Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Discutii despre revista Burda-6

+61
Marchioness
RalucaS
Dorulet
piciul
11simy
Raluca2710
raluca ecaterina
marabr
florentina.bacioi
Samarineanca
Cristache
gaza
dory
valentinadof
Admina
elenaveronica
feerya
codryna
Michelle88
danabarbu2007
geo
Andante
bimbo
geany
barbin
sundown
LRodica
marina40
Fancy-
arielas
Adriana13
nico21
carmensz
Butterfly_Amalia
adina_lg
deeoxana
rosita
acpopa
valentyna_sweetly
Gabica
clauditzuka
ioana soare
diada
Greteledelweiss
ralou
any11
laurin
clodi
alexandra_bogdan
filipoidana
alice07
nico1206
bobitica
Karina33
Danutzaaa
danire
kabunta
dorina narita
tomari
anna_sandu
Panea Laura
65 participanți

Pagina 3 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de geo Mar 05 Aug 2014, 12:46 pm

Cred ca e la numarul 4

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de rosita Mar 05 Aug 2014, 12:57 pm

Aha, merci. Ce departe te-ai aventurat, pagina 4!Smile
 
Acu o sa numar zilele pana o aparea revista. Vezi, nici daca posteaza preview prea devreme nu-i bine Laughing. La tine apare revista ca maine!

Ce faci cu rochia aia fragmentata din numarul de august, te mai gandesti la ea? Am vazut ca au facut-o vreo doua rusoaice, dar din acelasi material, si nu prea se vad detaliile, din pacate.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de bobitica Joi 21 Aug 2014, 10:35 am

In septembrie ajung in orasul meu natal(Galati)si am o colectie de vre-o 20 de reviste Burda din anii anteriori.As vrea sa le daruiesc cui are nevoie de ele.Imi e dificil sa le car la adresa actuala si e pacat de ele sa nu le foloseasca nimeni.
O zi placuta sa avem!!
bobitica
bobitica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 206
Varsta : 47
Localizare : Galati
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de arielas Lun 25 Aug 2014, 5:03 pm

M-ar interesa pe mine, ti-am lasat un mesaj pe privat, multumesc.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de nico1206 Joi 28 Aug 2014, 10:52 am

Suntem deja la sfarsitul lui august, azi ar trebui sa apara Burda de septembrie... asa ca am intrat cautand sa ma delectez cu modelele din preview-ul pentru octombrie. Cum voi, fetelor ati fost ocupate, am cautat, am gasit si postez si pentru curiosi:
preview Burda Octombrie
nico1206
nico1206
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Varsta : 41
Localizare : magurele - ilfov
Data de inscriere : 11/08/2011

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de Samarineanca Joi 28 Aug 2014, 12:00 pm

Mai, mai ... pare treaba serioasa in octombrie! Nu tot aceleasi 4 modele de cate 4 ori cu alt material in poza Smile Si paltoane/geci chique - si pentru femei si pentru barbati si pentru copii!...sunt curioasa de schite, dar pana acum arata bine.
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de geo Joi 28 Aug 2014, 12:45 pm

Da, da! De acord, si Rosi crede la fel hug
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de adina_lg Vin 05 Sept 2014, 9:51 am

Stiti cumva daca Burda asta special apare si la noi?

Burda toamna-iarna

Multumesc!
adina_lg
adina_lg
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 127
Localizare : Romania
Data de inscriere : 23/08/2013

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de danire Vin 05 Sept 2014, 12:22 pm

Salutare fetelor....cine ma lamureste....tiparele burda sunt sau nu mai mari? Am incercat sa fac un model din ultimul numar....si a iesit ingrozitor de larg....mai incapea una pe langa mine....am verificat masurile si corespund....dar ceva nu se pupa....la voi se potrivesc?
danire
danire
helper
helper

Numarul mesajelor : 25
Localizare : iasi
Data de inscriere : 21/05/2014

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de barbin Vin 05 Sept 2014, 12:42 pm

Adina, nu cred ca o gasim. Am gasit doar niste tipare individuale la un chiosc, dar mai mult nu.

Danire, da. Majoritatea sunt cu mult mai largi..
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de adina_lg Vin 05 Sept 2014, 3:11 pm

Multumesc de raspuns, barbin! Si tiparele individuale apar intr-o perioada anume sau sunt tot timpul la chioscuri? Si cam cat costa unul, daca cumva stii? Multumesc inca o data!
adina_lg
adina_lg
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 127
Localizare : Romania
Data de inscriere : 23/08/2013

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de barbin Vin 05 Sept 2014, 5:43 pm

adina, cred ca a fost intamplare ca le aveau. nu am mai vazut. costau cam 40-45Ron.. Cam la fel sunt si pe internet.
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de nico1206 Sam 06 Sept 2014, 8:39 am

Am vazut tiparele de care vorbiti la inmedio. Am dat un search si am gasit asta: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sunt mici , cat un caiet, nu stiu cum sunt in interior... oricum mult mai scumpe decat revista unde gasim multe modele la 15 lei...
nico1206
nico1206
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Varsta : 41
Localizare : magurele - ilfov
Data de inscriere : 11/08/2011

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de barbin Mar 09 Sept 2014, 9:57 am

da, nico sunt scumpe si, din cate am inteles, croiala e aceeasi ca in reviste. Adica larguta.
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de Samarineanca Mar 09 Sept 2014, 8:05 pm

Eu am luat de la burda din astea mici, cum ziceti voi, dar nu de la Innmedio, ci de pe site. Am luat niste modele istorice/zise de carnaval, pentru formatie, ca m-am saturat sa calculez eu (si sa imi iasa aproximativ zid ). Nu m-am apucat inca de nici unul, astept sa vina iarna, cand am mai mult timp la dispozitie.
Nu au instructiuni in romana si tiparele par la fel - la fel ca cele din reviste. Pe unele chiar le-am recunoscut din reviste trecute, nu vad de ce ar schimba ceva la ele.... Intr-adevar, e prea scump sa iei unul singur, dar vad ca asta e politica lor. Probabil pentru cine vrea ceva anume si nu are chef sa cumpere in fiecare luna revista in asteptarea modelului ideal. Mie una imi place sa le adun study

A, si apropo de largute, la unele sunt cam largute - am facut modelul 108 din numarul asta Burda 03/2014 si cred ca il arunc. Chiar si acum, gravida in luna a 6-a, tot sta nasol pe mine. Si e atat de atipic incat nu vad cum il pot salva. Pacat de material, luasem un albastru foarte fain. Am facut insa multe alte modele si nu au fost largi. Am citit ca trebuie aleasa marimea in functie de masurile pentru partea aferenta - daca e pantalon, talie si circumf. soldurilor; daca e bluza, tunica, sacou - circumferinta bustului si circumf. taliei. Daca suntem intre masuri si obiectul le cuprinde pe toate (cum era faux compleul asta) se poate face o combinata, ceea ce eu nu am facut si n-a iesit bine. Numai sa nu ai nevoie ca mine la unele chestii de masura 34 si Burda sa nu o dea, ceea ce face de altfel la cele mai multe modele.


Ultima editare efectuata de catre Samarineanca in Mar 09 Sept 2014, 8:18 pm, editata de 1 ori (Motiv : mi-am adus aminte de ceva)
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de rosita Mar 09 Sept 2014, 8:33 pm

Fetele, de ce nu masurati voi piesele tiparului inainte sa va hotarati ce marime sa taiati? E munca suplimentara, dar ne scuteste de o frustrare-doua, si salveaza si niste material.

Si mie mi s-a intamplat sa folosesc si 4 masuri mai mici (eu am nevoie de marimea 44 in talie, dar anul trecut la o bluza am folosit 36, dupa ce am masurat tiparul si am vazut cata largime are), dar mi s-a intamplat sa-mi vina si tiparul fix pe marimea mea. Nu numai Burda face tipare cu lejeritate mare, ci si alte firme de la care am cumparat tipare.

Samarineanca, imi pare rau ca nu poti recupera materialul hug (n-am putut vedea la ce model te referi ca linkul tau duce catre o postare cu toate modelele din numarul respectiv. Incearca cu burdastyle.ru, e mai usor de identificat un model). Am vrut sa-ti spun ca se pot si descarca modele din revista de pe saitul burda in engleza, poate sunt mai ieftine decat sa cumperi tiparul la plic?
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de barbin Mar 09 Sept 2014, 9:59 pm

Sigur ca  trebuie masurat.. Totusi, la un sacou, am masurat pana m-am incalcit in metru si tot nu mi-am dat seama daca are lejeritate buna sau e  prea larg. Smile Rezultatul? lat in spate bunicel in rest. . Trebuie  si sa te pricepi putin.. Si apoi, noi care nu avem posibilitatea sa taiem un numar mai mic, ne resemnam cu tiparul asa cum e, sperand sa mearga dres.. Smile))
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de Samarineanca Mar 09 Sept 2014, 10:35 pm

Multumesc, rosita. Ai dreptate, eu mereu ma grabesc si apoi regret. Pe de alta parte, daca trebuie sa masor de o mie de ori, imi pier toata bucuria si cheful  wink Si zice bine barbin, de unde sa stiu eu ce adaos de lejeritate trebuie sa aiba? Fiecare model cu schepsisul lui!

Uitasem de site-ul asta, tare bun mai e! Asta e modelul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Cred ca totusi o sa pastrez partea de jos ca fusta, dupa ce o stramtez.

Da, se poate sa fie mai ieftin sa descarci. Eu voiam ceva anume, am profitat de niste reduceri si m-am gandit ca pot pune factura pe firma, fiind vorba de costume pentru activitatea noastra. Altminteri prefer revista.

In alta ordine de idei, tocmai mi s-a terminat calcul si ma gandesc - oare nu exista o varianta mai ieftina de hartie de copiat? Vad ca astia la tiparele pe care mi le-au trimis folosesc o hartie mai subtirica, usor cerata, de care eu habar n-am de unde pot gasi. Eu iau hartia de calc la rola de 20m lungime, latime 90cm, la 60-65 ron de la magazinele pt. pictura si hobby. Voi ce folositi?
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de rosita Mar 09 Sept 2014, 10:56 pm

Samarineanca a scris: de unde sa stiu eu ce adaos de lejeritate trebuie sa aiba?

Pentru modelele mai actuale eu mai masor ce am in garderoba si imi place, ca sa stiu cam ce lejeritate mi-ar fi pe plac. La modelele de epoca nu ma pronunt Smile.

Despre hartie de copiat, am incercat si eu cu calc, dar mi se pare cam rigid, si cred ca e si cam scump, fiind o hartie mai de specialitate (am vazut mai tarziu ca ai scris si pretul. Scump doamna, scump! Smile ). Tu cum pastrezi tiparele copiate pe hartie de calc? O vreme buna am folosit hartia de copt de la supermarket. Nu e asa de transparenta ca si cea de calc, dar n-am avut probleme sa scot tiparele cu ea. Cel mai mare neajuns al ei era ca nu stiam cu ce sa o lipesc daca trebuia sa o tai pentru ajustari sau trebuia sa imbin doua coli ca sa scot un tipar mai mare. O mai capsam, dar banda scotch nu-i placea nicicum. Mai de curand am descoperit hartia de pergament de la librarie. Nici ea nu-i asa de transparenta ca cea de calc, dar pot sa o lipesc cu scotch, e usoara si maleabila, e suficient de mare ca sa incapa piese de tipar mai mari pe ea. Nu stiu cum vine ca si pret asta de pergament, comparativ cu celelalte doua variante. Eu o iau de la librarie cu 80 de bani coala, daca gaseste cineva un pret mai bun in Bucuresti, as fi incantata sa aud love

Mai sunt fete care scot tipare pe coli de celofan din ala cumparat la metru de la magazinele cu chestii pentru zugravit si bricolat prin casa, si se impaca bine cu metoda. Sper sa gasesti si tu ceva convenabil Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de Samarineanca Mar 09 Sept 2014, 11:14 pm

Am incercat si eu cu hartie de copt, dar si pe mine m-a ofticat ca era prea ingusta. Si nici nu e asa ieftin, ca mereu trebuia sa iau una noua. Cu rola de calc, tot m-am scos un an si nu m-am zgarcit deloc. Fiind lata, din 20 metri ies o gramada de chestii. Le pastrez pliindu-le cum imi vine la mana, cat sa ajunga cam la A4, prinzandu-le cu o agrafa de birou mai mare si punand deasupra o foaie pe care scriu nr. modelului si fac si o schita aproximativa. E rigida, dar e si rezistenta.

Hartia asta tip pergament de la librarie e cat colile alea de ambalat colorate? Ar fi buna, ia sa caut si eu. Se gaseste peste tot sau ai un loc anume? Celofanul nu ma incanta deloc, nu stiu de ce...
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de rosita Mier 10 Sept 2014, 7:28 am

Da, e cat o coala din aia standard de la librarie. Eu am gasit-o la o librarie oarecare, dar sper sa fie peste tot. Nici eu n-am reusit sa ma imprietenesc cu celofanul.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de alice07 Mier 10 Sept 2014, 8:01 am

Buna fetelor, eu folosesc folie de celofan, o pot intepa de mai multe ori, toate detaliile se vad, scotch-ul se lipeste frumos. Folosesc o carioca permanenta subtire pt transfer. Mi se pare ca ocupa si mai putin spatiu. Inconvenientul poate fi pretul, nici nu mai retin, parca 3 lei/m, dar cum e foaie dubla, vine 1.5 lei/m. Pt identificare folosesc etichete verzi pe care se pune pretul. E drept ca nici nu scot tipare multe, mai ales acum ca nu am revenit inca la silueta dinainte de nastere.
alice07
alice07
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 189
Varsta : 44
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 02/01/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de Karina33 Mier 10 Sept 2014, 8:14 am

Ma bag si eu in seama: celofanul nu-i foita aia subtire cu care se legau borcanele de conservaraie in vremuri ante-ghivent? Aia eu stiu ca-i din celuloza sau viscoza, e subtire, transparenta, fosnitoare.
La scos tipare cred ca folositi folie de plastic (ca la pungile pt cumparaturi), ca aia e rezistenta, maleabila.
La nevoie eu folosesc pentru desenat sau copiat tipare (sau parti transformabile) hartie (de la aia de ziar publicitar la cea alba de ambalat), hartie cerata de copt (se gaseste si mai lata) sau folie de-asta de plastic. La noi se gaseste in diferite culori (reciclata) sau transparenta, la sul de 3-5-7m (impachetata) si se vinde la kg, nu mai stiu pretul dar nu mi se pare deloc scumpa.
Cum spunea si Alice se poate scrie pe ea cu pix, carioci sau markere, e comod ca poti scrie pe ambele parti...
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de nico1206 Mier 10 Sept 2014, 9:00 am

Si eu folosesc folie de plastic, o iau dintr-un magazin de constructii din zona. E cea care se foloseste si la solarii... E destul de groasa si perfect transparenta, mi se pare ideala. Pretul e cel care m-a convins, se vinde la kg, cum bine a zis Karina, ultima data am dat 13 lei pe 3m lungime. Nu stiu exact latimea, e destul de lat (5m parca)si cilindric, altfel nu gasiti. Pentru mine, care sunt la inceput si incerc sa-mi fac clientela, ma ajuta sa nu dau o avere pe consumabile... Si nici daca as avea multe cliente, dispuse sa dea multi bani nu cred ca as schimba folia. O iubesc, e transparenta si inarmata cu un marker permanent (cele de cd-uri sunt mai subtiri) imi permite sa experimentez fara regrete.
Gata, wow, ce mesaj mare offtopic am scris..
Ca sa fiu la subiect, tiparele mici din Burda sunt aceleasi cu cele care apar in reviste, eu una prefer sa cumpar revista lunar, dar recunosc ca as putea apela si la ele in caz de cine stie ce necesitate.
nico1206
nico1206
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Varsta : 41
Localizare : magurele - ilfov
Data de inscriere : 11/08/2011

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de rosita Mier 10 Sept 2014, 10:11 am

Da, la acel plastic ma refeream, scuze daca am indus pe cineva in eroare.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB