Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Discutii despre revista Burda-6

+61
Marchioness
RalucaS
Dorulet
piciul
11simy
Raluca2710
raluca ecaterina
marabr
florentina.bacioi
Samarineanca
Cristache
gaza
dory
valentinadof
Admina
elenaveronica
feerya
codryna
Michelle88
danabarbu2007
geo
Andante
bimbo
geany
barbin
sundown
LRodica
marina40
Fancy-
arielas
Adriana13
nico21
carmensz
Butterfly_Amalia
adina_lg
deeoxana
rosita
acpopa
valentyna_sweetly
Gabica
clauditzuka
ioana soare
diada
Greteledelweiss
ralou
any11
laurin
clodi
alexandra_bogdan
filipoidana
alice07
nico1206
bobitica
Karina33
Danutzaaa
danire
kabunta
dorina narita
tomari
anna_sandu
Panea Laura
65 participanți

Pagina 8 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de arielas Joi 12 Feb 2015, 4:01 pm

Am vazut ca a raspuns Rosita, dar .....

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
revista mai veche
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
revista noua
se intelege clar ca nu ai voie comercializarea lor, nu specifica o cantitate anume, nu ai voie nici un model. E doar pentru uz personal.
Apropos de burda pe care nu te-ai uitat Geany, din cauza timpului desigur, "nemtoaicele tale" rade , deja au inceput sa faca din nr.3. Am vazut modelul de fusta 124. Mie imi plac modelele burda, eu le urmaresc facute si sunt bune. Rareori sunt rateuri. Ma inspir si din alte experiente.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de geany Joi 12 Feb 2015, 4:13 pm

Asa este, exact ce spuneam mai sus. Rolling Eyes

arielas, multumesc pentru completare!


arielas a scris:
Apropos de burda pe care nu te-ai uitat Geany, din cauza timpului desigur, "nemtoaicele tale" rade , deja au inceput sa faca din nr.3. Am vazut modelul de fusta 124. Mie imi plac modelele burda, eu le urmaresc facute si sunt bune. Rareori sunt rateuri. Ma inspir si din alte experiente.

Te cred, insa abonatii la revista primesc si previzualizare prin email, inainte sa vina revista acasa, multe din ele deja stiu ce croitoresc cand ajunge revista, eu insa chiar nu apuc sa vizualizez nici macar online. Sper sa reusesc cat mai curand sa reduc programul meu zilnic de lucru... boo
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de Admina Joi 12 Feb 2015, 6:20 pm

Productie industriala implica credite europene, poate, fabrica de confectii cu zeci de angajate, linie de productie si normal ca atunci iti angajezi un confectioner. Oricum tiparele Burda nu sunt prea stralucite pentru romanca de rand. Ma refer la proportii, se potrivesc femeilor inalte, cu osatura mai lata (na, nemtoaice ;)) nu romancelor mignione, cu umeri ingusti si picioare scurte... Ies sarafanele late in spate, pantalonii atarna, daca nu ajustezi pe corp, deci productia de serie implica niste calcule mai elaborate, ale tiparelor, cred, ca sa se potriveasca mai multor persoane.
Eu credeam ca vreti sa vindeti cunostintelor, sa zicem un atelier de croitorie de cartier sau chiar pe net, dar oricum nu zeci, sute de piese din acelasi model.
Dar oare daca modifici si combini o parte de jos simpla (clos, incretita, dreapta) cu o parte de sus de la Burda sau alta firma de tipare, sa iasa o rochie, se pune?
Mie mi se pare aberant si va asigur ca nu se respecta asta, nici la nivel de mini-fabrica de confectii. Am gasit prin magazine modele identice cu cele din Burda, cu materiale pe care le stiam, deci facute la noi, cel mai probabil. Sau la turci, rusi, bulgari, ungari, etc. Inteleg daca e tiparul gratis si cel care l-a facut vinde si el produse finite, ar insemna ca-i faci concurenta. Dar daca se vinde pe bani, ei din asta castiga isi vand dreptul de autor. Ma rog, o fi ca la carti, nu ai voie sa o scanezi si pui pe net (desi se intampla des...) sau sa o copiezi si vinzi.
Oricum, cu putina imaginatie se pot modifica si folosi. Nu sunt perfecte oricum, ajustari trebuie facute.

p.s. Geany, tu ai dreptate, ti-ai insusit mentalitatea germana la maxim! wink Bravo tie. Eu am ramas romanca descurcareata, inca nu m-am schimbat. rade
p.s.s. Firmele care vand tipare sunt oricum in castig. Vand tiparele exagerat de scump (cele individuale) si materialele sunt scumpe, in afara. Multe croitorese amatoare sau care lucreaza pe comanda se lasa de meserie, din cauza asta. Iei din magazine, de la reduceri vreo bluza cu 20-30$ si ei cer 10-12-20$ pe tipar. Materialul, munca, uzura masinii, nu mai zic daca faci sa vinzi, ca nu mai ai mult loc sa adaugi profit.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de geany Joi 12 Feb 2015, 6:40 pm

Admina, cred ca de-asta am si ramas aici, ca prea ma simt la mine-acasa rade Eu cred ca nu m-am schimbat, asa am fost si inainte pupi

Clar, am ajuns la concluzia ca mai putin pierzi (ca de pierdut e oricum si-asa, si-asa) daca esti corect cu legea. Eu lucrez mult, si totul oficial. Oficial servici, unde nu am o ora in plus fara sa o declar sau in minus fara sa declar. La fel si in ceea ce priveste firmulita de croitorie. Pentru o cusatura cat de mica scriu factura... si da, o si incasez. Mai multa munca decat incasat, insa clientul vede asta... si eu vad asta in profit. Deci in bilant sunt pe plus, deci merita sa fiu corecta si dorm linistita (atat cat apuc sa dorm). Asa vad eu lucrurile si in ceea ce priveste revista, e normal, ca trebuie ajustat, cred ca nici degeaba sa fie nu as avea curaj sa fac serie pt. magazin (asta doar daca as vrea sa includ si modificari in firma respectiva) din care as incasa mai multi bani pe modificari, decat pe produsul vandut, sau gresec? scratch

Revista burda, eu am o colectie destul de mare, insa am lucrat putin. Imi place sa ma inspir, imi vin idei noi, ma ajuta la etape noi de lucru. De multe ori e suficient sa le am aici, la o situatie neprevazuta caut repede o idee de prelucrare sau citesc doar o explicatie care-mi e de ajutor ca si cunostinta generala. Deci n-am timp de ele, insa la nevoie am pe ce pune mana.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 Empty uups...

Mesaj Scris de deeoxana Lun 16 Feb 2015, 9:50 pm

Interesante discutiile voastre legate de haine de vanzare dupa tipare Burda dar ma abat putin sa va povestesc ceva ...
Am zis ca nu va scriu ce bazaconie am facut dar m-am gandit poate mai sunt incepatoare ca si mine in ale tiparelor si sa nu repete greseala mea...
Prima mea revista cu tipare Burda e cea de luna trecuta si poate stiti ca mi-am dorit jacheta de pe coperta cu pantalonii asortati caci am pus si poze cum am scos tiparele (care apropo am reusit sa le scot cu usurinta chiar imi face placere). Buuuun... a durat ceva pana am gasit materialele necesare, culmea am gasit si masliniu pe care ulterior l-am taiat gresit zid Asta e bazaconia despre care va vorbeam. Am citit si rascitit cum trebuie pus materialul si tot gresit am taiat Sad e vorba de jacheta B unde materialul masliniu este pus simplu iar eu am pus materialul cu fata in jos, acesta trebuia sa fie cu fata in sus. Greseala mea e ca am citit doar instructiunile strict de la jacheta (nu m-am uitat si la instructiunile altor tipare) unde scrie doar ca la materialul pus dublu fata este la interior, nu pomeneste de materialul pus simplu, iar eu m-am gandit logic ca fata trebuie sa fie tot in jos caci doar fac insemne cu creta deci pe dos trebuie sa desenez ... Si uite asa am scos tiparele taman invers, ce e dos eu am fata si ce e fata eu am dos Embarassed

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ulterior cand am vazut ca nu da bineinteles ca mi-am dat seama si rasfoind bine am vazut ca la alte tipare exista si specificatia "la materialul pus simplu, fata este in sus"
Nu-mi pare rau de material, dar chiar ma gandeam ca de 2 ani de cand m-am apucat de croitorie nu am stricat niciodata un material nici la inceput cand bagam foarfeca ca nebuna si taiam dupa capul meu, iar acum cu un banal de tipar am stricat totul!
acum puteti rade toate rade  dar incepatoarele sa nu faca greseala mea rade
PS : aveti idee ce sa fac cu bucatile astea?
deeoxana
deeoxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 122
Varsta : 37
Localizare : hateg
Data de inscriere : 06/03/2013

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de geany Lun 16 Feb 2015, 10:02 pm

Bazaconie ca a ta cred ca au facut multe fete. Si eu am croit anapoda, insa eu am avut material suficient si ce nu am putut recroi din detaliile deja croite, am croit din materialul ramas. Restul de material croit l-am folosit pe ici-colo daca am avut detalii pentru dubluri si desigur la mine e mereu nevoie de-o bucata de material la diferite proiecte (fara a fi erori), deci nimic nu se pierde (daca vrei).

In ceea ce priveste greselile de incepator, sa stii ca multe greseli se fac la ceva experienta din cauza rutinei, diferenta o face insa experienta si rezolvarea devine eficienta wink
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de deeoxana Lun 16 Feb 2015, 10:34 pm

Am avut o bucatica mica de masliniu deci nu mai am ce reface doar sa inlocuiesc cu un crem, astea sunt materialele ce le am (initial am vrut alb + masliniu + gri)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
deeoxana
deeoxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 122
Varsta : 37
Localizare : hateg
Data de inscriere : 06/03/2013

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de adina_lg Mier 25 Feb 2015, 11:18 pm

Ati vazut ca a aparut preview pe aprilie?
adina_lg
adina_lg
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 127
Localizare : Romania
Data de inscriere : 23/08/2013

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de Samarineanca Mar 10 Mar 2015, 12:18 pm

Dezamagire! Nici un tipar barbatesc? De 2 ani in aprilie era un sacou cel putin...
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de geo Mar 10 Mar 2015, 12:58 pm

Ai drpetate, e multa vreme de cand nu au mai fost tipare barbatesti. Cred ca e mai greu sa faci ceva deosebit pentru ei. Desi se repeta si tiparele de femei, sau variaza foarte putin. Vezi fusta pantalon (sau pantalon larg?) in numarul de februarie si in cel de martie.

Eu ma bucur ca macar sunt pantaloni de baieti in numarul asta. Ma uitam in numerele mai vechi (2008 si mai devreme), erau numai tipare de fetite, foarte foarte rar de baieti.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de Butterfly_Amalia Vin 13 Mar 2015, 2:26 pm

Buna! Din intamplare, are cineva burda 12/2011 de vanzare? Imi trebuie un model de acolo si parca nu imi vine sa dau banii pe un singur model...wink


Merci
Butterfly_Amalia
Butterfly_Amalia
helper
helper

Numarul mesajelor : 64
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de geo Joi 26 Mar 2015, 12:03 am

Vad ca nu a ajuns Rosita sa posteze preview-ul pe mai. Daca va plac volanele, a dat norocul peste voi :D
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Poza mea preferata din numarul asta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de Samarineanca Joi 26 Mar 2015, 7:53 am

Mda...Not for me. E cel mai slab numar de aprilie, de la care aveam asteptari mari. Sad

Edit: Aoleo, inca nu m-am trezit bine. Asta e numarul pe mai. ametit M-a marcat aia cu aprilie, se pare. Embarassed
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de carmensz Vin 27 Mar 2015, 8:11 pm

Dezastru... nu cumpar nici aprilie nici mai Sad
carmensz
carmensz
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 111
Varsta : 45
Localizare : oradea
Data de inscriere : 28/05/2012

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de nico21 Dum 29 Mar 2015, 10:35 am

Mie imi plac pantalonasii acestia [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] dar nu stiu din ce material sa ii fac. Ce parere aveti, ce fel de material s-ar potrivi?
nico21
nico21
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 195
Varsta : 36
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 24/02/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de Adriana13 Lun 30 Mar 2015, 5:14 pm

Buna!
Si-a luat cineva editia speciala de la Burda, Totul despre cusut? Azi a aparut primul numar (din 4). Eu nu am ajuns la un chiosc de ziare decent si sunt curioasa cum e... bounce
Adriana13
Adriana13
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 253
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/05/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de Samarineanca Mar 31 Mar 2015, 12:54 am

Ce, ce? Eu n-am vazut chestia asta, stau cam mult in casa in ultima vreme. Cat costa, cum e? bounce
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 Empty adaugat text

Mesaj Scris de gaza Mar 31 Mar 2015, 8:20 am

Costa 14.99 lei si eu inca nu am gasit-o. I-a facut reclama in ultimul numar din Burda, cel din aprilie 2015. Apare in 30 martie...a aparut deci.

"Totul despre cusut - Burda style - Invatati croitorie!" Patru numere speciale(deci apare trimestrial)

"De la tipar la ultima cusatura.Fiecare notiune explicata pe larg; decifrarea instructiunilor in mod clar; Cele mai importante ustensile; Exploram lumea textila; Cum alegi modelul".
gaza
gaza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 371
Varsta : 49
Localizare : pe aici
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de valentinadof Mar 31 Mar 2015, 9:41 am

Interesant,eu n-am dat pe la chioscul de ziare,daca si-a luat cineva sa ne anunte sa dam fuga si noi!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de arielas Mar 31 Mar 2015, 10:19 am

cred ca despre aceasta revista e vorba la primul nr. si intr-adevar sunr 4
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de Fancy- Mier 01 Apr 2015, 10:22 pm

Am cautat-o la cateva chioscuri si nu am gasit nimic. Daca stie cineva ceva sa anunte.
Fancy-
Fancy-
helper
helper

Numarul mesajelor : 12
Localizare : Maramures
Data de inscriere : 16/03/2014

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de gaza Joi 02 Apr 2015, 8:32 am

Se pare ca inca nu au dat-o spre distribuire. Nu am gasit-o nici eu. Mi-am mobilizat si sotul, ca tema de casa, dar nu stie nimeni nimic. N-au auzit,n-au vazut.
gaza
gaza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 371
Varsta : 49
Localizare : pe aici
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de Adriana13 Joi 02 Apr 2015, 1:40 pm

Nici eu nu am gasit-o...
Adriana13
Adriana13
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 253
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/05/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de marina40 Joi 02 Apr 2015, 2:17 pm

Si eu am cautat la Jibou si fata a cautat in Baia Mare,nu era.
marina40
marina40
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 255
Localizare : zalau
Data de inscriere : 10/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de LRodica Joi 02 Apr 2015, 7:53 pm

Nici in Arad nu era azi dimineata.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3643
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-6 - Pagina 8 Empty Re: Discutii despre revista Burda-6

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB