clodi Vin 12 Sept 2014, 9:49 am

Buna, si eu tot folie de plastic folosesc si carioci permanente. De tinut le pun fiecare tipar in tipla de plastic si apoi pe toate in caiet mecanic:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Tiparele au o schita cu modelul, nr revistei, nr modelului si marimea folosita.
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de alice07 Vin 12 Sept 2014, 11:20 am

Si eu m-am exprimat gresit, am vrut sa scriu folie de plastic. Multumesc, dna Karina. Am scris special dna, pt ca va respect munca.
Foarte frumos organizate tiparele, Clodi. Asa intentionez sa fac si eu, cand imi voi amenaja coltisorul meu in noua casa. Eu scriam modelul pe etichete, dar ca tine e mai usor de identificat.


Ultima editare efectuata de catre alice07 in Vin 12 Sept 2014, 11:24 am, editata de 1 ori (Motiv : adaugare info)
alice07
alice07
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 189
Varsta : 44
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 02/01/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de barbin Vin 12 Sept 2014, 12:19 pm

Eu ultima data (tot ati mai scris pe aici de celofan de acoperit mobila..)am scos tiparul ce celofan scos din sul de pungi de bucatarie. Smile numai bine incape un sfert din masura mea pe latime. Ce frumos incadrezi materialul dupa aceea, cand croiesti... aveti numai idei bune voi! hug
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de Samarineanca Joi 25 Sept 2014, 4:44 am

Acum am gasit subiectul de pe forum dedicat acestei chestiuni.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

________

Edit  (scuzati, nu mai aveam rabdare sa astept sa scrie altcineva  bounce )

Voi ati vazut programul asta de vizualizare si filtrare a revistelor Burda? E fantastic!  ura De atata vreme intru pe blogul rusoaicei si habar n-aveam.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] link

Se descarca de la scrisul de langa semnul cu discheta si sageata in jos, se dezarhiveaza si apoi se deschide in browser fisierul html, ori de cate ori vrei sa il folosesti (cred ca merge doar cand esti conectat la net). E si in engleza.

No, ce inseamna sa n-ai somn noaptea.... boo
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de rosita Joi 25 Sept 2014, 8:25 am

Sama, chiar, la 4 dimineata ce descoperiri faceai! Sper ca la ora asta recuperezi somnicul pierdut Smile

Am vazut si eu postarea de mai demult a rusoaicei, in care vorbea ca vrea sa faca programelul ala de filtrare al tiparelor, dar cand am vazut ca trebuie descarcat ceva in calculator, am fost ezitanta. Zici ca-i fain? Eu mai cautam tipare cu navigatorul ala de pe osinka.ru, dar ala a fost actualizat doar pana prin martie 2013, apoi nu le-a mai dat voie Burda sa incarce poze noi. Din pacate. O sa ma uit si eu!

PS: ti-ai schimbat poza de la avatar, acum am vazut Smile. Eu am reusit sa gasesc poza veche si am revenit la ea.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de Samarineanca Joi 25 Sept 2014, 12:12 pm

Imi place poza asta a ta de la avatar, ma bucur ca ai pus-o din nou. Ma obisnuisem cu ea.
Da, cu somnul, de cand am intrat in luna a 6-a, e dat peste cap complet.

Eu ma pricep cat de cat la calculator si am inceput sa ma prind cand e cazul sa fiu atenta la ce descarc/instalez. Asta nu mi s-a parut deloc o amenintare. Merge f. ok. Pun cateva poze sa vezi cum e.

Aici se vede toata colectia urcata, din 2004 pana in sept.2014 - pacat ca eu nu le am decat din 2013 si vreo 3 din 2012  Sad
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Aici e fereastra de filtrare:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Aici am selectat doar tiparele pentru barbati si vad pozele:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Daca dau dublu-click pe o poza se vede individual poza si schema tiparului.

Aici vad doar schemele pentru aceeasi selectie:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de adina_lg Joi 25 Sept 2014, 1:01 pm

Si se poate intra pe o schema, da si tiparul? Sau e pentru cei care au colectia de reviste acasa si sa le usureze cautatul?
Oricum, e foarte interesant programelul.
Multumesc!
adina_lg
adina_lg
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 127
Localizare : Romania
Data de inscriere : 23/08/2013

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de Samarineanca Joi 25 Sept 2014, 2:37 pm

adina_lg, nu da si tiparul, doar schema lui, asa cum vezi in ultima poza. E pentru cei care au colectia acasa, ca sa nu cotrobaie prin hartoage, ceea ce e destul de "time-consuming"..
E practic o arhiva electronica cu posibilitate de filtrare, lucru pe care nu inteleg de ce nu il face chiar Burda, dar in fine...
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de adina_lg Joi 25 Sept 2014, 3:31 pm

Da, e foarte fain chiar si asa. Desi... intr-adevar, putea Burda sa faca aplicatia asta.
Cred ca era prea mult sa fie si tiparul acolo Smile.
Probabil pentru cine are experienta, poate realiza usor, dupa poza si schema, obiectul dorit. Chiar in lipsa tiparului.
adina_lg
adina_lg
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 127
Localizare : Romania
Data de inscriere : 23/08/2013

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de rosita Joi 25 Sept 2014, 6:25 pm

Hai ca am descarcat si eu acum, e misto, dar vreau sa te intreb cum faci tu sa ai si text in engleza pe butoanele alea (PS: m-am prins! Smile). Si nu sunt sigura ca asa e, dar cred ca daca vrei ca de fiecare data cand frunzaresti programelul sa poti vedea si modelele din luna respectiva, trebuie sa il descarci din nou, nu-i asa?
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de Samarineanca Joi 25 Sept 2014, 9:01 pm

Nu, trebuie sa ii dai update. Cand il deschizi, in fereastra aia comica cu copertile care se rotesc usor stanga/dreapta, langa caseta de setare a limbii engleze si casa, sunt cele doua sageti ca la "circulatie in ambele sensuri".

Nu cred ca trebuie descarcat de fiecare data. Pastrezi html-ul undeva in calculator, pe desktop sa zicem, si cand vrei sa intri dai dublu-click pe el.
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de rosita Joi 25 Sept 2014, 9:22 pm

A, am gasit! Nu stiu cum se actualizeaza singura o chestie descarcata pe calculator, si cred ca chiar de mi-ar explica cineva n-as intelege, dar ma bucur ca-i simpla treaba. E clar ca am lipsuri la cultura computeristica. Am vrut sa zic ca noroc cu insomnia ta, dar iti urez sa nu mai ai parte de ea si sa explorezi netul pe timp de zi Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de Samarineanca Mier 01 Oct 2014, 8:16 pm

rade  Sa ai tastatura aurita!
Am vazut ca pentru update trebuie reluata procedura (descarcat, deschis hmtl).

Ati vazut preview-ul la noua Burda?
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de valentinadof Mier 01 Oct 2014, 9:37 pm

O,da,Samarineanca!Multumesc de link!Am ramas topita dupa niste rochii!Trebuie sa o am!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de adina_lg Lun 06 Oct 2014, 6:47 pm

Au mai fost adaugate poze la preview-ul Burdei (link-ul pus de Samarineanca) Smile
adina_lg
adina_lg
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 127
Localizare : Romania
Data de inscriere : 23/08/2013

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de arielas Mar 07 Oct 2014, 1:07 pm

Buna fetelor, vad ca o urmariti pe panda, dar nu stiu daca ati gasit-o tot pe pagina ei, pe urmatoarea rusoaica, ce face din burda recenta  http://ssv36.blogspot.ro/
Eu una o ador!
Recunosc ca nici eu nu vazusem burdavisor, asa ca multumesc mult fetelor, spor la treaba!
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de valentinadof Mar 07 Oct 2014, 5:49 pm

Ioi Arielas,cata treaba mi-ai dat! hug

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de arielas Dum 12 Oct 2014, 9:56 am

Nu vreau sa va innebunesc cu rusoaica , dar uite ce face cu burda veche, foarte veche....http://ssv36.blogspot.ro/
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de dorina narita Dum 12 Oct 2014, 11:38 am

Arielas, sa stii ca si eu o gasesc grozava! Multumesc mult de link, de cad ni l-ai dat eu il urmaresc constant.
dorina narita
dorina narita
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 378
Varsta : 60
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de arielas Dum 12 Oct 2014, 9:25 pm

Te cred, eu nu vroiam sa-i fac reclama, ci doar sa subliniez ca din burda se poate face orice, indiferent de numar... zid  mi-e ciuda ca nu pot face mai mult..
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 4 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB